Sari la conținut

DACORUM BIKE FEST II


DAC MOTORS
 Share

Postări Recomandate

Mai fara suparare, dar in spatele scenei nu erau bude.

:grinbandit: mai nebunica mic, hai ca m-ai facut sa rad! Vroiam sa nu iti mai dau nas pe aici raspunzandu-ti, dar ai fost simptatic! :unsure:

 

 

ba la faza cu toaleta subscriu. desi aveam nasu infundat....asa sunt eu defecta...se simtea...da na nu era vina lor ca n-aveau unde sa puna budele alea..cadc le puneau mai departe faceam pe noi pan aajungeam la ele. da de putit , putea. parol!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 337
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mai fara suparare, dar in spatele scenei nu erau bude.

:grinbandit: mai nebunica mic, hai ca m-ai facut sa rad! Vroiam sa nu iti mai dau nas pe aici raspunzandu-ti, dar ai fost simptatic! :unsure:

daca admit ca pe langa urechea sensibila nu am degeaba nasu mare si ca vina e doar a mea si a parintilor care atat au putut, fara nici o alta responsabilitate a vreunei persooane/organizatii/loja masonica sau basescu, incerci sa nu mia razi te mine? te rog, asta m-ar ajuta mult in procesul de recapatare a increderii in mine, puternic zdruncinata de contestatarii de pe forum cu argumente forte.

 

Fa o fapta buna, netezeste-ti calea spre rai

Editat de Preacuviosul_Mihail
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bune, rele, contorizam tot si vom avea grija ca urmatorul Dacorum sa iasa si mai bine. Asa cum anul acesta am corectat unele minusuri de anul trecut, anul urmator vom corecta minusurile de anul acesta, si asa mai departe. Ne bucuram ca v-ati simtit bine si cei ce au ridicat unele probleme, va asteptam si la Dacorumul viitor, unde veti vedea imbunatatiri. Criticile sunt intotdeauna bine-venite.

Bun, si acum sa lamuresc si problema bateristului de tot batea in toba: erau prezenti toti bateristii trupelor ce cantau in seara aceea si toti isi spuneau preferintele de reglaje sunetistului, care le executa, urmand ca la fiecare trupa sa le seteze corespunzator cand urcau pe scena. Fiecare trupa a avut setarile ei, asa ca a trebuit sa bata ceva pana cand toti bateristii s-au hotarat asupra setarilor personale. De aceea s-a batut toba atat. Era o proba de sunet.

Iar problema toaletelor a fost rezolvata. Cei ce le-au montat nu au pus suficienta solutie odorizanta, asa ca a trebuit sa dam o fuga sa luam niste dezifectant (clor), sa atenuam mirosul. Pe viitor vom fi mai atenti si la acest aspect.

Editat de legionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.... Pe aceasta logica premiul tau ma onoreaza ca si independent, dar pastreaza-l in interiorul grupului elitist...

... In schimb nu reusesc sa scap de aplaudaci ca tine care nu pot sa accepte ca nu toti avem aceleasi asteptari, ca nu pe toti ne multumesc aceleasi lucruri si ca nu tre sa-mi pui tu uniforma cu forta.

 

poti trimite tastatura aia pentru ca am terminat discutia cu tine pe acest topic.

Mesaj completat

 

 

PS: la masa mea (prima in spatele scenei) putzea deranjant

 

Grupul meu nu este elitist, poate doar "etilist" , majoritatea fiind niste betivi scandalagi care nu fac cinste regnului moto, societate formata doar din scriitori , intelectuali si maicute.

Sa vezi ce tare aplaud eu, am o cadenta de zici ca sunt masina de cusut...

Zi la ce adresa vrei sa iti trimit tastatura :unsure:

Nasol daca doar la masa ta "putzea", nu ti-a dat de gandit treaba asta..

 

Hai gata ca ne-am imprietenit prea repede.

Oricum daca te-a deranjat Oscarul te propun pentru Zmeura de Aur.... sau duda de bronz.

 

Imi cer scuze fata de Daci ca am intervenit , dar ma doare burta de cat am ras si Cuviosul vad ca tine la katerinca, ce dracu sa fac daca muncesc la stat...ce rime :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bune, rele, contorizam tot si vom avea grija ca urmatorul Dacorum sa iasa si mai bine. Asa cum anul acesta am corectat unele minusuri de anul trecut, anul urmator vom corecta minusurile de anul acesta, si asa mai departe. Ne bucuram ca v-ati simtit bine si cei ce au ridicat unele probleme, va asteptam si la Dacorumul viitor, unde veti vedea imbunatatiri. Criticile sunt intotdeauna bine-venite.

