Sari la conținut

Red Bull X-Fighters in Piata Constitutiei


NVS
 Share

Postări Recomandate

Bai. Va rog terminati. Puneti poze si filmulete !

Tot ce vreau sa spun este ca " Noi astia cu 125cc " , ne-am strans , ne-am organizat si am venit cam vreo 12 motoare acolo la eveniment. Eu cred ca fenomenu a mai evoluat si nu inseamna numai drumetii. Si chiar daca ar fi facut zgomot din tobe si burnout`uri si toate prostiile astea , pana la urma lumea a venit sa vada motoare (tot ce e legat de ele). Nu neaparat sa vada X-Fighters. Am vazut multe persoane care stateau prin parcare, faceau poze, admirau si felicitau posesorii...

 

POZE :

post-26385-1246745979_thumb.jpg

post-26385-1246746044_thumb.jpg

post-26385-1246746096_thumb.jpg

post-26385-1246746127_thumb.jpg

post-26385-1246746258_thumb.jpg

post-26385-1246746308_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 80
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Imi pare rau ca am pierdut showul, dar in momentul cand nu mai ploua eram la iesirea de la metrou Unirii, spre directia Big Mamou, unde a avut loc Manowar Party, in cinstea concertului ce va avea loc astazi de la ora 21.00. Pacat ca ploaia a facut ca multi sa plece de la acest show si unii sa nu ajunga. Totusi showul s-a tinut dupa si felicit organizatorii pt decizie si participantilor ca si-au riscat oasele pt noi.

Sper ca la anu' sa revina si la cat mai multe aparitii de genul in Romania!

Numai bine! Fuck the world, hail and kill!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost foarte reusit. Intr-adevar ,a tinut putin, insa ar trebui sa tinem cont si de faptu' ca intrarea a fost gratuita. Cred ca a fost primul eveniment de genul in Romania. La cat mai multe !

 

Sa curga pozeleeeeeeeee

Editat de Frana
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa e viata copii! unii stiu sa faca backflip altii stiu sa faca burn out si sa dea pacanele asta daca nu fug de ploaie si nu calculeaza raportul cost (gratis mama soacra) si durata showul. treziti-va boys and girls, si o partida de sex dureaza in medie 11 minute - desi pe mine ma tine ore intregi cateodata - si e si gratuita in majoritatea cazurilor! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

superb ... fara cuvinte

 

comentatorul spunea ca acest show a fost si un test de cultura moto a romanilor pentru un posibil concurs de acest gen la Bucuresti

 

a fost ceva lume in ciuda ploii, se putea si mai bine, mi-a parut rau ca nu s-a aplaudat si ovationat mai mult si de catre toti ... sunt curios cati ar mai fi venit daca era cu intrare

 

nu ma deranjaza o motocicleta turata, dar nu isi avea locul acolo, baietii doar reuseau sa fie penibili si sa ne fie rusine cu ei ca motociclisti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intradevar tari baietii !

N-as putea spune acelasi lucru despre cocalarii care turau motoarele fara toba, in special blonda cu cazatura aia de R1 sau ce dracu era, albastru fara toba si taranu' cu cazatura de gsxr alb 750 de vanzare la 2699 euri, prietene ala care-ti cumpara cazanu' aia ori este cel mai prost om de pe planeta ori cel mai nepriceput ! mai era si unu cu numar de valcea dar nu era asa zgomotos, per total numa tarani, o gramada de scuterisiti kamikaze si raceri cu 125 care faceau burnouturi.

ca la orice astfel de eveniment de altfel, n=au putut lipsi si cocalarii motociclismului !

ai dreptate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"super spectacolul...

 

pacat ca erau vreo 4 motociclisti pe-acolo care tot sareau in mijloc de mi-era si frica sa ma duc mai aproape, niste satanisti ce sa mai. Si din cauza lor, nici nu am inteles ce piesa de teatru a fost.

 

Aoleo si oamenii aia care tot aplaudau, alti satanisti, nu vedeam nimic de mainile lor."

 

Nu va mai plangeti fetelor atata, daca era spectacol de teatru, ma asteptam sa isi inchida toti telefoanele, dar parca era totusi altceva.

Pe mine unul nu m-a deranjat turatul motoarelor, ba chiar mi s-a parut ca s-a potrivit tinand cont ca asta se cerea... "galagie".

Burnout-urile nu le-am vazut.

