Sari la conținut

DACORUM BIKE FEST II


DAC MOTORS
 Share

Postări Recomandate

Pun pariu ca o sa fie si multi albastri de prin inprejurimi.

 

 

Security o sa fie, Jandarmerie asijderea, bikeri la greu. Daca or sa fie outsideri care or sa faca probleme.....(pauza, trage un fum din tigara, ganditor)......Cum le-o fi norocu! :blink:

Editat de DAC MOTORS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 337
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Anul trecut s-au facut 2 liste cu ce nu a placut oaspetilor nostri. Una cu probleme care trebuiau rezolvate la urmatoarea editie si alta cu probleme imaginare, unde se gaseaua remarci de genul celei pe care ai facut-o plus faze de genul "organizatori beti" si altele. Fiecare cu parerea lui ca doar e tara libera.

 

In lista problemelor care urmau / trebuiau rezolvate la urmatoare editie, doua le-am considerat primordiale respectiv:

 

- o locatie cu mai multa umbra

si

- o mai buna amplasare a scenei in raport cu zonele de servire si dixtractie.

 

Aceste 2 aspecte + altele din lista noi zicem ca sunt rezolvate la a doua editie dar bineinteles tot bikerii precum si civilii care ne vor vizita vor acorda calificativul final. :blink:

 

 

:( numai respect pentru toti membrii Dac motors, pentru cat lucreaza la Dacorum Bike Fest II; :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Completam in continuare sau continuam in completare:

 

Lumina e trasa la locul de campare precum si acolo unde pana si motociclistul merge singur.

Dusul cu apa calda e amplasat.

 

Vrem sa mai anuntam un concurs care va atrage cu siguranta, respectiv cel de pescuit. Pestele prins eliberat in lac, sirenele date la populatie.

Vom mai anunta concursuri in cursul zilei de azi si maine.

 

Daca tot suntem la capitolul concursuri vrem sa mentionam ca avem 5 premii constand in manopera gratuita la revizia motocicletei.

Ca si mai sus, urmeaza sa mai anuntam premii.

nenea, conditii de pescuit ceva

adeca se da la rapitor sau la crapalete? venim cu sculele de acasa sau rupem trestia de pe mal desiram ata de pe noi si facem din cui carlig de peste? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banuiesc ca impatimitii sportului cu carligul... vor veni cu sculele de acasa... lanseta sau undita.. iar avand in vedere ca nu intodeauna conteaza sculele.... da, e posibil sa se poate castiga unul din premii inclusiv cu ceva incropit la fata locului (exclus curent din bobine..etc sau alte metode de braconaj nedemn :) ).

 

P.S. Oricum fiecare cu rama lui... :D

Editat de wolf4mwolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da la strand la cernica e.  Pun pariu ca o sa fie si multi albastri de prin inprejurimi.

 

Numa bine.

 

 

Da, la campingul Cernica, asa cum e specificat si un afis. Am pus o harta mai detaliata AICI.

 

Si ca sa detaliem si verbal: dupa ce se trece soseaua de centura inspre Cernica, la cateva sute de metri pe dreapta o sa vedeti un indicator vertical (firma luminoasa) catre Restaurantul Cernica. Faceti dreapta si tineti drumul inca cateva sute de metri.

 

TIP: fiti cu ochii pe sosea, pe asfalt... :D Nu din cauza ca e rau, ptr ca nu e, ci din alt motiv... :)

 

Probabil ca nu vom putea da multe informatii azi sau maine, intrucat majoritatea vom fi de azi acolo pentru a finaliza ultimele pregatiri (mai avem putin).

Astea fiind zise, ma duc sa fac un dus si apoi sa plec catre locul faptei.

