Sari la conținut

Inca Unu'


Vizitator <-BlacK_Killer->
 Share

Postări Recomandate

Vizitator <-BlacK_Killer->

Uite ca am trait sa o vad si p'asta.In seara asta pe la ora 11 , soseaua libera (zona colentina ) un motor turat la maxim se aude , ma uit pe geam , era in blana :moto: , trece o secunda si il vad inclinat pe o parte , apoi pilotul cade :moto: , motorul de duce pe asfalt rasucindu-se si scotand scantei , aproximativ o jumatate de statie de tranvai dupa care se infige intr-o dacie :moto: .Pilotul se ridica si incepe sa alerge dupa motor , din ce am vazut eu doar schiopateaza putin , din fericire sta in cartier (e nebunul cu gs-ul cu toba galagioasa).Daca mai aflu si alte detalii pun aici.Din cate am dedus eu cred ca i s-a blocat acceleratia , ca altfel nu inteleg , daca aflu va spun exact.Motorul era un Kawasaki zx 11r parca , gri cu negru, mai vechi putin.Daca e cineva care l-a vazut pe nebun si a filmat sau a facut poze sa le puna aici.

Nu pot sa spun decat : :moto: :moto: :moto:

Asa ca oameni lasati-o mai incet cu forja...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca unul care a aflat "the hard way" diferenta dintre o martzoaga juganita precum GS-ul si o bestie psihotica precum ZX11-le.

 

... bah! cum adica "martzoaga juganita"??? :moto: ... nu-i frumos :moto: :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GS 500 e un commuter decent "in its own right" si daca ai de gand sa treci de pe ea pe un touring sau un roadster e suficienta, insa cand treci de pe GS pe ZX-##R, toata experienta acumulata pe ea e abea 1/2 din experienta necesara conducerii unei superbike.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@SnapShot -> Nu e loc de apelative jignitoare legate de moto, indiferent de an, marca, model, etc. Da, este o diferenta de la cer la pamant intre una si alta, insa, repet, astfel de texte n-au loc aici.

 

P.S. Daca ar fi s-o iau dupa logica ta, ar trebui sa-ti zic rautacios ca AirBike-ul tau momentan dovedeste ca esti varza ? Wrong. :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am dedus eu cred ca i s-a blocat acceleratia.......Motorul era un Kawasaki zx 11r.....

Daca era Zezereu (Zx-11..) nu avea cum sa se blocheze acceleratia, pentru ca are cablu de retur. Majoritatea motoarelor de felul asta au cablu de retur.

(P.S. e ZX-11, nu Zx-11R)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator <-BlacK_Killer->

Daca era Zezereu (Zx-11..) nu avea cum sa se blocheze acceleratia, pentru ca are cablu de retur. Majoritatea motoarelor de felul asta au cablu de retur.

(P.S. e ZX-11, nu Zx-11R)

 

am aflat de la el ce a vrut sa faca ....

 

wheelie :goodposting: iar cand a aterizat , s-a dezechilibrat

 

Motorul este un speed , monopost , coditza sigur e schimbata , el zice ca e cbr de 1100cc :angryfire: , acuma nu stiu , dar seamana f mult cu cbr-ul 900rr de prin 1993

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...