Sari la conținut

DONATII


dragonlord
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 782
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Saraci catelusi, dar ei nu au nici o vina, pune si niste poze ca poate gasesti pe cineva care i-ar lua, eu i-as lua dar cred ca ma scot ai mei afara cu tot cu catei, ca mai am 8 acasa!

Sa dea Dumnezeu sa ii ia cineva! Numai bine :bounce:

 

iubiti si cainii vagabonzi :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oare topicul asta n-ar merita sa fie sticky? cum am mai spus... se tin sticky topicuri in care nu s-o mai scris de luni de zile si unul cu adevarat util, cum e si acesta... se pierde aiurea.

 

TREZITI-VA MODsssss!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_
oare topicul asta n-ar merita sa fie sticky? cum am mai spus... se tin sticky topicuri in care nu s-o mai scris de luni de zile si unul cu adevarat util, cum e si acesta... se pierde aiurea.

TREZITI-VA MODsssss!!

 

:lol:

 

me2

 

Pai vorbiti cu cel care a tot dat report la topicul lui Danubius sa faca la fel si cu asta.

Se pare ca a fost o persoana foarte convingatoare.

Cu el ajutandu-va, aveti toate sansele sa vi se indeplineasca dorinta.

Pana una alta, pe Timisoara nu exista nici un moderator.

 

Sau decat sa scrieti I agree, me2 si din astea, dati voi report.

La fel de bine (desi cunosc faptul ca sunt in dezacord cu diriguitorii morali ai forumului) ati putea sa il faceti topic de DONATII si CERERI.

Eu am o groaza de prostii prin casa pe care le-am oferit de mai multe ori gratuit si nu s-a ingramadit nimeni (niste jante usor indoite, niste discuri, camere, etc). Asa ca m-am saturat sa tot scriu despre ele si sa dau upload.

In schimb daca ar scrie cineva si ar spune ca are nevoie de ele numai bine.

Si nu as considera asta cerseala. Sunt multe persoane care au diverse lucruri ce nu le mai fac trebuinta dar, fie le este o lene crunta sa treaca prin tot procesul cu pozat/postat, fie le e jena sa dea anumite lucruri de teama ca vor fi criticati de genul "uite ce vechituri da X".

Vechiturile unora, fericirea altora.

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai vorbiti cu cel care a tot dat report la topicul lui Danubius sa faca la fel si cu asta.

Se pare ca a fost o persoana foarte convingatoare.

Cu el ajutandu-va, aveti toate sansele sa vi se indeplineasca dorinta.

Pana una alta, pe Timisoara nu exista nici un moderator.

 

Sau decat sa scrieti I agree, me2 si din astea, dati voi report.

La fel de bine (desi cunosc faptul ca sunt in dezacord cu diriguitorii morali ai forumului) ati putea sa il faceti topic de DONATII si CERERI.

Eu am o groaza de prostii prin casa pe care le-am oferit de mai multe ori gratuit si nu s-a ingramadit nimeni (niste jante usor indoite, niste discuri, camere, etc). Asa ca m-am saturat sa tot scriu despre ele si sa dau upload.

In schimb daca ar scrie cineva si ar spune ca are nevoie de ele numai bine.

Si nu as considera asta cerseala. Sunt multe persoane care au diverse lucruri ce nu le mai fac trebuinta dar, fie le este o lene crunta sa treaca prin tot procesul cu pozat/postat, fie le e jena sa dea anumite lucruri de teama ca vor fi criticati de genul "uite ce vechituri da X".

Vechiturile unora, fericirea altora.

 

 

Prietene PMR,

 

Să înțeleg că datorită faptului că ți-e lene ție să scrii pe forum, ar trebui ca topicul să fie de Cereri ? ÂŞi alții ar trebui să viseze că tu ai niÂşte genți îndoite să ți le ceară ? Probabil că vrei să le confirmi monosilabic cu da sau nu, să nu te oboseÂşti.

