Sari la conținut

Toate drumurile duc la Roma


Postări Recomandate

10!10!10!

 

Multumesc! :cheers:

 

 

RIDE SAFE !

 

Mesaj completat

Era sa uit un lucru :P :

 

In atentia posesorilor de KTM,daca aveti probleme sau orice legat de motor in Italia aia habar n-au ce-i un KTM .....eu am patit,am vrut sa cumpar ulei de ambreaj si nici cum nu intelegea tipul ce-i ala un KTM,deja am vrut sa-i scriu pe ceva cand am zarit in parcul moto un EXC si i-am aratat,la care el: a si si Kappa-te-em :D , dupa care si eu oarecum bucuros Kappa-te-em,Kappa-te-em..... :cheers:

Mesaj completat

TRASEUL :

 

post-26723-1253853676_thumb.jpg

 

Tg.Mures-Oradea-Budapesta-Viena-Salzburg-Berchtesgaden-Hohenschwangau-Nauders-Susch-Schluderns-Passo dello Stelvio-Passo di Gavia-Viareggio-Pisa-Roma-Perugia-Ravena-Venetia-Trieste-Rijeka-Kraljevica-Zagreb-Siofok-Budapesta-Tg.Mures

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Răspunsuri 74
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Multumesc!

 

Ma poate ajuta cineva nu inteleg ce s-a intamplat cu pozele uploadate,le am stocate pe photobucket in total 46 mb adica 9% din spatiu alocat free si in loc de poze acuma imi apare sa updatez pe pro si cica bandwidth exceded.......nu inteleg..... :hug:

Mesaj completat

Am gasit problema :

 

"Why didn't my bandwidth decrease when I removed images from my album?

 

Bandwidth is not a measure of how many images and videos are in your album. Rather, it is a measure of how many times the media in your album is being viewed from locations on the Internet where you have posted links to your media.

 

Bandwidth is cumulative over time and does not go down until it is reset. Your bandwidth usage resets to 0 each month on the anniversary of the day that you originally registered."

 

......asa,ca sa nu va mai uitati asa de multi la poze intr-o luna :cheers: .......nu stiu cand m-am inregistrat asa capana atunci :blink: ....cred ca trebuie sa gasesc un alt site mai calumea sa nu am probleme din astea..... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima e cumva de la OMV Mondsee?

Exact ! :rolleyes:

Mesaj completat

Vremea naspa m-a ajutat sa editez si filmarile din tura.......

 

Partea I :

 

 

 

.....urmeaza si restu cand reusesc sa mai uploadez

 

 

Ride Safe!

Mesaj completat

Partea 2

 

... insa e cu probleme cu copyright-ul la partea de sunet asa ca e fara sunet(de si m-am chinuit sa pun ceva melodii sa fie bine) bagati voi ceva din winamp :lol:

 

 

 

 

Mesaj completat

Vad ca aici merge sunetul numai direct pe youtub nu functioneaza, :D ..... e bine

Mesaj completat

Partea 3 urcarea pe Stelvio :

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ii mult fain asa vizionand slide-ul combinat cu video/poze ! Fain lucrat ... imi spui te rog cu ce program lucri ?

 

Mersi ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ne-am bagat in inima orasului vechi unde am platit parcare pt 2 ore si 50 min 11 euro,m-a durut un pic dar macar frank s-a simtit bine intr-o parcare subterana etajata cu aer conditionat,supravegheat video si toate condtiile :)

 

Care a fost ideea sa bagi motocicleta in parcare subterana si dai atatia bani? In Viena poti parca cam oriunde (daca nu este parcarea interzisa) si gratis... si din cate stiu la multe parcari subterane nici nu ai voie cu moto. Daca am inteles bine era si we cand inclusiv masinile parcheaza fara bani.

 

Mesaj completat

platim o taxa,cred ca de drum si in timp ce ne inaltam dam de o ceata ca nu vad 2 metri nici atat cred si am si halogene de ceata,facem cativa km buni dupa care ma uit pe harta si observ ca am trecut de urcarea la cuib.Ne intoarcem pana la bariera unde am platit taxa iar tanti zambind si amabil ne informeaza ca nici nu trebuia sa intram pe drumul respectiv si ca taxa e pt drumul in sine pt ca sunt niste panorame superbe bineinteles din care noi n-am vazut nimic si nu are nici o legatura cu cuibul,iar la cuib nu se poate urca numai pe jos sau cu liftul,am vrut sa-i zic vreo doua vorbe dar nu stiu numai cateva cuvinte in germana si alea erau prea dure pt dansa,asa ca am mormoit in liniste cateva chestii despre stramosii ei pe limba noastra

 

Ai facut dreapta la un sens giratoriu (cum urcai dinspre BG) si ai intrat pe RossfeldPanoramaStrasse, pt asta ai platit intrarea si este intr-adevar spectculoasa dar daca era ceata... nu prea aveai ce vedea. Daca tot ai platit insa, merita facuta si te intorceai ca este circulara, poate gaseai portiuni fara ceata... pacat.

