Sari la conținut

Intilnirea posesorilor de Yamaha Virago!


axicos
 Share

Postări Recomandate

axicos> ce s-a intamplat cu deathu? Of, mi se zbarleste pielea pe mine cand aud de "incidente" :wacko:(

 

In alta ordiine de idei:

- Nu am postat la Virago Zone pentru ca erau doar planuri si ipoteze. Prefer sa postez acolo cand o sa am ceva concret.

- Am gasit bec galben si H3, si H7, iar Xenon exista la fel (pentru montura H3 si H7). Ramane doar sa ma mai invart de 200EUR (lightbar + far central H4 + far dreapta ceata H7 + far stanga lunga H7) plus vreo 200RON (kit Xenon montura H7 si bec H4 profesional) si sa-mi pun in aplicare planul.

 

SaK, axicos> treceti-ma prezent pentru Joi seara si imi invart restul programului in loc. Am chiulit destul plus ca mi-e tare dor de ciolan ;)

 

@Dexter

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 691
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Adi e bine. A vrut si el sa stea acasa maine. Pe ici pe colo putin sifonat. Va povesteste el joi la o bere.

 

Ne auzim/vedem joi!

Editat de axicos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt OK!

 

Neatentia insa ma va costa destul de scump... o secunda de intors capul in alta parte a fost suficienta ca sa ma trezesc la 5m in spatele unui matiz care incetinise mult (era coloana), mult prea tarziu ca sa mai pot opri. Am reusit poate doar sa pisc putin frana fata. Anyway.. se pare ca am avut bulan, am zburat peste ghidon si am scapat fara sa patesc aproape nimic. Lilith insa are furca putin stramba, janta fata putin indoita, aparatoarea de noroi rupta si farul putin infundat. Restul de pagube o sa le evaluez cand o sa mai apuc sa cobor... important e ca m-am intors acasa pe 2 roti si pot merge in continuare pe 2 picioare ;)

 

Doresc pe aceasta cale sa-i multumesc inca o data lui Razvan pt ca a venit sa ma vada

 

see y'all. Probabil vin joi la bere.

Mesaj completat

:wacko:

post-44453-1268666038_thumb.jpg

Editat de deathu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-au venit becurile cu LED pentru stopuri -- astea's bune din prima, yey! :P Mi-a venit si ceasul de ulei iar diseara schimb uleiul si pun sonda -- presimt ca la noapte dorm cu ciocanul de lipit in mana facand instalatia de bord :bounce:)

 

@Dexter

Editat de csdexter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca toti sunt ok. Sper ca a fost o dezmorteala buna. Totusi, mai multa rabdare, sa ne intarim reflexele dupa iarna cea grea. Sa cascam ochii in 4000!

Din cauza asta nu imi place sa ne grabim si sa ramana cineva singur. Cred ca atata timp cat ati mers cu mine nu am lasat pe nimeni sa se "piarda" si sper ca toate iesirile sa se termine cu bine si cu totii sa avem de povestit numai lucruri bune.

 

Cei mai experimentati trebuie sa fie constienti, daca merg alaturi de cei cu mai putini km, ca mersul in grup implica mai multe decat "regulile de baza" si "semnele" aferente. Mai trebuie sa intelegi si "pasul" celorlalti si sa incerci (pentru orase) sa nu ii inveti la multe prostii, gen depasitul coloanei prin dreapta in viteza, mai ales cand coloana se pune in miscare. Din punctul meu de vedere prefer sa ne simtim bine, sa avem grija unii de ceilalti si sa facem cati mai multi km impreuna.

Pe de alta parte si cei cu mai putina experienta trebuie sa invete in primul rand sa tina in frau dorinta de a "urma" pe ceilalti si sa aibe, in primul rand, in gand siguranta lor si ce fac ei, apoi sa ne gandim ce face grupul. Dupa cum am sfatuit pe multi: mergi in ritmul tau; tot ce conteaza este sa fii tu in siguranta si sa te simti confortabil; grupul trebuie sa se adapteze in functie de "alcatuire".

 

Sper ca toata lumea s-a simtit bine astazi.

:drink:

 

In alta ordine de idei si acum imi tiuie urechile. Razvan sa nu ma uiti cu dopurile, ca daca o tin asa in curand o sa fiu mai "tare" de ureche. Sa bagi si poza care ai facut-o pe autostrada. :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SaK> sunt intr-o bucata.

 

Si eu il cunosteam pe Qaz, chiar de dinainte sa devin eu insumi motociclist. N-am cuvinte dar imi vine sa urlu :drink:(

 

axicos> daca te referi la mine si Philip_HD la re-intrarea in Bucuresti, asa este. Recunosc ca am lasat 'dorul de casa' (si un dus, si o cina etc.) sa mi-o ia inainte si imi dau seama ca daca mai repet faza, e posibil sa fac dusul ala la morga. Trecand la alta idee, vroiam sa-ti multumesc pentru felul cum ai condus coloana azi. Pentru un motiv pe care nu mi-l explic acum, cu tine pe "HUD" (viziera) m-am simtit ok sa depasesc TIR-urile alea cu grija, desi in alte situatii anterioare, nu (si am stat in spatele lor). Multumesc.

 

Revenind, in final, la laitmotivul din topicul cu stirea dezolanta, astazi m-am luptat toata ziua cu gropile din asfalt si au fost vreo 2-3 situatii cand am tras efectiv de ghidon ca la bicicleta pentru ca n-am mai putut evita gaura din asfalt. Directia si suspensia mea au supravietuit -- deocamdata.

 

razvanescu> multumim pentru poze.

 

S.K. Qaz!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe unde fuserati fratilor ? Sper ca v-ati gandit si la mine cand erati pe drum :rose: ....eram la munca ....

 

Pai tu, adi si catalin erati lipsa... Ar fi frumos sa fim candva... toti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BLESTEMEEEEEEEEEEEEEE.... MII DE FULGERE... o sa ardeti in focurile iaduluiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

 

NENOROCITILOR.... bine bre ... treceti prin curtea de arges si nu ziceti nici car??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BLESTEMEEEEEEEEEEEEEE.... MII DE FULGERE... o sa ardeti in focurile iaduluiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

 

NENOROCITILOR.... bine bre ... treceti prin curtea de arges si nu ziceti nici car??

 

Sa inteleg ca nu ai auzit tobele mele?

 

Cred ca esti singurul din oras!

:rose:

 

Nu stiu bre, nea Philip nu a zis nimic de tine si pe unde te invarti ca treceam macar sa vezi 3xXV-535 1xEN-500 1xMidnight_Star-950 mergand in coloana. Dar lasa, atunci sterge gratarul unge-l cu slana ca dupa Paste sigur trecem la o bere si un mic pe acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BLESTEMEEEEEEEEEEEEEE.... MII DE FULGERE... o sa ardeti in focurile iaduluiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

 

NENOROCITILOR.... bine bre ... treceti prin curtea de arges si nu ziceti nici car??

na, ai vazut cine erau cei 5 chopper-asi ?

duda e ca ca nu au tras la terasa care trebuia, adica una mai in spate cu 10 metrii la "My Club", unde eram eu parcat, un speed negru, poate l-ati observat cand v-ati echipat si a-ti plecat. :rose:

Editat de jardel23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai uitat de mine aaa? :rose:

 

Staiii nu da... Era vorba de viragisti...

 

Ok... recunosc, m-ai prins te-am uitat. 1 bere de la mine ca sa te fac sa uiti si tu... :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...