Sari la conținut

BAZA 86 AERIAN�


klu
 Share

Postări Recomandate

Tu nu ai fost cu noi mai departe? :angryfire: Sau nu ti-ai mai utilizat obectivele alea scumpele si talentele alea scumpele?

Le-am incuiat in topcase si acolo le-a cantat cucu! Am mai abuzat de aparatul lui Uzunu pe ici pe colo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Uzunule, esti tatic!

Nu, de fapt, Picco e taticul. Si la propriu, si la figurat. El a fost cel care a propus Cheile Dobrogei, eu doar v-am convins sa va rupeti mobrele pe macadam :angryfire:

 

Cati, cand ti-oi lua motor iti promit sa va arat niste carari de munte bestiale, dar greu accesibile. Pana atunci, endureala soft sau asfalt (si mai am ceva drumeaguri in desaga).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Pana atunci, endureala soft sau asfalt (si mai am ceva drumeaguri in desaga).

 

* good! la endureaa soft si asfalt ma bag si eu :angryfire:

 

a la votre!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super mai copii, super!!! cand facem urmatoare iesire? :wave:

 

Azi ma duc sa spal fierul ca nu e enduro sa ii stea bine prafuit. :moto: Cria, ce a zis Clavi, mai are sanse de scapare motorul? :D

 

@Doormouse & THC, bai uratilor asa arata un lup flamand...nu ca mine...:angryfire:

 

46338159.YS62505072WolfW800.jpg

Editat de alex ripper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super mai copii, super!!! cand facem urmatoare iesire? :wave:

 

Cria, ce a zis Clavi, mai are sanse de scapare motorul? :angryfire:

 

* da, da, acum se "fixeaza", pana vineri cred ca il am gata. urmatoarea "endureala" cred ca o voi face la Breaza, in we. 14-16 august :D ...haideti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super mai copii, super!!! cand facem urmatoare iesire? :moto:

 

Azi ma duc sa spal fierul ca nu e enduro sa ii stea bine prafuit. :ok: Cria, ce a zis Clavi, mai are sanse de scapare motorul? :D

 

@Doormouse & THC, bai uratilor asa arata un lup flamand...nu ca mine...:angryfire:

 

46338159.YS62505072WolfW800.jpg

 

Domnu, te astept la mine pe la 6 sa spalam mobrele, ca nici a mea n-a mai vazut furtun si perie de cand am fost pe transalpina acu vreo luna...

 

lasa ca iti cam fugeau ochii....flamand sau neflamand :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* da, da, acum se "fixeaza", pana vineri cred ca il am gata. urmatoarea "endureala" cred ca o voi face la Breaza, in we. 14-16 august :wave: ...haideti!

 

probabil ca in weekendul ala voi fi la Campina, daca nu merem intr-acolo. :angryfire: numa ca nu prea e endureala.

Mesaj completat

Domnu, te astept la mine pe la 6 sa spalam mobrele, ca nici a mea n-a mai vazut furtun si perie de cand am fost pe transalpina acu vreo luna...

 

lasa ca iti cam fugeau ochii....flamand sau neflamand :moto:

 

sa se termine etapa din Tur, si viu. pitziponc style. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ehhh, dupa asa poze de la maestri, nu prea mai are rost sa pun mare lucru. Si asa am facut cateva sute de poze pe acolo si m-am chinuit o gramada sa mai sterg din ele...

 

Deci, astea-s pozele cu avioane. Restul de poze de la plimbare mai tarziu (a se citi 'maine'...).

 

PS: daca mai mergeti, si eu ma inscriu la plimbarici in zone mai uitate de lume ! :angryfire:

post-41145-1248271621_thumb.jpg

post-41145-1248271635_thumb.jpg

post-41145-1248271666_thumb.jpg

post-41145-1248271670_thumb.jpg

post-41145-1248271675_thumb.jpg

post-41145-1248271684_thumb.jpg

post-41145-1248271713_thumb.jpg

post-41145-1248271724_thumb.jpg

post-41145-1248271736_thumb.jpg

post-41145-1248271748_thumb.jpg

post-41145-1248271753_thumb.jpg

post-41145-1248271762_thumb.jpg

post-41145-1248271770_thumb.jpg

post-41145-1248271783_thumb.jpg

post-41145-1248271815_thumb.jpg

post-41145-1248271818_thumb.jpg

post-41145-1248271822_thumb.jpg

post-41145-1248271826_thumb.jpg

post-41145-1248271829_thumb.jpg

post-41145-1248271834_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:angryfire:

 

Pica migu-n batatura, face oaia tochitura.

 

Culmea, pentru cei care spuneti ca riparu este un betivan satanist (si aveti dreptate) ca pune piesele astea pe topicul cu mig-uri hai sa si explicam. Piesele astea le-am auzit la megafonul bazei Luni in timpul si dupa evolutia pilotilor. Nenea ala cu "umbrela-bentitza" dadea din voce, megafoanele urlau ca pica migu si baietii aia se dadeau peste cap.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

confirm si eu ce spune melciu si in plus mai era si melodia aia cu 'aviatia da senzatia' :D

 

* da, beeey, si nici un pilot sa ne invite acolo la dans, pe ringul din fatza turnului de control :wave: ...ce-as mai fi dansat si eu pe melodia aia. de cand imi doreeaaam...! sa mai vina vreunu' sa-mi zica sa-l iau pasager! :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

confirm si eu ce spune melciu si in plus mai era si melodia aia cu 'aviatia da senzatia' :moto:

:D

 

 

adica asta: Aviatia :wave:

Mesaj completat

* da, beeey, si nici un pilot sa ne invite acolo la dans, pe ringul din fatza turnului de control ...ce-as mai fi dansat si eu pe melodia aia. de cand imi doreeaaam...! sa mai vina vreunu' sa-mi zica sa-l iau pasager!