 

Milogul:"Ai niÂşte genți cumva ?"

PMR:"Nu".

Milogul:"Puțin îndoite atunci ?"

PMR:"Da, aÂşa da".

 

Cererea de lucruri moca E MILOGEALĂ, indiferent cum alegi tu să consideri. Românului îi place milogeala. I se pare normal să nu muncească pentru lucruri, i se pare că i se cuvin gratis. O mentalitate reminiscentă de pe vremea când îÂşi autodona de la intreprindere ce avea el chef să ia.

 

Propun Âştergerea acestui topic cu totul Âşi înființarea unuia de SCHIMBURI. Fiecare dă ceva LA SCHIMB când primeÂşte altceva. Astfel acei milogi, care se înghesuie ca la supermarket, la lucruri donate, călcându-se în picioare, îÂşi vor depăÂşi condiția mizeră moral. La fel, acei "făcători de bine", "donatorii", "filantropii", îÂşi vor depăÂşi Âşi ei condiția mizeră moral. Nu se vor mai autosatisface spiritual în mod pervers, pe spatele milogilor.

 

Topicul de SCHIMBURI este un test de moralitate. Este barometrul verticalității noastre. Este depăÂşirea condiției de milogi năpăstuiți, perpetuu în nevoie de ajutoare venite cu tirul din occident. Metaforic vorbind, binențeles.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene PMR,

 

Să înțeleg că datorită faptului că ți-e lene ție să scrii pe forum, ar trebui ca topicul să fie de Cereri ? ÂŞi alții ar trebui să viseze că tu ai niÂşte genți îndoite să ți le ceară ? Probabil că vrei să le confirmi monosilabic cu da sau nu, să nu te oboseÂşti.

 

Milogul:"Ai niÂşte genți cumva ?"

PMR:"Nu".

Milogul:"Puțin îndoite atunci ?"

PMR:"Da, aÂşa da".

 

Cererea de lucruri moca E MILOGEALĂ, indiferent cum alegi tu să consideri. Românului îi place milogeala. I se pare normal să nu muncească pentru lucruri, i se pare că i se cuvin gratis. O mentalitate reminiscentă de pe vremea când îÂşi autodona de la intreprindere ce avea el chef să ia.

 

Propun Âştergerea acestui topic cu totul Âşi înființarea unuia de SCHIMBURI. Fiecare dă ceva LA SCHIMB când primeÂşte altceva. Astfel acei milogi, care se înghesuie ca la supermarket, la lucruri donate, călcându-se în picioare, îÂşi vor depăÂşi condiția mizeră moral. La fel, acei "făcători de bine", "donatorii", "filantropii", îÂşi vor depăÂşi Âşi ei condiția mizeră moral. Nu se vor mai autosatisface spiritual în mod pervers, pe spatele milogilor.

 

Topicul de SCHIMBURI este un test de moralitate. Este barometrul verticalității noastre. Este depăÂşirea condiției de milogi năpăstuiți, perpetuu în nevoie de ajutoare venite cu tirul din occident. Metaforic vorbind, binențeles.

 

 

Bai dar ma omori.

Cine dracu cere aici ceva?

Unde zice:cer rahat sau mai stiu eu ce?

Da,poti sa spui,ca oameni au chestii de aruncat si ca din lene sau mai stiu eu le doneaza,astfel ,poate,vine altul si le duce de unde sunt ele.

De lene poate fi vorba.

Fi atent cum facem:

 

 

 

REGULA pentru linistea lui TURBOMELC

se da GRATIS orice in schimbul unui banuț.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eu asa am fost invatat sa fac.

E bine,comentatorule?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poluati deja si topicul asta, il lasati va rog sa fie topic de DONATII ?!

Daca nu aveti nimic de dat (pe gratis) sau daca va e lene... nu scrieti.

 

Prietene X si Y aberatii si teorii nu ti-e lene sa postezi ?

