Sari la conținut

Chopperisti-Show Your Tattoos!


sbsmoto
 Share

Postări Recomandate

  • 3 months later...
  • Răspunsuri 365
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 4 months later...
  • 3 months later...

Salutare,

 

Vin si eu pe aici cu o rugaminte/intrebare.

 

De ceva timp caut si eu pe cineva care se pricepe la tatuaje. Primul l-am facut in 2008 si de atunci ma mininca sa-mi mai fac unul. Mai intii am zis ca mi-l fac pe al 2lea cind s-a nascut nepoatamea ( acum un an jumate). Am cautat cineva care sa se priceapa, dar canci. Dupa care am zis ca mi-l fac cind imi iau motorul. L-am cumparat acum 3 sapt si tot canci.

Problema e in felul urmator:

 

De vreo 3 ani stau pe meleaguri foarte indepartate, intr-o tara de imbecili. Am prieteni/amici care au fost la studiouri pe aici si daca nu le dai o poza cu exact ceea ce vrei( si chiar si asa poti avea surprize), ei nu sint in stare sa gindeasca si sa deseneze ceva calumea..

Am incercat de nenumarate ori la diverse studiouri si artisti sa le explic ideea mea, dar pinaa la urma tot cu un desen de tot ra*atul se prezentau, asa ca m-am lasat pagubas. Am incercat si varianta de a contacta amici/prieteni care au talent la desen, dar multi sint pe desen tehnic sau artistic si parca nu se pupa cu tatuajul.

Eu stiu exact ceea ce vreau, numai ca eu si desenul... ca Hitler si baletul.

Intrebarea/ rugamintea mea este daca ar putea sa ma ajute cineva cu un desen. In august plec in vacanta citeva zile si as vrea sa mi-l bat atunci.

 

Daca se poate un PM ceva ar fi super si ramin indatorat.

 

Va multumesc aniticpat cu respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in ce oras din romania ajungi ?

 

Aici e tot baiul. Daca as fi ajuns prin romania nu as fi postat aici. m-as fi dus la un studio, as fi vorbit cu cineva cu cap si as fi rezolvat treaba. Fiind la vreo 20.000km distanta si nici nu mai ajung in curind prein Europa... mai greu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 1 month later...

salutare, m'am decis sa'mi fac un tatuaj si cum nu ma tenteaza deloc sa dau buzna pe la orice colt de strada cu scris colorat si 3 poze'n geam sau sa'mi cumpar un voucher amarat de pe net si sa ma las pe mana oricui "tattoo artist"...ma poate ajuta cineva cu niste sugestii / numere de telefon de la oameni seriosi?! sunt din Bucuresti, multumesc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Vizitator gollum

salutare, m'am decis sa'mi fac un tatuaj si cum nu ma tenteaza deloc sa dau buzna pe la orice colt de strada cu scris colorat si 3 poze'n geam sau sa'mi cumpar un voucher amarat de pe net si sa ma las pe mana oricui "tattoo artist"...ma poate ajuta cineva cu niste sugestii / numere de telefon de la oameni seriosi?! sunt din Bucuresti, multumesc...

 

http://www.jacktattoos.com/

 

il recomand cu incredere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Gromovnik

Sper ca stiti toti ca tatuajele sunt facute teoretic pe viata si ca dor rau. Mai rau doare indepartarea lor prin laser, iar procedura lasa cicatrici urate.

 

Asadar, tatuajul de dragul impodobirii trupului este o greseala enorma. Personal cred ca un tatuaj trebuie sa reflecteze personalitatea purtatorului, acel ceva ce-l porti vesnic cu tine si sa nu fie o toana de moment, pt. ca-i "in".

De aceea sfatuiesc orice netatuat sa gandeasca bine, inainte sa faca pasul de a se insemna pe viata.

 

Sunt tatuat, deci probabil ca stiu ce zic, dar nu-i sigur. :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu inca nu am tatuaj, dar acuma vreau sa-mi fac cadou unu de ziua mea. Vreau sa fie cadoul meu la implinirea varstei de 30 de ani, de ceva ani doresc sa-mi fac unu. Am ceva desene la baza, tin sa specific ca sunt placut impresionat de cele tribale si urmeaza sa-mi fac unu mai complex tribal care va fii pe spate si umeri!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=584504208242199&set=a.555182771174343.147130.100000478768649&type=1&relevant_count=1

No, am comis-o si eu aseara.
2004-anul in care am aflat ca am cancer, de care am scapat desi primisem 25% sanse sa scap.
Ribbon-ul - negru pentru cancer de piele, portocaliu pentru melanom.

respect
padre

 

LE - nu stiu cum sa pun poza... :(

Editat de padre2211
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=584504208242199&set=a.555182771174343.147130.100000478768649&type=1&relevant_count=1

No, am comis-o si eu aseara.

2004-anul in care am aflat ca am cancer, de care am scapat desi primisem 25% sanse sa scap.

Ribbon-ul - negru pentru cancer de piele, portocaliu pentru melanom.

 

respect

padre

 

LE - nu stiu cum sa pun poza... :(

ii fain

si felicitari pentru tarie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...