Sari la conținut

Accident Strumfuadi


skullz
 Share

Postări Recomandate

Adi, am vazut astazi ce ai patit si nu-mi vine sa cred ca ai avut asemenea ghinion.....ce sa zic, bine ca ai scapat tu fara urmari de lunga durata....fierul se face. Daca te pot ajuta cu ceva da-mi te rog un tel.

multa sanatate si bafta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 67
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Multa sanatate si tu sa te faci bine cat mai repede. Fierul se repara oricat de rau ar fi indoit. Daca ai noroc de un om cumsecade o sa o repari repede, altfel te poarta prin tribunale cu anii. Eu nici acum nu am ajuns sa ma judec dupa mai bine de un an de la accident.

Multa bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Strumf-ule - sanatate multa si bafta la reparatul motoretei (si io "brutus" tot cu asta ma chinui).

 

strumfule si eu tot de la udristei vin...te-am vazut pe acolo...eu cu dreptul tu cu stangul :laugh: noi sa fim sanatosi ca motoretele se fac...bafta multa

nu'mi spune ca tu esti de la accidentul de azi noapte de la ora 3...

nu nu...eu sunt ala de miercuri seara la hala traian...la mine a iesit mai rau ca bulangiul a fugit de la locul accidentului...s-a lasat cu dosar si audiere la parchet...sa vad cum o scot la capat si cum fac motoreta

 

Insanatosire grabnica...si multa bafta la asigurari...si eu ma paruiesc cu asirom-ul.....luni ma duc sa-mi repar motorul(accidentul a fost pe 8 si abia acum pot sa ma apuc de motor....)

:laugh: :lol: :D

 

Offf-offf. A inceput in plina "forta" sezonul de anul asta. Deja vorbim despre accidente (si accidentati) de parca am vorbi despre motociclistii pe care i-am intalnit pe drum, atat de multi suntem. Sa avem grija de noi! :cheers:

 

Asfalt uscat! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci inseamna ca erai vioi tare de tot! :cheers:

 

Strufandi (3/11/2006 8:45:35 PM): sal

piadcsan (3/11/2006 8:45:39 PM): Sal

Strufandi (3/11/2006 8:45:41 PM): am adus trotineta

piadcsan (3/11/2006 8:45:57 PM): Bravos si cum e?

Strufandi (3/11/2006 8:46:07 PM): haoleo

Strufandi (3/11/2006 8:46:11 PM): a mean machine

piadcsan (3/11/2006 8:46:25 PM): Ti-am zis eu ca e altceva

Strufandi (3/11/2006 8:46:27 PM): trage si iar trage

Strufandi (3/11/2006 8:47:00 PM): iam dat 180 pe drum drept, liber, soare si uscat, pe la romanesti venind dinspre PL

Strufandi (3/11/2006 8:47:23 PM): super usor a ajuns acolo

Strufandi (3/11/2006 8:47:26 PM): fara nici un efort

Strufandi (3/11/2006 8:47:53 PM): + cum sta pe curbe... ce sa mai.. altceva, vba ta

piadcsan (3/11/2006 8:49:14 PM): Ai grija pana va impieteniti

Strufandi (3/11/2006 8:49:22 PM): pai ieri a fost de imprieteneala

Strufandi (3/11/2006 8:49:24 PM):

Strufandi (3/11/2006 8:49:28 PM): am mers usurel

Strufandi (3/11/2006 8:49:37 PM): 70 in localitati, 100 afara

Strufandi (3/11/2006 8:49:42 PM): mam jucat cu vitezele

Strufandi (3/11/2006 8:49:48 PM): 180 a fost un exces mic

Strufandi (3/11/2006 8:49:53 PM): dupaia am incetinit imediat

 

Si tocmai ii zisesem sa vina cu cico sa o ude! Bine ca ESTI SANATOS si ca scoti banii pe asigurare ce faceai daca dadeai de unul ca al meu nenorocit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, am avut noroc cu un tip tanar, manager pe la nusht ce firma.. bine ca nu era un mosh la 60+ care sa nu fi avut nici bani de paine..

oricum, si asta a fost cu gura mare pana a dat niste telefoane si probabil ca i s'a spus ca nu e intr'o pozitie foarte favorabila lui.. :laugh:

 

se pare ca va trebui sa'mi iau niste doape de urechi care sa se asorteze cu ghipsul, fiindca la cate motoare am auzit astazi afara.... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, am avut noroc cu un tip tanar, manager pe la nusht ce firma.. bine ca nu era un mosh la 60+ care sa nu fi avut nici bani de paine..

oricum, si asta a fost cu gura mare pana a dat niste telefoane si probabil ca i s'a spus ca nu e intr'o pozitie foarte favorabila lui.. :cheers:

 

 

Al naibi al meu nici nu vrea sa auda de despagubiri ce nemernic .Deci ai avut mare noroc cu al tau!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, am avut noroc. Norocul ar fi fost imens daca s'ar fi asigurat inainte sa intre pe strasse..