 

 

Eu am dat un monitor, omul a venit, l-a luat si mi-a lasat doua beri (pe care le-am baut impreuna) :lol:

Editat de andreig
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine dracu cere aici ceva?

Unde zice:cer rahat sau mai stiu eu ce?

 

Prietene 6speed,

 

Dă câteva pagini mai în spate, sau citeÂşte postul lui PMR Âşi ai să vezi cine cere.

 

 

 

Mesaj completat

Poluati deja si topicul asta, il lasati va rog sa fie topic de DONATII ?!

Daca nu aveti nimic de dat (pe gratis) sau daca va e lene... nu scrieti.

 

Prietene X si Y aberatii si teorii nu ti-e lene sa postezi ?

 

 

Eu am dat un monitor, omul a venit, l-a luat si mi-a lasat doua beri (pe care le-am baut impreuna) :lol:

 

 

Prietene adreig,

 

Am multe de dat pe gratis. Dar nu mă apuc să scriu despre ele aici, să fiu un mare filantrop.

 

Nu mă îndoiesc în schimb, că Âşi alții au lucruri de care n-au nevoie. ÂŞi atunci de ce să ne împărțim în milogi Âşi filantropi, când putem să facem schimb între noi, ca parteneri egali ?

 

Mă îndoiesc de altfel, că e vreunul atât de amărât (dar care are net Âşi stă pe forum) care ar sta în donațiile alea. Nici unuia de pe topicul ăsta, donațiile nu i-au fost indispensabile. În consecință e doar un exercițiu penibil de milogeală. Nu de impedioasă necesitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

În consecință e doar un exercițiu penibil de milogeală. Nu de impedioasă necesitate.

 

 

Nu sunt de acord cu tine. Este doar un simplu topic pentru cine are ceva de care nu mai are nevoie sau ii sta in cale si nu vrea sa arunce. Eu doar pot sa-ti dau exemplul meu cu revistele: aveam o gramada de reviste pe care le citisem si vroiam sa le arunc. Le-am dat cuiva, le mai citeste o data, poate le da mai departe. Ce e rau in a valorifica anumite lucruri de care unii nu mai au nevoie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene 6speed,

 

Dă câteva pagini mai în spate, sau citeÂşte postul lui PMR Âşi ai să vezi cine cere.

 

 

 

Mesaj completat

 

 

 

Prietene adreig,

 

Am multe de dat pe gratis. Dar nu mă apuc să scriu despre ele aici, să fiu un mare filantrop.

 

Nu mă îndoiesc în schimb, că Âşi alții au lucruri de care n-au nevoie. ÂŞi atunci de ce să ne împărțim în milogi Âşi filantropi, când putem să facem schimb între noi, ca parteneri egali ?

 

Mă îndoiesc de altfel, că e vreunul atât de amărât (dar care are net Âşi stă pe forum) care ar sta în donațiile alea. Nici unuia de pe topicul ăsta, donațiile nu i-au fost indispensabile. În consecință e doar un exercițiu penibil de milogeală. Nu de impedioasă necesitate.

 

Nu vad nicio milogeala in a lua un dulap de la cineva care nu mai are nevoie de el si a-l pune la tine in garaj. Nu vad nicio milogeala in a lua o aparatoare de toba (care poate nu se mai gaseste) de la cineva care nu are nevoie de ea. Nu vad nico milogeala din partea celui care mi-a luat monitorul din casa. Eu nu-l folosesc, e foarte bun si nu m-am simtit nici filantrop si nici omul cred ca s-a facut milog. Ne-am cunoscut, am baut o bere, ne-am imprietenit. Nu suntem kinderi, filantropi, sarmani sau mai stiu eu ce. Cum trebuia sa procedam dupa modelul "parteneri egali" cu monitorul ?

Sa-i spun omului sa-mi dea ceva pe el ? Nu mai am nevoie de el, sa-l ia, sa se bucure de el.

Tipul si-a dat monitorul si urma sa-si ia altul... n-a mai reusit, l-a luat pe al meu.

