Sari la conținut

Intilnirea posesorilor de Yamaha Virago!


axicos
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 691
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

axicos> Am revenit ieri seara. Tocmai vroiam sa propun si eu chestia cu plimbarea zilnica "pana natura ni se va pune de-a curmezisul" -- eu unul o practic ca nu ma lasa inima sa o duc la iernat inca si nici sa stric bateria :P Sunt deci deschis la propuneri pe aceasta tema :kiss:

Despre seara asta, nu stiu ce sa zic -- eu unul nu prea le am cu concertele de heavy/death metal alternativ/romanesc intr-un local de ~100m^2 cu volumul la maxim :-) (no offense to those who do).

 

@Dexter

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

axicos> Am revenit ieri seara. Tocmai vroiam sa propun si eu chestia cu plimbarea zilnica "pana natura ni se va pune de-a curmezisul" -- eu unul o practic ca nu ma lasa inima sa o duc la iernat inca si nici sa stric bateria :P Sunt deci deschis la propuneri pe aceasta tema :kiss:

Despre seara asta, nu stiu ce sa zic -- eu unul nu prea le am cu concertele de heavy/death metal alternativ/romanesc intr-un local de ~100m^2 cu volumul la maxim :-) (no offense to those who do).

 

@Dexter

 

Dexter,

 

fii bun si citeste tipicul acesta: /index.php?showtopic=445418 S-ar putea sa ai teribila surpriza ca faci o confuzie. Concertul "de heavy/death metal alternativ/romanesc intr-un local de ~100m^2 cu volumul la maxim" este de fapt O CONFERINTA pe tema "Motocicleta, Corp si Societate", la care vor vorbi persoane reprezentative pentru motociclism. Si are loc la Carturesti.

 

Sunt sigura ca ai facut o confuzie cu un post de-al meu care se adresa NUMAI lui razvanescu (dat fiind si faptul ca fraza incepe cu "Razvanescu, ...").

 

Numai bine si asfalt lipsit de polei va urez,

SaK

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SaK> am facut-o si p'asta :-) Se pare ca aerul tare de munte mi-a luat mintile si nu m-am trezit inca :kiss:) Got it, incerc sa apar si eu in seara asta iar pentru confuzie imi cer scuze. Fac flotari?

 

@Dexter

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari dragii mei!

Razvanescule, te-am vazut azi :kiss: Mergeai spre Predeal in jurul pranzului si ai trecut printre doua coloane de oameni cu rucsaci in spate -- eu eram in cea din dreapta, al cincilea de la cap :-) Am facut semne dar se pare ca cu pufoaica pe mine, cu rucsacul de camuflaj in spate si cu caciula de securist nu m-ai recunoscut :P

 

Era cam frig afara si cam ud pe jos -- sper ca ai ajuns cu bine unde aveai de mers si ca n-ai patit nimic pe parcurs.

 

Asfalt uscat,

@Dexter

 

Intr-adevar, eu eram. V-am vazut si chiar ma miram ce e cu atata lume. Oricum, am ajuns cu bine si la dus si la intors. Am plecat sambata pe la 11 spre Fundata cu prietena si m-am intors singur ieri tot cam pe la aceeasi ora. Dana a venit cu sor-sa cu masina (erau chiar in spatele meu atunci cand m-ai vazut). Cand ne intalnim o sa va povestesc ce inseamna (pentru mine cel putin) mersul pe doua roti in timp ce ninge. E cam horror, dar... m-am descurcat pana la urma. Anyway...

SaK, ramane sa ne vedem joi si sa stabilim pe la ce ora ne intalnim in Fabrica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pregatirea pentru iernat..

Pana acum m-am gandit numai la un singur lucru, ca nu o sa ma doboare pe mine frigul, mai ales ca dupa ce am experimentat venit pe ploaie si noaptea si sub 5 grade 100 de km de la Pitesti, pe drumul vechi( PS: Sa nu va duceti niciodata pe acolo!!!) , drum pe care am avut parte si de noroi si de tiruri de pe contrasens..si de ce vreti si nu vreti, asa ca , motorul meu, pana la prima zapada trebuie sa mearga.

Sunt deschis la propuneri, in afara de faptul ca la doua trei zile fac o plimbare prin orash seara, as merge si mai departe de atat.

In momentul asta Virago arata ca un Enduro tocmai sosit de pe coclauri, plina de noroi dar sanatoasa. Pentru cei care nu au experimentat noroiul, cred ca senzatia e de mers pe zapada flescaita cu o oarecare aderenta aparenta s-ar apropia de ce am experimentat pe noroi.

Toamna e frumoasa . Dupa 20 km de la plecare am tras a treia pereche de pantaloni pe mine si de atunci nu am mai avut probleme cu frigul :kiss:. Foarte putin la ceafa si la degete (cu manusi de vara captusite cu ciorapi taiati :P), am simtit frigul care totusi ne-a obligat sa oprim cam de trei ori sa imbratisam un pic de aproape motorul .

De carturesti am aflat taziu..acuma :P, asa ca nu ne vedem, poate data viitoare.

Pacat ca nu s-a mers la Apashu, eu as fi mers..dar nu singur..

Pe 7..nu-s in buc..

Asa ca, ne vedem pe strada..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai maine pe la ora 1 o sa il iau pe Adi sa mergem sa isi ia mobra si eu sa cutreier magazinele in cautarea unor manusi de iarna, ca nu se mai poate cu cele de vara! :P

 

Astfel ca pentru doritori vom cutreiera orasul dupa ora 13:00.

