Sari la conținut

Accident Delea Veche / Ciresului


berserk
 Share

Postări Recomandate

Salut,

 

Am rugamintea pentru cine il cunoaste " BV 82 FDC " un chopper - rezervorul e mov daca nu ma insel - pe baiatu asta sa il sune a facut accident pe Delea Veche colt cu Ciresului pe la 09:30. Sa il sunati sau sa vedeti la ce spital e ... nu avea rani exterioare sau fracturi vizibile dar nu l-am vazut prea bine.

E la spital.

 

Cine poate da de el sa se duca sa ia cheia de la chopper, i-a sarit filtru de ulei si a umplut strada de ulei. Motorul e parcat la parterul blocului de 4 etaje de pe colt in curte inchisa pazit, dar inca are farurile aprinse.

 

Am rugamintea cine poate da de el sa verifice starea lui.

 

Pentru alte detalii - casca lui e la mine ( Bogdan - CBR 600F2 - CT 82 MGP 0722.208.305 ).

 

Nu a fost el de vina, nu i s-a acordat prioritate de unu cu un logan.

 

Macar daca se poate dati-mi si nr lui. Merci

Editat de berserk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Am rugamintea pentru cine il cunoaste " BV 82 FDC " un chopper - rezervorul e mov daca nu ma insel - pe baiatu asta sa il sune a facut accident pe Delea Veche colt cu Ciresului pe la 09:30. Sa il sunati sau sa vedeti la ce spital e ... nu avea rani exterioare sau fracturi vizibile dar nu l-am vazut prea bine.

E la spital.

 

Cine poate da de el sa se duca sa ia cheia de la chopper, i-a sarit filtru de ulei si a umplut strada de ulei. Motorul e parcat la parterul blocului de 4 etaje de pe colt in curte inchisa pazit, dar inca are farurile aprinse.

 

Am rugamintea cine poate da de el sa verifice starea lui.

 

Pentru alte detalii - casca lui e la mine ( Bogdan - CBR 600F2 - CT 82 MGP 0722.208.305 ).

 

Nu a fost el de vina, nu i s-a acordat prioritate de unu cu un logan.

 

Macar daca se poate dati-mi si nr lui. Merci

 

21 Atzef Ionutz / CoLtZzPuB / CoLtZzPuB / Suzuki Intruder VS800 / BV-82-FDC / 0727986024

 

Am vb si cu cineva din Brasov,Florin-BV,o sa inceapa sa dea telefoane

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ms de reply dar nu este Ionut, am vb cu el la telefon, a vandut mobra is a ramas nr de BV.

Mesaj completat

Accident soldat cu fractura de glezna, e in operatie cred baiatu ;) .... insanatosire grabnica.

 

Vina totala a soferului de auto, baiatu a recunoscut ca e vinovat, dar partial tind sa zic ca nu a fost nici vina lui nu a vazut din cauza la multe masini parcate aiurea.

 

Sper ca poate cineva sa dea de respectiva persoana sa imi dea si mie nr lui de telefon sa vb cu el ca motorul e lasat intr-o locatie pe care nu o cunosc foarte bine, chiar daca e inchis.

 

Daune vizibile la moba:

rezervor infundat, toba infundata partea dreapta, filtru ulei zburat, ulei scurs.

 

Cine imi poate da detalii dc stopu spate functioneaza iar cel de pe fara nu pentru un intruder va rog ..... nu am cheia la el ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ms de reply dar nu este Ionut, am vb cu el la telefon, a vandut mobra is a ramas nr de BV.

Mesaj completat

Accident soldat cu fractura de glezna, e in operatie cred baiatu ;) .... insanatosire grabnica.

 

Vina totala a soferului de auto, baiatu a recunoscut ca e vinovat, dar partial tind sa zic ca nu a fost nici vina lui nu a vazut din cauza la multe masini parcate aiurea.

 

Sper ca poate cineva sa dea de respectiva persoana sa imi dea si mie nr lui de telefon sa vb cu el ca motorul e lasat intr-o locatie pe care nu o cunosc foarte bine, chiar daca e inchis.

 

Daune vizibile la moba:

rezervor infundat, toba infundata partea dreapta, filtru ulei zburat, ulei scurs.

