Sari la conținut

fotbal


fairplaybiker
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu am ceva curs deseara....care cica tine pana la ora 20. Deci s-ar putea sa intarziu sau sa nu mai ajung deloc.

 

Oricum sper sa termin mai repede de ora 20.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am ceva curs deseara....care cica tine pana la ora 20. Deci s-ar putea sa intarziu sau sa nu mai ajung deloc.

 

Oricum sper sa termin mai repede de ora 20.

Fotbalu in sine incepe de la 20,30 asa k potzi sa te incadrezi..., amu' dak intarzii un pic nu o sa se supere nimeni..., fa cumva sa fi acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ca ar interesa pe cineva, dar pana dupa sarbatori nu mai pot veni; cred ca am un genunchi bolnav si trebuie sa merg la medic.

Distractie placuta !

catalin

 

Nu e bai, sa ti-l rezolvi cat mai repede si sa te intorci :angry:

Diseara prezent si eu, fara fratioru din pacate, care s-a racit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ca ar interesa pe cineva, dar pana dupa sarbatori nu mai pot veni; cred ca am un genunchi bolnav si trebuie sa merg la medic.

Distractie placuta !

catalin

Sa te faci bine repede..., perioada de repaus e foarte importanta!

 

Iar pt ceilaltzi, ne vedem diseara la 20,15

 

Azi si Mos Nicolae joaca football... :angry:

 

 

post-22049-1260194143_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi kirk a fost amul meciului :( ,a alergat a pasat si a dat goluri ca niciodata bravo si a fost si in echipa care a castigat :D

toate k toate, da nu o vrut sa ma lase o tura cu "portocala mecanica" :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai clar, daca m-ai scos din joc din primele 5 min...amu stau si ling ranile :moron:

Mesaj completat

 

 

Inca stau pe ganduri daca vin, debea umblu...doare tare si ghetele de fotbal nu prea ma avantajeaza la confort :scratch:

 

cu ocazia asta anunt ca primesc ca donatie unghie cu toate dotariile pt degetu mare de la picioru stang :moron: ...posibilitate de ridicare a donatie peste 1-2 luni...

 

Cauta niste celule stem pe la alimentara sa creasca repede si hai maine! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt buna desfasurare a jocului de diseara va prezint urmatorul regulament:

 

 

Regulament de fotbal

 

 

Pentru a exista un deplin echilibru in teren, noi vom juca 18 si vom avea dreptul la 6 schimbari.

 

Jucatorii nostri se vor echipa la fel ca adversarii, derutindu-i complet. Totodata, vom avea, din start justificari pentru pasele gresite date la adversar.

 

Atingerea mingii cu mina, capul sau piciorul de catre jucatorii echipei adverse va fi considerata hent si se va sanctiona ca atare.

 

Pentru noi nu va exista notiunea hent, iar mingea va fi prevazuta cu minere pentru a facilita driblingurile cu mina.

 

Portarul nostru va purta un echipament larg in care sa incapa si rezerva sa, astfel incit unul va apara o parte a portii, celalalt alta.

 

Portarul lor, pe tot timpul partidei, va apara intr-un picior, cu o mina la spate si legat la ochi.

 

Formatia noastra va juca studiatele sisteme "care pe care" si "orisiunde, numa' tare" contacarindu-l pe al lor. "Baga-l pe fazan la mijloc".

 

Adversarilor nostri la trei goluri inscrise li se va marca un punct pe tabela de scor, noua nu se va socoti gol dupa fiecare doua auturi si doua faulturi realizate.

 

Fiecare gol marcat de adversari nostri va fi sanctionat cu cartonas rosu, si se va solda cu eliminarea autorului in teren.

 

Daca va fi cazul, vom executa lovitura de 11 metri, de la 4 metri, iar portarul lor va apara stind in miini, in afara cadrului portii.

 

Arbitrul de centru va urmari cu atentie jocul, astfel incit, la trei pase consecutive legate de adversar va fluiera joc pasiv, acordindu-ne lovitura libera directa de la 16 metri.

 

Loviturile libere, directe sau indirecte, le vom executa fara zid, faza in care jucatorii de cimp ai echipei adverse vor sta aliniati pe linia de centru a

terenului, urmarind frumusetea fazei si strigind portarului lor diferite expresii de incurajare, dupa bunul lor plac.

 

In minutul 90, arbitrul principal ne acorda o lovitura de pedeapsa, pe care, pentru siguranta, o va executa tot el. Lovitura se va repeta pina va inscrie.

