Sari la conținut

Motociclist La Floreasca


Andyatf
 Share

Postări Recomandate

Asa e , eu trec aproape zilnic pe acolo, e o intersectie tare tampita, in ultimii ani e si mult mai aglomerata, iar daca virezi stanga din orice parte ai veni trebuie sa fortezi pentru ca altfel risti sa imbatranesti acolo. Faza naspa e ca strada ramuri tei se largeste mult lnga intersectie,intersecteaza Barbu Vacarescu la un unghi ciudat, marcajul de vopsea e lipsa, si conservatii daca "au loc" nu asteapta randul sa intre ci se ingramadesc 4-5 inclusiv pe contrasens si asteapta o gaura in trafic sa tasneasca. Aici e de vina si cainosenia din traficul bucurestean, e un cerc vicios, daca stai la rand te depasesc ceilalti si iti iau fata, stai mult si bine, iar daca faci ca ei esti bulangiu. :moto:

 

Recuperare fara sechele ii doresc baiatului , ca stiu ca "rapida" nu se poate. :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faza naspa e ca strada ramuri tei se largeste mult lnga intersectie,intersecteaza Barbu Vacarescu la un unghi ciudat, marcajul de vopsea e lipsa

 

 

Asa este, intra prin dreapta si te forteaza! :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu daca nu e vorba despre motociclistul care vineri a fost lovit de un clio ce iesea din sectia 8 politie(Mihai Bravu),s-a dezechilibrat iar dupa cadere a mai trecut si un Logan peste piciorul lui(am auzit asta tot de la un prieten care era cu 2-3 pozitii in spate in coloana dupa acel Logan;crede ca era un moto Yamaha,insa nu se prea pricepe;oricum,era alb la fata dupa vreo 6 ore cand mi-a povestit).

 

 

nu, nu e ala, ala eram io..

mai precis mi'a iesit un clio in fata de la biserica de dupa circa 8 de politie, m'am infipt in roata lui si am planat pe jos.. si da, a trecut si o masina cu roata din spate peste bombeul stang, insa fara nici un fel de urmari..

am scapat teribil de ieftin fizic vorbind, doar cu contuzie forte la genunchiul stg, iar asta ptr ca purtam blugi. daca aveam pantaloni cu protectii, cel mai probabil nu pateam nimic. io am invatat lectia, sper ca si ceilalti sa o invete de aici, nu pe pielea lor..

mai multe despre beleaua mea, aici.

 

scuze de offtopic. :moto:

 

later edit: ....ray precizase deja ca nu e vba de mine, insa io nu citisem pana la capat.. :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai avut noroc si ma bucur pentru tine!sa dea Domnul asta sa fi fost ultimul tau accident!

mi-a povestit un prieten cum tocmai trecusei prin dreapta lui dupa care a iesit acel Clio albastru peste tine;are cumva vreo legatura cu Politia sau era doar vreu locatar din zona aia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu era locatar, o lasese pe nevasta'sa la servici.. era kior de somn, mai ceva ca mine care bootez abia inspre pranz..

si acuma GATA cu offtopicul, sa lasam topicul despre accidentul din floreasca sa curga in continuare.

 

ps: recuperare fara urmari motoristului anonim.. :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu mai multe detalii despre accident, de aici de pe patul de spital, decat ca baiatul a trecut prin operatii multiple, care au necesitat prezenta unor doctori din mai multe departamente.Imi pare rau ca nu am alte informatii. Insanatosire grabnica motociclistului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

am aflat alaltaieri ca motociclistul se numeste Bulat Vlad , director de imagine la TVR si din fericire doctorii au reusit sa-i salveze piciorul, acum este fixat cu un fixator extern(la fel ca al meu) , este internat la Spitalul de Urgenta Floreasca camera 601. Ii doresc sanatate si multa rabdare, de asemenea multa incredere in doctorii de acolo, adevarati profesionistisi cu multa dragoste pentru meseria lor. Cinste lor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Cu o intarziere imensa, daca are nevoie de martori, (poate mai citesc altii forumul p-aici care-l cunosc), sa zica aici.

Stiu pe cineva care a vazut EXACT ce s-a intamplat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...