Sari la conținut

Culturism si fitness


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

se pare ca nu sunt singurul care se inerveaza pe aici.

sunt din ce in ce mai multi lenesi printre noi,se pare.

 

 

 

stai sa treaca sarbatorile.Acum e negarea si incepe sedentarismul maximal.De sapt viitoare vine frigul si gata cu activitatea fizica.ca apoi dupa sarbatori ---> atunci toti vor, si cat de repede :goodposting:

toti intreaba: in 2 luni vreau sa slabesc 10 kg?ce sa iau sa slabesc?vreau sa slabesc numai de AICI- burta ... ca la picioare is ok ...

i am out of abracadabra....

 

ps: nu te inervezi ce te enervezi :blink: inervatia e musculara :D

 

a fost voita?:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bai,abea aparuse caprioara la liziera padurii si tu ai speriat-o?!?!

 

Tz tz tz...ce oameni!

 

Prietena mea vine acum cu mine la sala si e funny cum o mai intreb pe unde a facut febra musculara ca sa vedem ce exercitii sa mai faca! :goodposting:

Editat de Niko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt fete nu se dau sfaturi legate de alimentatie si exercitiile fizice necesare pt cel mai definit abdomen si fund? :goodposting:

 

 

alimentatie sanatoasa plus exercitii fizice..

 

pt fund

 

abdomen

 

presupun ca vrei sa faci acasa, fara aparate complicate.

 

http://www.bodyrock.tv/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i mai simplu cu silicoane , botox si chirurgie estetica ?

Presupun ca daca nu stii ce exerciti sint pentru fund si abdomen , nu mergi la sala , deci , nu prea ai chef de sport. Deeeeci , cred ca l-ai vazut pe Gigoloul nostru reprezentativ si vrei sa te bagi pe vrajeala. Gresesc ? :D

ba ar fii mai simplu, pt cine are bani de ele :D) si te inseli, merg cat de des pot la sala. dar din pacate nu fac progresele pe care as vrea sa le vad,doar reusesc sa imi mentin tonusul si greutatea ok. oricum se vede repejor cand lucrez ceva,deci ma gandesc ca ar trebui sa si diversific exercitiile, sa imi pun si eu patratele la avatar :goodposting: nu am nimic cu gigoloul vostru, you can keep it ....si funny aia cu caprioara stinghera :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh,glumeam, au mai fost fete pe aici, doar ca acum s-a cam discutat ce era de discutat, lumea e in apatie, poate daca ai aparut tu mai improspatam discutia.

 

Ce fel de exercitii lucrezi pentru abdomen si fesieri?Cate serii, de cate ori pe saptamana? Hai, varsa tot! :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh,glumeam, au mai fost fete pe aici, doar ca acum s-a cam discutat ce era de discutat, lumea e in apatie, poate daca ai aparut tu mai improspatam discutia.

 

Ce fel de exercitii lucrezi pentru abdomen si fesieri?Cate serii, de cate ori pe saptamana? Hai, varsa tot! :D

chiar m-am gandit ca s-a mai discutat,dar uite cate pagini sunt....nu am stat sa caut prin toate. sorry de readucerea in discutie a unui subiect epuizat. pai fac abdomene usoare la inceput sa ma incalzesc,apoi pun 10 kg pe abdomen si fac vreo 4serii de10. iar la fund mi-e ffff lehamite de fandarile cu greutati si la fel si genoflexiunile cu bara,intr-adevar dau rezultate,dar se maresc si pulpitele pe langa fund si nu prea sunt de acord :goodposting: in rest bag cardio :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar m-am gandit ca s-a mai discutat,dar uite cate pagini sunt....nu am stat sa caut prin toate. sorry de readucerea in discutie a unui subiect epuizat. pai fac abdomene usoare la inceput sa ma incalzesc,apoi pun 10 kg pe abdomen si fac vreo 4serii de10. iar la fund mi-e ffff lehamite de fandarile cu greutati si la fel si genoflexiunile cu bara,intr-adevar dau rezultate,dar se maresc si pulpitele pe langa fund si nu prea sunt de acord :goodposting: in rest bag cardio :blink:

 

 

