Sari la conținut

Ducati Desmosedici De Serie


odhin
 Share

Postări Recomandate

:cheers: .off topic.am vazut multi pe forum cu multe critici(maj venite de la cei ce n-au nici o treaba) legate de fiabilitatea motocicletelor europene si in special a celor italiene de parca astea ar fi facuta din kcakat si pe alea japoneze zeus insusi le ar fi construit. u ai avut probleme cu modelele ducati sau e doar gargara ce se spune p-aici?

ps:nu te supara da intreb si eu: de ce ai si un 999s si un 999 r xerox?

Editat de allias
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@allias

Stii povestea cu vulpea si cu strugurii ? De-aia nu-s bune italienele. :cheers:

De ce am un 999R si un 999S ?

Din urmatorul motiv :

Am incercat intai 999RXerox pe circuitul din Croix en Ternois in Franta. Mi-am dat insa seama ca e un motor mult prea valoros pentru a-l forja pe circuit. Unde mai pui un mic incident la carenele din carbon sau la piesele din magneziu ? Multzi m-au intrebat : nu-i pacat de asa motor serie limitata? Bineintzeles ca da !

Atunci am comandat un motor ceva mai modest, 999S. Dupa rodaj si prima inspectie, demontam carenele de serie, esapamentul, cauciucurile, chiulasa .....si il modificam impreuna cu un prieten, dealer Ducati din Germania, pentru mersul exclusiv pe circuit.

Sunt in Germania niste circuite foarte frumoase unde racing week-endurile cu prietenii fac o mare placere.

Asta-i motivul.

Salutare catre mare !

Roli

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asadar nu snt probleme mari cu fiabilitatea.ma gandeam sa mi iau un monster mai domol la mana a doua si d-aia intrebam(cum vad ca esti un motociclist destul de experimentat,te intreb si pe tine:ce motocicletal sa mi i-au ca si prim model.banii sunt cam 3-4000 de euroi si ma gandeam la un naked la mana a doua).oricum vreau sa vad si poze cu 999s ul modificat.

salutare

Editat de allias
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

ON TOPIC:

50 000 euro e un pret neexagerat. Chiar destul de mic. Sa nu uitam ca 50 000 e MV Agusta 1000 F4 Tamburini. Si asta e tot o legenda, dar nu e nici un stoc limitat. Apoi, avem Y2K, care vine cu odata cu plecarea din buzunarul tau a 180 000 euroi. Si vorba lu' ala de pe discovery: Y2K are la fel de multa legatura cu motociclismul cum are un peshte.

 

OFF TOPIC:

E si normal ca detinatorii de jap-uri sa zica ca europenele is aiurea. Intr-adevar, mai putin manevrabile, dar sa nu uitam, ca ti se face pielea de gaina cand mergi cu un 350Z sau Skyline GT... sau Supra.... dar nu le poti compara, frate, cu Ferrari, Lamborghini sau Mercedes (SLR McLaren F1 GTR). La cele din urma ai orgasm cand mergi, in p**a mea!

 

Si inca ceva... europencele is mai bune, pt ca noi suntem europeni si avem _pula mai mare ca japonezii!!! hahaha! cu 5 cm mediu. :lol: Si japonezele nu-s bune, ca toate au tzatzele mici!!! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

QUOTE(SILVIU.C @ Aug 12 2006, 01:29 AM)

 

De aia toti iti doresc ,macar asa odata in viata ,sa fie cu o japoneza?!?!?

 

 

Eevideent... Nu se putea altfel.... Marele Silviu sa nu dea un reply macar asa la shto.........

 

Off topic: Snapshot ai mai multe reply-ul decat celalat, intr-un timp mai scurt. Se ridica un semn de intrebare asupra celui care de replyuri la shto???

 

On topic: Desmosedici e de vis. Oare o sa-l ia cineva din Romania???

Editat de nec+ultra
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ON TOPIC:

50 000 euro e un pret neexagerat. Chiar destul de mic. Sa nu uitam ca 50 000 e MV Agusta 1000 F4 Tamburini. Si asta e tot o legenda, dar nu e nici un stoc limitat.

tamburinii cred ca e mai ieftin .parca era vreo 38000..si e stoc limitat..nu s au fabricat decat vreo 400-500 de bucati

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tamburini s-a produs in 300 de exemplare si e cam sold out.

 

Ago s-a produs in 300 de exemplare si e cam sold out.

 

Editia limitata a lui MVA de acest an este Senna, tot 300 de exemplare.

 

Toate au fost undeva la EUR 38,000.

 

Benelli Tornado LE s-a produs in 150 exemplare. Pretul tot cam pe acolo.

 

Ducati va produce 300 de Desmodesici pe an. Aici e normal sa coste EUR 50,000 pentru ca e tehnologie GP si nu Superbike ca la cele de mai sus. Nu are termen de comparatie la ora asta pe piata.

 

 

 

 

.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ideea e ca astia de la mv agusta scot modelele astea limitate pt ca au descoperit o nisa in piata ce nu era satisfacuta de nimeni.in plus prin vanzarea acestor modele (ce sunt achizitionate cu precadere de catre colectionari si isi petrec restul vietii ca mobilier in garaje luxoase)mv agusta isi finanteaza partial participarea in moto gp si alte competitii de gen.

 

Tamburini s-a produs in 300 de exemplare si e cam sold out.

 

 

 

Ducati va produce 300 de Desmodesici pe an. Aici e normal sa coste EUR 50,000 pentru ca e tehnologie GP si nu Superbike ca la cele de mai sus. Nu are termen de comparatie la ora asta pe piata.

.

:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...