Sari la conținut

Italianca mea Frumoasa si fierbinte


Roli
 Share

Postări Recomandate

Perfect adevarat ce spui ,dar o mica intrebare: de ce a pierdut ducati 749 ,la o diferenta destul de rusinoasa(peste 1 secunda -e destul de rusinos pt un circuit) in fata unor motoare MULT mai mici ,respectiv 600cmc?!?!...ca putere la roata este cam exact cat un cbr600rr ,dar are cuplul si cilindreaa MULT mai mare ,dar totusi a pierdut destul de rusinos intr-o comparatie unde a intrat clar cu un avantaj de cilindree si cuplu. De ce oare a pierdut ??!?!? B) :blink: :lol: :lol: ....daca era asa bun ca manevrabilitate ,frane etc etc si la putere cam egal cu cbr-ul 600 ,de ce a luat bataie la peste 1 secunda de la cbr?!?!?? Sper ca se poate un raspuns ,nu?

 

Raspuns:mergea intr-un cilindru :crack:

 

Acum pe bune,eu recunosc ca 749-le e depasit ca tehnologie la capitolul performanta,performanta care totusi mi se pare notabila,avand in vedere ca e vorba de Ducati->V2.Nu prea au mai modificat cei de la Ducati nimic de cativa ani buni si se vede : cai mai putini , e mai grea ...

 

Arunci cu tot felul de date luate de prin reviste , vorbesti de secunde,de fractiuni de secunda,chiar asa de mult conteaza pt. tine datele astea ? Daca maine ar iesi un test facut de piloti profesionisti si ai observa ca K6-le tau ia bataie,sa presupunem,de la Ducati cu 2 secunde ,ce-o sa faci ? O sa-l vinzi sa-ti iei Ducati ?

 

Si pana la urma a zis cineva ca e mai bun Ducati decat Suzuki la capitolul performanta de te-ai inversunat asa ?

 

Parca era unu care zicea ca Ducati are ceva in plus fata de Suzuki: STIL (eu am fost ala :lol: )

 

Dar cum iti explici totusi ca in SBK Ducati rupe tot si are in continuare V2 nu V4 ca in MotoGP ? Eu ti-am raspuns , raspunde-mi si tu(si ti-am mai pus intrebarea asta odata) !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 133
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum pe bune,eu recunosc ca 749-le e depasit ca tehnologie la capitolul performanta,performanta care totusi mi se pare notabila,avand in vedere ca e vorba de Ducati->V2.Nu prea au mai modificat cei de la Ducati nimic de cativa ani buni si se vede : cai mai putini , e mai grea ...
Nici la 999 nu prea au modificat la ea ,dar e totusi un lucru bun caci recunosti :lol:
Arunci cu tot felul de date luate de prin reviste , vorbesti de secunde,de fractiuni de secunda,chiar asa de mult conteaza pt. tine datele astea ?
Pt mine chiar nu conteaza de aceea am spus pt CIRCUIT ,dar se pare ca nu ai fost atent
Daca maine ar iesi un test facut de piloti profesionisti si ai observa ca K6-le tau ia bataie,sa presupunem,de la Ducati cu 2 secunde ,ce-o sa faci ?
Stai linistit ca acum cateva numere a iesit ducati inaintea lui Suzuki si foarte aproape de Kawasaki. Am rezervele mele referitoare la acel test ,dar a IESIT inaintea lui Suzuki ,asta conteaza...si faza este ca accept cu seninatate acest lucru pt ca am spus ca toate motociletele imi sunt la fel de dragi :crack:
O sa-l vinzi sa-ti iei Ducati ?
In nici un caz Ducati...mi se pare ENORM de scump pt cea ce ofera. Ti-am spus ,toate imi sunt la fel de dragi ,dar in nici un caz sa arunc cu bani in plus si pt ce?? B) :lol: ....exclusivitate?!...sunt satul de vrajelile astea de marketing....vrei exclusivitate ,ia toba mea de trabant cu 10000 euro ,o vrei? :lol: Lasand gluma deoparte ,repet ,mi se par enorm de scumpe pt cea ce ofera :what:
Dar cum iti explici totusi ca in SBK Ducati rupe tot si are in continuare V2 nu V4 ca in MotoGP ? Eu ti-am raspuns , raspunde-mi si tu(si ti-am mai pus intrebarea asta odata) !
Cumva crezi ca ducati 999 (oricare model ,inclusiv xerox) sunt cele din SBK??!? :blink: .Cel putin xerox-ul are cateceva din cele din SBK ,dar in nici un caz daca ti-ai cumparat xerox ,ti-ai luat motocicleta lui Bayllis ,ca sa nu mai vorbesc de variantele "civile" de 999 ....cred ca esti constiend de lucrul acesta,nu? Oricum ,la intrebarea asta iti mai raspunsesem ,sau nu e satisfacator nici acum raspunsul?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici la 999 nu prea au modificat la ea ,dar e totusi un lucru bun caci recunosti :lol:

Pt mine chiar nu conteaza de aceea am spus pt CIRCUIT ,dar se pare ca nu ai fost atent

Stai linistit ca acum cateva numere a iesit ducati inaintea lui Suzuki si foarte aproape de Kawasaki. Am rezervele mele referitoare la acel test ,dar a IESIT inaintea lui Suzuki ,asta conteaza...si faza este ca accept cu seninatate acest lucru pt ca am spus ca toate motociletele imi sunt la fel de dragi :crack:

In nici un caz Ducati...mi se pare ENORM de scump pt cea ce ofera. Ti-am spus ,toate imi sunt la fel de dragi ,dar in nici un caz sa arunc cu bani in plus si pt ce?? B) :lol: ....exclusivitate?!...sunt satul de vrajelile astea de marketing....vrei exclusivitate ,ia toba mea de trabant cu 10000 euro ,o vrei? :lol: Lasand gluma deoparte ,repet ,mi se par enorm de scumpe pt cea ce ofera :what:

Cumva crezi ca ducati 999 (oricare model ,inclusiv xerox) sunt cele din SBK??!? :blink: .Cel putin xerox-ul are cateceva din cele din SBK ,dar in nici un caz daca ti-ai cumparat xerox ,ti-ai luat motocicleta lui Bayllis ,ca sa nu mai vorbesc de variantele "civile" de 999 ....cred ca esti constiend de lucrul acesta,nu? Oricum ,la intrebarea asta iti mai raspunsesem ,sau nu e satisfacator nici acum raspunsul?

 

De ce ai rezerve la testul in care Ducati a iesit in fata Suzuki ? Sau cand ia bataie Suzuki nu e relevant testul ? Intrebarea mea legat de SBK nu are legatura cu raspunsul tau si ca sa o simplific si mai mult : de ce V2 de la ducati bate in SBK? Imi tot spui ca motoreta lui Bayliss nu e ca 999r-ul,dar tu ai impresia ca celelalte nu sunt modificate deloc sau ce incerci sa spui ?

 

Deci : de ce Ducati bate in SBK si se descurca bine si in MotoGP(V4) ? R:Din cauza pilotului.

 

Si daca 749-le a luat bataie cu o secunda de la rr , ce ! Nu vad unde e problema ! Eu nu imi cumpar/prefer o anumita firma de motorete dupa performantele lor pe circuit,pt ca nu sunt pilot profesionist sa ma intereseze asa de mult aspectul asta . Motocicleta care iti place e cea pe care o ai , eu propun sa ne oprim aici cu polemicile ca nu ajungem la nici un rezultat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce ai rezerve la testul in care Ducati a iesit in fata Suzuki ? Sau cand ia bataie Suzuki nu e relevant testul ?
E mai complicat de explicat ,dar hai sa incerc. Deci ,in acel numar kawasaki zx10 era modelul anului 2005 si a iesit inaintea lui gsxr 1000.Perfect pana aici. Dar in 2006 ,cand Kawasaki a lanstat NOUL model zx10 -2006(si a si fost facut testul cu miarele) ,zx10(model 2006) a PIERDUT in fata lui gsxr1000. Asta cum naiba iti explici?!?!?! Deci noul model e mai slab ca vechiul model de zx10?!...ei il laudau pe noul zx10 ca e mai bun cu o secunda decat vechiul zx10 ,dar A PIERDUT in fata lui gsxr.Asta este rezerva mea referitoare la acel test. Si apropo ,in acel test 999 nu era inclus ,dar 999 a participat acum vreun an sau doi in urma cand a luat bataie CLAR ,de la distanta rusinos alaturi de Aprilia 1000factory si a luat bataie rusinoasa ,daramite cu modelele astea noi....e si logic ca nu l-a mai bagat in competitie. Repet ,pt mine ,ca persoana muritoare ,ma doare fix in cot de acele secunde sau miimi ,dar pt circuit si cei impatimiti conteaza enorm :lol:
Deci : de ce Ducati bate in SBK si se descurca bine si in MotoGP(V4) ? R:Din cauza pilotului.
Am contestat eu lucrul acesta??? B) :blink: .De aceea ti-am si spus de Yamaha....ce era de Yamaha pana sa vina Rossi??...nu era nimic ,dar de cand a venit... Am zis si o repet ,80% conteaza pilotul(chiar 90%) ,restul il ajuta motocicleta :lol:
Si daca 749-le a luat bataie cu o secunda de la rr , ce ! Nu vad unde e problema ! Eu nu imi cumpar/prefer o anumita firma de motorete dupa performantele lor pe circuit,pt ca nu sunt pilot profesionist sa ma intereseze asa de mult aspectul asta
Categoric ,nici pt mine ca muritor de rand NU CONTEAZA ,dar e o chestio psihologica...DE CE SA-MI IAU CEVA MAI SLAB LA MULT MAI MULTI BANI ???!?!?! :lol: :lol: :lol:
Motocicleta care iti place e cea pe care o ai , eu propun sa ne oprim aici cu polemicile ca nu ajungem la nici un rezultat.
Sunt constructive ,dar atata timp cat NU se aduc jigniri :ok:
Nea comos a zis cineva ca gixeru nou nu e frumos si competitiv ? Oricum e la fel ca ala de anul trecut(ala de 1000cc).
Cum sa fie la fel?....i-au schimbat culoarea :crack: :what: ,bine ma rog si anumite reglaje bla bla etc etc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai nene chiar nu imi dau seama de ce discutam noi pe topicul omului !