Asa ca daca ai atatea de dat, fa o lista, mie nu mi-e rusine sa iau ce-mi trebuie.

Asa ca dragi forumisti, donez un suzuki din 2009 dar astept in schimb un hornet tot din 2009... parteneri egali ce dracu.

 

Si inca ceva, nu sunt prietenul tau. Poate ne imprietenim dupa ce-mi donezi ceva (sau invers) :lol:.

Si in plus.. eu n-o sa mai scriu aici decat daca o sa am ceva de donat sau de luat. Nu tin sa ma dau filozof pe topicul de donatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vad nicio milogeala in a lua un dulap de la cineva care nu mai are nevoie de el si a-l pune la tine in garaj. Nu vad nicio milogeala in a lua o aparatoare de toba (care poate nu se mai gaseste) de la cineva care nu are nevoie de ea. Nu vad nico milogeala din partea celui care mi-a luat monitorul din casa. Eu nu-l folosesc, e foarte bun si nu m-am simtit nici filantrop si nici omul cred ca s-a facut milog. Ne-am cunoscut, am baut o bere, ne-am imprietenit. Nu suntem kinderi, filantropi, sarmani sau mai stiu eu ce. Cum trebuia sa procedam dupa modelul "parteneri egali" cu monitorul ?

Sa-i spun omului sa-mi dea ceva pe el ? Nu mai am nevoie de el, sa-l ia, sa se bucure de el.

Tipul si-a dat monitorul si urma sa-si ia altul... n-a mai reusit, l-a luat pe al meu.

Asa ca daca ai atatea de dat, fa o lista, mie nu mi-e rusine sa iau ce-mi trebuie.

Asa ca dragi forumisti, donez un suzuki din 2009 dar astept in schimb un hornet tot din 2009... parteneri egali ce dracu.

 

Si inca ceva, nu sunt prietenul tau. Poate ne imprietenim dupa ce-mi donezi ceva (sau invers) :lol:.

Si in plus.. eu n-o sa mai scriu aici decat daca o sa am ceva de donat sau de luat. Nu tin sa ma dau filozof pe topicul de donatii.

 

 

Prietene andreig,

 

În primul rând nu cred în prietenia bazată pe donații.

 

Aici este vorba de mentalitatea românească. Din acest motiv nu vezi milogeala. Să accepți ceva de la cineva (un dulap, un monitor etc..), fără să dai nimic în schimb, înseamnă să primeÂşti mila lui. Ai avut un monitor în plus prin casă, ce te-ai gândit ? Să-l dau la un amărât care nu are, că mie nu mi-l mai trebuie. Eu prefer, ca în loc să fiu impersonat ca un amărât cu mâna întinsă, să citesc o carte dacă nu-mi permit un monitor. Fiindcă nu mi-l permit Âşi n-o să-mi depăÂşesc condiția prin donații. Iar societatea nu funcționează Âşi nici nu trebuie să funcționeze prin donații, singurul caz prin care eu mi-aÂş depăÂşi condiția în mod consistent. Mai mult, cei care citesc acest topic nu sunt deloc niÂşte amărâți, ci doar le place să pozeze astfel. Fiindcă românul iubeÂşte să primească lucruri moca, chiar dacă nu are nevoie de ele. Chiar dacă Âşi le-ar permite el. IubeÂşte să pozeze în amărât. După cum spuneam e o chestie de mentalitate. O mentalitate mică, de popor mic, obscur Âşi milog.

 

Cât despre poanta ta cu donezi un suzuki 2009 pe o honda 2009, încearcă să înlocuieÂşti cuvântul "donez" cu "schimb", ceea ce eu propun de fapt. ÂŞi o să vezi că devine o propoziție banală. Încearcă să-ți scoți din cap idea de donație Âşi să vizualizezi idea de schimb. Joacă-te cu ea Âşi o să vezi că are unele avantaje, pe care acum nu le observi, tocmai din cauza mentalității.

