Sari la conținut

Honda Cbr


Postări Recomandate

la mana a 2-a, pentru ca in scurt timp (max 2 ani) o sa vrei ceva mai mare si daca o iei noua pierzi multi bani, asa o dai cu cat ai luat-o sau cu diferenta mica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bicicleta.. e prea urata daca nu ai nevoie de fiabilitate prea mare ia-ti aprilia,arata ca o motocicleta,nu ca un moped

Un asa zis "moped" l a purtat pe vestitul egobrain 20.000 km(fara nici o reparatie) :moto: INTR-UN SINGUR SEZON pe la toate intrunirile

Asa ca nu vad ce tot faceti atata caz pe viteza, si gumele alea mici de pe CBR(care sunt mici,dar asa a fost facuta ea)

Depinde la ce vrei sa folosesti CBR-ul :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt 2 maxim de folosinta mi se pare o prostie sa iti iei cbr..ca oricum aprilia nu o fi ea prea fiabila ,dar rezista 2 ani fara mari probleme,la unii chiar nu e nevoie de 2 ani. concluzia ==> daca vrei sa te plimbi pe 125 si dupa ce implinesti 18 ani ia-ti cbr,altfel RS face legea :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai frate ca ma puneti in dilema, eu vreau o motocicleta pentru 2 ani de la 16 la 18. Si nu stiu ce sa iau, aprilia e mai frumoasa si mai scumpa, dar e in 2 timpi. Iar honda e mai ieftina mai uratica dar in 4 timpi si mai fiabila. Ce sa fac ? . Apropo ai curajul sa pleci cu aprilia pe un drum de 3-400 km ?, dar cu un Cbr ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai frate ca ma puneti in dilema, eu vreau o motocicleta pentru 2 ani de la 16 la 18. Si nu stiu ce sa iau, aprilia e mai frumoasa si mai scumpa, dar e in 2 timpi. Iar honda e mai ieftina mai uratica dar in 4 timpi si mai fiabila. Ce sa fac ? . Apropo ai curajul sa pleci cu aprilia pe un drum de 3-400 km ?, dar cu un Cbr ?

cu cbr am curaj sa plec 300 400 d km...dar si cu rs am curaj

dak vreau sa plec 300 400 km,nu trebuie sa merg cu viteza maxima

in cazul in care ai grija d ea(oricare ar fi ea)t va purta peste tot

toti imi zic k ceberica mea e f fiabila

cei care stiu mai bine c fac cu ea pot sa iti explice cat d fiabila e

parerea mea e sa iti iei un cbr,si mie mi s-a parut ca e urat la inceput..dar acum il vad cel mai frumos si il iubesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt 2 maxim de folosinta mi se pare o prostie sa iti iei cbr..ca oricum aprilia nu o fi ea prea fiabila ,dar rezista 2 ani fara mari probleme,la unii chiar nu e nevoie de 2 ani. concluzia ==> daca vrei sa te plimbi pe 125 si dupa ce implinesti 18 ani ia-ti cbr,altfel RS face legea :blbl:

Ha!... :angryfire: te contrazic! The hammer de pe forum, bun prieten (acu e cam bolnavior dar o sa intre si o sa va confirme), posesor de RS, are proleme cu motoreta cel putin o data pe luna. Ammreiajul cred ca l-a lasat de 5 ori pe putin (intr-un an jumate). Acum 1 sapt a adus motoru de la reparat (la reprezentanta) si deja ii patineaza iar ambreiaju. Deci nu te tine 2 ani de noua... ca sa nu mai zic la mana a doua. :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ha!... :angryfire: te contrazic! The hammer de pe forum, bun prieten (acu e cam bolnavior dar o sa intre si o sa va confirme), posesor de RS, are proleme cu motoreta cel putin o data pe luna. Ammreiajul cred ca l-a lasat de 5 ori pe putin (intr-un an jumate). Acum 1 sapt a adus motoru de la reparat (la reprezentanta) si deja ii patineaza iar ambreiaju. Deci nu te tine 2 ani de noua... ca sa nu mai zic la mana a doua. :goodposting:

pt pt puya marile probleme or fi atunci cand iti cade motoru` sau cine stie c

ambreiajult nu e o mare problema ,mai ales daca il schimbi d 5 ori

pana la urma urmei...toate sunt motociclete

si fiecare are plusuri si minusuri...si eu zic ca se compenseaza

parerea mea... :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hammer este un caz particular,nimeni nu a mai avut atatea probleme cum a avut el intr`un an si ceva ... uzura la discurile de ambreiaj este ceva normal avand in vedere un stil sportiv de conducere si plecari proaste de la stop (in 11mii de ture cu jumatate de ambreiaj,incercari inutile de wheelie etc..)..dar repet,rs`u lui hammer este un caz singular si..trist :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hammer este un caz particular,nimeni nu a mai avut atatea probleme cum a avut el intr`un an si ceva ... uzura la discurile de ambreiaj este ceva normal avand in vedere un stil sportiv de conducere si plecari proaste de la stop (in 11mii de ture cu jumatate de ambreiaj,incercari inutile de wheelie etc..)..dar repet,rs`u lui hammer este un caz singular si..trist :angryfire:

 

Povesti pe dracu! Du-te in sevice la united motors sa vezi carca de RS-uri acolo si du-te si la honda sa vezi.... stupoare un CBR 125 la revizie..... Asa ca faceti ce vreti..... vreti sa va fiti "raceri" luati-va aprilia, vreti distractie si in afara bulevardului adica prin tara luati CBR (sau yamaha xt dar aici era vb de vitezane).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, pana la urma o sa iau Cbr-ul, Rs consuma si mai mult, e si mai grea , mai putin manevrabila, are un sunet de kko. Pe mine ma intereseaza fiabilitatea ca am de gand sa ma plimb(deja saraca bicicleta are pe carca 1500 de km, am schimbat de 2 ori bateria la kilometraj :angryfire: ). Si apoi faptul ca e mai micuta poate fi si un avantaj in trafic, corect ?

Mc tuturor pt. sfaturi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...