 

Puteti sa ma sunati pentru a afla locatia la momentul in care doriti sa va alaturati. Pana atunci, o noapte calda.

 

:kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa atasez si eu cateva poze de duminica B)

La plimbari nu pot sa ies ca am treburi multe + ca inca nu mi-am facut RCA-ul.

Sper pe week-end sa fiu gata.

bre ... poza a 3-a e facuta de matale?? ca prea e tremurata :friends: adica ... l-ai facut pe nenea axicosu fantoma...

Editat de tiranspider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor,

 

cum e cu plimbarile pe vremea asta? A nu se intelege gresit, intreb doar din curiozitate. La temperaturile de afara, mie mi-e greu sa exist ca pieton, daramite pe un motociclu in miscare...

 

In alta ordine de idei... mai sedintam si noi zilele astea?

Editat de SaK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum e cu plimbarile pe vremea asta? A nu se intelege gresit, intreb doar din curiozitate. La temperaturile de afara, mie mi-e greu sa exist ca pieton, daramite pe un motociclu in miscare...

 

Cea mai mare problema pare a fi la maini - varfurile degetelor mai ales. Si asta nu numai pentru mine... anyway sunt in cautarea unei solutii (manusi cu blana de urs polar anyone? B) ). In rest, totul este rezolvabil as zice... ciorapi, izmene, o bluza groasa.. si multa cumpatare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi vine sa-mi dau cu tesla'n oo :P

Toata saptamana n-am avut timp de RCA si uite ce vreme e astazi...

Sa ies fara? :(

 

PS Vine careva diseara la C.A.?

 

Beheeeeei,

 

Alti muncesc azi, au muncit... si vor mai munci...

 

Normal ca iesi fara RCA, ce ai innebunit sa pierzi bunatate de vreme! Nu se stie cand te mai intalnesti cu asa ceva.

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi vine sa-mi dau cu tesla'n oo :)

Toata saptamana n-am avut timp de RCA si uite ce vreme e astazi...

Sa ies fara? :P

 

PS Vine careva diseara la C.A.?

Salutari!

Mare grija daca iesi fara RCA.

Cat despre CA diseara eu as cam veni. Din ce am inteles de la SaK joi seara, ar veni si ea.

Vorbim mai tarziu, ca acum ma bag la un spalat de motoreta ca arata ca un enduro dupa tura din uichendul trecut.

Daca va intereseaza pe vreunul, eu mi-o spal singur in spatele blocului.

Bye!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau poze. :(

Te dezamagesc, dar de data am stat cuminte intr-un colt si n-am facut nicio poza... :P

 

auzi nenea .... da matale unde te-ai zburatacit ....?? ca deodata nu mai erai

Bre, nici eu nu stiu unde disparusem... Bine ca am ajuns intreg acasa. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Razvanescule, cate beri tre' sa-ti dau? :(

 

 

Vreau poze. :P

 

Salutari!

Tocmai ce-am l-am spalat, asa mai superficial, cat sa inlatur noroiul de pe el (Breazu'). Partea de fineturi si alte alea (wax, chrome polish, etc) urmeaza uichendul viitor, cred ca pe duminica dupamiaza. Despre beri, eventual sa le dau eu, ca si asa mi-au mai ramas cateva din alea multe... stii tu care...ca am mai vorbit ... :) ... plus ca i-am ramas dator lu tiranu' cu o bere de sambata seara.

Draga Sak, in primul rand sa stii ca ti-am dus lipsa in seara cu pricina, cat despre poze... ce sa zic acum... o burtica profilata printr-un tricou ud m-ar dezavantaja profund, spre deosebire de http://www.apropo.ro/fun/going-out/bike-wa...perfoto-2848818

Bye now!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Draga Sak, in primul rand sa stii ca ti-am dus lipsa in seara cu pricina, cat despre poze... ce sa zic acum... o burtica profilata printr-un tricou ud m-ar dezavantaja profund, spre deosebire de http://www.apropo.ro/fun/going-out/bike-wa...perfoto-2848818

Bye now!

 

hai, bre, ca mi-ai dat emotii! Am crezut ca au fost femei in tricouri ude spaland motociclete la CA si eu nu am fost acolo sa admir :laugh:

 

Deci cand ne vedem sa-mi povestiti cum a fost?

 

@dexter: mai existi, domnule? eu am o datorie la tine si as vrea sa ne intersectam, ca in ritmul asta ma prinde anul nou cu datorii si nu e bine.

 

Ah, si sa nu uit. Mi-am dat seama ca nu pot sa rezist pana la primavara fara Violeta, asa ca, rogu-va, recomandati-mi si mie un loc unde sa imi fac RCA-ul. Aud ca OTP si BT sunt rezonabile, asa sa fie?

Editat de SaK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in iunie am facut la BT si erau cei mai rezonabili. (la PJ - 138 lei/6 luni, nu stiu cat era la PF)

Acum OTP si BT sunt GROUPAMA.

 

Vreo "sedintza" ceva in plan? :P

Eu in w-e o duc pe Gisele la hibernat. ;)

 

 

Pai ar merge ca in weekend cine este dispus (eu sigur) sa il insotim pe Philip cu alai si trambite la locul de bastina sa culce "bestia". Dupa asta putem linistiti sa ne retragem la un ceai cald/bere rece dupa preferinte.

 

Deci philip pe cand doresti? Sambata ar fi ideal. So?

 

:laugh:

Mesaj completat

P.S. eu Joi, Vineri si Sambata sunt liber. Are cineva chef de o tura???????????????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...