Sari la conținut

BALKAN MOTO-ROCK Festival


Purghy
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 68
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Abia astept...eu una merg cu cortul, la fel si prietenii mei. Am auzit atatea despre aceasta intrunire, in plus imi place la bulgari, asa ca astept cu nerabdare sa ne intalnim pe acolo.

Editat de ravenitza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei de corturi, dacă doriți, puteți salva locații în apropiere de centru de tabara trebuie doar să Âştii cât de multe corturi!

 

Este gratuit, spre deosebire de hoteluri :cheers:

 

la un hotel, dacă sunt deja o sugestie pentru cum si ce va avea nevoie de camere vă rog să trimiteți

e-mail al todorvt68@gmail.com sau meggy_21@abv.bg

 

+359878 / 12 83 14 - Miglena Radkova

 

+359887 / 24 39 46 - Todor Rashkov

 

 

Felicitat Todor! :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Dat fiind ca harta de satelit nocturna publicata aici nu prea se potriveste cu cea din hartile mele Garmin am cerut mai multe detalii si uite ce am obtinut:

 

Mergi pe drumul principal Ruse - Veliko Tarnovo. Cand ajungi la intersectia principala cu drumul Sofia - Varna faci la stanga urmand indicatoarele ca sa ajungi in Varna (faci de fapt dreapta dupa intersectie ca sa o iei la stanga ca la intersectiile de autostrazi) si dupa circa 1km faci dreapta pe drumul secundar. Acolo o sa vezi un semn de lemn VERDE pe care scrie МОТОСЪБОР, ceea ce inseamna in bulgara intalnire moto (pentru cei care stiti cat de cat chirilice ganditi-va la adunarile de popi care si la noi se numesc sobor). Ei se vor stradui sa adauge si un indicator in engleza pana la eveniment. Daca te ratacesti nu ezita sa-l cauti pe teo-vt la +359 887 24 39 46.

 

Sa ne vedem la fata locului cu bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrare 20leva/40ron.Inside info...from Bg..its true...

Trebuie sa gandesti pozitiv:

1. Daca mergi in concediu in Croatia taxa de camping e tipic de 12 Euro/noapte/persoana, pe cand aici ai pentru 3 nopti 10 Euro de persoana si include ceva rock'n'roll, ceva concursuri si alte maimutareli.

2. Daca mergi la hotelul unde ai discount taxa e de 60BGN/noapte/2 persoane cu mic dejun inclus la 4 stele, adica taxa tipica pentru 3 stele, pe cand tipic pentru asa ceva platesti 80BGN. Daca facem o socoteala 3 x 80 - (3 x 60 + 2 x 20) = 20, deci totusi ies mai ieftin cu 20BGN decat daca pur si simplu ma duc la hotelul ala. Am fi putut obtine discounturi suplimentare daca faceam ca in anii trecuti o lista si cineva negocia pentru mai multi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa gandesti pozitiv:

1. Daca mergi in concediu in Croatia taxa de camping e tipic de 12 Euro/noapte/persoana, pe cand aici ai pentru 3 nopti 10 Euro de persoana si include ceva rock'n'roll, ceva concursuri si alte maimutareli.

2. Daca mergi la hotelul unde ai discount taxa e de 60BGN/noapte/2 persoane cu mic dejun inclus la 4 stele, adica taxa tipica pentru 3 stele, pe cand tipic pentru asa ceva platesti 80BGN. Daca facem o socoteala 3 x 80 - (3 x 60 + 2 x 20) = 20, deci totusi ies mai ieftin cu 20BGN decat daca pur si simplu ma duc la hotelul ala. Am fi putut obtine discounturi suplimentare daca faceam ca in anii trecuti o lista si cineva negocia pentru mai multi.

 

Nu prea ai dreptate.

Daca ma duc la hotel macar dorm in liniste in niste conditii decente ca si in croatia la cort probabil, unde probabil poti sa faci un dush ceva. La hotel de banii aia mai primesc si ceva mancare. Si am gasit prin zona hoteluri mult mai ieftine in Veliko era 40 de euro camera.

In plus Bulgarii cand vin la noi la intruniri nu platesc intrarea dar noi platim la ei.