 

in concluzie, mersul cu motorul e la noroc.. fiecare cu al lui.. :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, am avut noroc. Norocul ar fi fost imens daca s'ar fi asigurat inainte sa intre pe strasse..

 

in concluzie, mersul cu motorul e la noroc.. fiecare cu al lui.. :moto:

 

Mda... oricum nimeni n-are noroc forever...

 

Mai bine sa nu ne bazam pe el...

Editat de skullz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci mult radule, stiu ca tu faci treaba buna cu carenele.

insa voi incerca sa o repar cu piese noi originale, pe RCA'ul celuilalt.

Dealtfel, asa am si discutat cu el, ca nu'i semnez NUP decat dupa ce am devizul de piese, valoarea primita de la RCA, iar diferenta (daca va exista asa ceva) sa mi'o dea vinovatul cash. Dup'aia semnez, ca nu am pretentia sa'mi desumfle genunchiul acuma.. prostia mea.

repet, daca aveam pantaloni cu protectii probabil ca nu aveam nimic-nimic.. sa ne fie invatare de minte!

 

 

Mda..

M'am intors de la udriste pe la 9. Omul a fost gasit vinovat 100%, i'au retinut carnetul 3 luni si talonul, ca avea ITP expirat din iulie 2005..

Acum o sa urmeze circul cu asigurarea, cu devizul de la service, cu diferenta in plus care va trebui suportata de vinovat (sper sa nu existe aceasta diferenta, totusi..) si cu restul calabalacului...

Mi'e groaza ca e foarte mult de alergat iar alergatul nu e punctul meu forte acuma, fiind cu ghips la piciorul stang.. :moto:

Mai multe detalii in episodul urmator.. :moto:

 

 

 

Norocosule!!! Ma bucur pentru tine ca scapasi relativ ok!!

 

Referitor la oferta lui Hellrideru' ....cacarenele visinii e ale mele ...dupa ce am avut o blonda iute prin fata mobrei.....:moto: au iesit ok !!

 

Acum ..recomandarea mea referitor la recuperarea daunei ..... prin RCA :

- iti cauta mototoreta in catalog din anul fabric.;

- evalueaza la data actuala prin inmultirewa diferentei de ani cu un procent stabilit de uzura per an(difera de la asigurator la asigurator);

- rezulta o valoare totala actuala a mobrei dupa care se confrunta cu devizul reparatiilor (atentie ca unii asiguratori nu despagubesc consumabilele gen bucsi, garnituri, clipsuri furtunele.... :moto: );

- daca devizul e mai mic sau egal cu suma evaluata e ok... daca nu iti propun sa-ti cumpere "epava" (nu-ti recomand)

- ai trei variante de acceptare a despagubirii:

1. Regie proprie: iti iei banu in laba si faci ce vrei cu ei

2. Prin decontare directa : in varianta in care Asiguratorul are incheiat un acord de genul asta cu service-ul de motorete (iti recomand doar daca are acordul incheiat cu service agreat de Yama)

3. Prin decontare in baza facturilor platite de tine (aici trebuie sa confrunti proformele cu ce pot despagubi ca sa nu te trezesti cu banii dati de tine in proportie de vreo 30-40 % nedespagubiti)

 

Sper sa fii norocos si la asigurari..... de curiozitate; unde are tembelu RCA-ul incheiat?

 

Ai si e-mailul meu si YM in profil....daca ai neclaritati in domeniu! Nu te jena sa ma cauti!

:moto: Mare grija si sa ne revedem cu bine cat mai curand pentru cat mai multa vreme!! :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult DDU ptr toate informatiile.

Azi am dus mobra impreuna cu rocristea la yamaha in otopeni. maine cica vine un nenea de la RCA (btw, e la allianz RCA'ul :moto: ).

dup'aia o sa inceapa nebunia cu desfacutul mobrei si vazut ce trebuie.. dupa mine se duce inspre 2000-2500 treaba. poate chiar 3000..

iar asta fiindca vreau s'o fac cu piese noi originale, cum era inainte de eveniment, nu sa fac carpeli..

vom mai vedea ce urmeaza..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...