Sari la conținut

Intilnirea posesorilor de Yamaha Virago!


axicos
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 691
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cred ca depinde si de cum termina Adi munca, nu?

 

Hmm. La ora 9:30 clar nu am cum sa fiu acolo. Plus ca nu stiu exact la ce Petrom va referiti.. help? o harta ceva?

 

Anywayz.. sa vedem ce zice si Cosmin. Se cam anunta ceva ploaie maine la munte :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Thanks! Am inteles care e Petrom-ul in cauza, am mai fost acolo doar ca nu il asociam cu Fantana Miorita :)

 

As zice un 10.. mai devreme de atat nu pot promite.

10 atunci. Si aduc si filmul. :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Dupa cum am vorbit personal cu toata lumea la telefon sau live, situatia nu este roz, nici chiar maro... ci negru rau. Astfel:

 

Irina are treaba, deci nu participa.

Eu si Adi nu am vrea sa asociem traseul cu o zi caracterizata cu doua cuvinte (printre altele): Thunderstorm, Rainfall. Nu ca nu am merge pe ploaie, dar o Cheia pe ploaie nu are farmec... ;)

Razvan a zis ca se mai gandeste si ca daca vremea se anunta buna vine. Razvan, de mentionat ca dimineata prognoza pare ok, dar pe dupa-amiaza se... :wacko:

 

Astfel ca daca ramane pe la fantana miorita, sa ziceti poate va fac si eu cu Adi o vizita sa va conducem la plecare. Ne anuntati ora.

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara (sau dimineata),

 

Mai primiti un om in gasca? Ce-i drept, incepator (nu, nu-s in stare sa merg pe serpetine cu 60 Km/h ... inca) si ce-i drept al meu 535 nu e negru, e albastru cu alb. Cum se procedeaza: dau un test? imi depun CV-ul? fac un juramant de loialitate? :wacko:

 

Sau daca 'nu' (sau daca e 'club privat'), spuneti si nu va mai deranjez -- fara suparare.

 

O seara/dimineata buna,

@Dexter

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara (sau dimineata),

 

Mai primiti un om in gasca? Ce-i drept, incepator (nu, nu-s in stare sa merg pe serpetine cu 60 Km/h ... inca) si ce-i drept al meu 535 nu e negru, e albastru cu alb. Cum se procedeaza: dau un test? imi depun CV-ul? fac un juramant de loialitate? ;)

 

Sau daca 'nu' (sau daca e 'club privat'), spuneti si nu va mai deranjez -- fara suparare.

 

O seara/dimineata buna,

@Dexter

 

Salut Dexter!

Nici pe departe nu e un club privat, drept dovada fiind faptul ca si pe mine m-au "adoptat" desi nu conduc o Viroguta. Imi pare rau ca nu ne-ai putut insoti pe mine si pe Filip la Rasnov, dar oricum ramane sa ne cunoastem la o bere, ceva si sa stabilim posibile viitoare iesiri. Despre test, hmmm ... sa ma gandesc... gata, stiu: daca dai gata dintr-o sorbitura o halba de un litru la Curtea Berarilor data viitoare cand ne intalnim, cred ca esti acceptat...hi hi hi... just kiddin' :wacko: Aaa, inca un lucru, nici eu nu pot merge pe serpentine cu mai mult de 60 km/h. Asta e, mai invatam.

 

Acum... pentru restul... cum a fost la Rasnov. Ei bine, a fost fain, foarte fain, partea proasta, de fapt partile proaste, fiind urmatoarele: prima este ca, pentru mine cel putin, a fost destul de scurta sederea (am ajuns acolo pe la 13.30 sambata si am plecat pe la 19.30 in aceeasi zi). Al doilea aspect mai putin placut a fost, dupa cum puteti banui, vremea. La pranz, cand am ajuns, era o caldura de nu stiam pe unde sa ne bagam sa sorbim mai repede o bere, dar nu a durat mult. Dupa ora 16.30 a inceput o ploaie d-aia mocaneasca extrem de enervanta care ba era, ba nu era. A fost oricum suficienta sa strice intrucatva concursul de tricouri ude (care dupa parerea lui Filip, s-a amanat oricum prea mult). Am reusit sa prind o "fereastra" intre ploi si sa o tulesc spre Ploiesti pe la 19.30, pe drum neprinzand niciun strop :) L-am lasat pe Filip cu o bere in mana si la palavre cu un "nene" si am plecat cu o strangere de inima ca nu am reusit sa raman pana astazi. In rest numai de bine: lume vesela, motoare multe (se cam aglomerase la un moment dat), bautura garla, mancare ok, muzica buna si o atmosfera "petrecareata" per total.