Sunt magari da-i in rahat de calici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea ai dreptate.

Daca ma duc la hotel macar dorm in liniste in niste conditii decente ca si in croatia la cort probabil, unde probabil poti sa faci un dush ceva. La hotel de banii aia mai primesc si ceva mancare. Si am gasit prin zona hoteluri mult mai ieftine in Veliko era 40 de euro camera.

In plus Bulgarii cand vin la noi la intruniri nu platesc intrarea dar noi platim la ei.

Sunt magari da-i in rahat de calici.

 

Prieteni, dacă vă lasă-mă să-ți spun aÂşa. Pretul include hotel de parcare Âşi un bazin de înot oraÂşului nu multe hoteluri de a oferi astfel de condiții, care prețul

Mesaj completat

Iată cum o hartă, pentru a ajunge la BALKAN MOTO-ROCK Festival

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

 

 

Dacă aveți dificultăți, vă rugăm să nu ezitați să mă sune

+359887 243 946 Todor/teo-vt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Pentru cine vrea cazare la cort in conditii mai mult decat decente (apa calda, dusuri, bucatarie, curent, curatenie si amplasament de vis) la doar 10 km de Veliko Tarnovo (eu faceam pana in oras 15 min mers lejer) intrati pe http://www.campingvelikotarnovo.com/. Proprietarii sunt englezi si sunt cei mai de treaba oameni pe care i-am intalnit. Cazarea la cort pentru 2 persoane este de 12 leva/zi.

Distractie placuta!

 

 

 

Mesaj completat

Si daca ma uit mai bine pe harta e f aproape de locul unde se tine intrunirea - cam in partea opusa fata de drumul principal care duce la Varna. E f simplu de ajuns si drumul e f bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma camparea este 20 de leva de joi pana duminica ori este 20 de leva /zi?

Daca intri fara sa campezi cat costa? Tot 20 de leva?

 

In the end, the fee for camping is 20 leva for the entire period between Thursday and Sunday?

Or is it 20 leva a day? If you enter just to visit, not for camping, how much is the fee? Is it still 20 leva per person?

 

 

Mesaj completat

Oricum vad ca nu prea se inghesuie lumea sa mearga asa ca e posibil sa ne vedem si noi de treburile noastre. Inca nu ne-am hotarat. Ca daca o sa fie cum a fost ultima intrunire de la Ruse nu merita nici sa pierdem timpul nici sa batem drumul.

Era foarte putina lume la Ruse si o plictiseala totala. O singura taraba cu mici bulgaresti si bautura. Toate bauturile erau calde si am mai platit si intrarea 8 leva/persoana.

Cand am intrat in Romana nu stiam cum sa ajung mai repede la o benzinarie sa iau ceva rece.

Uneori ne cam batem joc unii de altii si nu e bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma camparea este 20 de leva de joi pana duminica ori este 20 de leva /zi?

Daca intri fara sa campezi cat costa? Tot 20 de leva?

 

In the end, the fee for camping is 20 leva for the entire period between Thursday and Sunday?

Or is it 20 leva a day? If you enter just to visit, not for camping, how much is the fee? Is it still 20 leva per person?

 

 

Mesaj completat

Oricum vad ca nu prea se inghesuie lumea sa mearga asa ca e posibil sa ne vedem si noi de treburile noastre. Inca nu ne-am hotarat. Ca daca o sa fie cum a fost ultima intrunire de la Ruse nu merita nici sa pierdem timpul nici sa batem drumul.

Era foarte putina lume la Ruse si o plictiseala totala. O singura taraba cu mici bulgaresti si bautura. Toate bauturile erau calde si am mai platit si intrarea 8 leva/persoana.

Cand am intrat in Romana nu stiam cum sa ajung mai repede la o benzinarie sa iau ceva rece.

Uneori ne cam batem joc unii de altii si nu e bine.

Din cate stiu eu taxa de intrare e pe toata perioada evenimentului.