 

Nu te obligă nimeni să scrii pe nici un topic. Dar nu susține că nu mai scrii, că îți iei jucăriile Âşi pleci, pentru că nu vrei să te dai filozof pe topicul de donații. E pur Âşi simplu ridicol. Sunt fițe de fată mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene andreig,

 

În primul rând nu cred în prietenia bazată pe donații.

 

Aici este vorba de mentalitatea românească. Din acest motiv nu vezi milogeala. Să accepți ceva de la cineva (un dulap, un monitor etc..), fără să dai nimic în schimb, înseamnă să primeÂşti mila lui. Ai avut un monitor în plus prin casă, ce te-ai gândit ? Să-l dau la un amărât care nu are, că mie nu mi-l mai trebuie. Eu prefer, ca în loc să fiu impersonat ca un amărât cu mâna întinsă, să citesc o carte dacă nu-mi permit un monitor. Fiindcă nu mi-l permit Âşi n-o să-mi depăÂşesc condiția prin donații. Iar societatea nu funcționează Âşi nici nu trebuie să funcționeze prin donații, singurul caz prin care eu mi-aÂş depăÂşi condiția în mod consistent. Mai mult, cei care citesc acest topic nu sunt deloc niÂşte amărâți, ci doar le place să pozeze astfel. Fiindcă românul iubeÂşte să primească lucruri moca, chiar dacă nu are nevoie de ele. Chiar dacă Âşi le-ar permite el. IubeÂşte să pozeze în amărât. După cum spuneam e o chestie de mentalitate. O mentalitate mică, de popor mic, obscur Âşi milog.

 

Cât despre poanta ta cu donezi un suzuki 2009 pe o honda 2009, încearcă să înlocuieÂşti cuvântul "donez" cu "schimb", ceea ce eu propun de fapt. ÂŞi o să vezi că devine o propoziție banală. Încearcă să-ți scoți din cap idea de donație Âşi să vizualizezi idea de schimb. Joacă-te cu ea Âşi o să vezi că are unele avantaje, pe care acum nu le observi, tocmai din cauza mentalității.

 

Nu te obligă nimeni să scrii pe nici un topic. Dar nu susține că nu mai scrii, că îți iei jucăriile Âşi pleci, pentru că nu vrei să te dai filozof pe topicul de donații. E pur Âşi simplu ridicol. Sunt fițe de fată mare.

 

 

 

Draga TurboSnail,

 

De cele mai multe ori citesc posturile de genul celui pe care l-ai scris si ma amuz in liniste. De data asta nu pot sa ma abtin. Cred ca ai o mica obsesie cu mentalitatea romaneasca, de o pomenesti de atatea ori. Nu te contrazic in privinta asta, suntem o natie de tarani, si nu ma refer la cei care trudesc pe camp sa-si traiasca existenta. Singura problema este ca ce ai scris tu nu-as are rostul pe forumul de Donatii! Si afara, in tarile mult mai rasarite, se practica fenomenul de donatii si nimeni nu vede ca milogeala sau cum ai mai descris tu. Cel mai des intalnit este cand cineva nu mai are nevoie de ceva, orice, scoate in fata casei sau in locuri special amenajate (nu gunoi) si cei care au nevoie pot sa ridice obiectele respective. Mie unul mi-a placut ideea acestui topic, si la inceput a mers bine de tot. Aici m-am imprietenit cu 2 oameni, si da din cauza donatiilor, pentru ca altfel poate nu ne intersectam drumurile...

 

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt persoane care sunt la inceput de drum, aici ma refer la studentii care stau pe forum, care poate stau la Internat, care probabil abia au bani sa isi plateasca taxele la facultati si sa isi cumpere manuale, care poate nu isi permit sa isi cumpere un monitor, o casca sau niste jentii! Sau oamenii cu copiii, care prefera sa le cumpere copiilor o bicicleta decat sa isi cumpere toba! (Am dat niste posibile exemple)

 

 

Oamenii care au nevoie mai mare decat credeti de niste lucruri uitate, aruncate intr-un colt de dvs!