Dar ce vina a avut saraca femeie de la bariera ca ai gresit?

 

Si noi am urcat in septembrie la Eagles Nest, era ceata dar s-a mai ridicat... poate ajungi alta data, sa faci si plimbarea pe KĂśnigSee iar zona Berchtesgaden in general este de vis pt moto; sa vezi si cetatea din Salzburg pe care inteleg ca ai ratat-o...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care a fost ideea sa bagi motocicleta in parcare subterana si dai atatia bani? In Viena poti parca cam oriunde (daca nu este parcarea interzisa) si gratis... si din cate stiu la multe parcari subterane nici nu ai voie cu moto. Daca am inteles bine era si we cand inclusiv masinile parcheaza fara bani.

Am ajuns destul de tarziu in centru si in prima parcare care am vazut m-am si bagat era o parcare subterana sub Museumsquartier.Nu stiam cum ii cu restrictiile de parcare fie moto sau auto ,dupa doua ore ne-am dat seam ca se parcheza motoare si pe trotuar si atunci am scos motorul din parcarea respectiva si m-a costat 10 euro si cativa centi.De platit trebuia 100% pt ca era automat deci iti dadea tichet aparatu si atunci se deschidea bariera,accesul in parcare era cu liftul si aveai acces cu cartela respectiva ,iar la iesire trebuia sa platesc la automat atfel nu se ridica bariera.

 

Asta e, nu stiam data viitoare o sa stiu.Merci de info oricum.

 

Cu tanti singura problema era ca stia ca vrem la Eagle's Nest sau e posibil sa nu fi inteles, nu stiu,mie mi s-a parut ca a inteles unde vroiam,oricum nu am facut nici un gest din care sa rezulte ca sunt suparat mai mult in mine mormoiam cate ceva.

Mesaj completat

Ii mult fain asa vizionand slide-ul combinat cu video/poze ! Fain lucrat ... imi spui te rog cu ce program lucri ?

 

Mersi ! :)

 

Merci !

 

Nimic special, e un program ca si Windows Movie Maker,singuru' motiv pt care am facut cu asta e ca momentam pe calc am windows 7 si nu are inclus Movie Maker si imi era lene sa downloadez de pe net.

 

Partea 4 :

 

Editat de Hosszu Toll
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit o poveste ce mi-a facut inima sa bata din ce in ce mai tare.....

Frumos, foarte frumos. Nici nu stiu ce sa spun ( da sunt invidios :) , as vrea sa vorbesc cu tine pentru ceva detalii exacte. Am un pitic de 8 luni, iar de la anul sper sa pot iesi din nou la ture lungi.

da-mi mesaj cu nr tau si te sun eu. Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nimic special, e un program ca si Windows Movie Maker,singuru' motiv pt care am facut cu asta e ca momentam pe calc am windows 7 si nu are inclus Movie Maker si imi era lene sa downloadez de pe net.

Nici un program nu ii foarte special. Totusi cum se cheama? :)

Mersi :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E vorba de Pinnacle Studio....

 

Ride Safe !

Am cautat pe net dupa el da nu am gasit mare lucru. Daca o sa ai cumva timp ti-as multumii daca mi l-ai trimite si mie pe Transfer.ro. Is curios sa vad cum ii :)

E-mail`u meu ii lutziferoi@yahoo.com

 

Mersi ! ;)

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cautat pe net dupa el da nu am gasit mare lucru. Daca o sa ai cumva timp ti-as multumii daca mi l-ai trimite si mie pe Transfer.ro. Is curios sa vad cum ii :)

E-mail`u meu ii lutziferoi@yahoo.com

 

Mersi ! ;)

Ai PM :)

Mesaj completat

Mi-am facut si eu un moto blog unde puteti sa va uitati la turele mele mai lungi sau mai scurte :

MOTO BLOG

 

 

 

Mesaj completat

....bineinteles o sa postez si aici; dar acolo gasiti toate iesirile mele intr-un loc.

 

Ride Safe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...