Indreptari ai incercat?Cu picioarele drepte,tot pt fund

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar m-am gandit ca s-a mai discutat,dar uite cate pagini sunt....nu am stat sa caut prin toate. sorry de readucerea in discutie a unui subiect epuizat. pai fac abdomene usoare la inceput sa ma incalzesc,apoi pun 10 kg pe abdomen si fac vreo 4serii de10. iar la fund mi-e ffff lehamite de fandarile cu greutati si la fel si genoflexiunile cu bara,intr-adevar dau rezultate,dar se maresc si pulpitele pe langa fund si nu prea sunt de acord :goodposting: in rest bag cardio :blink:

 

Daca nu vrei sa mai ingrosi deloc cvadricepsul (pulpitele) atunci poti sa faci exercitiul care izoleaza foarte bine fesierii la aparatul special, iti atasaz o fotografie cu aparatul. Fesierii mai intra foarte putin la hiperextensii, daca tii banca la un nivel mai jos decat abdomenul, undeva in zona inghinala.

Adica la hiperextensiile pentru lombari, daca schimbi pozitia bancii si o tii mai jos introduci si fesierul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu vrei sa scapi de grasimea de pe fund si abdomen?sau vrei sa iti bombezi funduletu?pentru bombat eu zic ca fandarile sunt cele mai bune, in special fandarile executate din mers.

 

Mesaj completat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu vrei sa scapi de grasimea de pe fund si abdomen?sau vrei sa iti bombezi funduletu?pentru bombat eu zic ca fandarile sunt cele mai bune, in special fandarile executate din mers.

 

Mesaj completat

 

nu prea am grasime pe fund, vreau sa il maresc de fapt.dar numai fundul. iar la abdomen stau binisor, nu am grasime nici pe el,vroiam decat sa fac patratele si pe el,dar se pare ca greutatile dau rezultate bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

greutati_picioare_in.jpg

Asta e aparatul, l-am incercat si eu intr-o zi, chiar am facut febra la fese! :goodposting:

 

http://www.acasatv.ro/fitness/un-exercitiu...-tonifiate.html

 

asta e foarte bun dar daca nu il are acolo poate sa faca pe plan orizontal si sa isi puna saculeti cu nisip pe glezna, sau sa foloseasca banda elastica infasurata pe talpa cu punct de fixare in sol.

 

Latex-Yoga-Band-Fitness-Band-L-75-.jpg

 

saculeti cu nisip se pot confectiona la un croitor fara sa platesti cine stie ce suma mare.Conteaza materialul sa fie rezistent si sa nu irite pielea prin frecare. ceva de genu

SandbagSet1.JPG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu prea am grasime pe fund, vreau sa il maresc de fapt.dar numai fundul. iar la abdomen stau binisor, nu am grasime nici pe el,vroiam decat sa fac patratele si pe el,dar se pare ca greutatile dau rezultate bune

 

In photoshop ai incercat? :goodposting: Fii serioasa, nu-ti treb un fund mai mare decat il ai acum :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In photoshop ai incercat? :goodposting: Fii serioasa, nu-ti treb un fund mai mare decat il ai acum :blink:

 

 

pai acum cum e ?mare sau mic?turtit sau bombat?tonifiat o ba?

ca ne baga fata in ceata :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alina, te rugam sa ne scoti din ceata :goodposting:

eu zic ca ar mai trebui, dar daca gixu zice k nu tre mai mare decat cat e :blink:

deja mi-a inseninat putin ziua

aaa, si pe aceasta cale iti mai multumesc o data ca esti saritor si m-ai ajutat cu operatia de apendicita :D

Editat de motoREA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca nici ea nu stie ce vrea.Lipsa asta de hotarare se regaseste la marea majoritatei.Una e sa te pui sa vorbesti ca vreai ceva si alta e sa o faci.JUST GO FOR IT... Sunt nenumarate mijloace de antrenament pentru fiecare,si acasa nu neaparat la sala.Doar sa vrei cu adevarat.e mai greu sa incepi,dar dupa ce te-ai obisnuit esti virusat.Devine un mod de viata.

3 ore pe saptamana fiecare poate sa isi aloce pentru sanatate.

Scuzele sunt usor de gasit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca nici ea nu stie ce vrea.Lipsa asta de hotarare se regaseste la marea majoritatei.Una e sa te pui sa vorbesti ca vreai ceva si alta e sa o faci.JUST GO FOR IT... Sunt nenumarate mijloace de antrenament pentru fiecare,si acasa nu neaparat la sala.Doar sa vrei cu adevarat.e mai greu sa incepi,dar dupa ce te-ai obisnuit esti virusat.Devine un mod de viata.