 

 

 

DONEZ Manuale, variante, memoratoare de clasa a 12`a! (Biologie, Matematica si Lb Romana)

Editat de hayabusika
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene andreig,

 

În primul rând nu cred în prietenia bazată pe donații.

 

Aici este vorba de mentalitatea românească. Din acest motiv nu vezi milogeala. Să accepți ceva de la cineva (un dulap, un monitor etc..), fără să dai nimic în schimb, înseamnă să primeÂşti mila lui . Ai avut un monitor în plus prin casă, ce te-ai gândit ? Să-l dau la un amărât care nu are, că mie nu mi-l mai trebuie Eu prefer, ca în loc să fiu impersonat ca un amărât cu mâna întinsă, să citesc o carte dacă nu-mi permit un monitor. Fiindcă nu mi-l permit Âşi n-o să-mi depăÂşesc condiția prin donații. Iar societatea nu funcționează Âşi nici nu trebuie să funcționeze prin donații, singurul caz prin care eu mi-aÂş depăÂşi condiția în mod consistent. Mai mult, cei care citesc acest topic nu sunt deloc niÂşte amărâți, ci doar le place să pozeze astfel. Fiindcă românul iubeÂşte să primească lucruri moca, chiar dacă nu are nevoie de ele. Chiar dacă Âşi le-ar permite el. IubeÂşte să pozeze în amărât. După cum spuneam e o chestie de mentalitate. O mentalitate mică, de popor mic, obscur Âşi milog.

 

 

 

Nu te obligă nimeni să scrii pe nici un topic. Dar nu susține că nu mai scrii, că îți iei jucăriile Âşi pleci, pentru că nu vrei să te dai filozof pe topicul de donații. E pur Âşi simplu ridicol. Sunt fițe de fată mare.

 

 

Dupa ce vezi ca nimeni nu te vrea in special pe topicul asta, pt ca esti o larva, pt ca postezi sa te afli in treaba eu zic sa te izolezi, sa stai singur, sa nu mai scrii nimic, sa nu intri pe internet si atunci lumea va fi mai fericita! :) Tu de aia nu mai poti ca unii fac donatii?

pt ca dau cuiva ceva de care ei nu mai au nevoie!

Stii cum e? cum tu nu ti-ai arunca gunoiul ca e al tau, dc sa il dai altcuiva?! :lol:

 

 

p.s. Cand mai multi oameni iti spun ca esti beat... te duci sa te culci!

Editat de LittleHaya
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce vezi ca nimeni nu te vrea in special pe topicul asta, pt ca esti o larva, pt ca postezi sa te afli in treaba eu zic sa te izolezi, sa stai singur, sa nu mai scrii nimic, sa nu intri pe internet si atunci lumea va fi mai fericita! :) Tu de aia nu mai poti ca unii fac donatii?

pt ca dau cuiva ceva de care ei nu mai au nevoie!

Stii cum e? cum tu nu ti-ai arunca gunoiul ca e al tau, dc sa il dai altcuiva?! :lol:

 

 

p.s. Cand mai multi oameni iti spun ca esti beat... te duci sa te culci!

 

 

 

puteai sa zici ce aveai de zis si fara sa folosesti cuvinte jignitoare.

Daca asta e parerea omului in legatura cu acest subiect,asta este.

Era mai simplu daca nu era bagat in seama,dar cum voi tot va certati cu Melculturbionat,el tot zice ce ii trece prin cap.

Donatiile pot continua si fara a se tine cont de ce zice unu',asa ca....probabil doar cei ce se regasesc in ce zice nebunu' se enerveaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

puteai sa zici ce aveai de zis si fara sa folosesti cuvinte jignitoare.

Daca asta e parerea omului in legatura cu acest subiect,asta este.

