Sari la conținut

Yamaha Xj


MaDoG
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Conform acestui review difera. Acum nu stiu daca intr-atat incat sa nu le poti folosi deloc. Sper ca cineva cu cunostinte mai bune sa te lamureasca.

Editat de Cooler
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salutare a montat cineva tobe after-market?Daca se poate un link.Merci.

http://www.barracudaexhaust.com/Barracuda-RS3-Series-Yamaha-XJ-600-S-N-Diversion-Seca2-91-03-4-1-Fullsystem-Road-Legal-EEC-ABE-homologated

» Post actualizat in 12 Aug 2014 06:56

Ca să mai și postez în topicul ăsta, anunț că Diva mea a depășit 70.000 km, din care ultimii 40.000 cu mine în șa. Și nu, nu o vând! :biker:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Nu sunt posesor de Diversion dar ajut un prieten la intretinerea acestuia (XJ600 din 1992). Deci intrebarea: a reusit cineva sa scape de acel zgomot care pare sa vina de la ambreiaj (sunt din ce in ce mai sigur ca nu de acolo vine!) si dispare cand tragi maneta de ambreiaj? Am desfacut ambreiajul, am verificat arcurile din spatele oalei de ambreiaj, nu au joc stau tapan in locas, am inlocuit boltul de la pinionul care antreneaza pompa de ulei....fara nici un rezultat zgomotul persista

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt posesor de vreo 2 luni al unei Yamaha XJ 900F. Am o intrebare pt proprietarii de asemenea utilaje: ce ulei folositi pt cardan? Manualul recomanda SAE 80 API GL-4 Hypoid gear oil.

Merci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca la orice motocicleta. Uita-te la furci,sa nu curga, la lant, starea consumabilelor,sa nu curga ulei pe undeva. Daca ai posibilitatea vezi cutia de viteze,schimband toate vitezele pe rand. Oricum,analizeaz-o bine inainte s-o cumperi si sa iei cu tine pe cineva care se pricepe cat de cat daca poti :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Buna ziua,

 

sunt posesor de Yamaha XJ600S Diversion (an 1998) de cateva luni si carnet categoria A din `99.

De cand am luat-o, am vazut ca era cazuta si reparata cu piese de prin vecini insa am zis ca se rezolva rapid, mai ales ca nu sunt chiar strain cu mecanica. E uite ca nu este chiar asa de simplu. Daca piese am gasit, ceva seccond (plastice si fieratanii), ceva noi de prin magazinele noastre (originale) si ceva de pe ebay.com, cu identificarea pieselor potrivite pentru modelul meu este un pic mai greu. Concret: ma poate ajuta cineva cu poze cu capeti de ghidon, originali pentru modelul din 1998? Eu am 2 feluri si nu stiu care este cel original pentru modelul meu. De asemenea as fi recunoscator daca ar putea cineva sa masoare catadioptrul de pe prelungirea aripa spate (cei care au asa ceva) si sa-mi spuna dimensiunile. Nu de alta dar cel din Japonia costa foaaaarte mult pentru ce stie sa faca.

Multumesc anticipat pentru ajutor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...