Sari la conținut

Duminica 09apr06 P=ta Muncii


Matei
 Share

Postări Recomandate

Ieri seara (cam pe la 8) la iesirea din pasajul muncii (spre obor) am vazut o MV Augusta F4 lovita si un VW lupo cu fata facuta zob. am ajuns tocmai cand a plecat salvarea - cineva mi-a zis ca motociclistul era lovit la cap...

 

Despre masinist nu am aflat nimica...

 

 

Motorul parea lovit din lateral, dar nu prezenta avarii majore (din partea stanga) - carena julita - dar poate ma insel.

 

 

Stie cineva mai multe? Sanatate motociclistului! :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri seara (cam pe la 8) la iesirea din pasajul muncii (spre obor) am vazut o MV Augusta F4 lovita si un VW lupo cu fata facuta zob. am ajuns tocmai cand a plecat salvarea - cineva mi-a zis ca motociclistul era lovit la cap...

 

Despre masinist nu am aflat nimica...

Motorul parea lovit din lateral, dar nu prezenta avarii majore (din partea stanga) - carena julita - dar poate ma insel.

Stie cineva mai multe? Sanatate motociclistului! :goodposting:

 

 

Motociclistul e ok la luat salvare doar pt investigatii si dupa aceea sa intors la politie. Si nu masina la lovit din lateral ci el nu sa asigurat la schimbare directiei de mers si sa urcat pe masina care apropo este un VW. polo. Masina este facuta zob ca a incercat sa-l evite si sa nu-l ia in plin. Motociclistul a avut zile si un bulan exagerat sa nu uite sa aprinda o lumanare si data viitoare poate invata ca caste ochii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistul e ok la luat salvare doar pt investigatii si dupa aceea sa intors la politie. Si nu masina la lovit din lateral ci el nu sa asigurat la schimbare directiei de mers si sa urcat pe masina care apropo este un VW. polo. Masina este facuta zob ca a incercat sa-l evite si sa nu-l ia in plin. Motociclistul a avut zile si un bulan exagerat sa nu uite sa aprinda o lumanare si data viitoare poate invata ca caste ochii.

si unde mai pui ca n-avea pe el decat casca si un tricou. sa-i dea al de sus sanatate soferului ca a ales sa-si faca masina muci decat sa se urce pe motociclist.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si unde mai pui ca n-avea pe el decat casca si un tricou. sa-i dea al de sus sanatate soferului ca a ales sa-si faca masina muci decat sa se urce pe motociclist.

 

 

Pai ce sa-i faci daca boul a vrut sa fie zmeu. Si motorul nu era al lui el il imprumutase sa dea o tura scurta. Dar bine ca a boul a avut zile si soferul (pe care oarecum il stiu) a avut prezenta de spirit si a evitat. Masina nu mai poate fi recuperata are peste 80% daune, nici nu vreau sa ma gandesc ce se intampla daca-l lua in plin, cred ca nici dentistul nu-l mai recunostea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ce sa-i faci daca boul a vrut sa fie zmeu. Si motorul nu era al lui el il imprumutase sa dea o tura scurta. Dar bine ca a boul a avut zile si soferul (pe care oarecum il stiu) a avut prezenta de spirit si a evitat. Masina nu mai poate fi recuperata are peste 80% daune, nici nu vreau sa ma gandesc ce se intampla daca-l lua in plin, cred ca nici dentistul nu-l mai recunostea.

Bai nene ... io nu inteleg ...de unde 80% daune ??? :angryfire: Cand zici masina te referi la motocicleta :goodposting: ... sau a mai lovit masina si altceva in afara de motor (un camion sau o casa)???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri seara (cam pe la 8) la iesirea din pasajul muncii (spre obor) am vazut o MV Augusta F4 lovita si un VW lupo cu fata facuta zob. am ajuns tocmai cand a plecat salvarea - cineva mi-a zis ca motociclistul era lovit la cap...

 

Despre masinist nu am aflat nimica...

Motorul parea lovit din lateral, dar nu prezenta avarii majore (din partea stanga) - carena julita - dar poate ma insel.