Era mai simplu daca nu era bagat in seama,dar cum voi tot va certati cu Melculturbionat,el tot zice ce ii trece prin cap.

Donatiile pot continua si fara a se tine cont de ce zice unu',asa ca....probabil doar cei ce se regasesc in ce zice nebunu' se enerveaza.

 

 

bai,credeam ca am stabilit cine e pussy biker,ce dracu !
Editat de LittleHaya
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deoarece edit-ul este o institutie sfanta pe care daca o folosim ramane gravida, revin de pe contul cuiva care mi-a permis aceasta :

 

Prietene PMR,

Să înțeleg că datorită faptului că ți-e lene ție să scrii pe forum, ar trebui ca topicul să fie de Cereri ? ÂŞi alții ar trebui să viseze că tu ai niÂşte genți îndoite să ți le ceară ? Probabil că vrei să le confirmi monosilabic cu da sau nu, să nu te oboseÂşti.

 

Milogul:"Ai niÂşte genți cumva ?"

PMR:"Nu".

Milogul:"Puțin îndoite atunci ?"

PMR:"Da, aÂşa da".

 

Cererea de lucruri moca E MILOGEALĂ, indiferent cum alegi tu să consideri. Românului îi place milogeala. I se pare normal să nu muncească pentru lucruri, i se pare că i se cuvin gratis. O mentalitate reminiscentă de pe vremea când îÂşi autodona de la intreprindere ce avea el chef să ia.

 

Propun Âştergerea acestui topic cu totul Âşi înființarea unuia de SCHIMBURI. Fiecare dă ceva LA SCHIMB când primeÂşte altceva. Astfel acei milogi, care se înghesuie ca la supermarket, la lucruri donate, călcându-se în picioare, îÂşi vor depăÂşi condiția mizeră moral. La fel, acei "făcători de bine", "donatorii", "filantropii", îÂşi vor depăÂşi Âşi ei condiția mizeră moral. Nu se vor mai autosatisface spiritual în mod pervers, pe spatele milogilor.

 

Topicul de SCHIMBURI este un test de moralitate. Este barometrul verticalității noastre. Este depăÂşirea condiției de milogi năpăstuiți, perpetuu în nevoie de ajutoare venite cu tirul din occident. Metaforic vorbind, binențeles.

 

Sa inteleg ca sunt un plictisit de viata caruia ii e lene sa scrie pe forum, care vorbeste plin de scarba, un monosilabic in replicile adresate interlocutorilor sai, un facator de bine/donator/filantrop intre ghilimele cu o conditie morala mizerabila, un obosit, onanist spiritual in cautare de milogi si un individ lipsit de verticalitate?

Stii cum e! Orasul asta nu e asa capat de lume.

Nu stii niciodata cum se invart apele si cand o sa ai nevoie de oamenii pe care ii batjocoresti pe aici.

Speram sa fi inteles ceva din faptul ca te-am evitat total o ora cat am fost vecini de masa la Dognecea.

Ma intrebam de ce a trecut toata lumea pe langa tine si mica ta gasca atunci cand ati ramas fara benzina pe drumul de intoarcere sau de ce a aflat lumea de accidentul sotilor Bontos la o saptamana dupa ce scrisesera pe topicul tau.

 

 

 

In data de 15 martie 2009 scriam asta:

Dau gratis

 

 

ON TOPIC :

Sunt un milog care pleaca la o tura off-road de 1800 de km, pentru care am achizitionat deja crampoanele. Deoarece :

- Nu am ce sa fac cu o guma stradala noua

- Nu mai am bani nici sa trec strada daramite sa cheltui 50 de euro pentru una noua si

- Nu gasesc sh pe acolo pe unde caut eu

vin cu urmatoarea cerseala:

Imi trebuie o guma fata pe 21 care sa ma duca doar de la Timisoara la Satu Mare si apoi inapoi de la Mangalia la Timisoara.

Accept donatie, ofer bani, contravaloare in bere sau in alte produse.

Editat de t3r3nt3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...