Sari la conținut

Italianca mea Frumoasa si fierbinte


Roli
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 133
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

frate cu motorul asta e cel mai tare.

e motocicleta sport care imi place cel mai mult da e scumpa in draci.

cata ai dat pea ea ? peste 20 000 .... nu?

merita atatia bani in plus fata de o japoneza de 1000

da smenu e ca nu are nimeni ducati ....esti cel mai tare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate cu motorul asta e cel mai tare.

e motocicleta sport care imi place cel mai mult da e scumpa in draci.

cata ai dat pea ea ? peste 20 000 .... nu?

merita atatia bani in plus fata de o japoneza de 1000

da smenu e ca nu are nimeni ducati ....esti cel mai tare

 

Buna dimineatza !

Merci mult pentru " flori " !

Sincer shi fara sa am nici cea mai mica intentzie de a-i supara pe colegii cu japoneze:

MOTORUL ASTA MERITA TOTZI BANII, :) chiar daca intradevar e cam scump. Am avut inainte doua japoneze, au fost bune, mergeau bine, nici o problema la ele, dar Ducati asta e ... altceva!

Nu potzi judeca de genul "..de banii ashtia imi iau trei japoneze de-o mie.." la fel cum cel care-si ia un Ferrari nu se gandeshte : ...sa-mi iau un Ferrari sau mai bine patru Toyota shi doua Nissan ?

Shi pana la urma...nu-i pacat sa stea banii la banca ? :) Daca tot m-a (ne-a) lovit damblaua cu motoarele, atunci sa fie unul de Doamne-ajuta !

Cele bune !

Roli

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS: Roli cu asemenea motocicleta devii idolul meu :crack: :baldy: :baldy: :)

 

Hhmm ?? :baldy: imediat rosesc la fata.

La cat mi-ati laudat motorul, sunt numai bun de dat multe multe beri :)

Sambata incerc sa vin catre Buc. Daca ne intalnim la SMAEB, cu cea mai mare placere.

Cele Bune

Roli

 

Era pe aici o propunere de intalnire a ducatistilor la SMAEB...nu e o idee rea...

Editat de odhin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e asta. ma referam la faptul ca itzi iei 2 japoneze de 1000 ultimul model . si care au chiar o putere mai mare.

intrebarea mea e : au peformante egale macar daca nu ducati e mai tare? adica se merita sa dai dublu macar pt aceleasi performante sau nu are aceleasi performante

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu potzi judeca de genul "..de banii ashtia imi iau trei japoneze de-o mie.." la fel cum cel care-si ia un Ferrari nu se gandeshte : ...sa-mi iau un Ferrari sau mai bine patru Toyota shi doua Nissan ?
Banuiesc ca nu faci comparatia cu o toyota corolla ,nu? :moto: ...ar fi chiar penibil. Dar poate daca ar fi de ales intre un ferrari si un nissan skyline super-tunat ,ar fi cu totul altfel rezultatul "dilemei" :ok:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate cu motorul asta e cel mai tare.

e motocicleta sport care imi place cel mai mult da e scumpa in draci.

cata ai dat pea ea ? peste 20 000 .... nu?

merita atatia bani in plus fata de o japoneza de 1000

da smenu e ca nu are nimeni ducati ....esti cel mai tare

e 32000 de euroi.felicitari roli.the best choice money can buy!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe hartie lucrurile stau aproximativ cam asa :

999 R - 150 cp

ZX10R - 178 cp

R1-180 cp

GSXR1000-180 cp

1000RR-175 cp

Aparent 999R are cea mai mica putere :moto:

Hai sa-i spunem ca e o chestiune de gust individual, cui care motocicleta ii place. E am optat pentru 999RXerox si sunt pe deplin multumit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dat fiind ca toate celelalte sunt in 4 cilindri, nu vad ce comparatie sa faci cu ele. Poate cu VTR-ul de 1000, care, dpmdv (si cu riscul atragerii de injuraturi) e clar sub 999.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banuiesc ca nu faci comparatia cu o toyota corolla ,nu? :ok: ...ar fi chiar penibil. Dar poate daca ar fi de ales intre un ferrari si un nissan skyline super-tunat ,ar fi cu totul altfel rezultatul "dilemei" :)

 

Da' mare fan de japoneze mai avem pe-aici :blink:

Un Ferrari 'normal' 430 sau Scaglietti nu se va compara niciodata cu nici un Nissan, Toyota, sau cum le mai cheama pe toate orezarele, pardon japonezele din lume. Si sa le pune motor de racheta, ca tot japoneze raman !