Bun, si acum sa lamuresc si problema bateristului de tot batea in toba: erau prezenti toti bateristii trupelor ce cantau in seara aceea si toti isi spuneau preferintele de reglaje sunetistului, care le executa, urmand ca la fiecare trupa sa le seteze corespunzator cand urcau pe scena. Fiecare trupa a avut setarile ei, asa ca a trebuit sa bata ceva pana cand toti bateristii s-au hotarat asupra setarilor personale. De aceea s-a batut toba atat. Era o proba de sunet.

 

 

ASTA LE-AM ZIS SI EU, TU......"chill people ca-si acordeaza omu toba "....da ei nu si nu .....batman batman.

iar am avut dreptate :unsure:

 

Mesaj completat

da de ce nu s einchide topicu :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da de ce nu s einchide topicu :grinbandit:

 

nu poti sa inchizi un topic doar pentru ca cineva critica organizarea.

au mai fost motociclisti la intrunire si asteptam cat mai multe pareri pentru a sti ce s-a facut bine si ce nu, ca sa avem grija ca la editia viitoare sa Nu repetam greselile de anul acesta.

 

 

MULTUMIM PENTRU PARTICIPARE SI PENTRU OPINIILE EXPRIMATE. :unsure:

Editat de dead_man_walking
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu poti sa inchizi un topic doar pentru ca cineva critica organizarea.

au mai fost motociclisti la intrunire si asteptam cat mai multe pareri pentru a sti ce s-a facut bine si ce nu, ca sa avem grija ca la editia viitoare sa Nu repetam greselile de anul acesta.

 

 

MULTUMIM PENTRU PARTICIPARE SI PENTRU OPINIILE EXPRIMATE. :grinbandit:

 

pai fiecare a adus critica sa ...constructive toate cum spuneam...dar uite ca se mai ajunge si la balacareli si atunci nu mai e nici fun nici constructiv, dimpotriva :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cosmin,

 

....nu vreau sa ma mut de la hotel la cort desi am facut mai multe expeditii in viata mea decat 90% dintre real bikeri.....

 

 

 

Scuza-ma dar nu m-am putut abtine.

No comment.

 

Mesaj completat

 

...Sunt foarte multi oameni care nu se imbata la intruniri si daca ajungi sa cunosti destui o sa ai cu cine sa te distrezi fara disconfort.

 

Cred ca totul se reduce la alegere. Fiecare alege daca sa se simta bine ori sa plece total nemultumit.......

 

 

 

Mamaaaa..... da cat timp iti place sa pierzi. Scuze ca mi-am permis.

No comment.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai prea-cu®viosule ... da sensibil mai esti .....

 

Nu a fost o mare manifestatie moto si asta arata doar ca "marea comunitate moto" e formata 90% din "domnisoare", zgarciti, smecheri da cartier si impotenti care si-au luat SS ca prelungire a penisului.

 

Da, a fost putina lume .... probabil ca domnisoarele au fost speriate de vremea rece ce nu le permitea venitul in slapi si pantaloni scurti, zgarcitii au ajuns la concluzia ca pot pune 5 litri de benzina cu care pe ss-urile lor vor putea face un drum putin peste 80km, smecherii nu puteau sa se dea in stamba cu tobele lor si cu banii care ii au de aruncat pe cauciucuri

lipsa budelor s-a compensat cu o vegetatie luxurianta - trebuia doar sa iesi pe poarta si puteai marca toata padurea

proba de sunet - totusi nu a fost atat de lunga, adica suportati un idiot care da rateuri fo juma de ora da va deranjeaza o proba de sunet - da ala cu rateurile e mare motociclist deci nu ne plangem de el

formatile - au cantat chiar bine pentru cele 10 muste care au mai ramas - eu mi-as fi bagat shtoiu si as fi plecat de pe scena dar ei s-au straduit sa isi faca treaba si aici ... cinste lor

 

 

Cum vad eu lucrurile:

Plusuri:

- tzuica de la poarta

- fara fitzo-bikeri in numar mare

- puteai merge linistit pe cele 7 carari ale tale ca nu venea altu mai beat ca tine cu mobra sa te alerge

- timpanele nu au fost deranjate de rable fara tobe

- nu tu cocalaro-samantaro-bikeri

- preturi decente

- salvarea era acolo daca aveai nevoie de un antinevralgic a doua zi :grinbandit:

 

 

Minusuri:

- poate ar fi trebuit sa fie o taxa si pentru aia de doar veneau de unde sa plece insa asta ar fi insemnat ca pentru fiecare zi sa fie o bratara de alta culoare pentru ca romanu' nesimtit ar fi venit de vineri sa se fofileze sa stea mai ieftin .... deci nu e chiar asa un minus - ar fi fost un sistem mai complicat de identificare a mocangiului de intrunire

- mai multe bude ar fi ajutat la o vizitare restransa a zonei inconjuratoare locatiei

- Bambaracu lasat la microfon ( o mare eroare de organizare)

- concursul de lapte gros organizat de ... Bambaracu

 

 

 

In rest super ok intrunirea ... m-a distrat bate-n-gardu cu trancan la brau :unsure: el si Rambo ce erau pe felie ... misto gagica de la vioara de la una din formatii ..... bautura cat cuprinde .... plm ... am venit cu bicicleta si am avut nevoie de o masina sa ma culeaga

 

 

Felicitari Dacilor!!!!!

Vin si la III

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am sa fiu foarte scurt.

Pariciparea mea la Dacorum Bike Fest II m-a facut sa cunosc si cealalta extrema.E liber fiecare sa inteleaga ce vrea. Acum ma scuzati, am o pesa de teatru de vizionat.

Cu respect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am notat in agenda: Bamabaracu nu mai are voie 50m in jurul scenei de acum inc-olo :wacko: :unsure:

 

50m mai aproape de scena sau 50m mai departe de scena? :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca admit ca pe langa urechea sensibila nu am degeaba nasu mare si ca vina e doar a mea si a parintilor care atat au putut, fara nici o alta responsabilitate a vreunei persooane/organizatii/loja masonica sau basescu, incerci sa nu mia razi te mine? te rog, asta m-ar ajuta mult in procesul de recapatare a increderii in mine, puternic zdruncinata de contestatarii de pe forum cu argumente forte.

 

Fa o fapta buna, netezeste-ti calea spre rai

 

de cind exizisti tu pe forum ai numai cuvinte de ''lauda'' la orice,esti gica contra,vasile opusul,gehorghie al dracului.ion nemultumitul...cred ca fac o fapta buna netezindu-ti drumul spre raiul lui ZALMOXIS :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Minusuri:

- poate ar fi trebuit sa fie o taxa si pentru aia de doar veneau de unde sa plece insa asta ar fi insemnat ca pentru fiecare zi sa fie o bratara de alta culoare pentru ca romanu' nesimtit ar fi venit de vineri sa se fofileze sa stea mai ieftin .... deci nu e chiar asa un minus - ar fi fost un sistem mai complicat de identificare a mocangiului de intrunire

Din pacate (pentru ca suntem romani) asta e una dintre principalele probleme. La care inca nu s-a gasit o solutie. Pentru ca... romanul e roman. Si e foarte probabil sa vina vineri la intrunire, sa plateasca doar pentru o zi si sa mai iasa afara abia duminica. Si e un pic cam dificil de verificat bratarile tuturor participantilor doar pentru a descoperi cati din ei sunt nesimtiti.

 

Insa e totusi o problema la care se cauta o solutie.

 

Minusuri:

- concursul de lapte gros organizat de ... Bambaracu

Nu-mi amintesc prea bine concursul ala... Stiu ca m-am bagat la prima repriza, da' sa mor daca imi amintesc cine a castigat sau cine a participat :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de cind exizisti tu pe forum ai numai cuvinte de ''lauda'' la orice,esti gica contra,vasile opusul,gehorghie al dracului.ion nemultumitul...cred ca fac o fapta buna netezindu-ti drumul spre raiul lui ZALMOXIS :grinbandit:

Ptr ca ceea ce laudati voi mie mi se pare normalitate si aceasta nu are nevoie de laude. De lauda e cand faci actiuni caritabile.

 

De cand sunt eu pe forum am numai cuvinte de "lauda" ptr cei care au ajuns la valeni cu 5 opriri si si-au facut poze in benzinarie ca sa le puna pe forum, pentru cei care cotcodacesc doua saptamani pentru un drum de 200km, ptr cei care se intreaba cati km sunt de pana la veliko, 180 sau 200 sa analizeze bine daca se baga sau nu, pentru cei care se autoproclama reprezentantii motociclismului romanesc si cand tre sa deschida gura se fac de k.ko, pentru cei pe care-i impiedica nu mainile si picioarele ci raul, ramul, nisipul, spalatul strazilor, Dzeu ca nu sufla sa le usuce asfaltul, ptr cei care explica tehnici avansate de contravirare desi inca nu au ajuns in ultima treapta de viteza a motocicletei.

