Sari la conținut

Accidente !


draqqora
 Share

Postări Recomandate

Pai uite ca te-ai interesat tu

 

Noi, fiind misogini si probabil si porci, nu ne interesam de nimic si de nimeni

 

 

mi-am dat seama!

 

si sunt dezamagita..."ata ete"

 

 

Mesaj completat

..andreea, ceea ce sugerezi tu si cu misoginismul nu au nimic in comun!...eu nu cred ca tu ai parte de vreun efect al cuvintului in cauza, aici in arad!...nici sa nu-ti doresti!..

...daca pe cei care o cunosc pe fata aia nu-i intereseaza despre soarta ei, pe noi ceilalti care nu am avut onoarea de a o cunoaste de ce trebuie sa ne acuzi de misoginism, cind mai corect ar fi sa ne acuzi de dezinteres!...iar daca tu o cunosti si stii situatia ei mai bine decit noi, anunta-ne si pe noi ignorantii despre starea ei de sanatate!.. :angry:

 

vorbeam de forumistii care la fiecare eveniment sar sa comenteze cele intamplate...nici unpic de interes nu arata...

 

ea e relativ ok, bratul stang rupt si cateva julituri destul de urate, ieri a fost operata.

a fost echipata aprox full....mai putin pantaloni.

 

in salon cu ea mai este o motociclista accidentata, cu coloana fisurata in 2 locuri si ambele picioare rupte....are/avea ceva chopperas de 250. ea nu a fost echipata deloc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 817
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

mi-am dat seama!

 

si sunt dezamagita..."ata ete"

Stai liniÂştită, vei mai avea multe dezamagiri în viață

 

Dar aici se impune o clarificare: nu toată lumea are timp să se intereseze de ceea ce crezi TU că este important

Fiecare are prioritățile lui în viață, aÂşa că fă bine Âşi nu mai arunca vorbe grele

Presupun că ai auzit expresia "cine seamănă vânt culege furtună"

 

Am mai afirmat pe forum că persoanele care iubesc motocicletele trebuie să fie conÂştiente de riscul la care se expun Âşi să îÂşi asume eventualele consecințe neplăcute

Motociclistul este, prin esența actului în sine, singur, nu se poate baza decât pe puterile lui (sau ale ei, ca să nu mai fiu chiar aÂşa de misogin)

De aceea sunt convins că accidentatele de la spital, cărora le doresc numai bine, vor avea forța de a trece peste necazuri Âşi de a se dedica din nou pasiunii noastre comune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai liniÂştită, vei mai avea multe dezamagiri în viață

 

Dar aici se impune o clarificare: nu toată lumea are timp să se intereseze de ceea ce crezi TU că este important

Fiecare are prioritățile lui în viață, aÂşa că fă bine Âşi nu mai arunca vorbe grele

Presupun că ai auzit expresia "cine seamănă vânt culege furtună"

 

Am mai afirmat pe forum că persoanele care iubesc motocicletele trebuie să fie conÂştiente de riscul la care se expun Âşi să îÂşi asume eventualele consecințe neplăcute

Motociclistul este, prin esența actului în sine, singur, nu se poate baza decât pe puterile lui (sau ale ei, ca să nu mai fiu chiar aÂşa de misogin)

De aceea sunt convins că accidentatele de la spital, cărora le doresc numai bine, vor avea forța de a trece peste necazuri Âşi de a se dedica din nou pasiunii noastre comune

 

nu e neaparat vorba k pt mine e important sau nu, ca nu e nimic iesit din comun...dar m-a mirat atitudinea celor de pe forum...atata tot!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

asa e, nu a avut nici casca, nici geaca, nici un fel de echipament de protectie si cica a trecut cu viteza mare si prin sat (Somosches), si la iesire ar fi pierdut controlul, ar fi intrat pe contrasens, apoi a mers ceva prin santul de langa drum, pana a dat de un bolovan care era in sant... asta mi-a spus unchiul meu care locuieste chiar in Somosches... a zis ca in era total desfigurat, cutia craniana sparta, dintii rupti, o mana rupta.... in fine, a ramas socat cand a vazut

Domnu' Adi era sofer de tir, locuia la Nadab, tocmai se intorsese din vacanta de la mare si a vrut sa mearga la plimbare pana la socri la Motiori... mai avea 5 km pana la destinatie... l-am cunoscut acu' vreo 2 luni ocazional, am cumparat ceva de la el...

Dumnezeu sa te ierte Adrian ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

N-am vrut sa mai fac un topic in plus ca si asa e jale pe forum, asa ca am sa postez aici.

