Sari la conținut

Aprilia Rs 125


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 101
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

fiecare e cu parerea lui...mie nu mi se pare atat de rau sunetul de la rs...doar ca la turatii mari iti cam bazaie in creier..dar in rest...mie imi place...

Editat de Yo_InKognito
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Un motor de 125 nu o sa sune niciodata ca unu de 600 . Poate n-ai auzit de cbr600 sau de alte boliduri, care nu vor sta niciodata pe aceeasi scara cu rs-ul, care e un motor f bun si misto, dar pt tineri ca noi, nu pt tipi experimentati sau asa.De aia majoritatea posesorilor de RS sant sub 18 ani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers:

 

Un motor de 125 nu o sa sune niciodata ca unu de 600 . Poate n-ai auzit de cbr600 sau de alte boliduri, care nu vor sta niciodata pe aceeasi scara cu rs-ul, care e un motor f bun si misto, dar pt tineri ca noi, nu pt tipi experimentati sau asa.De aia majoritatea posesorilor de RS sant sub 18 ani

Editat de doggy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate doggy iiti recomand cartea de gramatica si dictionaru ca nu prea le ai cu articulatu B)( bolizi nu boliduri BRE) astia care ati auzit rs si cbr dativa cu parerea nu toti .............................. deci cbr se aude infinit mai bine decat rs :cheers: rsu face super criminal cand intra powervalve zic super criminal pentru 2t oricum in mers se simtte super;) inca nu am mers pe mito , dar sunt super curios de pozitie si de frane -cbr e urat cu crengi mic sfrijit cu roti de "bicicloanta" dar se aude ca un motor in toata regula

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

in garaj am un cbr de 125 a lu varmiu si am mers si pe aprilia de 125!

1.cbr nu se compara la viteza cu apr

2.apr nu se compara cu cbr la sunetul tobei

3.mai bine decat sa se auda ca un motor de 600 si sa merg in reluare,merg cu apr si simt si eu macar ceva adrenalina adevarata!

in + cbr fara suparare e cam bicicleta!o sa ii punem roti mai groase dar scade din viteza max cu 10 km/h

CONCLUZIA:o trageti voi!!! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.cbr nu se compara la viteza cu apr
E o diferenta in jurul a 10km/h in cazul aceleiasi puteri in favoarea apriliei,asa ca nu stiu ce adrenalina simti in plusul de 10km/h :lol:
2.apr nu se compara cu cbr la sunetul tobei

Categoric
3.mai bine decat sa se auda ca un motor de 600 si sa merg in reluare,merg cu apr si simt si eu macar ceva adrenalina adevarata!
Vezi sa nu mergi mai mult cu ea ...in service ,cum a fost a lui Hammer sau mai cunosc cateva cazuri ,pe cand la Honda...astept sa-mi dati voi exemple ,caci eu chiar NU AM NICI UNUL.Doamneeeeeee ,ce adrenalina crezi ca simti tu din 15cp!?...te face instant unul ,cu putin mai multa experienta ca tine ,cu un cbr125 pe curbe ,de nu ai glas
n + cbr fara suparare e cam bicicleta!o sa ii punem roti mai groase dar scade din viteza max cu 10 km/h
Tocmai ,ca e micuta ,e si fasneata ,se lasa usor dirijata...rs-ul aduce foarte mult a motocicleta in adevaratul sens al cuvantului ,pe cand cbr-ul e mai micut si mai fasnet in curbe ,pacat ca nu exista si o varianta de cbr125 mai puternica ,dar la puteri aprox egale ma indoiesc ca aprilia este mai manevrabila ca cbr-ul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) experinta nu zic ca am multa dar am mers destul,fiecare cu gusturile lui dar eu unu nu as merge cu cbr de ex la plaja cu o fata!!!mai bine .............. :P !fara sup

:) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

doamne c e in mintea unora :rolleyes: :bounce: :crack: :crack: :crack:

respect coitze...m-ai doborat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar ieri am fost pe plaja pe o roata cu rsul la vreo 170 si am simtit ca are ABS la sistemul de franare..de aici se trage o sg conccluzie : daca vrei sa simti abs la rs mergi cu el pe plaja des :rolleyes:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar la un aprilia rs-125 nu se poate face nici un tuning sa bage mai mult de 170 ??? ar trebui sa fie totusi...

 

sa cunoaste ca esti un copil de15 ani :rolleyes: :bounce: tu nu esti insatre sa o ti 170 da vrei mai mult..in primu rand aprilia este in 2t nu poti sa o ti consant la viteza mare pt ca se strica asa ca iati tu r1 sau hayabusa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau implinesc 17 in octombrie anul asta :rolleyes:...mah era o intrebare ca eu nu am bani de un motor la 2 ani si daca imi iau vreau sa-l fac bun sa ma tina mai multi ani...intelegi...???tu chiar crezi ca nu are nimeni spiritul de conservare aici...eu nu am mers mai mult de 80 cu mobra lu' bunica-meu si am mers cu 45-50 cu un piaggio Si (pe care mi l-au furat)...tu chiar crezi ca ma sui acum pe motor si ii dai 200 ...stai linistit ca nu sunt toti fara minte...

Editat de Treephoo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...