 

POZE:

http://www.supermotocross.ro/wallpaper.php?id=3

http://www.supermotocross.ro/foto.php?id=2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sint cu totul de acord cu ANTEVORBITORII mei " care este"

dar ce nu stiti voi este ca EU am mai fost in martie cam asa in spate la palatul copiilor la 1 raliu off road cu monster trackuri si s-a facut si ce fuse ieri pe la PIATA pe akolo.

din nou dar a fost mai multa demonstratie facuta de 3 unguri meseriasi oamenii idoli METAL MILITIA pt. cunoscatori :)

asa ca... nu uitati

SA NU DATI IN VACI COPII CA SI ELE ESTE VII.

zic eu.... voi??? :D :D

p.s otil& razvan sucks :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sint cu totul de acord cu ANTEVORBITORII mei " care este"

dar ce nu stiti voi este ca EU am mai fost in martie cam asa in spate la palatul copiilor la 1 raliu off road cu monster trackuri si s-a facut si ce fuse ieri pe la PIATA pe akolo.

din nou dar a fost mai multa demonstratie facuta de 3 unguri meseriasi oamenii idoli METAL MILITIA pt. cunoscatori :)

asa ca... nu uitati

SA NU DATI IN VACI COPII CA SI ELE ESTE VII.

zic eu.... voi??? :D :D

p.s otil& razvan sucks :)

Mmm, de ce nu anunti si tu ca s-a dat startul la carcoteli???

Drum bun baiete "in spate la palatul copiilor la 1 raliu off road cu monster trackuri"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca de obicei! Nu va puteti bucura de poze, dar in schimb vorbiti aiurea, data viitoare nu ma mai deranjez aiurea :)

Felicitati celor care au fost acolo! :)

Editat de Zapacitul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat ca nu s-a strigat taiati-va venele partzule poate asa nu mai erai printre noi, faceai omenirii un bine :)

a face galagie nu e egal cu a tura motoarele din punctul meu de vedere ! din sutele alea de bikeri doar 3 au turat motoarele cand s-a strigat ce zici tu acolo ! asta nu-ti da de gandit ratatule ? din unghiul in care eram eu nu se vedea rezervorul, mai ales ca erau 3 oameni calare pe motoru ala, intradevar acum ca ai zis, mi-am adus aminte, de fapt scria ninja pe codita ! my bad !

cu scuterisitii n-am nimic in general, dar daca nu ma feream unu dadea peste mine ! dar stai, pe tine nu te deranjeaza ca tu esti ''racer'' !

iar aia cu 125-uri aceasi poveste n-am nik cu ei, dar sa faci burnout cu atata lume in jur si mai ales ca erau si copii pe acolo e de toata jena !

aaa..... si sa nu uit ! parat esti tu !

Bai frustratule..fata aia a turat motorul la cererea racerilor si a oamenilor din jur...daca te deranja asa rau de ce stateai la 1 metru de ea?!?!Ink o data ai demonstrat ce motociclist parat esti cand a trebuit sa-ti dai seama ce motocicleta era uitandu-te la ce scrie pe codita..Motocicleta avea ceva carene si daca erai un cunoscator ti-ai fii dat seama ce model era..apropos..cazatura de care vb e un Zx 636 model 2004 chiar in mintile lui doar ca era pregatit de stunt..stii ce-l ala stunt?!...Si cine esti tu de iti permiti sa faci oamenii aia cocalari?Tu stii cine sunt ei?Ii cunosti de vb asa?!Se vede ca vrei sa iesi din anonimat postant tot felul de ramarci :paracioase" ca un copil de gradinitza.Si ai grija cu jignirile la adresa mea ca nu ma cunosti ca sa sa stii tu daca sunt un ratat sau nu...FRUSTRATULE!!!!Eu zic mai bine sa-ti tzii pliscu si sa-ti vezi de plimbarile tale linistite de weekend si sa numai aduci injurii unor oameni pe care nu-i cunosti.

 

 

Mau..aia a fost si ideea..daca racerilor le-a placut turatul motoarelor ,baietii aia au facut-o pt ei..deci nu vad ce ar fii penibil sa le faci pe plac unor oameni care ti-au oferit asa spectacol.Ma rog..nu are sens sa mai discut cu voi acest aspect..Apropos..cred ca majoritaztii de acolo le-a placut turatul acela care-l condamnati atat!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe cei care i`au deranjat turatul motoarelor de ce nu au luat autoritate atunci cand faceau galagie! Acum ce credeti ca rezolvati pe tema asta?