 

Pe de alta parte, daca nu esti sigur ca vrei sau nu vrei, vezi ca Veliko Tarnovo e primul in lista oraselor bulgare unde mergi sa te plimbi din Bucuresti intr-o singura zi (desigur dupa Ruse unde merg lenesii) pentru ca distanta e de circa 185km si merge la fix sa bagi o plimbarica, sa servesti o masa buna si sa vii innapoi in acceasi zi. Drumul dureaza tipic putin sub 3 ore (mai putin daca ai vitezana si te crezi Zmeul Zmeilor). Poti sa incerci oricum, si daca nu-ti place poti sa te intorici acasa sau sa mergi in alta parte.

 

Eu merg sigur pentru ca mi-am fixat asta ca punct in traseul concediului nr.2 pe anul asta (episodul 1 a fost tot in Bulgaria dar la munte), acum asta e primul meu pas spre mare fara manelisti :cheers:

Editat de pmoldovan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MERGEM SAU NU???? :cheers:

 

eu am fost la ei la vreo 5 intruniri si credetzi-ma sunt f tari, mai ales veliko tarnovo este chiar the best!!

oamenii sunt extraordinari si de banii aia chiar ne vor oferii super coditzii, in special pt noi ROMANII, pt care sunt in stare sa faca foarte multe favoruri, asta va poate confirma multa lume. in 2007 cand am fost la veliko, am avut hostes ghid si absolut tot ceea ce ne-a trebuit.

deci haidetzi sa ne organizam!!

1.cine vine?

2.cand plecam?de unde?

propun sa plecam vineri ora 14, adunare la Petrom (Jilava)- iesirea din Bucuresti catre Giurgiu

3.unde stam?

nu cred ca este nevoie de cazare la hotel, aduceti fiecare cortul la purtator :(

 

faceti lista! poate vine cineva cu masina sa ne ajute cu bagajele (organizatorii nu vor avea nimic impotriva intrarii cu masina in camping).

 

puteti sa ma gasiti la: balteanu_radu@yahoo. 0734363534 0765505670

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva coordonatele GPS?

Rampa pe care trebuie sa iesi din drumul de Varna e fix la N43 04.235 E25 39.366, iar intrunirea e in Park Sveta Gora aproximativ la N43 04.522 E25 38.715. Dupa harta pe care o am eu ultima portiune e ne-asfaltata si are cam 800 de metri lungime.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine pleaca sambata dimineata?

 

eu o sa plec sambata dimineata, la 10:30 o sa fiu in omv-ul de langa "BELU" CITY MALL

 

 

p.s. in urma cu cateva uichenduri se lucra la iesire din ruse si se devia drumul pe niste coline frumoase

p.p.s. care vrea leva insa are euro, cei din giurgiu m-au invatat ca e mai convenabil sa schimbi euro pe leva la bulgari decat lei in leva la romani :lol:

 

 

oftopic

roc.citi.opan.eir s-a anulat - numai de concerte anulate avem parte anu asta - adio AmonAmarth :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu o sa plec sambata dimineata, la 10:30 o sa fiu in omv-ul de langa "BELU" CITY MALL

 

 

p.s. in urma cu cateva uichenduri se lucra la iesire din ruse si se devia drumul pe niste coline frumoase

p.p.s. care vrea leva insa are euro, cei din giurgiu m-au invatat ca e mai convenabil sa schimbi euro pe leva la bulgari decat lei in leva la romani :lol:

 

 

oftopic

roc.citi.opan.eir s-a anulat - numai de concerte anulate avem parte anu asta - adio AmonAmarth :laugh:

Lucrarile la podul din Ruse peste strada Dimitrov (drumul spre Shumen/centru) s-au finalizat de macar o luna, asa ca nu sunt probleme; eu cand am fost pe acolo ultima data lipseau doar marcajele rutiere.

 

Eu unul folosesc in Bulgaria numai card-ul. Pentru schimb valutar eu va recomand calduros sa cititi pagina bancherului vostru relativ la felul cum se comporta card-ul pe care il aveti in strainatate. Exista o varietate de la extremisme de genul 10 Euro comision pe tranzactie pana la 0,5% + comisionul obisnuit de acasa (eu sunt in ultima situatie, asa ca platesc in plus fata de aia 0,5% comision de schimb valutar inca 0,2% la bancomate Societe Generale, 0,5-07% la alte bancomate si nimic daca platesc cu card-ul). In Veliko Tarnovo majoritatea bancilor/bancomatelor sunt concentrate pe strada principala in zona noua cu blocuri (de la posta centrala/zona cu cazinouri inspre piata).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Festivalul de la Fetesti s-a amnat.Eu eram sigur ca nu s eva tine niciodata pentru ca la noi oamenii sunt altfel.O fii de vina praful?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca Glenn Hughes va face un show fain.

