Sari la conținut

Accident Strumfuadi


skullz
 Share

Postări Recomandate

Am vb cu el, e ok, dupa cum zice. Un picior in ghips preventiv, pt contuzie. Are nevoie insa de o masina sa transporte motorul la Yamaha.

 

 

Ai grija, ma, Strumfule... :cheers: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 67
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

:laugh: :cheers:

(nu am cine stie ce de zis decat)... Sanatate multa la calaret, sa nu se lase cu ghipsu mai mult decat e nevoie.. si noroc cu asigurarea/ repararea calului, Strumfule.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum vin de la Udriste, Adi este bine, blugi si geaca rupte. Soferul recunoaste ca a gresit si sper ca nu vor fi probleme cu asigurarea si implicit cu repararea motocicletei. Gipsul este pus preventiv, si se pare ca nu are decat o contuzie . Din fericire nu are nici ruptura, nici entorsa. Imi rezolv problemele si fug inapoi .........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Futu-i marama ma-siiiiiiii!

 

Ba, ... fara cuvinte.

 

Hai sanatate si fier reparat repede, m-a luat cu frig pina am citit ca esti binisor ...

Lehamitea ma-sii de viata, te-a pacalit ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult, dragilor ptr tot! :laugh:

robert [rocristea], jos palaria, nu stiu ce m'as fi facut azi fara tine. Esti un DOMN!

multumiri maxime si lui thomas si skullz ptr caratul motorului intr'un loc safe!

In rest, s'a cam spus totul. Am doar (sper) o contuzie cu umflatura la genunchiul stang (purtam doar blugi :cheers: )..

Geaca si casca si'au facut datoria cu varf si indesat, nu am absolut nimic in partea superioara, nici macar vreo durere.

 

Acum am venit de la Udriste unde am stat de la ora 13! Din pacate, am stat aproape 10 ore degeaba, echipajul inca nu s'a intors de pe teren.. Maine la 7.30 sunt acolo din nou.

Asta e viata, bine ca nu a fost mai rau. Vorba voastra, motorul se repara (nu are decat carenele zob si furca fata rupta stanga si indoita dreapta).

 

Multumesc inca odata ptr ca mi'ati fost aproape intr'un fel sau altul! :lol:

 

si ma uit la poza de la avatar.. ce frumoasa mobra aveam.. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci mult radule, stiu ca tu faci treaba buna cu carenele.

insa voi incerca sa o repar cu piese noi originale, pe RCA'ul celuilalt.

Dealtfel, asa am si discutat cu el, ca nu'i semnez NUP decat dupa ce am devizul de piese, valoarea primita de la RCA, iar diferenta (daca va exista asa ceva) sa mi'o dea vinovatul cash. Dup'aia semnez, ca nu am pretentia sa'mi desumfle genunchiul acuma.. prostia mea.

repet, daca aveam pantaloni cu protectii probabil ca nu aveam nimic-nimic.. sa ne fie invatare de minte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda..

M'am intors de la udriste pe la 9. Omul a fost gasit vinovat 100%, i'au retinut carnetul 3 luni si talonul, ca avea ITP expirat din iulie 2005..

Acum o sa urmeze circul cu asigurarea, cu devizul de la service, cu diferenta in plus care va trebui suportata de vinovat (sper sa nu existe aceasta diferenta, totusi..) si cu restul calabalacului...

Mi'e groaza ca e foarte mult de alergat iar alergatul nu e punctul meu forte acuma, fiind cu ghips la piciorul stang.. :cheers:

Mai multe detalii in episodul urmator.. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare f rau de accident...dar e bine ca nu ai patit nimik.....! deci, nu mai fii suparat , caci fieruol se repara! bine ca nu a fost mai grav! CUMPARA TI PANTALONI DE PIELE CU PROTECTII HARD..!

 

 

DE O SAPTAMANA ACCIDENTE IN FIECARE ZI...SI O SA MAI INTRE ANUL ASTA CATEVA SUTE DE MOTORARE IN TZARA!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu nu...eu sunt ala de miercuri seara la hala traian...la mine a iesit mai rau ca bulangiul a fugit de la locul accidentului...s-a lasat cu dosar si audiere la parchet...sa vad cum o scot la capat si cum fac motoreta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mdea....mie mi-a venit pe contra-sens si a trebuit sa ma feresc de el...da se pare ca l-am agatat putin...cica il cauta baietii...agent Pamblica si Poteras(nu radeti ca astea sunt numele lor :cheers: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda..

M'am intors de la udriste pe la 9. Omul a fost gasit vinovat 100%, i'au retinut carnetul 3 luni si talonul, ca avea ITP expirat din iulie 2005..

Acum o sa urmeze circul cu asigurarea, cu devizul de la service, cu diferenta in plus care va trebui suportata de vinovat (sper sa nu existe aceasta diferenta, totusi..) si cu restul calabalacului...

Mi'e groaza ca e foarte mult de alergat iar alergatul nu e punctul meu forte acuma, fiind cu ghips la piciorul stang.. :cheers:

Mai multe detalii in episodul urmator.. :laugh:

 

Intii de toate, bine ca ai scapat cu atit! Insanatosire grabnica!

 

O sa iasa cu probleme, sper sa iti deconeteze pe rca (faptul ca e itp-ul nefacut o sa iasa cu scintei)

Vb si tu cu URSU (user pe dwc) care se ocupa de asigurari, sa stii la ce te astepti.

 

Bafta si multa sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...