Sari la conținut

Gilera Dna......ce Ziceti? Merita?


Postări Recomandate

inchid topicul,ca nu se mai fabrica si eu vreau motor nou.

m-am uitat pe o lista de preturi si mi s-a parut exorbitant ce preturi aveeau . a postat cosmo de la micro

Cred ca ai deschis 20 de topicuri sa intrebi ce model de scuter/motoreta vrei :laugh:

A postat Reverse dupa userul lui CobraArt, de pe calculatorul lui egobrain,calcultatorul lui egobrain era la puya acasa si puya avea casa mobila parcata langa casa lui harigan SI intr-un final postul a fost editat dupa calculatorul lui POW :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce calculator a lu egobrain?! nu e nici un calculator a lu egobrain... minte!!!! nu-l credeti :moto:

:moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:goodposting: :lol:

Cred ca ai deschis 20 de topicuri sa intrebi ce model de scuter/motoreta vrei :D

A postat Reverse dupa userul lui CobraArt, de pe calculatorul lui egobrain,calcultatorul lui egobrain era la puya acasa si puya avea casa mobila parcata langa casa lui harigan SI intr-un final postul a fost editat dupa calculatorul lui POW :box:

:box: :pow: :kiss: :hug: :pow: :angryfire: :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gilera DNA 125 si 180 se mai fabrica (si se mai si vind cu succes), modelul 2006 are imbunatatiri estetice si ghidon mai inalt, plus roata fatza mai mare (stil general streetfighter). Bagabontii de la Paneuro n-o mai aduc, insa. Am vazut chiar ieri un DNA 180 "vechi" (desi nou) la 3000 euro plus TVA, la magazinul Titan. Nu stiu (nici nu stia nimeni pe acolo) cine il ofera din stoc, despre garantie sau alte alea. Oricum, sint f. comode in oras (nu macini in cutie de nebun si nu faci circei la mina stinga) si-n plus au un demaraj incredibil pina pe la 90-100 km/h (180-ul baga 125 crono, 140 indicati pe bord). PS. Mai cititi, oameni buni, reviste (in Univers Moto am dat noul DNA la stiri acum citeva numere!) Toate bune anyway!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este si poze...uite o 50 cmc la care se vede ghidonul inaltat si roata fata pe 15 tzoli, in loc de 14. Chiar si 50-ul poate ajunge, cu un kit destept Malossi - 80 cmc - la aproape 20 de cai si peste 120 km/h. Asfalt uscat si bafta maxima!

post-5405-1144419447_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gilera DNA 125 si 180 se mai fabrica (si se mai si vind cu succes), modelul 2006 are imbunatatiri estetice si ghidon mai inalt, plus roata fatza mai mare (stil general streetfighter).

 

M-am uitat pe site-urile Gilera din Italia , Marea Britanie si Romania si modificarile de care vorbesti sunt valabile, dar numai la modelul de 50cc. Cele de 125 si 180 nu sunt de gasit in lista de produse (sau cel putin nu le-am gasit eu); deci trag concluzia ca intr-adevar nu se mai fabrica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este si poze...uite o 50 cmc la care se vede ghidonul inaltat si roata fata pe 15 tzoli, in loc de 14. Chiar si 50-ul poate ajunge, cu un kit destept Malossi - 80 cmc - la aproape 20 de cai si peste 120 km/h. Asfalt uscat si bafta maxima!

kitul de 80 are 15 cp si pe dna care este mai greu ca alte scutere aduce la o viteza maxima de 110...vazut,testat,aprobat :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...

kitul de 80 are 15 cp si pe dna care este mai greu ca alte scutere aduce la o viteza maxima de 110...vazut,testat,aprobat :banana:

nu ai mers cu a lu laptaru cu kitu de 70 :baldy:

am fost la snagov cu el cu zdark si cu inca unu damaschin...pot sa zic ca mergea constant 120

cine nu crede intrebati-i pe astia :ok:

si tu paule il stii pe laptaru cu dna ala roshu si nu vorbesc prostii acum(doar de data asta;))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...