Stie cineva mai multe? Sanatate motociclistului! :blbl:

 

 

Bai nene ... io nu inteleg ...de unde 80% daune ??? :angryfire: Cand zici masina te referi la motocicleta :goodposting: ... sau a mai lovit masina si altceva in afara de motor (un camion sau o casa)???

 

 

Cred ca la VW se referea,daca vroia sa se refere la motocicleta ar fi zis vapor,caruta,barca sau aeroplan,in nici un caz masina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnilor, pot sa va intreb de ce la aceasta sectiune, la accidente, IMEDIAT cum se intampla ceva, cei implicati sunt catalogati cu adjective mai mult sau mai putin frumoase.

dau exemple din acest post, nu vreau sa trag pe niemni de urechi...dar parca unii chiar vor sa faca posturi....

"Pai ce sa-i faci daca boul a vrut sa fie zmeu. Si motorul nu era al lui el il imprumutase sa dea o tura scurta"

"Uite ca mai sunt vite si printre motoristi."

domnilor, nu e imposibil sa gresesti. credeti ca voua nu o sa vi se intample? nu vreau sa prelungesc inutil discutia si sa va intreb cate cazaturi ati avut, si de cate ori a fost si vina voastra, sau a fost culpa comuna...

eu inteleg rolul acestor posturi, cand cineva neimplicat sau chiar cel care a facut accidentul povesteste ce s-a intamplat pt a invata si altii din greselile lui, dar sa incepi sa arati cu degetul la modul asta mi sea pare tras de par...

 

si ca sa continui in aceeasi maniera pe care am vazut-o f f des pe la "accidente"....

- vai, vai fratilor, ce ne facem...mi-am luat motocicleta si mi-am imaginat ca e imposibil sa fac accident cu ea... credeam ca e cel mai sigur mijloc de transport. credeam ca sunt 100% vizibil in trafic. credeam ca din moment ce ai luat carnetul (unii il iau pe pile _am cel putin 5 cunoscuti) nu mai ai cum sa faci greseli...credeam ca....

hai sa fim realisti. hai sa mai lasam gargara asta ieftina, pe zi ce trece ovserv ca aceasta "comunitate a motociclestilor din Romania" este plina de gargaristi...

cred ca nici babele din fata blocurilor nu stau atat la barfa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca valoarea reparatiilor reprezinta de la 80% in sus din valoarea asigurata, se da dauna totala; e convenabil si pentru asigurator si pentru client sa se procedeze astfel; la preturile de service pentru masini moderne nici nu e greu sa ajungi la 80% daune din suma asigurata ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GSK, sa inteleg ca atunci cand accidentul se petrece din cauza conservarului care nu acorda prioritate, acesta poate fi catalogat drept imbecil, idiot, vita, bou si alte epitete demne. Cand, in schimb, e vorba de neacordarea prioritatii de catre un motociclist, e drept sa-i gasim o mie de scuze, sa-l gadilim la orgoliu, ba chiar sa-l ridicam in slavi pentru ca a distrus o masina.

 

Nimeni nu spune ca e imposibil sa gresesti. Dar: ori tratam pe toti cu aceeasi exigenta, ori mai bine lasam comentariile. Pentru ca toti suntem participanti la trafic, chiar daca unii pe doua iar altii pe patru roti, si avem aceleasi drepturi si obligatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GSK, sa inteleg ca atunci cand accidentul se petrece din cauza conservarului care nu acorda prioritate, acesta poate fi catalogat drept imbecil, idiot, vita, bou si alte epitete demne. Cand, in schimb, e vorba de neacordarea prioritatii de catre un motociclist, e drept sa-i gasim o mie de scuze, sa-l gadilim la orgoliu, ba chiar sa-l ridicam in slavi pentru ca a distrus o masina.

 

Nimeni nu spune ca e imposibil sa gresesti. Dar: ori tratam pe toti cu aceeasi exigenta, ori mai bine lasam comentariile. Pentru ca toti suntem participanti la trafic, chiar daca unii pe doua iar altii pe patru roti, si avem aceleasi drepturi si obligatii.