Dupa razboi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O fost super....din pacate lomografia mea nu mi-a reusit ca filmul facut acolo si apoi la Santana a fost furat din masina cu tot cu aparat si obiective...asta-i romania...(lomografie insemnand poze pe film expirat, iesind niste efecte dementiale)

 

Acum, ca idee, de unde eram eu s-au auzit motoarele turate doar cand se cereau aplauze, deci nu cocalareste, pe perioada sariturilor....Si chiar ne-am bucurat multi ca se face si la noi ce se cere in general la un asa spectacol, GALAGIE, cand trebuie :) Era frumos daca erati tot solidari si ambalati toti motoarele atunci, cateva secunde...plus ca eram aproape de rideri si chiar faceau semne spre cei care ambalau...

 

Sunt motociclisti, si le place cand aclama motoarele...am fost langa cortul presei si chiar le-a placut atmosfera...

 

Iar daca s-au ambalat motoarele cateva momente cand se cerea galagie, nu cred ca a fost un gest cocalaresc., pt ca se cerea asta..ala era daca era totala indiferenta fata de saritori si ambalau de-a'mpaulea pe acolo...Iar capiatii aia de Razvan si Dani chiar au stiut sa faca atmosfera la microfon, au stiut sa ceara aplauze...altfel ar fi fost ceva mai plictisitor...parerea mea...si saritorii, dementiali, ma bucur ca am apucat sa vad pe viu asa eveniment :D

 

Sper sa se traga sfori in urma evenimentului sa faca etapa de mondial la noi, dar acolo ar fi de plata biletelor, si nu stiu daca s-ar inghesui romanul ca la Madrid sau Rio...

 

@Zapacitu: ce tare i-ai prins, zici ca-s fotosopati sau mari bannere pe casa poporului :)

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vorba unora de mai sus: am stat cu pielea gaina tata. Pentru moment am crezut io c-am fost mai emotiv, ca nu mai vazusem. Dar acuma vaz ca sentimentu a fost oarecum generalizat.

 

ma asteptam ca unii, din exces de zel incepator (ca asa au auzit si ei pe la altii, ca plafonarile is de porc) sau din motiv ca stau "la fantani", sa critice partea cu plafonatu' motorului. Copii, motociclistu nu e ghiavol, da nici nu se da cu Dove pe outze. Era o manifestare moto care cerea galagiee. Nu era noaptea la intrunire intre corturi. Era in fatza magaoaiei poporului, intr-o foarte mare piatza, unde sareau niste insi (meseriasi) la dooj de metri si isi faceau mana palnie la ureche sa va auda cum va bestializati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vorba unora de mai sus: am stat cu pielea gaina tata. Pentru moment am crezut io c-am fost mai emotiv, ca nu mai vazusem. Dar acuma vaz ca sentimentu a fost oarecum generalizat.

 

ma asteptam ca unii, din exces de zel incepator (ca asa au auzit si ei pe la altii, ca plafonarile is de porc) sau din motiv ca stau "la fantani", sa critice partea cu plafonatu' motorului. Copii, motociclistu nu e ghiavol, da nici nu se da cu Dove pe outze. Era o manifestare moto care cerea galagiee. Nu era noaptea la intrunire intre corturi. Era in fatza magaoaiei poporului, intr-o foarte mare piatza, unde sareau niste insi (meseriasi) la dooj de metri si isi faceau mana palnie la ureche sa va auda cum va bestializati.

:) SI nici la 12 noaptea printre blocuri sau la slujba de inviere nu eram :D Si eu de fel sunt impotriva turarii aiurea, dar aici chiar nu cred ca e cazul sa se vb aiurea de turat...

