Sari la conținut

Rugaminte mare...


Postări Recomandate

Vine wknd-ul si nu am presa!... Ma ajuta cineva? Reformulez rugamintea... Inchiriez presa de lant pentru 3 zile .... Dau si garantie, in cazul in care cine o imprumuta nu are incredere.... Las buletin, permis, talon, livret militar si certificat botez... :laugh:

Editat de Lucianggg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vine wknd-ul si nu am presa!... Ma ajuta cineva? Reformulez rugamintea... Inchiriez presa de lant pentru 3 zile .... Dau si garantie, in cazul in care cine o imprumuta nu are incredere.... Las buletin, permis, talon, livret militar si certificat botez... :laugh:

frate asa nu o sa rezolvi nimic!

am vrut si eu cand eream mai stramtorat cu banii,si ma ajutat NIMENI!

CAND AM PUTUT SA AJUT CU BANI SAU PIESE LA PRET DE (cuvant urat) A FOST OK!

vezi la cei care mai surubaresc la motoare e 100 roni sa ti capseze lantul cu tot cu schimbat pinioane.

succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce ai nevoie neaparat de presa? ce fel este zaua de inchidere?

a mea a fost fara siguranta, am bagat cele 2 bolturi intre capetele lantului apoi zaua din exterior si dupa aceea am presat-o putin cu menghina, dupa care am mai batut putin cu ciocanul sa se aplatizeze partile exterioare ale bolturilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vine wknd-ul si nu am presa!... Ma ajuta cineva? Reformulez rugamintea... Inchiriez presa de lant pentru 3 zile .... Dau si garantie, in cazul in care cine o imprumuta nu are incredere.... Las buletin, permis, talon, livret militar si certificat botez... :laugh:

ep 7 si 8 din partea dreapta.

 

 

http://www.garagenight.tv/

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vine wknd-ul si nu am presa!... Ma ajuta cineva? Reformulez rugamintea... Inchiriez presa de lant pentru 3 zile .... Dau si garantie, in cazul in care cine o imprumuta nu are incredere.... Las buletin, permis, talon, livret militar si certificat botez... :laugh:

ia de aci':

 

 

 

--------------------

 

NSK RIDERS

 

 

Reparații Âşi întreținere pentru utilajele motocicliÂştilor

 

- Zona Dimitrov, doar după ora 18:00 Âşi în weekend;

- Mecanică, Âşei, carene, etc.;

- Manopera 30 lei/oră (lucrările mari se negociază);

- Vrei să faci singur? Îți ofer uneltele Âşi asistența contra 10 lei/oră.

 

 

Relații: Robert (cornelijus) - 0723 026 915

id mess: cornelijus

mail: cornelijus@yahoo.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate asa nu o sa rezolvi nimic!

am vrut si eu cand eream mai stramtorat cu banii,si ma ajutat NIMENI!

CAND AM PUTUT SA AJUT CU BANI SAU PIESE LA PRET DE (cuvant urat) A FOST OK!

vezi la cei care mai surubaresc la motoare e 100 roni sa ti capseze lantul cu tot cu schimbat pinioane.

succes!

 

Multumesc, dar nu este vorba de bani.... VREAU SA SCHIMB LANTUL SINGUR... Am mai spus ca sunt cam tipicar ( paranoic) Vreau sa fac tot ce pot pe cont propriu...

Multumesc pentru idee.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, dar nu este vorba de bani.... VREAU SA SCHIMB LANTUL SINGUR... Am mai spus ca sunt cam tipicar ( paranoic) Vreau sa fac tot ce pot pe cont propriu...

Multumesc pentru idee.

pai in postul de mai sus ai si optiunea ta!

sucese ! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Pe principiul de ce ti-e frica nu scapi, stiti ce este asta? :lol:

 

post-25807-1247250476_thumb.jpg

 

 

 

 

Este o jumatate dintr-o siguranta din aia de pus la za. Sora ei este pe undeva prin iarba. Tot ce am facut a fost sa o pun pe zaua nemontata (de proba) si sa o scot. In nici un caz nu am tras de ea cu intentia de a o rupe sau de a vedea cat de rezistenta e.

Pana la urma am "nituit" zaua cu ciocanul. Oricum nu aveam de gand sa recurg la varianta cu siguranta.

 

Kitul de lant este Regina. Se pot trage mai multe concluzii de aici. Poate ca Regina sunt mult mai proaste ca restul (atat de proaste incat sa se joace cu chestii din astea). Poate a fost un defect de fabricatie. Sau pur si simplu, poate ca varianta asta nu este tocmai sigura. Mai ales la monocilindre, unde nu-i de joaca cu lantul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe principiul de ce ti-e frica nu scapi, stiti ce este asta? :lol:

 

post-25807-1247250476_thumb.jpg

 

 

 

 

Este o jumatate dintr-o siguranta din aia de pus la za. Sora ei este pe undeva prin iarba. Tot ce am facut a fost sa o pun pe zaua nemontata (de proba) si sa o scot. In nici un caz nu am tras de ea cu intentia de a o rupe sau de a vedea cat de rezistenta e.

Pana la urma am "nituit" zaua cu ciocanul. Oricum nu aveam de gand sa recurg la varianta cu siguranta.

 

Kitul de lant este Regina. Se pot trage mai multe concluzii de aici. Poate ca Regina sunt mult mai proaste ca restul (atat de proaste incat sa se joace cu chestii din astea). Poate a fost un defect de fabricatie. Sau pur si simplu, poate ca varianta asta nu este tocmai sigura. Mai ales la monocilindre, unde nu-i de joaca cu lantul.

 

daca lumea cumpara regina, pt ca este ieftin, nu ne putem impotrivi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...