Sari la conținut

Ce Se Este Oare?


Vizitator stress_L&P
 Share

Postări Recomandate

Vizitator stress_L&P

planeta 5 :goodposting:

 

PS: detalii??

 

poi fatza in afara de pompa de frana (care este de gilera) este de honda cb 400 s, rotzile la fel, bascula de honda... ceva, nush ce e, amortizorul central este de cbr1000f, rezervorul este custom, coditza la fel, are si carene (le montez in curand), motorul este de 400 cc, pinion de 21, foaie de 36, viteza de croaziera 120, consum de 3.5 afara, 5 in oras max! la plecare este ca o planeta normala cu pinion de 21, mai trebuie sa-i pun eu 3 bujii/chiulasa, muzicutza, sa-i fac o toba 2t (acum are una de 4t care suna absolut demential dar cam atat) si daca ma supar 2 carburatoare! :box: dar cred ca nu ma supar :lol:

 

frumos , felicitari , tre sa dai de baut :blbl:

 

 

multzam, stiu, tre' sa bem! :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

multzam! :goodposting:

 

faza cu 3 bujii... 3 scantei din 3 puncte diferite! merge mai fain putin si consuma mai putin! :angryfire: testat pe ij-ul meu 56!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poi fatza in afara de pompa de frana (care este de gilera) este de honda cb 400 s, rotzile la fel, bascula de honda... ceva, nush ce e, amortizorul central este de cbr1000f, rezervorul este custom, coditza la fel, are si carene (le montez in curand), motorul este de 400 cc, pinion de 21, foaie de 36, viteza de croaziera 120, consum de 3.5 afara, 5 in oras max! la plecare este ca o planeta normala cu pinion de 21, mai trebuie sa-i pun eu 3 bujii/chiulasa, muzicutza, sa-i fac o toba 2t (acum are una de 4t care suna absolut demential dar cam atat) si daca ma supar 2 carburatoare! :box: dar cred ca nu ma supar :lol:

multzam, stiu, tre' sa bem! :goodposting:

Intr-o zi iti expodeaza motorul ala,o scapat jawa de chinuri acum ai altul :angryfire: Dar cred ca si io fac la fel :blbl:

 

Ps. Vad cumva 2 casti negru cu rosu ? :pow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

Intr-o zi iti expodeaza motorul ala,o scapat jawa de chinuri acum ai altul :angryfire: Dar cred ca si io fac la fel :blbl:

 

Ps. Vad cumva 2 casti negru cu rosu ? :D

 

nu explodeaza nici asta, stai linistit! :lol:

 

da, vezi 2 casti negru cu rosu! :box: multzam inca odata pt. ca m-ai pus in legatura cu haus! :goodposting:

 

interesanta faza cu 3 bujii. nu prea imi dau seama cum, dar daca merge e bine

 

pai e arderea mai completa! :pow: si culmea, si uniforma! :kiss:

 

chiulasa de planeta are in centru gaura pt. bujie si in lateral gaura pt. decompresor care are acelasi filet ca si bujia dar este mai lung, deci trebuie folosite bujii lungi! ei, diametral opus mai faci o gaura in chiulasa si mai bagi o bujie! :box: si cu ajutorul unor mici saibe mai faci ceva: indrepti deschizatura bujiilor catre cele 3 ferestre prin care vine benzina: cele 2 baleiaje si evacuarea! :hug:

 

 

singurul si singurul lucru dupa care o sa-mi para rau o sa fie sunetul (e superb, suna a 4t "coios", chiar o sa-l inregistrez maine sa-l auziti) dar cand ma gandesc la performanta il dau dreq!

 

p.s. 3 bobine pe acelasi senzor! :pow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

cu asta o sa ajung sigur la cluj in mai! de tur... am mai spus, muncesc si... asta e! tre' sa vad io cum fac sa scap vreo luna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari ! Arata bine si la ce planuri ai, cred ca va si merge bine ! :goodposting:

 

Ceva echivalent cu ceea ce vrei sa obtii tu prin cele 3 bujii, nu fac si bujiile "de avion" cu mai multi electrozi ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

nu, bujiile cu mai multi electrozi tot o singura scanteie dau, doar ca aleg cea mai scurta cale si/sau cea mai curata! :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Faina troaca! :)

S-o stapanesti sanatos si sa te poarte fara griji pe unde vrei! Da' saraca, multe o sa mai aibe de patimit cu tine, asa cum ai de gand s-o bortelesti pentru bujiile alea&stuff...

Glumeam.

Sa te bucuri de ea!

P.S.

Da' nu ziceai intr-un post ceva de o jappo? Oari inca sunt eu mahmur...

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...