 

Astept montajele video :)

 

@ZODIAC: esti demential frateeee :D Sa mor de nu esti de coma :box:

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Mr ORL

Noroc cu multi-shot ca altfel daca faceam 2 poze reusite era ok :)

Erau cateva persoane mai in fata cu SCULE si nu faceau deloc poze reusite, in pozele lor iesea si multimea, ceea pe mine nu mă interesa :)

Editat de Zapacitul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator jojo_davidoff

super spectacol !!! prima data cand vad asa ceva in Romania ! Multumim primariei si celor de la Red Bull pt intrarea gratis ! :D eram in extaz :)

 

iar tu pretenash cu transalpul, daca erai mai atent, rideri erau super incantatzi de turatzii si galagie....era un show la care se cerea galagie, nu era SMAEB sau vreo expozitie moto. si sincer nici mie nu imi place galagia aia...ma cam dureau urechile....

iar printre "reisarii aia cu 125" sunt cativa care iti dau mucul. Husqvarna mi'a spus cand s'a dus la culcare ca vrea sa iti arate ce inseamna acceleratie si curbe.:D si sunt multe "scartzaietorii dan astea da' cocalari" in clubul nostru care te saluta din mers.

p.s.: pt un simplu burn, nu cred ca este nevoie de "un loc special amenajat", adica cel putin 125-urile se opresc cu frana, nu stiu despre tancul tau cum este..... te salut cu respect :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

p.s.: pt un simplu burn, nu cred ca este nevoie de "un loc special amenajat", adica cel putin 125-urile se opresc cu frana, nu stiu despre tancul tau cum este..... te salut cu respect :)

 

Mrrrr... toate ca toate pana la Transalp.. chit ca te refereai la altul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intradevar tari baietii !

N-as putea spune acelasi lucru despre cocalarii care turau motoarele fara toba, in special blonda cu cazatura aia de R1 sau ce dracu era, albastru fara toba si taranu' cu cazatura de gsxr alb 750 de vanzare la 2699 euri, prietene ala care-ti cumpara cazanu' aia ori este cel mai prost om de pe planeta ori cel mai nepriceput ! mai era si unu cu numar de valcea dar nu era asa zgomotos, per total numa tarani, o gramada de scuterisiti kamikaze si raceri cu 125 care faceau burnouturi.

ca la orice astfel de eveniment de altfel, n=au putut lipsi si cocalarii motociclismului !

sincer .. ai dreptate .. eu am venit de la faurei special pentru acest eveniment .. dar am ajuns cam tarziu .. am vazut dupa pe soseaua aia mare din fata casei poporului .. vre-o 2-3 scuteristi .. care mergeau intr-o roata .. sute de metri pentru a impresiona fetele din jur cred ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super spectacol !!! prima data cand vad asa ceva in Romania ! Multumim primariei si celor de la Red Bull pt intrarea gratis ! :D eram in extaz :)

 

iar tu pretenash cu transalpul, daca erai mai atent, rideri erau super incantatzi de turatzii si galagie....era un show la care se cerea galagie, nu era SMAEB sau vreo expozitie moto. si sincer nici mie nu imi place galagia aia...ma cam dureau urechile....

iar printre "reisarii aia cu 125" sunt cativa care iti dau mucul. Husqvarna mi'a spus cand s'a dus la culcare ca vrea sa iti arate ce inseamna acceleratie si curbe.:D si sunt multe "scartzaietorii dan astea da' cocalari" in clubul nostru care te saluta din mers.

p.s.: pt un simplu burn, nu cred ca este nevoie de "un loc special amenajat", adica cel putin 125-urile se opresc cu frana, nu stiu despre tancul tau cum este..... te salut cu respect :)

Bai copii , eu va inteleg ca e vacanta dar mai bine va mai uitati putin la fox kids si cartoon network ca ati inceput sa vorbiti mult si in special prost.Nu neg faptul ca sunt amuzante posturile voastre , dar hai sa mai gandim putin .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@mr. orl

am fost sint si voi fiiii :D CACI fara trecut nu poate exista prezent iar fara prezent nu poate exista viitor sau VIILOR?? STRADA :)

deci sa FACEM BINE CA SA FIE BINE...

deoarece BAETII ARE GRIJA MARE NU BEA ALCOOL CA POATE MOARE :)

SI tot asa....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator jojo_davidoff
Mrrrr... toate ca toate pana la Transalp.. chit ca te refereai la altul...

shhh, ca ma gandesc super serios la un transalp 650 2008 asa ca... :D , dar am zis asa pt ca nu aveam cu ce sa'l atac si sa mai radem si noi putin :)

 

Bai copii , eu va inteleg ca e vacanta dar mai bine va mai uitati putin la fox kids si cartoon network ca ati inceput sa vorbiti mult si in special prost.Nu neg faptul ca sunt amuzante posturile voastre , dar hai sa mai gandim putin .

ba da prea serios esti :) . Oricum nu am cablu. Luna asta tre' sa fac revizia si am inchis cablu, apa calda etc. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...