Sari la conținut

Caut Un Dealer Suzuki


kerosen
 Share

Postări Recomandate

salut, sunt in cautarea unui dealer SUZUKI, de unde pot sa-mi procur piese pentru un Suzuki GSX-R 750 din 1998 accidentat.

m-ar interesa daca ar fi din zona Transilvania, ca de la dealeri din bucureshti am mai luat piese shi am luat odata cu piesele shi tzeapa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce ai luat teapa? Daca poti sa ne spui!

 

B & S MOTORS adica reprezentantul Suzuki in Bucuresti sucks rau. Acum 2 ani trebuia sa astept 2 saptamani pana sa aflu pretul unor piese :goodposting: Si service-ul la fel de slab. Anul asta am zis ca poate s-or schimbat si am comandat niste piese care trebuiau sa vina in MAX 3 saptamani. Sun dupa 4 si aflu ca transportul a fost intarziat cu o saptamana din cauza faptului ca si-au schimbat sediul si n-aveau unde sa puna marfa probabil. Asta era treaba serviciului logistic, ce ma intereseaza pe mine ca client ce fac ei cu sediul. Asta spune multe despre cum abordeaza relatia cu clientii :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, sunt in cautarea unui dealer SUZUKI, de unde pot sa-mi procur piese pentru un Suzuki GSX-R 750 din 1998 accidentat.

m-ar interesa daca ar fi din zona Transilvania, ca de la dealeri din bucureshti am mai luat piese shi am luat odata cu piesele shi tzeapa.

este si in cj dealer suzuki asa ca ............ nu e cel mai aproape de tine? si ai si prieteni acolo dupa cum stiu eu :goodposting: roagai sa te ajute

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce ai luat teapa? Daca poti sa ne spui!

 

normal ca pot , ca sa afle shi altzii sa fie atentzi:

UNITED MOTORS mi-a tras-o!

am comandat ceva piese de Kawa shi dupa ce ca au venit abea in 6 saptamani, in loc de 3 cum au spus la inceput, au "uitat" sa-mi trimita factura, deshi le-am specificat clar ca era vorba de o reparatzie in regim casco,

asha ca m-am lins pe bot de valoarea TVA pe care nu am mai recuperat-o.

cu aceasta ocazie vreau sa le transmit multa, multa :goodposting: :angryfire: :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

normal ca pot , ca sa afle shi altzii sa fie atentzi:

UNITED MOTORS mi-a tras-o!

am comandat ceva piese de Kawa shi dupa ce ca au venit abea in 6 saptamani, in loc de 3 cum au spus la inceput, au "uitat" sa-mi trimita factura, deshi le-am specificat clar ca era vorba de o reparatzie in regim casco,

asha ca m-am lins pe bot de valoarea TVA pe care nu am mai recuperat-o.

cu aceasta ocazie vreau sa le transmit multa, multa :goodposting: :angryfire: :blbl:

Pai aici cu factura tu ai gresit nu trebuia sa dai banutul pana nu luai si factura cu chitanta. Pana nu o sa fie segmentul de piata mai bine reprezentat si o sa fie monopol asa o sa faca ca stiu ca nu aveti de unde. In ue Italia Germania Spania Franta unde sunt unul langa altul te duci si dac nu le au pe stoc intr-o ora maxim doua trei le aduc instant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

treaba nasoala este ca nimeni nu aduce piese! nu stiu din ce cauza!? ?

 

eu am vorbit cu toti..le dadeam banu inainte, si comisionu, mai puneam si eu o bere, etc.. ori iti bagau un pretz de 3 ori mai mare, iar cu livrarea tot saptamani intregi..

 

eu am cerut unui dealaer de motociclete de pe situl asta si mi a cerut 75 euroi! pe 4 simeringuri de supape! iar la Suzuki in Bucuresti costa 15 euro! intzeleg sa si puna dublu, triplu..dar de 5 ori mai mult?

 

BATAIE DE JOC...SINCER!

 

IN FINAL AM COMANDAT LA bUCURESTI...CAM 4 SAPTAMANI!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

normal ca pot , ca sa afle shi altzii sa fie atentzi:

UNITED MOTORS mi-a tras-o!

am comandat ceva piese de Kawa shi dupa ce ca au venit abea in 6 saptamani, in loc de 3 cum au spus la inceput, au "uitat" sa-mi trimita factura, deshi le-am specificat clar ca era vorba de o reparatzie in regim casco,

asha ca m-am lins pe bot de valoarea TVA pe care nu am mai recuperat-o.

cu aceasta ocazie vreau sa le transmit multa, multa :goodposting: :angryfire: :blbl:

 

am gasit mailurile vechi cu corespondentza, e vorba de Sorin Herea Buzatu- tehnical manager

eu am fost cam in off-said ca mi-au trimis piesele prin curier, nefiind din bucureshti, shi a trebuit sa le platesc inainte de a desface pachetul. inca o data doercs sa transmit susnumitului shi intregii sale echipe multa multa, multa :lol: :box: :pow: :kiss: :box: :hug: :pow: :D :) :lol: :D

asta asha ca sa mai shtie shi altzii ce magari sunt!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am gasit mailurile vechi cu corespondentza, e vorba de Sorin Herea Buzatu- tehnical manager

eu am fost cam in off-said ca mi-au trimis piesele prin curier, nefiind din bucureshti, shi a trebuit sa le platesc inainte de a desface pachetul. inca o data doercs sa transmit susnumitului shi intregii sale echipe multa multa, multa :goodposting: :angryfire: :blbl: :lol: :box: :pow: :kiss: :box: :hug: :pow: :D

asta asha ca sa mai shtie shi altzii ce magari sunt!

 

Sorin nu mai lucreaza de mult la UM si cred ca nu a fost totusi vina lui . Cred ca a fost o scapare de moment sau ai prins tu o perioada nasoala la ei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...