Prevad o discutie interminabila pe aceasta tema. Chiar daca nu vreau sa supar pe nimeni, tot se va simti cineva putin lezat. Pana la urma e ceva dependent de gusturi, unuia ii place Ducati altuia Suzuki, ...

Fiecare trebuie sa aiba propriile preferinte.

:moto:

Roli

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe hartie lucrurile stau aproximativ cam asa :

999 R - 150 cp

ZX10R - 178 cp

R1-180 cp

GSXR1000-180 cp

1000RR-175 cp

Aparent 999R are cea mai mica putere :crack:

Hai sa-i spunem ca e o chestiune de gust individual, cui care motocicleta ii place. E am optat pentru 999RXerox si sunt pe deplin multumit.

Le-ai cam gresit puterile japonezelor dar ,te iert :moto: :crack:

Un Ferrari 'normal' 430 sau Scaglietti nu se va compara niciodata cu nici un Nissan, Toyota, sau cum le mai cheama pe toate orezarele, pardon japonezele din lume. Si sa le pune motor de racheta, ca tot japoneze raman !
Simt o urma de frustrare aici si oricum un Nissan Skyline tunat(care ajunge pe la 1000cp cu MULT mai putini bani decat dai pe un Enzo) ,chiar ca este cam racheta inclusiv pe langa un Enzo ,ca sa nu mai zicem in comparatie cu "flasnetele" 430 sau Scarabe-ul ala.Si cu un Skyline super-tunat esti destul de individual ,dar dupa cum ziceam in legatura cu frustrarile...ok ,ai cea mai tare motocicleta si cu cele mai scumpe tobe :ok: .Apropo ,iti vand si eu o toba de trabant cu 10000euro ,asa ca sa fii mai individual? :) :blink:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kawasaki ZX-10R - transv-4, DOHC, 175 hp @ 11700 rpm;

Yamaha YZF-R1 - transv-4, DOHC, 175 hp @ 12500 rpm;

Suzuki GSX-R 1000 - transv-4, DOHC, 178 hp @ 11000 rpm;

Honda CBR 1000RR - transv-4, DOHC, 172 hp @ 11250 rpm;

Ducati 999R - long-2, DOHC, 150 hp @ 9750 rpm.

 

http://www.motorcyclespecs.co.za/Index.htm

 

Unde a gresit omu ?

 

Si in alta ordine de idei, vezi ca "Japoneze v/s Italiene" e ceva mai jos, la "Motociclete de Viteza". Use it liberally. Asta-i topicul pe care omu-si prezinta motocicleta lui (implict e topicul lui), deci zice ce vrea despre ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Silviu , nu esti cumva un mic japonez ratacit pe-aici ?

Daca pentru tine Nissan e masina ultimativa iar un Scaglietti si un 430 sunt flashnete, inseamna ca esti tare de tot.

Sau ai o problema...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....

Simt o urma de frustrare aici si oricum un Nissan Skyline tunat(care ajunge pe la 1000cp cu MULT mai putini bani decat dai pe un Enzo) .....

 

Pe un Enzo nu "dai" bani, esti lasat eventual sa il ai.

Cred ca ai incurcat putin titularii frustrarilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@SnapShot-chiar nu vezi micile diferente?! :moto: De ex: R1-175 ,iar omul spune 180cp?!.... pt tine tot una este? :ok:

Daca pentru tine Nissan e masina ultimativa iar un Scaglietti si un 430 sunt flashnete, inseamna ca esti tare de tot.

Hai ,ca vad ca te "faci" ca nu intelegi.Hai sa-ti explic:ma refeream ca putere. Am vazut Skyline la 1000cp si pret MULT mai mic ca un Enzo de 660cp. Iar daca spui ca Enzo are performante mai bune ca acel Skyline ,chiar sunt un orezar si eu :) .Repet ,bagi bani intr-un Skyline ,dar in nici un caz cat costa un Enzo si ca performante nu mai discut.
Pe un Enzo nu "dai" bani, esti lasat eventual sa il ai.

Cred ca ai incurcat putin titularii frustrarilor.

Exact ce spuneam. Si eu doresc sa vand o toba de Trabant cu 10000 euro si tin domne' la "exclusivitate" :blink: :crack:
Asta-i topicul pe care omu-si prezinta motocicleta lui (implict e topicul lui), deci zice ce vrea despre ea.
Perfect adevarat ,dar fara replici acide gen "orezarii ,scuze japonezii" ar suna mult mai bine sa nu ia la misto pe cineva care ofera ceva MULT mai bun la preturi MULT mai mici ca...neah ma abtin ,ai cea mai buna motocicleta Roli :crack:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Perfect adevarat ,dar fara replici acide gen "orezarii ,scuze japonezii" ar suna mult mai bine sa nu ia la misto pe cineva care ofera ceva MULT mai bun la preturi MULT mai mici.

