Sari la conținut

Yamaha Xj


MaDoG
 Share

Postări Recomandate

salut din nou diversionistii dupa o absenta mai lunga.din pacate concediul meu s-a scurtat odata cu vestea ca voi fi detasat aprox.1an peste hotare.asadar daca printre voi se afla un doritor de xj900s diversion,va stau la dispozitie cu detalii amanuntite la 0743.334.167.pret informativ 1800euro.reamintesc ca motorul merge si arata excelent.

toate cele bune!

 

ia scrie fratioare cam cat consuma xj-ul de 900 sincer oras afara si mixt ...ca sunt interesat ..kardanul cum se comporta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ia scrie fratioare cam cat consuma xj-ul de 900 sincer oras afara si mixt ...ca sunt interesat ..kardanul cum se comporta?

motocicleta se comporta perfect dtpdv,asta incluzand si cardanul.iar vis-a-vis de consum:vreo 3zile prin oras,doua drumuri mangalia-constanta(180km) si o iesire in grup alaltaieri(210km)in regim de mers cuminte=6,2%

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motocicleta se comporta perfect dtpdv,asta incluzand si cardanul.iar vis-a-vis de consum:vreo 3zile prin oras,doua drumuri mangalia-constanta(180km) si o iesire in grup alaltaieri(210km)in regim de mers cuminte=6,2%

Salut , am mai spus ca xj-ul tau de 900 e misto, bafta la vanzare :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratiori si nepoti : eu cand plec la drumetie scot 6 l /100km , dar motorul asta te obliga sa-i "dai gaz" nu gluma , cardanul e o poezie ! un amic cu motor similar se lauda cu un consum mai mic , a facut carburatia insa , zice ca scoate 5/100

Editat de Vittore
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-43874-0-55609500-1316766850_thumb.jpg

 

La inceput de septembrie am facut drumul acesta. aprox 1850 de km

deoarece faceam plinu pe la 200-250 de km sa fim siguri ca nu ramanem undeva pe serpentine fara benzina am putut sa-mi fac consumul destul de des:

- valorea minima 4,1

- valoarea max 4,7

 

Motorul s-a comportat bine.

trebe mentionata ca plecarea a fost ceva de genu:

miercuri - "merem in austria?"

- "merem, cand pronim?"

- "vineri dimineata!"

- ...perfect! vineri la 7 dimi am iesit de la lucru... ma duc dorm 2 ore si putem pleca!

Deci nu prea am avut eu timp sa pregatesc motorul asa ca in HU am mai intins un pic lantul pt ca am observat ca are deja un joc imnes. In AU am obs ca uleiul a ajuns sub nivelul minim (am cumparta cel mai scump ulei din viata mea 22 euro litrul) si la intoarcere am obs ca furca stanga scapa ulei

 

Kilometraj actual: +92.000 km

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, tocmai am facut primul meu consum :)

Alimentat 10l, efectuat 185 de km pana in clipa care m-a lasat mobra la Favorit la stop unsure.gif Sfant e butonul RES :)

 

Dupa calculele mele, am un consum de 5,4

Sa tii minte si sa ai grija sa nu se termine benzina intr-o depasire la 100km/h sau intr-o curba. Consumul e ok dar o sa fluctueze pe viitor datorita conditilor de trafic , experienta etc

In rest :cheers:

 

@dragonlord faina tura :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi s-a rupt tumburusul ala de la cablul de ambreiaj... 1m 2 variante: ori repar tumburusul dar cine stie pentru cat timp ori cumpar un nou cablu de ambreiaj. As merge pe a 2 a varianta.

Intrebarea mea unde gasesc asa ceva ??

Incearca la un magazin moto din localitatea ta sau in piata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost la 2 dar nu au pe stoc asa ceva, fac ei comanda si ar veni cam 170 ron, dar mai bine comand eu de pe bay si dau 20 de dolari

De ce nu-ti iei de aici ?

http://www.emoto.ro/piese-moto-si-accesorii/cabluri/cablu-ambreaj/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mergem impreuna la Timisoara , anul asta eu am ajuns de 2 ori p-acolo , e intr-un mare fel orasul asta , dau un "like it" , bafta cu cablul !

 

Deci se prefigureaza o prima iesire pentru viitorul sezon :) Imi doresc de mult timp sa vad orasul acela minunat. Am fost in Arad si Oradea si mai toata lumea mi a spus ca Timisoara e mai frumoasa. Asta m-a uimit pentru ca stiu cat de falosi sunt ardelenii in ceea ce priveste orasele lor.

 

Cu cablul nu am rezolvat mare chestie, va trebui sa il iau pe comanda dar asta o voi face pentru sezonul viitor. Pana atunci se va repara pastila de unde a si sarit cablul. smile.gif

 

:cheers:

 

Primesti Alex mare brigada de bucuresteni la anu' ? beer.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie cineva cum se regleaza avansul la aprindere la yamaha xj600s?am manualul dar pozele sunt cam sterse..pun si o poza mai jos pentru exemplu.daca este decalata se invirte de generator cu o cheie fixa sau de roti cu ambreiajul cuplat in 1-a?ms.

post-45302-0-24402400-1317577106_thumb.jpg

Editat de justme2009
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie cineva cum se regleaza avansul la aprindere la yamaha xj600s?am manualul dar pozele sunt cam sterse..pun si o poza mai jos pentru exemplu.daca este decalata se invirte de generator cu o cheie fixa sau de roti cu ambreiajul cuplat in 1-a?ms.

 

 

La xj nu ai cum sa reglezi avansul.Aia se face automat din cdi ,curba de avans e in map-ul care il contine cdi.Pt curiozitatea ta scanteia o da cand repereul care trece langa senzor se termina,nu cand incepe. Ai doua simboluri pe fulia cu repere.Uul e T si celalalt F.T e pct mort superior si F e fire.unghiul dintre ele e avansul.Ala il poti muta doar cu dalta si ciocanul :grinbandit:

Editat de edysson
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

salutare, din pacate la prima tranteala am pierdut mult ulei si de fiecare data cand merg cu ea primii km se aprinde martorul de ulei, pe urma isi revine.

vreau sa ii mai completez ulei numai ca nu stiu ce fel de ulei ar trebui sa adaug...este un model general ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare, din pacate la prima tranteala am pierdut mult ulei si de fiecare data cand merg cu ea primii km se aprinde martorul de ulei, pe urma isi revine.

vreau sa ii mai completez ulei numai ca nu stiu ce fel de ulei ar trebui sa adaug...este un model general ?

Salut , fiind o cantitate "mica" de ulei care completezi nu prea conteaza marca sau vascozitatea, sa fie doar mineral sau semisintetic uleiul de completare si de motociclete. Mergi pe un 10w40 sau 15w50 semi, sau mineral.(nu exista un model general) :ok: Spor

Editat de -alex-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si inca o intrebare, moto ma forteaza sa i schimb vitezele pe la 3 sau 4 mii de ture ca altfel huruie ingrozitor...asta ar trebui sa fie carburatia nu ?

Huruit suna a problema la cutia de viteze! daca merge "infundat" si sare ca o capra atuncea e carburatia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...