Editat de legionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AMR ~28 ore. ultimii 50 de metri garduri sunt aproape terminatzi, va ashteptam incepand de maine (care cum termina cu munca).

salut baieti. sunt din timisoara si week-end-ul asta sunt in bucuresti. din pacate fara motor. :) azi pe la 17.00 vb cu cineva pt un motor de imprumut pe perioada festivalului. daca nu primesc un raspuns afirmativ, am si eu nevoie de un mare ajutor: un motor de imprumut. promit ca voi fi grijuliu cu el. multam :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut baieti. sunt din timisoara si week-end-ul asta sunt in bucuresti. din pacate fara motor. :) azi pe la 17.00 vb cu cineva pt un motor de imprumut pe perioada festivalului. daca nu primesc un raspuns afirmativ, am si eu nevoie de un mare ajutor: un motor de imprumut. promit ca voi fi grijuliu cu el. multam :D

ti-l dau pe al meu .....da facem schimb definitv !!!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banuiesc ca impatimitii sportului cu carligul... vor veni cu sculele de acasa... lanseta sau undita.. iar avand in vedere ca nu intodeauna conteaza sculele.... da, e posibil sa se poate castiga unul din premii inclusiv cu ceva incropit la fata locului (exclus curent din bobine..etc sau alte metode de braconaj nedemn :) ).

 

P.S. Oricum fiecare cu rama lui... :D

 

Si io care pregatisem o stanca de carbid pt pescuit sportiv :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si io care pregatisem o stanca de carbid pt pescuit sportiv :D

 

vezi ca daca face bum prea tare, atunci faci direct ciorba: apa de lac ai, verdeatza e deja`n ea, peshtii ca peshtii, pentru gust se adauga shi alte vietzuitoare lacustre... te ashteptam sa pregatim ciorba de peshte :)

Mesaj completat

ca avertizare, din proprie experientza:

 

pentru cei care vin din bucuresti pe la piata delfinului, morarilor, cora pantelimon: mare grija imediat dupa intersectia cu morarilor-fundeni, de acolo toate regulile de circulatie nu mai exista. toata lumea parcheaza unde vrea, toata lumea opreste unde vrea si face ce vrea. mare grija acolo si ochii in patru. in rest, va asteptam cu mare interes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca avertizare, din proprie experientza:

 

pentru cei care vin din bucuresti pe la piata delfinului, morarilor, cora pantelimon: mare grija imediat dupa intersectia cu morarilor-fundeni, de acolo toate regulile de circulatie nu mai exista. toata lumea parcheaza unde vrea, toata lumea opreste unde vrea si face ce vrea. mare grija acolo si ochii in patru. in rest, va asteptam cu mare interes!

 

Se poate veni si pe autostrada Soarelui, de unde se poate cobori si merge pe linia de centura, inspre Cernica. La prima intersectie se face dreapta, spre satul Cernica. Acolo in intersectie, drumul cu prioritate este cel dinspre orasul Pantelimon catre satul Cernica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acu o ora incepea amplasarea drafturilor de bere.

Se vor baga la rece incepand din seara asta.

Va inchipuiti deja maine? Berea aia rece...sa o dai peste cap dintr-o inghititura....(gulp!)....

"Luam si niste mititei, Mitica?" -"Luam, monser, luam!" :)

 

Tot pa maine ar trebui sa apara si tzuica dacica de "bun venit"...."bine ati venit"..."hac"..."ma, sigur voi nu ati fost si mai devreme? nu? ok!".... "hac" :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va propun sa facem un traseu,,,cun plecare din centru,,,,,,,,,idei cu rute, strazi bulevarde etc.

si cerere la primarie sa le inchida pe perioada festivalului. oricum, trebuie verificat traseul pe cateva GPS=uri diferite ca sa se aleaga varianta optime de la universitate pana la cernica. Grija mare domnilor sa nu se rataceasca cineva in metropola :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va propun sa facem un traseu,,,cun plecare din centru,,,,,,,,,idei cu rute, strazi bulevarde etc.

 

Noi o sa ne strangem cateva motoare sa venim la intrunire. Nah, daca se aduna gasca mare pe undeva, dati de stire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai simplu de ajuns, cum s-a scris si prin paginile anterioare:

 

Iesi pe Pantelimon, vezi indicator de Cernica usor dreapta, ajungi la calea ferata de la soseaua de centura, traversezi soseaua (ai prioritate), o tii tot inainte si faci prima la dreapta (in dreptul indicatorului "Restaurant Cernica") si mergi cum te duce drumul!

Editat de DAC MOTORS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei interesati:

Noi o sa fim vreo 5 motorete si ne intalnim in jur de ora 9-9.30 la Unirii in dreptul Dealului Mitropoliei si plecam de acolo. Suntem toti din Bucuresti deci... pentru cei din provincie si chiar din Bucale care nu stiti cum sa ajungeti va asteptam cu drag sa mergem impreuna.