 

In aceste conditii, consideram meciul deschis oricarui rezultat cu arbitraj corect, cu sanse egale de cistig, sa cistige cei mai buni !!

 

 

 

 

PS: este o editare, nu datzi cu pietre...,

 

Ne vedem diseara la teren la 19,45 cel tarziu, azi se joaca doar 1 ora, deci rog nu intarziatzi !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt buna desfasurare a jocului de diseara va prezint urmatorul regulament:

 

 

Regulament de fotbal

 

 

Pentru a exista un deplin echilibru in teren, noi vom juca 18 si vom avea dreptul la 6 schimbari.

 

Jucatorii nostri se vor echipa la fel ca adversarii, derutindu-i complet. Totodata, vom avea, din start justificari pentru pasele gresite date la adversar.

 

Atingerea mingii cu mina, capul sau piciorul de catre jucatorii echipei adverse va fi considerata hent si se va sanctiona ca atare.

 

Pentru noi nu va exista notiunea hent, iar mingea va fi prevazuta cu minere pentru a facilita driblingurile cu mina.

 

Portarul nostru va purta un echipament larg in care sa incapa si rezerva sa, astfel incit unul va apara o parte a portii, celalalt alta.

 

Portarul lor, pe tot timpul partidei, va apara intr-un picior, cu o mina la spate si legat la ochi.

 

Formatia noastra va juca studiatele sisteme "care pe care" si "orisiunde, numa' tare" contacarindu-l pe al lor. "Baga-l pe fazan la mijloc".

 

Adversarilor nostri la trei goluri inscrise li se va marca un punct pe tabela de scor, noua nu se va socoti gol dupa fiecare doua auturi si doua faulturi realizate.

 

Fiecare gol marcat de adversari nostri va fi sanctionat cu cartonas rosu, si se va solda cu eliminarea autorului in teren.

 

Daca va fi cazul, vom executa lovitura de 11 metri, de la 4 metri, iar portarul lor va apara stind in miini, in afara cadrului portii.

 

Arbitrul de centru va urmari cu atentie jocul, astfel incit, la trei pase consecutive legate de adversar va fluiera joc pasiv, acordindu-ne lovitura libera directa de la 16 metri.

 

Loviturile libere, directe sau indirecte, le vom executa fara zid, faza in care jucatorii de cimp ai echipei adverse vor sta aliniati pe linia de centru a

terenului, urmarind frumusetea fazei si strigind portarului lor diferite expresii de incurajare, dupa bunul lor plac.

 

In minutul 90, arbitrul principal ne acorda o lovitura de pedeapsa, pe care, pentru siguranta, o va executa tot el. Lovitura se va repeta pina va inscrie.

 

In aceste conditii, consideram meciul deschis oricarui rezultat cu arbitraj corect, cu sanse egale de cistig, sa cistige cei mai buni !!

 

 

 

 

PS: este o editare, nu datzi cu pietre...,

 

Ne vedem diseara la teren la 19,45 cel tarziu, azi se joaca doar 1 ora, deci rog nu intarziatzi !!!

:moron: super tare meci se anunta deseara si te rog sa corectezi in regulament ca noi jucam azi nu 90 min ci doar 10 min restul de 50 min ii incalzirea in bazin cu apa rece si sarituri la de la trambulina la groapa cu nisip ............ :scratch:

ps iar pt cuki sa nu mai fie accidentat va avem 4 ore de incalzire la un maraton pana in marisel si inapoi sa fie sigur ca pe teren nu il mai ajunge nimeni sa ii dea peste picioare ,,deci cuki la ora 16 sa incepi maratonul si nevedem la meci la 19-45

Editat de fairplaybiker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apoi no!

 

Mare pierdere nu e, oricum! :scratch:

 

Acuma serios! Am reusit ieri sa-mi scrantesc sau sa-mi rup degetul mare de la piciorul drept....inca nu mi-am dat seama care e baiul cu el.

 

Dar o sa incerc sa ajung Luni la meci. :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este in Polocioi (nem tudom cum se sicrie) in Gheorgheni un teren si are (cred ) si nocturna.(se cam intuneca devreme)

Cred ca e si ceva club sportiv pe acolo. Incerc sa-mi fac timp mai tarziu sa trec pe acolo si sa ma interesez de preturi si conditii de inchiriere.

