Sari la conținut

Ducati Sport 1000


allias
 Share

Postări Recomandate

ma gandeam sa imi cumpar un ducati sport 1000(pe negru cu o dunga alba pe mijloc).vroiam sa aflu ce parere avetzi despre motocicleta.am atasat aici cateva fotografii.daca doriti specificatii tehnice intrati aici:http://www.ducati.com/bikes/my2006/ducatiModel.jhtml?family=sportclassic&modelName=SPORT1000-06

post-9103-1142713559_thumb.jpg

post-9103-1142713571_thumb.jpg

post-9103-1142713593_thumb.jpg

Editat de allias
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma gandeam sa imi cumpar un ducati sport 1000(pe negru cu o dunga alba pe mijloc).vroiam sa aflu ce parere avetzi despre motocicleta.am atasat aici cateva fotografii.daca doriti specificatii tehnice intrati aici:http://www.ducati.com/bikes/my2006/ducatiModel.jhtml?family=sportclassic&modelName=SPORT1000-06

 

 

Daca vrei italiana -

la imsat maritim (dealer Ducati) in c-ta aveau in showroom un

Moto Morini Corsaro 1200cc (140cai) la 11.000-12.000 euroi.

 

E super belea!

post-6605-1142720131_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta este un model pentru cunoscatori si pentru cei care se respecta. Daca vrei sa-l vezi in realitate si sa vezi cat costa, mergi la Daytona Twins, pe Tabacarilor nr 14 (Bucuresti), dar sa stii ca intrarea in clubul elitelor nu e ieftina. Afla de pe google cine a fost Paul Smart, pentru ca acest model ii poarta numele. Dar eu cred ca vrei numai sa vorbim despre motoare, cine are bani si vrea sa cumpere asa ceva, cred ca stie bine despre ce este vorba. Asta nu e numai un motor, e un mit, o istorie, un stil de viata, caracter si individualitate.

 

p.s. am un monster 600 impecabil, de vanzare. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea e ca sunt multe alte moto cu motoare mari si mai ieftine,daca stii cum sa alegi o moto e bine sa iti iei una la sh,e mault mai ieftina.Dar decizia iti apartine.Bafta!!!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cosmo de la micro: vrei sa o iei noua\? e deosebit motorul dar cred ca e cam scumpa.

ce zici de cagiva v-raptor de 1000? si acela e misto si cred ca e mult mai ieftina si arata deosebit si nu prea are nimeni.

www.cagiva.ro

 

cosmo de la micro: vrei sa o iei noua\? e deosebit motorul dar cred ca e cam scumpa.

ce zici de cagiva v-raptor de 1000? si acela e misto si cred ca e mult mai ieftina si arata deosebit si nu prea are nimeni.

www.cagiva.ro

post-4821-1143277941_thumb.jpg

post-4821-1143278302_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc pentru interes!ce sa spun, imi place genul cafe racer!motocicleta in discutie costa 9600 euro fara tva si 11500 fara tva!destul de mult incat sa nu fie putin :laugh: !paul smart e motocicleta din imaginea atasata si costa 14500 euro!insa designul nu ma impresioneaza atat de mult :cheers: (paul smart=pilot celebru care i a relansat in ducati in anii 70)cagiva v raptor 1000 costa tot cam cat sport 1000.oricum cum n am bani de un confederate wraith merge si un ducati

post-9103-1143396056_thumb.jpg

Editat de allias
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Azi m-am urcat pe unul galben, ca in poza, la SMAEB. Pozitia e tare aplecata, deh, sport. Oricum, am simtit ca nu prea iti vine sa mergi civilizat cu ea.

 

Daca ai banii, ia-o, da mergi civilizat.

 

Cred ca cel mai indicat ar fi sa te gandesti ca e o mostenire de familie pe care e pacat sa o scoti in oras pana la serviciu si inapoi. Ia-ti si o japoneza second pe langa Sport Classic pentru mersul la piata/cu gagica/prin tara.

 

Apropo de gagica, ia in considerare ca are un singur loc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da stiu.am vazut o si eu.nu am ramas atat de impresionat ca de poza.arata bine oricum.

btw .am citit un banc pe un forum.era unu care facea misto de acest ducati:

--how can you tell a ducati sport 1000 owner?

A:he's antisocial and has huge wrists. B)

oricum ducati au facut o treaba excelenta.cica vopseaua e atat de fidela ca nuantza si textura ca originalul din anii 60 incat restauratorii isi cumpara vopseaua ca sa o foloseasca la modelele lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mobra e superba ca estetica, in schimb pozitia este foarte "challenging" ca sa zic asa. Iar oo-le se sprjina in tanc cam prea nasol pentru mine. Zicea cineva mai sus de Moto Morini Corsaro care este super la banii aia, singura problema - piesele si reparatiile daca e sa fie ceva. Insa una dintre cele mai exclusiviste naked-uri.

Imsat mi s-au parut competenti si foarte binevoitori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da e mai buna corsaro.plus ca are 140 de cai.which is nice.piese gasesti la imsat .ei snt importatori.sau daca nu,poti sa faci comanda la baietzii ce aduc piese.nu cred ca e ceva diferit fatza de celelalte motociclete cu exceptia comunistelor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...