Sari la conținut

Scutere Electrice China Vandute In Romania


cubbusiness
 Share

Postări Recomandate

Salut.

Am gasiti pe okazii.ro o firma care vinde scutere electrice importate din China la 1300 Euro. Au 2 modele unul mare cica de 2 locuri si unul mic , tot la 1300 Euro. Am mers cu ele, ei zic ca au o autonomie de 80 Km si viteza maxima de 45 Km/h. Eu nu am reusit sa prind mai mult de 35 Km/H. Au zis ca nu era inca formatata bateria si din cauza asta. Eu am 80 de kile dar daca mai eram cu cineva pe scuter cred ca abia se mai tara daca mergea doar cu mine cu max 35 la ora.

In Metro am mai vazut unele dar mai mici un pic la 15 milioane.

 

Ce parere aveti despre asa ceva? Are cineva ? Astept pareri si opinii.

Oamenii de la firma asta ziceau ca nu au nevoie de nici un act de nici o omologare. Stie cineva altceva ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 52
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu ai nici un fel de garantie, si nici piese de schimb nici service specializat pentru asa ceva...si sa aduci piese din China te costa mai mult decat tot scuterul!!!

 

Baieti de la firma de care povesteam au zis ca dau garantie de 3 ani la motor si baterie. Si metro cred ca nu isi permite sa vanda ceva de proasta calitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te caci in ele cu 80km autonomie si 40km/h , mai bine iti iei un ludix

 

la asta ma gandeam si eu. si mai cer si 1300 de euro. pai la banii astia iti iei scuter bun. sau gopop nou.

ala de 15 de la metro e mai acceptabil la pret dar cred ca e si mai naspa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te caci in ele cu 80km autonomie si 40km/h , mai bine iti iei un ludix

 

cum adica :( :( :crack: ludixu e meserie!!! :eek: :lol: :lol:

 

la asta ma gandeam si eu. si mai cer si 1300 de euro. pai la banii astia iti iei scuter bun. sau gopop nou.

ala de 15 de la metro e mai acceptabil la pret dar cred ca e si mai naspa.

 

mai bine ludix!!! :angryfire: :moto: :angryfire:

din ce am vazut eu pe net, nu prin jucarioarele astea 45 nici daca le impingi!!!! poate doar la vale!!! shi autonomia de 80 km mi se pare extrem de mica!!! stai sa incarci bateria la o zi jumate doua!!! shi ca sa o incarci dureaza ore bune :hurt:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e interesanta povestea, dar:

garantia de 3 ani la baterie cred ca e poveste de agent de vanzare

autonomia de 80 km cred ca este de falp la vreo 40-50

metro nu are nici o legatura cu garantia: aceasta e asigurata de importator, probabil vreo firma de geamantan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Firma de care vb a fost la noi sa le tinem garantia. Cand i-am intrebat de omologari au zic ca nu le trebuie...

Verificati un scuter electric deosebit la noi ecoRunner.

Observati specificatiile tehnice si vb pe tema asta. Imi face placere!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea: e un foarte scump vibrator!

daca ai baterii slabe cred ca te rogi de el sa plece de la stop..

chiar, la stop rogi participantii la trafic cu masini sa te lasa sa bagi la ei in bricheta din bord stecherul....poate ca o sa pleci cu scartait de cauciuc de pe loc...

e un fel de: :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@HONDA: ESTI UN PIC PE DINAFARA...

Daca chiar te intereseaza, demarajul la scuterul electric este mult mai rapid decat multe motociclete cu multi cmc...

Al nostru in 5 secunde ajunge la 45 km/h, practic FUGE de sub tine...

si se aude doar un mic bazait electromagnetic...

Al nostru are autonomie 100 km la o incarcare de 4-5 ore, motor brushless de 1500 W cu franare regenerativa si baterii cu silicagel...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@HONDA: ESTI UN PIC PE DINAFARA...

Daca chiar te intereseaza, demarajul la scuterul electric este mult mai rapid decat multe motociclete cu multi cmc...

