Sari la conținut

Tunning


marius_stp
 Share

Postări Recomandate

primul e de pe bikeshop..cica cere 30.000e pe el..mda :)

 

Poate ma lamuriti voi..faptul ca le lungesc spatele asa ajuta si la manevrabilitate..sau e doar asa pentru ca nu au unde altundeva sa puna butelia cu NOS?

post-8928-1145796800_thumb.jpg

post-8928-1145796815_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate stiu lungesc bascua, pt a creste stab. la viteze mari, si pt a se ridica intr-o roata mai greu, astea cu bascula lunga is folosite pt curse drag... manevrabilitatea scade , f mult...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

o lungesc ca sa fie ei mai "shukari asa".astia n au ce face cu sistemul nos in loc sa l puna la o masina il baga pe racheta asta. butelia ai avea loc unde sa o pui nu cred ca trebuie sa lungeasca spatele.insa de ce sa pui nos la o hayabusa?oare chiar il folosesc sau e doar asa ca sa atraga mustele fara creier care chiar cred ca acest sistem chiar are o utilitate pe hayabusa.iar ala cu 3 roti l am vazut pe discovery. :moto: si singurul lucru care imi place la motocicleta aia snt cele doua fete.si daca tot i a mai pus o roata sa i mai puna si un scaun ca sa le pot lua acasa pe amandoua

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate stiu lungesc bascua, pt a creste stab. la viteze mari, si pt a se ridica intr-o roata mai greu, astea cu bascula lunga is folosite pt curse drag... manevrabilitatea scade , f mult...

 

 

o lungesc ca sa fie ei mai "shukari asa".astia n au ce face cu sistemul nos in loc sa l puna la o masina il baga pe racheta asta. butelia ai avea loc unde sa o pui nu cred ca trebuie sa lungeasca spatele.insa de ce sa pui nos la o hayabusa?oare chiar il folosesc sau e doar asa ca sa atraga mustele fara creier care chiar cred ca acest sistem chiar are o utilitate pe hayabusa.iar ala cu 3 roti l am vazut pe discovery. :moto: si singurul lucru care imi place la motocicleta aia snt cele doua fete.si daca tot i a mai pus o roata sa i mai puna si un scaun ca sa le pot lua acasa pe amandoua

motocicleta este modificata special pt drag (liniute), de aia a fost lungita :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dap! asa este ! a fost modif pentru liniutze. moto pentru drag mai au o chestie in spate pentru a le ajuta sa nu se rastoarne in spate din cauza acceleratziei f maripost-10187-1146838450_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motocicleta este modificata special pt drag (liniute), de aia a fost lungita :blink:

da stiam insa de ce nu i pun si o extensie in spate ca sa o mentina stabila la viteze mari cum au astea de drag.sau poate un eleron :moto: :ok: .sa inteleg ca in curbe aceste motociclete snt un pic inutile nu?oricum adevarata valoare a unui pilot se vede intr un circuit nu pe o linie dreapta intr o cursa ce dureaza cateva secunde.oare de ce am impresia ca aceste motociclete modificate snt in america? :) :crack:

oricum arata bine astea care le a ti postat aici mai ales aia din carbon,nu snt exagerate insa am vazut si unele ce erau atat de alungite incat erau absurde.

Editat de allias
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate stiu lungesc bascua, pt a creste stab. la viteze mari, si pt a se ridica intr-o roata mai greu, astea cu bascula lunga is folosite pt curse drag... manevrabilitatea scade , f mult...

 

 

o explicatie mai buna nici nu se poate . va dati seama ca nu e prea rapida pe curbe in cazul in care reuseste sa le ia. pacat de motoarele astea. doar la drag sunt bune ..in rest ..la nica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da stiam insa de ce nu i pun si o extensie in spate ca sa o mentina stabila la viteze mari cum au astea de drag.sau poate un eleron :moto: :ok: .sa inteleg ca in curbe aceste motociclete snt un pic inutile nu?oricum adevarata valoare a unui pilot se vede intr un circuit nu pe o linie dreapta intr o cursa ce dureaza cateva secunde.oare de ce am impresia ca aceste motociclete modificate snt in america? :) :crack:

oricum arata bine astea care le a ti postat aici mai ales aia din carbon,nu snt exagerate insa am vazut si unele ce erau atat de alungite incat erau absurde.

 

Cu tot respectul prietene....inseamna ca nu stii ce inseamna sa controlezi o asemenea putere intr-un demaraj....crede-ma sunt piloti in toata puterea cuvantului....oricum, nu prea le ai cu fizica ha? :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nope nu prea le am.normal ca presiunea (g force) exercitata asupra organismului este imensa la cursele drag.nu am spus ca nu sunt piloti buni am spus ca "adevarata valoare a unui pilot se vede intr un circuit nu pe o linie dreapta intr o cursa ce dureaza cateva secunde".poate aceiasi tipi ce snt buni la drag sunt buni si la circuite.insa mi se pare de prost gust sa iei o motocicleta ce a fost proiectata sa ia curbe f bine si sa o transformi intr o kestie ce merge bine doar in linie dreapta.nici macar nu snt motociclete drag in adevaratul sens al cuvantului.snt niste imitatii.pacat de motoarele astea cum a spus cineva inainte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici macar nu snt motociclete drag in adevaratul sens al cuvantului.snt niste imitatii.pacat de motoarele astea cum a spus cineva inainte.

daca ai cauta poze de la concursurile de drag din afara ai vedea ca nu sunt inutile pt posesorii lor. daca lor asta le place, asta fac. B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici macar nu snt motociclete drag in adevaratul sens al cuvantului.snt niste imitatii.pacat de motoarele astea cum a spus cineva inainte.

daca ai cauta poze de la concursurile de drag din afara ai vedea ca nu sunt inutile pt posesorii lor. daca lor asta le place, asta fac. B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...