3 ore pe saptamana fiecare poate sa isi aloce pentru sanatate.

Scuzele sunt usor de gasit...

ei, cum sa nu stiu ce vreau. da, asa il vreau, mai mare si bombat,logic, nu asta e trendul?:goodposting: nu sunt lenesa si chiar vreau cu adevarat...de ce purtam de fapt discutia asta despre nehotarare?eu ma duceam regulat vara la sala,acum mai trag chiulul din cauza programului de munca,dar nu inseamna k sunt delasatoare. dar conteaza mult sa ai si cu cine sa mergi si cine sa te motiveze.eu ma duc sg,la o sala de langa mine,iar antrenorul pe langa faptul ca ma streseaza cu intrebarile gen cum iti mai merge?nu stie mare lucru sa ma invete,asa ca prefer sa fac eu din ce stiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu pt asta se angajeaza lumea "antrenor" la sala, sa agate? Cum altfel poti justifica faptul ca lucrezi pe 3 lei seminte. O juma de an de sala si gata, estem atrenori :goodposting:

 

Iti trebuie o partenera de antrenament si cel mai important, alta sala :D Ideea e ca pana nu te vede la "lucru", un antrenor nu-ti poate recomanda un program cu sanse reale de reusita. Tu ai marele avantaj ca nu pleci din postura de minge medicinala, la tine sunt ,maxim, retusuri.

 

Pune o poza ca sa vada si gix cu cine are de a face, poate reuseste sa-ti recomande ceva dar fara cele de mai sus ma indoiesc ca vei face ceva :blink:

 

PS: keep it on-topic, lasa aprecierea si operatiile de apendicita pentru alta data, ei n-au nici o vina :D Ti pup

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[Pai nu pt asta se angajeaza lumea "antrenor" la sala, sa agate? Cum altfel poti justifica faptul ca lucrezi pe 3 lei seminte. O juma de an de sala si gata, estem atrenori

 

 

 

da,asta asa e :goodposting:

Poate i-ar trebui o antrenoare,asa cel putin ,iese din discutie faza cu "agatatul "

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor, cer cateva sfaturi de alimentatie si antrenament va rog

 

Incep asa in mare ca sa fac o impresie asupra mea: 2 ani de canoe pe la 16-17 ani,iar de la 17 incoace (22 acum) sala cand si cand. Adica o luna da, doua nu, doua da, vreo juma de an nu.....recent m=am apucat iar si am 2 luni deja, ca stil de viata e destul de agitat, deci nu munca de birou.

 

In aceste 2 luni mananc cam de 3-4 ori pe zi cam asa:

dim pe la ora 7 piept de pui la grill cu 3-400 gr de legume concelate si putin calite in ulei de masline, ceva branza, un ou

Pe la pranz putina ciorba, supa, si un fel doi macare gatit(orez, sarmalute, un piure cu carne, etc....oricum fara arsura, grasimi prea multe)

Iar pe seara tot piept de pui cu aceleasi legume congelate(gen amestec mexican)

Cateodata cand muncesc in schimbul 2 si vin pe la 11 acasa imi este foame si mananc doar ceva legume, cereale, fructe confiate.

 

Intre mese, mai bag cate un biscuite, un snikers, o ciocolata, ceva dulce:)

 

La sala ma duc cand apuc, si fac cam asa: luni piccioare, marti piept, miercuri spate, joi umeri trapey, vineri brate, sambata duminica pauza...asta in mod ideel desi uneori, intr-o sapt nu apuc sa le fac pe toate.

 

As dori sa-mi dati cateva sfaturi legat de alimetatia mea si de antrenament,

 

o seara buna!

Editat de cashu21
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca este pe aicea cineva care stie mai multe in domeniu si poate sa ma sfatuiasca as fi foarte recunoscator

 

am urmatorul program (pt cresterea masei musculare )

 

LUNI- Umeri+Picioare

 

Marti- Piept+Biceps

 

Miercuri- Spate+Triceps

 

Joi- Umeri+Picioare

 

Vineri- Piept+Biceps

 

Sambata-Spate+Triceps

 

Duminica- Liber

 

in fiecare zi cam 2 ore + abdomene

 

ce vreau sa intreb e daca este eficient antrenamentul

Editat de Wollt_Rider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Culturism si fitness

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...