/query user_variable "mai bun"

 

user_variable "mai bun" NOT constant

 

 

 

... sau cam asa ceva. Intelegi banuiesc ce vreau sa zic. Cred. Sper.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ducati 999r xerox e mai buna decat japonezele ce au fst enumerate mai sus pt ca aceste japoneze(maj)sunt versiuni de strada ale motocicletelor de circuit pe cand acest ducati este motocicleta de circuit.uite ce scriu astia de la imsatmoto ce snt imp ducati in ro :Versiune exclusiva a motocicletei 999R, ducati 999r xerox este o replica a motocicletei oficiale din Campionatul Mondial de Superbike, pe care o reproduce pana in cele mai mici detalii si chiar mi ar place sa vad o versiune "tunata" de skyline contra unui enzo sau un maserati mc 12.it s not all about power ,especially on a car.

Editat de allias
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

on topic italience: Ducati Desmosedici de serie copii... Ce ziceti de asta? Apropo de 999R Xerox sau nu ca e motocicleta scumpa... Sa vedeti atunci scumpete...Dar nu mai e vorba de bani ci de a avea asha ceva...Ca si in cazul 999. Asta legat de controversa din acest topic

 

http://blog.ducati.com/post/31/desmosedici-rr#more

Editat de odhin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era o data o vulpe, care a vazut ea pe sus niste struguri, insa erau acri...d-aia na vrut sa-i manance.

Stai linistit ca la un K5 si un K6 ,care le am in garaj acum ,puteam sa-mi iau un 999xerox sau imprimanta(cum vrei tu) ,dar neah ,motocicletele italiene sunt precum femeile italiene ,proaste cu spume(am facut aceasta remarca ,vis-a-vis de remarca ta cu orezarii :lol: ..sper ca nu e cu suparare)...pe cand o gheisa japoneza :moto: :crack: ....

ducati 999r xerox e mai buna decat japonezele ce au fst enumerate mai sus pt ca aceste japoneze(maj)sunt versiuni de strada ale motocicletelor de circuit pe cand acest ducati este motocicleta de circuit
Cumva crezi ca aces xerox(sau imprimanta? :) ) este motocicleta lui Capirossi?! :crack: ....hmmm si eu as dori casca agv a lui Rossi ,nu doar acea replica ,sau crezi ca replica de la agv e chiar casca lui Rossi? :blink: :crack:

 

Ps:de restul de PESTE 15000euro(cat dai in plus pe un xerox fata de o japoneza) ,puteam sa-mi pun Ohlinsul Ohlinsului si Brembo Brembului si roti de carbon si amortizoare de ghidon de care doream ,ramaneau bani destui. Plus ca ,chiar si xerox ,tot e mai grea la uscat ca o japoneza ,de-asta "ieftina" si pt toata lumea

 

Pps:sper ca nu te-ai suparat Roli ,cum nici eu nu m-am suparat la remarcile tale referitoare la orezari :ok: :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ps:de restul de PESTE 15000euro(cat dai in plus pe un xerox fata de o japoneza) ,puteam sa-mi pun Ohlinsul Ohlinsului si Brembo Brembului si roti de carbon si amortizoare de ghidon de care doream ,ramaneau bani destui.

good luck :moto: .oricum iti va iesi ceva.poate mai bun poate mai rau insa nu iti va iesi ducati 999r xerox. :ok:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar nu intelegi ca orice ai pune pe dragele tale de japoneze, tot ..o...d-alea raman.

Daca tie alea iti plac, sanatate multa !

Asa cum unul e mandru de camasa lui marca Braiconf sau altul de costumul de 2 mio. cusut la Rosiorii de Vede, tu de ce n-ai fi mindru de acel Suzuki ? Altfel, cui ar mai vinde japonezii motoare ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar nu intelegi ca orice ai pune pe dragele tale de japoneze, tot ..o...d-alea raman.

Daca tie alea iti plac, sanatate multa !

Asa cum unul e mandru de camasa lui marca Braiconf sau altul de costumul de 2 mio. cusut la Rosiorii de Vede, tu de ce n-ai fi mindru de acel Suzuki ? Altfel, cui ar mai vinde japonezii motoare ?

.... :moto: :ok: :) , lasa-i ma roli sa vorbeasca nu-i vezi ca se oftica :blink: , e-al tau si gata: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...