In fine... cam asta ar fi acum. Sa vedem ce poze va posta Filip ca a fost mai tot timpul cu o bere intr-o mana si cu Canon-ul in cealalta.

Bye!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara (sau dimineata),

 

Mai primiti un om in gasca? Ce-i drept, incepator (nu, nu-s in stare sa merg pe serpetine cu 60 Km/h ... inca) si ce-i drept al meu 535 nu e negru, e albastru cu alb. Cum se procedeaza: dau un test? imi depun CV-ul? fac un juramant de loialitate?

Sau daca 'nu' (sau daca e 'club privat'), spuneti si nu va mai deranjez -- fara suparare.

O seara/dimineata buna,

@Dexter

 

Stai linistit ca nu suntem un grup de "speeders" . Toti incepatorii care au participat la iesiri de pana acum pot atesta ca este un ritm ok si avem grija unii de alti. Cat despre club din pacate nu exista, poate mai mult o "gasca" de motociclisti care s-au intalnit cu un scop (posesori virago), dar in scurt timp s-au alaturat si alte choppere, rezultand un grup de prieteni care sper sa se simta bine in continuare la fiecare iesire.

 

Incepatori au fost multi in grup si inca sunt, asa ca te vei simti ok.

 

Momentan vad ca a venit vremea... ;) si probabil pana pe saptamana viitoare nu vom mai organiza iesiri moto. Dar la o bere tot ne vedem.

 

 

Salut Dexter!

Nici pe departe nu e un club privat, drept dovada fiind faptul ca si pe mine m-au "adoptat" desi nu conduc o Viroguta. Imi pare rau ca nu ne-ai putut insoti pe mine si pe Filip la Rasnov, dar oricum ramane sa ne cunoastem la o bere, ceva si sa stabilim posibile viitoare iesiri. Despre test, hmmm ... sa ma gandesc... gata, stiu: daca dai gata dintr-o sorbitura o halba de un litru la Curtea Berarilor data viitoare cand ne intalnim, cred ca esti acceptat...hi hi hi... just kiddin' :wacko: Aaa, inca un lucru, nici eu nu pot merge pe serpentine cu mai mult de 60 km/h. Asta e, mai invatam.

 

Acum... pentru restul... cum a fost la Rasnov. Ei bine, a fost fain, foarte fain, partea proasta, de fapt partile proaste, fiind urmatoarele: prima este ca, pentru mine cel putin, a fost destul de scurta sederea (am ajuns acolo pe la 13.30 sambata si am plecat pe la 19.30 in aceeasi zi). Al doilea aspect mai putin placut a fost, dupa cum puteti banui, vremea. La pranz, cand am ajuns, era o caldura de nu stiam pe unde sa ne bagam sa sorbim mai repede o bere, dar nu a durat mult. Dupa ora 16.30 a inceput o ploaie d-aia mocaneasca extrem de enervanta care ba era, ba nu era. A fost oricum suficienta sa strice intrucatva concursul de tricouri ude (care dupa parerea lui Filip, s-a amanat oricum prea mult). Am reusit sa prind o "fereastra" intre ploi si sa o tulesc spre Ploiesti pe la 19.30, pe drum neprinzand niciun strop L-am lasat pe Filip cu o bere in mana si la palavre cu un "nene" si am plecat cu o strangere de inima ca nu am reusit sa raman pana astazi. In rest numai de bine: lume vesela, motoare multe (se cam aglomerase la un moment dat), bautura garla, mancare ok, muzica buna si o atmosfera "petrecareata" per total.

In fine... cam asta ar fi acum. Sa vedem ce poze va posta Filip ca a fost mai tot timpul cu o bere intr-o mana si cu Canon-ul in cealalta.

Bye!

 

Asteptam poze de la Philip_HD sa vedem ce am pierdut...

 

In alta ordine de idei eu as vrea ca pe 19 sa plec spre Turcia unde sa petrec pana pe 25-26-27... cat ma tine buzunarul. In principiu am nevoie de o plaja calda si o bere rece. Daca sunt doritori va rog sa spuneti sa vad ce pot aranja la cazare... care nici eu nu o am in acest moment. :P

 

Poate ne vedem intr-o seara saptamana asta sa mai ciocnim o halba!

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru raspunsuri :-) si lamuriri.