 

Anul trecut in Martie am avut un accident moto (motor neinmatriculat, fara permis cat. A) si a venit organele de politie, poze, declaratii...etc. In 2 decembrie am avut procesul si atunci sa dat si sentinta, 1 an cu suspendare pe 3 ani, exact asa imi scrie si in cazier, nu am facut reabilitare, am sa o fac ca deja trecuse anul cu suspendare...dar mai sunt urmarit inca 2 ani, stie cineva, pot sa-mi fac permisul de conducere (A-ul) in acest timp ?

Tin sa mentionez ca, dupa ce am avut accidentul moto m-am inscris imediat la scoala de soferi si am obtinut permisul cat. B inainte sa se dea sentinta, permisu nu mi l-au suspendat si vreau sa fac acum si cat A in ianuarie.

Daca e cineva pe forum care are cunostinte despre asemenea cazuri il rog sa dea un replay.

 

Multumesc.

 

Mesaj completat

N-am vrut sa mai fac un topic in plus ca si asa e jale pe forum, asa ca am sa postez aici.

 

Anul trecut in Martie am avut un accident moto (motor neinmatriculat, fara permis cat. A) si a venit organele de politie, poze, declaratii...etc. In 2 decembrie am avut procesul si atunci sa dat si sentinta, 1 an cu suspendare pe 3 ani, exact asa imi scrie si in cazier, nu am facut reabilitare, am sa o fac ca deja trecuse anul cu suspendare...dar mai sunt urmarit inca 2 ani, stie cineva, pot sa-mi fac permisul de conducere (A-ul) in acest timp ?

Tin sa mentionez ca, dupa ce am avut accidentul moto m-am inscris imediat la scoala de soferi si am obtinut permisul cat. B inainte sa se dea sentinta, permisu nu mi l-au suspendat si vreau sa fac acum si cat A in ianuarie.

Daca e cineva pe forum care are cunostinte despre asemenea cazuri il rog sa dea un replay.

 

Multumesc.

 

 

Chiar nimeni nu doreste sa-mi raspunda ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am vrut sa mai fac un topic in plus ca si asa e jale pe forum, asa ca am sa postez aici.

 

 

 

 

Chiar nimeni nu doreste sa-mi raspunda ?

 

te duci frumos la politie sa iti scoti cazierul,iti da o foaie sa o completezi,bifezi ca ai nevoie urgent de cazier pentru scoala de soferi,o sa iti spuna sa revii mai incolo,cand te intorci dupa foaie o sa iti spuna aia daca nu o vezi daca poti sau nu sa dai pentru permis

 

 

Toate cele bune si bafta :D

Editat de paul89
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te duci frumos la politie sa iti scoti cazierul,iti da o foaie sa o completezi,bifezi ca ai nevoie urgent de cazier pentru scoala de soferi,o sa iti spuna sa revii mai incolo,cand te intorci dupa foaie o sa iti spuna aia daca nu o vezi daca poti sau nu sa dai pentru permis

 

 

Toate cele bune si bafta :D

ms pt ajutor, am mai fost sa-mi scot cazieru pt angajare si mi-a scris acolo ce am scris mai sus...condamnat 1 an cu suspendare pe 3 ani...si legile mai erau trecute acolo...acuma sa vad daca o sa-mi fac reabilitarea ...cine stie cat ma amana si cei de la tribunal

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms pt ajutor, am mai fost sa-mi scot cazieru pt angajare si mi-a scris acolo ce am scris mai sus...condamnat 1 an cu suspendare pe 3 ani...si legile mai erau trecute acolo...acuma sa vad daca o sa-mi fac reabilitarea ...cine stie cat ma amana si cei de la tribunal

 

 

si credeam ca eu am facut lucruri grave..oricum bafta in continuare :D

Mesaj completat

daca e ceva revino pe Mesaje,Vorbe,DIscutii..

Mesaj completat

e cam vechi,l-am vazut acum cateva luni,nu va luati vitezane daca nu sunteti in stare sau nu sunteti "cu capul pe pamant ;) " .. ii unul dintre gramezile de video-uri care pot sa spun " ne avertieaza" ca,cu motociclismul nu e de joaca

Mesaj completat

din : inconstienta,nervi,alcol si multe altele se pot intampla multe lucruri pe care nimeni nu si le doreste

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
si credeam ca eu am facut lucruri grave..oricum bafta in continuare :o

[

din : inconstienta,nervi,alcol si multe altele se pot intampla multe lucruri pe care nimeni nu si le doreste

Cat de adevarat graiesti....ca azi noapte,aventuri mai rare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...