Al nostru in 5 secunde ajunge la 45 km/h, practic FUGE de sub tine...

si se aude doar un mic bazait electromagnetic...

Al nostru are autonomie 100 km la o incarcare de 4-5 ore, motor brushless de 1500 W cu franare regenerativa si baterii cu silicagel...

 

la voi pe site scrie ca are o autonomie de 130 de km. Ce s-a intamplat s-au descarcat bateriile ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu, este f simplu: ca si consumul, autonomia din specificatii este data in anumite conditii optime (greutate sofer, viteza contanta, etc.). Aceasta este 130 km.

In realitatea, mergaind cu farurile aprinse faza lunga, claxonand des, 2 pasageri la 150 kg, vint puternic, urcare rampa, am observat ca aceasta autonaomie este de 100-110 km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@HONDA: ESTI UN PIC PE DINAFARA...

Daca chiar te intereseaza, demarajul la scuterul electric este mult mai rapid decat multe motociclete cu multi cmc...

Al nostru in 5 secunde ajunge la 45 km/h, practic FUGE de sub tine...

si se aude doar un mic bazait electromagnetic...

Al nostru are autonomie 100 km la o incarcare de 4-5 ore, motor brushless de 1500 W cu franare regenerativa si baterii cu silicagel...

 

5 secunde 45 km/h??? :angryfire:

nu m-am cronometrat, dar cred ca in 5 secunde sunt cu GS-ul macar la 80 km/h

un mic bazait electromagnetic? corect, e mai rapid decat viteza sunetului...sunetul vine din spate!

scuza-ma dar eu mi-am luat moto si in curand nu o sa imi mai ajunga cei 33kw ai GS-ului si tu ma imbii la 1,5 kw???

suna bine, dar dupa ca ai muscat din momeala unui motor pe benzina, nu mai vrei sa auzi de asa ceva!

probabil ca diferenta o constituie pretul, dar nu vad pe nimeni care isi permite un motor pe benzina sa foloseasca unul electric...decat daca nu are 18 ani...

bafta la vanzare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu compara o motocicleta de 500cc cu un scuter electric.

targetul scuterelor electrice e cu totul altul.

fac si eu ca un copil mic si prost:

"nenea, el a inceput!!!"

nu a zis el ca "fuge de sub tine"???????????

si comparand scuterul electric cu unul pe benzina...care e el care "fuge de sub tine" oare?

l

 

macar daca ar merge ca asta:

http://auto.howstuffworks.com/bmw-h2r.htm

e drpt asta e cu apa, dar cred ca am putea sa o dam usor pe bere!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si comparand scuterul electric cu unul pe benzina...care e el care "fuge de sub tine" oare?

 

la aceeasi putere sau puteri asemanatoare, eu pariez pe cel electric.

de fapt la categoria moped, toate au puteri asemanatoare, asa ca raspunsul meu e ferm: cel electric.

 

incearca de test sa mergi si cu troleul si cu autobuzul, ca sa vezi diferentele la accelerare

 

motorul electric are un randament mult mai bun decat cel cu benzina.

ca sa nu ma vorbim de cuplu/turatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti de la firma de care povesteam au zis ca dau garantie de 3 ani la motor si baterie. Si metro cred ca nu isi permite sa vanda ceva de proasta calitate.

 

Esti sigur =))) ... lucrez la ei si sincer ma crucesc cand vad ce e pe aici ... daca vrei ma interesez cine livreaza catre magazine si pot vb cu furnizorul.. dar nu iti recomand ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti sigur =))) ... lucrez la ei si sincer ma crucesc cand vad ce e pe aici ... daca vrei ma interesez cine livreaza catre magazine si pot vb cu furnizorul.. dar nu iti recomand ...

 

daca cunosti firme care vand jucarii d'astea spune aici.

 

eu am auzit ca firma care baga in Metro e din Ploiesti iar cealalta e in Bucuresti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...