 

razvanescu> ala cu halba e un test pe care l-as pica prin neprezentare, eu nu beau de loc. Dar intrucat am alte calitati (gatesc) ma gandeam ca poate induplec comisia de arbitri daca ma prezint cu niste vita la gratar cu mere verzi ... sau poate un platou cu clatite?

 

axicos> vremea rea o sa treaca in 1-2 zile (iar aseara ploua asa linistit ca imi pare rau ca n-am scos calul la plimbare). Pe club erau ghilimele dar le-am mancat cand am scris -- mea culpa. Am inteles ideea, si eu abia astept sa ne vedem la un pahar de ceva rece ca sa ne cunoastem si sa punem la cale viitoare expeditii :-)

 

@Dexter

Editat de csdexter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa vedem ce poze va posta Filip ca a fost mai tot timpul cu o bere intr-o mana si cu Canon-ul in cealalta.

Iti dai seama ce a urmat daca intr-o mana aveam o bere... cred ca dupa a 8-a le-am pierdut numarul si a iesit dezastru din mana cealalta :agree:

 

Asteptam poze de la Philip_HD sa vedem ce am pierdut...

Cam astea sunt mai "intregi la vedere" :)

SERIA 1

SERIA 2

ARGESENI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, axicos! :agree:

 

Propun convocarea sedintei membrilor avansati si incepatori, vechi si noi, saptamana aceasta, joi sau vineri, dupa cum prefera clasa muncitoare (mentionez ca miercuri am niste angajamente sociale pe care nu le pot amana). Cu ocazia asta va afla si csdexter ca de fapt ar cam trebui depus un juramant intr-o limba demult uitata si eventual sacrificata o virgina pentru a adera la grupul de posesori Yamaha Virago (e un nume cu rol de a induce lumea in eroare, pentru ca nu toti au Virago), si poate planificam si o iesire-doua pentru reintorsul catalinxv750 si cunoasterea celorlalti doritori. Asta ca sa nu zic ca in curand o sa intru si eu in sevraj de moto. Poate la aceasta intrunire audiem si bancurile alea cu balbaiti, asta daca ravanescu va consuma ceva nectar de hamei si ii vom crea atmosfera propice.

 

What say you?

Editat de SaK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, axicos!

 

Propun convocarea sedintei membrilor avansati si incepatori, vechi si noi, saptamana aceasta, joi sau vineri, dupa cum prefera clasa muncitoare (mentionez ca miercuri am niste angajamente sociale pe care nu le pot amana). Cu ocazia asta va afla si csdexter ca de fapt ar cam trebui depus un juramant intr-o limba demult uitata si eventual sacrificata o virgina pentru a adera la grupul de posesori Yamaha Virago (e un nume cu rol de a induce lumea in eroare, pentru ca nu toti au Virago), si poate planificam si o iesire-doua pentru reintorsul catalinxv750 si cunoasterea celorlalti doritori. Asta ca sa nu zic ca in curand o sa intru si eu in sevraj de moto. Poate la aceasta intrunire audiem si bancurile alea cu balbaiti, asta daca ravanescu va consuma ceva nectar de hamei si ii vom crea atmosfera propice.

 

What say you?

 

 

HA, HA, carevasazica...

LA MULTI ANI nenea Axicos!

Deci cand sorbim una "mica"?

 

:agree:

M-au prins!!! Un fleac m-au ciuruit! :) :lol: :lol:

 

Multumesc de urari! Da, zvonurile sunt adevarate, astazi implinesc un sfert de veac, ma simt mult mai batran si ca toti romanii sarbatoresc prin munca. Astfel ca berea o sa o bem pe vineri la cunoscuta locatie. :)

Asteptam si participarea noilor posesori de virago. Uite Sak ca pana la urma Viragisti ne strangem.... dar deh ne calcam pe inima si "toleram" si prezenta altor tipuri de choppere. Glumesc, sunteti toti bineveniti, dar sa nu amestecam lucrurile, TITLUL nu este menit sa deruteze lumea ci arata ca acest thread a vrut sa ajute la infaptuirea "INTALNIRII VIRAGISTILOR".

 

@razvanescu o sa consume hamei, ca doar nu vine si a doua oara la rand cu masina!

 

@Philip - Foarte frumoase pozele si "privelistile" din toate... unghiurile... data viitoare sper sa nu ratez!