 

Eu,de fapt,cred ca tie asa iti sta in caracter.Mai era o prezentare la zx10 in care te-ai bagat in accelasi fel ca sa demonstrezi ca gixeru este mai bun.Nu inteleg,ai ceva de dovedit?

 

Recunosc ca gixeru e mai competitiv ca 999-le si gata , ce atata tevatura.Ce nu intelegi,mie imi place ducati,tie suzuki si gata.Altceva nu inteleg tu ai 2 motorete,una de 600 alta de 1000cc,de la acceasi firma?de ce?ce faci cu ala de 600 ?Nu vreau sa te jignesc dar eu nu cred ca ai vreuna de fapt.

 

Si inca ceva te-ai dat vreodata cu 999?Eu m-am dat cu gixer de 600/2006,si mi-a placut.E altceva,alt stil de condus , alta distributie de putere etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine s-a dat vre-odata 2-3 ore cu un 999R '06 si il tzin buzunarele, nu mai urca pe japoneze veci .

Convingerea mea!

B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Categoric ,nici pt mine ca muritor de rand NU CONTEAZA ,dar e o chestio psihologica...DE CE SA-MI IAU CEVA MAI SLAB LA MULT MAI MULTI BANI ???!?!?! B) :blink: :lol:

Poate pentru ca arata mai bine, suna mai bine, se conduce mai bine (dpdv al posesorului) ? Sunt unii oameni pentru care daca o motocicleta/masina e mai ieftina decat majoritatea si/sau mai puternica decat majoritatea automat e mai buna decat majoritatea... De asemenea sunt unii care cred ca astea sunt singurele insusiri pe care le poate avea o motocicleta/masina...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu,de fapt,cred ca tie asa iti sta in caracter.Mai era o prezentare la zx10 in care te-ai bagat in accelasi fel ca sa demonstrezi ca gixeru este mai bun.Nu inteleg,ai ceva de dovedit?
Vezi ca vorbesti prostii. M-am bagat SI acolo pt ca omu' incepuse cu fraze gen "kawa e cea mai buna ,restul sunt niste verze"....daca tu accepti astfel de jigniri ,treaba ta ,dar eu nu sunt obligat sa le accept.Repet ,toate imi sunt la fel de dragi ,dar ca sa incepi sa spui kawa e cea mai tare ,restul sunt verze ,sau japonezele nu au fata de anumite tobe ,mi se pare un atac direct si nu am cum sa stau in nesimtire.Arata-mi si mie macar un citat in care am spus ca suzuki e cea mai tare. Eu am aratat citat unde omul a laudat kawasaki ,asa ca arata=mi unde am spus eu ca suzuki e cea mai tare. Te rog mult ,iar daca nu ai te rog frumos sa te abtii caci faci praf. Aici am luat apararea la TOATE japonezele in fata lui ducati ,nicidecum doar a lui suzuki ,doar am un grafic in care se da puterea lui suzuki in comparatie cu cea a lui ducati si unde se vede CLAR ca este peste 999 ,doar atat.Dar in lipsa de dovezi ,e mai bine sa arunci cu noroii in stanga si in dreapta ,nu? B) :blink:
Altceva nu inteleg tu ai 2 motorete,una de 600 alta de 1000cc,de la acceasi firma?de ce?ce faci cu ala de 600 ?
Nu e treaba magarului de unde beau oile apa ,nu? :lol:
Nu vreau sa te jignesc dar eu nu cred ca ai vreuna de fapt.
Bine ,nu am nici o motocicleta ,de fapt am o mobra ,de fapt n-am nimic si nici netul nu imi permit sa-l platesc.Alte dileme mai ai?
Cine s-a dat vre-odata 2-3 ore cu un 999R '06 si il tzin buzunarele, nu mai urca pe japoneze veci .
Probabil ,asa o fi :lol:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ar sti baietzii cu ochii mici ce aparator stasnic au in Romania, l-ar face samurai de onoare :blink: :lol: :lol:

Haidetzi s-o lasam mai moale, dale-n colo de certuri !