 

Si in masura in care timpul imi va permite, voi avea in continuare aceeasi atitudine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer eu cred ca ai "vizionat" o alta intalnire pentru ca la asta organizatorii si-au dat Toata Silinta ca Toata lumea sa fie multumita.

Sincer ..e parerea ta. Gresita...dar nu are rost sa ma straduiesc sa te conving ca nu ai dreptate cand te pot lasa sa te simti bine cu intuitia ta bazata de deductiile logicii tale extraordinare. Zi si tu, ce rost ar avea?

Deci, sa incheiem optimist: M-ai prins. Se vede ca te pricepi. Oricat as incerca sa ma ascund nici chiar eu nu pot fi suficient de abil ptr vigilenta si deductiile tale. Ai logica de matematician (asta e lauda sa stii).

Apropos: TSTL e mereu apreciat chiar si de mine, nu totdeauna de ajuns

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In rest super ok intrunirea ... m-a distrat bate-n-gardu cu trancan la brau :grinbandit: el si Rambo ce erau pe felie ... misto gagica de la vioara de la una din formatii ..... bautura cat cuprinde .... plm ... am venit cu bicicleta si am avut nevoie de o masina sa ma culeaga

 

 

Felicitari Dacilor!!!!!

Vin si la III

 

:unsure: :wacko: deci tu erai printre cei care de dimineatza au indesat 4 biciclete in porbagajul unei masini si au plecat acasa ? :laugh:

 

 

Sincer ..e parerea ta. Gresita...dar nu are rost sa ma straduiesc sa te conving ca nu ai dreptate cand te pot lasa sa te simti bine cu intuitia ta bazata de deductiile logicii tale extraordinare. Zi si tu, ce rost ar avea?

Deci, sa incheiem optimist: M-ai prins. Se vede ca te pricepi. Oricat as incerca sa ma ascund nici chiar eu nu pot fi suficient de abil ptr vigilenta si deductiile tale. Ai logica de matematician (asta e lauda sa stii).

Apropos: TSTL e mereu apreciat chiar si de mine, nu totdeauna de ajuns

ma da tzie nu tzi-e rusine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La asta se reduce pentru tine motociclismul? Fuck, stiam eu ca astia batrini (de care zicea Placebo ieri) de la care am invatzat m-au pacalit :grinbandit:

 

Nu se reduce la asta, ideea era sa includem si motocicleta in "program". Daca ti se pare prea mult, mai bine te duci la Amara, la bai si tratament. Acolo ai parte de liniste, relaxare, ai timp sa-ti lingi ranile amoroase si te intorci mai putin irascibil.

 

Iar intre cei batrani, care mergeau la intruniri acum 10-11 ani ma numar si eu si nu cred ca este careva care sa te fi "invatzat" ca o intrunire moto presupune liniste, muzica ascultata incet si meditatie. Atunci oamenii erau prieteni, mancau o conserva toti, stiau cand sa scoata tobele de la comuniste sa faca zgomot si cand sa-si vada de treaba lor.

Dar poate ca ai fost tu un elev slab...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cheful unui club moto sponsorizat de cei care au trecut pe acolo.

 

Cand toate parerile sunt laudative ma gandesc daca nu am eu o problema ca am vazut altceva in cele maxim 2 ore cat am stat pe acolo. ar mi-am adus aminte ca motociclistii se lauda intre ei si prin urmare cred ca am vazut bine.

 

Este un forum, deci imi postez parerea: BA DA! PARI SA AI O PROBLEMA ABSOLUT PERSONALA!

 

Poate vorbesc prostii dar comunitatea de acum 4-6 ani (din ionceputurile forumului motociclism si chiar mai vechi pe forumul pro bike) era una aparte, era un grup de prieteni care se ajutau si faceau actiuni caritabile, fara aere si fandoseli. Din epoca de aur al Etrusco-ului:

Baiazid, Leoncio, Ivan, DMW, Dobrescu, Big, Axa, Necaz, Lt. Navaro, Radone, Mielu, Joe Black, Tro5, Kali, Rocristea, Rontz (Dumnezeu sa-l ierte), Bronto, Ninja, Purghi, Garcea, Nicu, Bebe, Nucu, CataM, Hellrider, BD, Chelsoi, Aleko, Mutulica, Norway, zahei, sacal, Thomas, Bandi, Marce, Sorin ... si multi altii.