M-as baga si eu, dar cat mai aproape de poarta. Ma pricep mai mult la repriza a treia decat la primele doo :scratch: nu prea ma tine gazu si sunt cam tantalau si-mi stric repede picioarele. (am deja un tendon achilean rupt :moron: )

In rest, numa' bine.

Nick.

 

Ma bag si eu la un fotbal !

 

E un teren proaspat deschis in Floresti !

 

 

Mesaj completat

Este in Polocioi (nem tudom cum se sicrie) in Gheorgheni un teren si are (cred ) si nocturna.(se cam intuneca devreme)

Cred ca e si ceva club sportiv pe acolo. Incerc sa-mi fac timp mai tarziu sa trec pe acolo si sa ma interesez de preturi si conditii de inchiriere.

M-as baga si eu, dar cat mai aproape de poarta. Ma pricep mai mult la repriza a treia decat la primele doo :moron: nu prea ma tine gazu si sunt cam tantalau si-mi stric repede picioarele. (am deja un tendon achilean rupt :P )

In rest, numa' bine.

Nick.

 

Ma bag si eu la un fotbal !

 

E un teren proaspat deschis in Floresti !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi am primit o veste proasta de la angajator, ma trimit in delagatie luni la mamaia deci nu voi putea veni luni la fotbal. Joi plec la viena deci si joi voi lipsi. Sorry baieti, macar are vreme picioru sa se vindece :scratch:

 

Bah cuki, nu mai aveti nevoie de inca un om la delegatii de astea? :moron:

 

Hai ca stiu sa bat la masina, stiu sa si conduc masina si nu mi-ar strica sa ma plimb la mamaia :P

Mesaj completat

Ma bag si eu la un fotbal !

 

E un teren proaspat deschis in Floresti !

 

 

Mesaj completat

 

 

Ma bag si eu la un fotbal !

 

E un teren proaspat deschis in Floresti !

 

da..e a lu unu, aron, mare vedeta cica! Io zic ca da cu stangu in dreptu, da daca vrei putem juca acolo! De ex luni la 8 jumate si joi la 8 :moron:

Editat de gabibyte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah cuki, nu mai aveti nevoie de inca un om la delegatii de astea? :scratch:

 

Hai ca stiu sa bat la masina, stiu sa si conduc masina si nu mi-ar strica sa ma plimb la mamaia :moron:

Mesaj completat

 

 

da..e a lu unu, aron, mare vedeta cica! Io zic ca da cu stangu in dreptu, da daca vrei putem juca acolo! De ex luni la 8 jumate si joi la 8 :moron:

 

 

luni, marti si miercuri sunt in germania, delegatie. De JOI sunt disponibil, de la 8 ar fi super !!

 

Alti amatori ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-as baga si eu, dar mi-e teama ca n-o sa dau nici un gol...Am auzit ca este unu' "FAIRPLAYBIKER", care daca sta in poarta, toate mingile il lovesc pe el. Si mi-e ca ma fac de ras. Dar hai ca incerc sa vin si eu... Deci unde si la cat? Pentru mine luni si joi ar fi PERFECT.

Editat de fserenec
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-as baga si eu, dar mi-e teama ca n-o sa dau nici un gol...Am auzit ca este unu' "FAIRPLAYBIKER", care daca sta in poarta, toate mingile il lovesc pe el. Si mi-e ca ma fac de ras. Dar hai ca incerc sa vin si eu... Deci unde si la cat? Pentru mine luni si joi ar fi PERFECT.

 

 

Golurile si talentul fotbalistic mai putin conteaza, importanta e miscarea si stare de spirit cat mai pozitiva :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Golurile si talentul fotbalistic mai putin conteaza, importanta e miscarea si stare de spirit cat mai pozitiva :scratch:

 

Stare de spirit am , pozitiva..., cu miscarea stau mai prost..., adik dau cu stangu'n dreptu..., ma primitzi si pe mine? :moron:

 

 

ps: si pt mine e ok luni si joi..., ba chiar si in mai multe zile sa fie si nu ar strica chiar deloc... :P

Mesaj completat

Ok, dak e luni, e FOOTBALL !!! :moron: (echipa adversa e pregatita...) post-22049-1260781681_thumb.jpg

 

Totzi iubitorii acestui gen de distractzie sunt asteptatzi diseara la o miscare pe SportTimeArena

 

Ne vedem la teren, azi la ora 20,15 !!!

 

 

ps: in limita posibilitatzilor, rog confirmatzi prezentza...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...