Pana la urma stie cineva cat trebuie platit daca stam numai sambata?

Din cate am inteles eu costa 20Lef/persoana indiferent daca aterizezi joi sau sambata, si taxa include camping acolo sau alternativ tarif de 3 stele pentru hotelul ala mare de 4 stele din centru. Eu am optat pentru start joi si pentru hotel. Oricum pentru cei care veniti cu cortul cred ca ar trebui sa lasati prostiile la o parte, taxa asata de intrare include un loc de campare pentru corturi plus bude ecologice plus asa mai departe, as ca ar fi o prostie sa campati in alta parte si sa platiti de doua ori taxa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma tenteaza sa vin si eu!

 

total offtopic :

 

@ ozzy fara suparare, este urat sa jignesti o natie intreaga doar ca te-a deranjat pe tine o intalnire cu bere calda. Nenea care a intrat sa dea informatiile a fost cat se poate de franc si bine intentionat. Nu se face asa ceva, mai ales ca reprezinti o zona cu traditie in motociclism, nu prea se intelege ca ai vorbit in nume personal, ci mai degraba ca un lider de opinie . macar ar trebui sa iti ceri scuze pentru limbaj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma tenteaza sa vin si eu!

 

* haide, bre! si eu vreau sa ma duc sambata p-acolo, sa arunc un ochi (nu pot ramane peste noapte, din pacate). tu cand vrei sa pleci? poate ne "cuplam" (doar ptr. o zi ...:laugh: )

 

P.S. ai perfecta dreptate cu off-topicul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea ai dreptate.

Daca ma duc la hotel macar dorm in liniste in niste conditii decente ca si in croatia la cort probabil, unde probabil poti sa faci un dush ceva. La hotel de banii aia mai primesc si ceva mancare. Si am gasit prin zona hoteluri mult mai ieftine in Veliko era 40 de euro camera.

In plus Bulgarii cand vin la noi la intruniri nu platesc intrarea dar noi platim la ei.

Sunt magari da-i in rahat de calici.

Pai am inteles ca ai fost nemultumit de intalnirea din Ruse.

 

Si eu am fost nemultumit anul trecut, ca am mers doar sambata, a plouat, a cazut cortul peste noi de la furtuna si cel mai enervant era ca seara un politist de rutiera din Shumen beat tun ma tot intreba din 2 in 2 minute daca nu mai bem si noi o bere si eu eram cuplat pe Fanta si trebuia sa-i explic ca vreau sa conduc si el intelept imi spunea dupa aia in bulgareste ca nu e bine sa conduci daca ai baut...

 

Anul asta am schimbat foaia, m-am dus direct la hotelul Prista care se lauda pe internet ca face si drege, dar de fapt e un motel de cacao pentru conducatorii de TIR cu buda turceasca comuna si niste dusuri fara para de dus, care azi are doar camere cu 5 paturi dar unde se plateste un pret corect de 10Lef/pat. Am stat relaxat, m-am uitat la concursul de liniute ORGANIZAT OFICIAL CU SPRIJINUL POLITIEI RUTIERE unde am ajuns la concluzia ca cea mai tare motocicleta e R6 naked, m-am mai uitat si la aia care se dadeau pe pasune cu capre si cu ATV (apropos daca ai platit taxa aia odioasa de 8 Lef puteai sa te inscrii fara alti bani si la liniute si puteai sa te dai pe traseul de capre/ATV cat vrei dar doar cu acordul organizatorilor ca sa nu fie discrepante de cilindraj/viteza, si au mers pe acolo si nebuni cu chopper), plus ca am ascultat mult rock.

 

Si in plus cred ca te-au citit aia ca esti carcotas si ti-au dat bere calda, ca mie mi-au dat numai bere rece :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...