 

asa ma gandeam si eu cand le vedeam pe don`shoarele aviatoriste. :angryfire:

Editat de alex ripper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cria, eu cred ca ai fi vrut sa fie exact invers :D

 

* mne..., eu am rau de viteza la inaltime, bey :wave: ...mie imi place sa zbor doar cu aparate usoare si ultra-usoare. poate si cu "iarba", ...n-am incercat :angryfire:

...si nici nu-mi place pasager.

 

 

oricum, de la sol se vede spectaculos. mai vreau!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite-o poza de la mine: chopperul care da clasa pe off-road. :angryfire:

 

* FanFane, merci de poza, ...acum o vazui :wave: ...cred ca o pun la fisha, se cere :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce vrei tu sa sperii omul? :wave:

 

da' tu ce treaba ai, bobocule?!?

 

Nu, de fapt, Picco e taticul. Si la propriu, si la figurat. El a fost cel care a propus Cheile Dobrogei, eu doar v-am convins sa va rupeti mobrele pe macadam :moto:

Cati, cand ti-oi lua motor iti promit sa va arat niste carari de munte bestiale, dar greu accesibile. Pana atunci, endureala soft sau asfalt (si mai am ceva drumeaguri in desaga).

 

multumim, taticule! :angryfire: eu sigur mai vreau! da, da! vreau! vreau!

Uzunule, hold that thought pentru cand o sa ma motorizez si eu cu "bicicleta galbena" de se cheama f650 gs...mai e un pic, dar trece repede. Pana atunci ma cara Melciu-n carca, ca-s cuminte si stau pe patratica mea (atunci cand nu adorm)

 

@Doormouse & THC, bai uratilor asa arata un lup flamand...nu ca mine...

46338159.YS62505072WolfW800.jpg

 

niiii ma la el! da-i chiar simpatic lupisorul cesta, nicidecum nu pare infometat...poate un pic satul :ok: asadar nu, tot tu ramai exemplificarea pentru expresia "ii sticlesc ochii ca la lup" :D

 

mmmda, pilotesele mandresele erau si ele niste bucatici la care, recunosc, m-am uitat cu jind gandindu-ma ca mi-am ratat un pic cariera...doar un pic, sa nu ma deprim iremediabil

nenea klu, poate faci un pic de lumina in intunericul meu si ma lamuresti pe unde cresc flacaii acestia mandri si neinfricati si pe unde vietuiesc ei atunci cand nu fac tumbe cu migii...Am si eu, ca tot omu', curiozitati o carca, iar asta-i una dintre ele. Uite inca una: profanii pot sa se dea si ei cu migii ori cu pumele? se mai deschid portile bazei si cu alte ocazii - cu alte cuvinte, cand putem veni sa va mai vedem?

 

de Ziua Marinei, mergem la Constanta?

da, da! vrem, vrem!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Beeei, dar unde ati auzit voi melodiile alea ? Sa-mi bag picioarele ca nu le-am auzit acolo. Se potriveau la fix in peisaj. Cel putin primele 2 sunt super tari. :D

Mesaj completat

nenea klu, poate faci un pic de lumina in intunericul meu si ma lamuresti pe unde cresc flacaii acestia mandri si neinfricati si pe unde vietuiesc ei atunci cand nu fac tumbe cu migii...

Lasa flacaii, dar mandrele ??? Eu recunosc ca n-am remarcat decat vreo doua. Putine, dar buuuune... :angryfire:

Editat de FanFane
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* da, beeey, si nici un pilot sa ne invite acolo la dans, pe ringul din fatza turnului de control ...ce-as mai fi dansat si eu pe melodia aia. de cand imi doreeaaam...! sa mai vina vreunu' sa-mi zica sa-l iau pasager!

 

Ce uoameni rai :angryfire:

 

de Ziua Marinei, mergem la Constanta? :wave:

 

Mergem, mergem :D, poate punem o vorba buna si o invita un baiat in uniforma pe Cria la dans... :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faina tura, cel putin pentru mine - prima oara cand ma apropi de un avion (nu am zburat niciodata, si nu o voi face prea curand)

 

vroiam sa postez videoclipurile insa tot am probleme cu calculatorul ... nu reusesc sa ii dau de cap :angryfire: sper sa le postez si eu saptamana viitoare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faina tura, cel putin pentru mine - prima oara cand ma apropi de un avion (nu am zburat niciodata, si nu o voi face prea curand)

 

vroiam sa postez videoclipurile insa tot am probleme cu calculatorul ... nu reusesc sa ii dau de cap :angryfire: sper sa le postez si eu saptamana viitoare

 

cand poti...noi le asteptam ca pe painea calda. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faina tura, cel putin pentru mine - prima oara cand ma apropi de un avion (nu am zburat niciodata, si nu o voi face prea curand)

 

vroiam sa postez videoclipurile insa tot am probleme cu calculatorul ... nu reusesc sa ii dau de cap :D sper sa le postez si eu saptamana viitoare

 

* pisi, te rog sa ne spui ce PC ai nevoie! ...ne dam peste cap si iti punem la dispozitie :angryfire:

...si eu astept fulmuletele alea cu avioane, cred ca tu ai facut cele mai multe. Discovery Channel ce esti! :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...