Multi dintre ei au venit si de aceea m-am simtit foarte bine in preajma lor. Si chiar daca nu ii cunosti poti oricand intra in vorba cu ei.

 

M-ai facut sa zambesc Placebo, imi pare nespus de rau ca nu am prins acele vremuri, insa cunosc personal majoritatea dintre cei enumerati mai sus si asta mi-a oferit numai bucurii. De prea multe ori ma gandesc de ce s-a schimbat totul atat de radical...

 

 

La asta se reduce pentru tine motociclismul? Fuck, stiam eu ca astia batrini (de care zicea Placebo ieri) de la care am invatzat m-au pacalit :unsure:

 

Cred ca te-ai pacalit singur, motociclismul nu are legatura cu tastatura Serbane...Inca sper ca intr-o zi sa iti dai seama si sa realizezi! :laugh:

 

am notat in agenda: Bamabaracu nu mai are voie 50m in jurul scenei de acum inc-olo

 

:grinbandit: mie mi-a facut viata mai dulce, desi am o coasta fisurata, si da...il banuiesc pe Qaz :wacko:

 

DACILOR, extreme felicitari pentru stradanie si enorme multumiri ca mi-ati daruit acest timp! M-am simtit nespus de bine si asta numai datorita voua si datorita mie, PT CA AM STIUT SA ALEG CE E MAI BUN (asta pt restu)

 

Organizarea de laudat per ansamblu, atmosfera in mare a fost maxima!

 

 

 

 

 

Si acum pt restu:

 

Sper ca intr-o buna zi sa realizati ca rezultatul unei intruniri moto consta intr-o foarte mica masura in eforturile organizatorului! Tot ceea ce conteaza la un asemenea eveniment sunt participantii/publicul!

 

Degeaba iti este oferit totul la tava daca nu stii sa profiti la maxim de ocazia care iti este expusa!

 

Pentru ce faci prezenta la un asemena festival?

 

Sa te distrezi? Distreaza-te!

Sa asisti? Asista!

Doar sa cauti erori? Critica! Dar nu te astepta sa ti se imbratiseze caracterul!

 

In loc sa va bucurati ca exista astfel de oameni (si nu vb numai de Daci) care ne OFERA ceva, voi ce "incercati" sa faceti?

 

Exista oameni care pot oferi ceva si oameni care nu au posibiliatea sa ne ofere ceva. De ce cautam motive sa ii criticam pe cei care sunt darnici cu noi si ne ofera ceva?

 

Tot ceea ce am spus nu se refera la cei care intradevar au spus ceea ce a fost lipsa sub forma de sfat! Si eu la randul meu am vazut lipsuri dar nu gasesc puterea sa critic nici nu mi-as permite omeneste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu se reduce la asta, ideea era sa includem si motocicleta in "program". Daca ti se pare prea mult, mai bine te duci la Amara, la bai si tratament. Acolo ai parte de liniste, relaxare, ai timp sa-ti lingi ranile amoroase si te intorci mai putin irascibil.

 

Iar intre cei batrani, care mergeau la intruniri acum 10-11 ani ma numar si eu si nu cred ca este careva care sa te fi "invatzat" ca o intrunire moto presupune liniste, muzica ascultata incet si meditatie. Atunci oamenii erau prieteni, mancau o conserva toti, stiau cand sa scoata tobele de la comuniste sa faca zgomot si cand sa-si vada de treaba lor.

Dar poate ca ai fost tu un elev slab...

Aaaaaa, stai ca incepe sa-si aduca aminte ca motociclismul nu e numai pacanele si burout. Eeee, taica, vezi ca se poate. :grinbandit:

Da man, concursuri de indeminare (impins butoi, prins cirnatul atirnat de sfoara, mers incet, s.a.). Burnoutul si pacanelele, mai ales neorganizate (adica hai intr-un loc si belim pistoane) sunt doar apendixuri. Treaba cu galagia in mijlocul noptii e treaba de RESPECT. Oricit de beat ai fi, tot tre sa ai un amic mai treaz ca tine sa-ti traga una peste ceafa sa te potolesti.

Cit despre "...stiau cand sa scoata tobele de la comuniste.. ", DA, stiau. Azi si un stop/parc/parcare in miez de noapte par un loc bun.

Mesaj completat

Cred ca te-ai pacalit singur, motociclismul nu are legatura cu tastatura Serbane...Inca sper ca intr-o zi sa iti dai seama si sa realizezi! :unsure:

Lasa bai, intoarce-te la 'bilutele' tale si revii mai tirziu.

Ai sa rizi, are legatura si cu tastele; in felul lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...