 

Cine imi poate da detalii dc stopu spate functioneaza iar cel de pe fara nu pentru un intruder va rog ..... nu am cheia la el ;)

 

 

Probabil contactul a fost pus pe pozitia "P", astfel functionand luminile de pozitie. Daca ai acces deconecteaza bateria.

 

Insanatosire grabnica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

salut! eu din pacate sint protagonistul acestui accident.

 

situatia : conditii de vreme mai mult decat favorabile, mergeam spre centru, intru pe delea veche, si incetinesc cam in dreptul bisericii pentru ca o tipa cu un suv dadea cu spatele si mi-a blocat banda- ma vede / aude, se opreste in locul in care era. dau sa o depasesc , aceasta manevra fiindu-mi permisa, cum trec de ea vad dacia logan tangand de la frana brusca pe care a pus-o - in secunda doi ma lovesc de ea si ma trezesc pe jos. . toate bune si frumoase, de pe jos vad motoru tavalit, si dau sa ma ridic -> ghinion, piciorul drept era parca lipit de asfalt - fractura de tibie si dubla de peroneu. in zilele ce au urmat accidentului mi-au revenit flasuri, mi-am dat seama ca mi-a fost prins piciorul intre masina si motor. operatie de 3 ore juma te si dureri insuportabile in prima noapte de dupa ea.

 

am multe fiare in picior in concluzie - unii dintre voi m-au vazut pe la ursu.

 

asa

soferul a fost ok, m-a luat mi-a dat apa sa nu lesin, m-a dus la spital la urgente, btw acolo se pisa lumea pe tine daca nu esti cu picioru'n punga + incompetenta extrema. sint intrebat cum ma numesc si daca am fost implicat in accident rutier. spun cum ma cheama si raspund ca da, implicat in accident rutier.

 

apoi in camera de gips vine o sinistra si se ia cu mine in gura ca as fi declarat ca am fost pieton in accident .. in fine.

 

motorul - suzuki intruder VS 1400 , nu mai cautati dupa numar ca n are sens.

 

destul de sifonat : aripa fata indoita, cursa furcii rupta -> s a dat peste cap si mi a infipt ghidonul in rezervor pe care l-a facut zdrente, capac alternator spart -> curs tot uleiul pe strada, filtrul de ulei era la locul lui . am spus omului care a scos cheia din contac sa dea o data in jos si sa traga de ea :D a dat taman invers si a ramas pe parking, nu i bai ,un prieten a fost trimis sa scoata bornele bateriei la vreo juma de ora, pedalierul indoit, scarite muci, pedala frana facuta tirbuson de piciorul meu, amortizor dreapta spate indoit, multiple zgarieturi etc.

 

 

aviz amatorilor de adidasi si bascheti pe motor.

eu PURTAM CIZME!!! si tot s a rupt original. bafta fiti atenti la neatenti .

 

 

 

p.s. soferul avea cedeaza trecerea si eu vreo 40 km/h la impact

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aviz amatorilor de adidasi si bascheti pe motor.

eu PURTAM CIZME!!! si tot s a rupt original. bafta fiti atenti la neatenti .

 

 

 

p.s. soferul avea cedeaza trecerea si eu vreo 40 km/h la impact

 

 

stiu ce inseamna fractura de peroneu...eu acum sint in perioada de recuperare, am stat 2 luni cu gips dar este foarte adevarat ca mie nu mi-a bagat suruburi si tije. eu personal am avut bascheti si vreau sa iti spun ca am scapat destul de ieftin.

sa te faci bine si ai grije sa nu calci in picior vreo 3 luni ca se poate rupe iar.

perioada de recuperare este criminala, durei ca in prima noapte dupa operatie.

bafta multa si numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aviz amatorilor de adidasi si bascheti pe motor.

eu PURTAM CIZME!!! si tot s a rupt original. bafta fiti atenti la neatenti .

 

Bine ca le-ai avut si pe alea, altfel cred ca mergeai cu el in buzunar pana la spital...

Succes la recuperare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca le-ai avut si pe alea, altfel cred ca mergeai cu el in buzunar pana la spital...

Succes la recuperare.

cizmele fac toti banii, mai ales daca is si cu intaritoare la varf. si eu am avut un mic accident acum o saptamana si s-or comportat f bine.

 

recuperare grabnica iti doresc si... stiu si eu ce naspa e sa ai ceva in ghips ca si eu am... mana...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...