Ce daca japonezele n-au fatza de tobe scumpe ! De-aia nu mai putem ? Asta-i problema ca sa te enervezi ?

Hai sa fim seriosi. Vine week-endul, vremea e frumosa...

B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ar sti baietzii cu ochii mici ce aparator stasnic au in Romania, l-ar face samurai de onoare :lol: :lol: :crack:

Haidetzi s-o lasam mai moale, dale-n colo de certuri !

Ce daca japonezele n-au fatza de tobe scumpe ! De-aia nu mai putem ? Asta-i problema ca sa te enervezi ?

Hai sa fim seriosi. Vine week-endul, vremea e frumosa...

:lol:

....ohoooooooooo!...ai dreptate roli, in ritmul asta ajungem sa nu ne mai salutam pe strada,sa nu mai parcam unii linga altii ca de eu am ''jnapan'' tu ai ''ducati'', au gresit cei care le-au facut sa ne certam noi pe-aici... :blink: B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Perfect de acord B) :lol: .Dar sa o lasam mai moale cu remarcile acide si sa ne bucuram fiecare de ce motor avem ,ca e mobra ca e ducati sau orice :lol: ....dar ,repet ,sa o lasam mai usor cu remarcile acide vis-a-vis de o marca sau model :lol: :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

superbi strugurii,Roli!

Si-ar mai dori si altii(Vezi Silviu B) )

cica tre sa apara Testastretta,se baga cineva?

Eu am V2 de la Suzuki,dar m-am dat cu Monster de 620 si la anu' trec sigur pe Ducati!!!

S-o stapanesti sanatos.e superba

Salutari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

superbi strugurii,Roli!

Si-ar mai dori si altii(Vezi Silviu B) )

Si eu mi-as dori... Da nu xerox... io vreu minolta!!!! sau macar un hp mic acolo..... :blink:

on topic: meserie bicicloantza... asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai atata galceava nu mai gasesc decat intr-un boschet cu vrabii !!!

 

Ce-ati patit?

 

In primul rand fiecare isi ia ce-si permite!

 

In al doilea rand daca iti iei un 999 si il scoti la plimbare cand ai bani de benzina... esti un roman B)

 

In al treilea rand felicitari posesorilor de italience, de japoneze, de etc. Felicitari celor ce-si ating visele!

 

 

Cum bine zicea cineva: Sarac e omul a carui placere depinde de permisiunea altuia.

 

Daca ai parte de placerea care te roade in palma cand ii dai gaz, ca motociclist, esti un om "bogat"!

 

Felicitari Roli pentru ca iti traiesti visul !

 

PS: banii la propriu sunt vise ieftine, chiar si 32.000 de euro, chiar daca tuturor ne lipsesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si-ar mai dori si altii(Vezi Silviu )
Nu am inteles aluzia B) :lol: ...sau era gluma si trebuia sa rad ,sau... :blink: :lol: .Apropo ,stapaneste-ti tu sanatos mz-ul si lasa-ma pe mine sa am grija de ale mele :lol:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da,trebuia sa razi!!!!:0

 

 

silviu,dupa ultima remarca mi se pare ca esti genul de om care nu stie sa salute pe strada decat de la K4 in sus!!!urat din partea ta!!!

cand te intalnesc la vreo intalnire te mustrez verbal.esti usor de recunoscut:cred ca esti singurul care va veni calare pe600 K5 si 1000K6

HAHAHAHA

te pupa tata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne vedem la Ploiesti :lol: .

silviu,dupa ultima remarca mi se pare ca esti genul de om care nu stie sa salute pe strada decat de la K4 in sus!!!urat din partea ta!!!
Ai o "deductie" foarte buna B) ....ce sa mai zic ,m-ai prins :lol: :blink: .Stai linistit ca la cati cu mobre si minsk-uri am salutat eu ,nu cred ca ai salutat tu pe altii cu vitezane ,asa ca nu mai trage asemenea concluzii ,cel putin ,pana nu ma cunosti personal :lol:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...