Editat de axicos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de urari! Da, zvonurile sunt adevarate, astazi implinesc un sfert de veac, ma simt mult mai batran si ca toti romanii sarbatoresc prin munca. Astfel ca berea o sa o bem pe vineri la cunoscuta locatie. :)

Asteptam si participarea noilor posesori de virago. Uite Sak ca pana la urma Viragisti ne strangem.... dar deh ne calcam pe inima si "toleram" si prezenta altor tipuri de choppere. Glumesc, sunteti toti bineveniti, dar sa nu amestecam lucrurile, TITLUL nu este menit sa deruteze lumea ci arata ca acest thread a vrut sa ajute la infaptuirea "INTALNIRII VIRAGISTILOR".

 

Da, bre, nu ma lua in serios ca am aberat gratios in tot postul. N-am uitat ca eu si digeisepe v-am '"stricat atunci joaca". Dar nah, asta e, ati discutat, ati votat, asta a iesit. There, there, lasa ca mai devreme sau mai tarziu tot organizezi tu excursia de Virago si-atat :lol:

 

Bun, continuam discutia eterogenitate versus exclusivism vineri, dupa ora 19? :agree:

 

@Philip: multumirile mele, domnule.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, bre, nu ma lua in serios ca am aberat gratios in tot postul. N-am uitat ca eu si digeisepe v-am '"stricat atunci joaca". Dar nah, asta e, ati discutat, ati votat, asta a iesit. There, there, lasa ca mai devreme sau mai tarziu tot organizezi tu excursia de Virago si-atat :)

 

Iti dai seama ca fac si eu pe victima... :lol: Ati fost bineveniti de la bun inceput, doar vroiam sa punctez ca "promovarea" a fost facuta pe partea de virago. Exclusivism nu cred ca va fi intre motociclisti, poate doar cei deja "dusi" si prea plini de ei pot sa priveasca asa. Deci hai sa bem, sa ascultam bancurile lui Razvan si sa "conspiram" pentru un viitor frumos.

 

:agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri dupa 19:00EEST e ok. Unde? Merge adus si aparat foto sau ... e mai bine "fara martori"? :agree:

 

Mersi anticipat,

@Dexter

Editat de csdexter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Localizat si notat. Pare un loc relativ stramt (imprejurimile, adica) -- oi avea unde sa parchez?

Vad ca au ciolan cu fasole in meniu -- pe mine unu' m-au cucerit deja :agree:

 

@Dexter

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Localizat si notat. Pare un loc relativ stramt (imprejurimile, adica) -- oi avea unde sa parchez?

Vad ca au ciolan cu fasole in meniu -- pe mine unu' m-au cucerit deja :)

@Dexter

Parcare pentru masina sau moto?

Daca e masina, o poti lasa undeva in Splai ca ai loc, daca e moto, se poate parca lejer pe acolo ca am tot vazut motoare in zona.

Cat despre ciolan, nu stiu sigur daca e actual meniul vazut de tine pe site. Parca prin meniurile actuale nu apare... sau eu ma uit doar la beri? :lol: defapt nu ma uit ca stiu ce vreau :agree:

Descoperim vineri ce si cum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Localizat si notat. Pare un loc relativ stramt (imprejurimile, adica) -- oi avea unde sa parchez?

Vad ca au ciolan cu fasole in meniu -- pe mine unu' m-au cucerit deja :agree:

 

@Dexter

 

 

Ciolanul este bun iar daca ceri portia mare o sa ai o halca sanatoasa in farfurie. Dar fiind un gurmand o sa poti savura ceva delicios... Merge totusi cu o halba de 1L dar nu e cazul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Philip_HD> multumesc de indicatii. E vorba de motor, evident -- daca aveam bani (si ma refer la TCO) de masina, nu am mai fi avut discutia asta pentru ca probabil n-as fi ajuns motociclist :agree:

 

Bun, locul e clar, meniul e clar :), ora e clara ... ne vedem acolo!

 

@Dexter

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragii mei, bine v-am regasit. Abia m-am intors cu prietena dintr-un periplu "conservar", un adevarat tur de forta as spune, pe la rubedenii prin tara.

Una la mana, ii urez si eu lui Cosmin La Multi Ani cat mai fericiti si cat mai multi din ei "calare" si fara incidente.

In al doilea rand, promit ca nu mai vin cu masina vineri, astfel incat sa ma pot bucura in tihna de extractul de hamei si de fasolea cu ciolan aferenta.

In al treilea rand, s-ar putea sa intarzii vineri si sa ajung pe la 20-20.30 deoarece sunt de garda.

Iar in al patrulea rand... La MUlti Ani inca o data Cosmine si sa ne traiesti mult si bine :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...