GSK nu avrut sa spuna decat ca iti asumi un risc atunci cand iesi cu masina sau cu motorul pe strada . se intimpla tuturor sa greseasca nu numai conservarilor deci ......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GSK, sa inteleg ca atunci cand accidentul se petrece din cauza conservarului care nu acorda prioritate, acesta poate fi catalogat drept imbecil, idiot, vita, bou si alte epitete demne. Cand, in schimb, e vorba de neacordarea prioritatii de catre un motociclist, e drept sa-i gasim o mie de scuze, sa-l gadilim la orgoliu, ba chiar sa-l ridicam in slavi pentru ca a distrus o masina.

 

Nimeni nu spune ca e imposibil sa gresesti. Dar: ori tratam pe toti cu aceeasi exigenta, ori mai bine lasam comentariile. Pentru ca toti suntem participanti la trafic, chiar daca unii pe doua iar altii pe patru roti, si avem aceleasi drepturi si obligatii.

GSK nu avrut sa spuna decat ca iti asumi un risc atunci cand iesi cu masina sau cu motorul pe strada . se intimpla tuturor sa greseasca nu numai conservarilor deci ......

 

GSK, sa inteleg ca atunci cand accidentul se petrece din cauza conservarului care nu acorda prioritate, acesta poate fi catalogat drept imbecil, idiot, vita, bou si alte epitete demne. Cand, in schimb, e vorba de neacordarea prioritatii de catre un motociclist, e drept sa-i gasim o mie de scuze, sa-l gadilim la orgoliu, ba chiar sa-l ridicam in slavi pentru ca a distrus o masina.

 

Nimeni nu spune ca e imposibil sa gresesti. Dar: ori tratam pe toti cu aceeasi exigenta, ori mai bine lasam comentariile. Pentru ca toti suntem participanti la trafic, chiar daca unii pe doua iar altii pe patru roti, si avem aceleasi drepturi si obligatii.

GSK nu avrut sa spuna decat ca iti asumi un risc atunci cand iesi cu masina sau cu motorul pe strada . se intimpla tuturor sa greseasca nu numai conservarilor deci ......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa lasam cearta fratzilor

 

bine ca e ok motociclistu si ca nici soferu wv nu a patit nimic! :goodposting:

asta e important zic eu !

 

si o idee foarte buna zic eu data de ZAHEI

..nu va mai plimbati cu motocicletele prin oras ..

 

de acord cu tine ZAHEI

 

PEACE ALL

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io tot sun in ceata foarte rau : cum avarii de 80% la accident moto-auto ??? nu vi se pare un pic ciudat :goodposting: ... e foarte putin probabil ...pote numa' daca a fost busire frontala cu motoru la 150 si masina la 90 la ora ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io tot sun in ceata foarte rau : cum avarii de 80% la accident moto-auto ??? nu vi se pare un pic ciudat :goodposting: ... e foarte putin probabil ...pote numa' daca a fost busire frontala cu motoru la 150 si masina la 90 la ora ...

Cred ca a incercat sa-l evite pe motorist si a intrat in ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si unde mai pui ca n-avea pe el decat casca si un tricou. sa-i dea al de sus sanatate soferului ca a ales sa-si faca masina muci decat sa se urce pe motociclist.

:angryfire: :blbl: :lol: :box:

 

, pe zi ce trece ovserv ca aceasta "comunitate a motociclestilor din Romania" este plina de gargaristi...

cred ca nici babele din fata blocurilor nu stau atat la barfa...

:goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai nene ... io nu inteleg ...de unde 80% daune ??? :angryfire: Cand zici masina te referi la motocicleta :angryfire: ... sau a mai lovit masina si altceva in afara de motor (un camion sau o casa)???

 

 

Da masina are aproape 80% dauna deoarece in urma menevrei de evitare VW. sa infipt intr-o masina de tractare care era stationata in fata pasajului. Daca nu ar fi fost acea masina de tractare acolo VW ar fi scapat doar cu cateva zgarieturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da masina are aproape 80% dauna deoarece in urma menevrei de evitare VW. sa infipt intr-o masina de tractare care era stationata in fata pasajului. Daca nu ar fi fost acea masina de tractare acolo VW ar fi scapat doar cu cateva zgarieturi.

Ahaaaa .... asa se explica ... am inteles. Foarte nasol ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...