Va tin la curent cand stabilim ora exacta.

Bye!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai simplu de ajuns, cum s-a scris si prin paginile anterioare:

 

Iesi pe Pantelimon, vezi indicator de Cernica usor dreapta, ajungi la calea ferata de la soseaua de centura, traversezi soseaua (ai prioritate), o tii tot inainte si faci prima la dreapta (in dreptul indicatorului "Restaurant Cernica") si mergi cum te duce drumul!

 

 

Cea mai buna explicatie. Dar hai ca incerc si eu sa explic babeste ca de obicei. Ajungi la Cora Pantelimon, apoi o tii inainte pe langa lac, apoi unde e indicator Cernica iar in fata vezi AGIP-ul faci drapta tot pe langa lac, treci calea ferata si centura, mergi aprox 100 m ajungi la indicator cu Restaurant Cernica la dreapta si ajungi fix la Baza de Agrement Cernica.

 

Baietii sunt acolo, pun ultimele detalii la punct, maine va asteapta cu mic cu mare, adica dorm acolo. Locul e frumos cu un restaurant cu bancute de lemn si "foisoare: o zona cu iarba, in fata scenei unde vor fi terasele, concursurile, si standurile cu comercianti, o zona sub copaci unde se campeaza.

 

Locatia e mica, in comparatie cu anul trecut, pt cine stie pe cea de la Ciolpani, asa ca o strabati usor la pas. Eu sper sa nu veniti asa multi ca se aglomereaza :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....Cea mai buna explicatie. Dar hai ca incerc si eu sa explic babeste ca de obicei. Ajungi la Cora Pantelimon, apoi o tii inainte pe langa lac, apoi unde e indicator Cernica iar in fata vezi AGIP-ul faci drapta tot pe langa lac......

 

Pana in sensul giratoriu se face bretea la dreapta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost si eu in cercetare, locul e neasteptat de frumos si verde-padure, lac, super ! Dacii tocmai montau scena cu drag si spor :) . O indicatie pt drum: vedeti sa nu ratati drumul la dreapta din soseaua spre Cernica spre Restaurant. E destul de aproape de intersectia cu soseau de centura, dupa ce treceti de niste vile. Indicatorul e foarte mare-de fapt un stalp stil vechi, dar pus chiar la intersectia cu drumul respectiv, ceea ce noaptea poate pune probleme... La Restaurant o luati pe o alee in dreapta dupa ce scapati de de niste potai aciuate in fata restaurantului- (Ninja knows...), care se plictisesc si poate ca nu au mai vazut motoare (sau prea multe scutere de Cernica :) ) . Dar pentru a participa la orgia bahica dacica, calaretii romani trebuie sa treaca deja niste probe de foc, nu ? hai ca glumeam, pana maine sunt sigur ca se vor potoli si javrele alea, la cate motoare vor veni, vor fi deja bulversate si depasite de situatie...oricum, in caz de nevoie folositi claxonul sau pistolul cu ultrasunete din dotare, le deranjeaza vizibil!

Ne vedem maine pe acolo, sper sa nu ploua, oamenii astia chiar au avut inspiratie sa aleaga locul asta si muncesc din greu sa fie totul OK ! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei interesati:

Noi o sa fim vreo 5 motorete si ne intalnim in jur de ora 9-9.30 la Unirii in dreptul Dealului Mitropoliei si plecam de acolo. Suntem toti din Bucuresti deci... pentru cei din provincie si chiar din Bucale care nu stiti cum sa ajungeti va asteptam cu drag sa mergem impreuna.

Va tin la curent cand stabilim ora exacta.

Bye!

salut baieti. eu sunt din provincie. nu am stiut de intrunire si nu am venit cu motorul. are cineva sau stiti pe cineva care are un bike si pt mine? de imprumut sau chiar inchiriere. as vrea sa vin si eu. si as avea nevoie si de o casca, logic. marimea M de preferinta, dar nu maii mica. sper sa ma ajutati si pe mine. dau eu berea. daca aveti ceva pt mine scrieti-mii aici sau 0727799890. mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...