Sari la conținut

Roata Spate Ij


maimuta
 Share

Postări Recomandate

practic 3-75 pe 18 este maximul fiindca dup-aia fie loveste fie nu mai poti monta roata. Cel mai bun cauciuc pentru Ij este ala rusesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am modificat nimica,da ideea e de unde gasesc cauciucurile respective si la ce bani?

trebuie sa gasesti oriunde ai fi in tara

eu mai am ceva cauciucuri dar sunt pe 17 . dac ai roata pe 17 iti dau cu cea mai mare placere aici se vede cauciucul de 130 latime

post-9047-1145617911_thumb.jpg

Editat de cicioc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuie sa gasesti oriunde ai fi in tara

eu mai am ceva cauciucuri dar sunt pe 17 . dac ai roata pe 17 iti dau cu cea mai mare placere aici se vede cauciucul de 130 latime

frate mishtocutz "iju" da' daca ala de pe el este motor original eu sunt popa :) shi nu-s :). Ce motor e?

 

on topic shtiu ca merge cu succes un cauciuc de 4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e motor de honda cb pe el , si am schimbat si bascula (acum e de honda) , imi intra si cauciuc mai lat adica de 150 , dar nu gasesc pt ca am geanta f ingusta pe spate si de acceea nu imi potriveste mai lat . cu bascula spate de ij nu merge mai mult de 130 latime

Editat de cicioc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am pus 410 pe el cred ca ala ii 120 sau 125 si cu balon mare.L-am luat cu 50 ron nu era folosit deloc

 

post-4825-1146519405_thumb.jpgpost-4825-1146519502_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am pus 410 pe el cred ca ala ii 120 sau 125 si cu balon mare.L-am luat cu 50 ron nu era folosit deloc

 

post-4825-1146519405_thumb.jpgpost-4825-1146519502_thumb.jpg

ala e ingust rau ma intra lejer mai lat si stai si mai bine pe drum si arata cool :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut 1 an unul de 120 tubless

Arata foarte bine :ok: si motorul era foarte stabil pe drum drept dar curbele nu le puteam lua prea "strins".

Era cam dificil de scos roata cind faceam pana ... trebuia sa scot si cutia aia cu pinionul de la lant+tamburii :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SI EU AM AVUT PE PLANETA 5 CAUCIUC DE 400 CARE NU ATUNGEA IN BASCULA IN SCHIMB TE LUA MILITIA PANA SCOTEAI ROATA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

frate mishtocutz "iju" da' daca ala de pe el este motor original eu sunt popa :cheers: shi nu-s :ok:. Ce motor e?

 

on topic shtiu ca merge cu succes un cauciuc de 4

Honda CB 250.2cilindri.250 cm3.cca. 30 c.p.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Eu am pe spate 130/70 R18...Sta bine pe drum si kiar in curbe(pe asflat) e mult mai stabil decat cu cauciuc normal!Probleme apar cand se termina asfaltul...pe drum de tara pe criblura...

Intr-adevar te chinui pana dai roata jos k tre sa desfaci asa cum s-a mai spus si carcasa de la pinion...si mai e foarte bun in caz de pana...eu am mers vreo 15 km si cu pasager fara nici un pic de aer in roata e drept cu 40-50 km/h ...si nu a patit nimic cauciucul...

Problema e ca s-a cam uzat..asa k poate stie cineva de unde as putea lua si eu unul prin posta oricare ar fi metoda rog sa ma anunte!Fac cinste bineinteles...! :cheers:

Bafta si numai bine!

post-7167-1148833168_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...