Sari la conținut

7-8 Nov Hai ca e soare!


MihneaRatte
 Share

Postări Recomandate

Putem incerca in zona Valenii de Munte, poate e cineva care cunoaste bine zona.. Sunt foarte multe forestiere pe acolo si zona e frumoasa, mai ales in perioada asta.

Preferabil fara prea mult noroi ca am cauciucurile foarte tocite :kiss:

 

Andrei..

 

 

Eu cunosc mai bine zona comunei Posesti - Valea Plopului, Valea Screzii, Rotarea, Slon - 20 de km de Valenii de Munte in drumul spre Buzau. Ca sa nu mai spun ca am cazare gratuita la mine acasa :P si o curte suficient de mare pentru price tip de cort.

Numai ca nu pot ajunge weekendul asta, insa weekendul celalalt vreu neaparat sa ajung in zona (21-22 nov. 2009). Cu masina bineinteles :)

 

Pun si cateva foto :( Valea Screzii, Piatra Rotarii, Tabla Butii.

 

 

 

Mihaela

 

PS: drumurile pana acolo sunt pietruite. 100 km din Bucuresti pana la Valea Screzii si drum ok :P

post-43514-1257815619_thumb.jpg

post-43514-1257815629_thumb.jpg

post-43514-1257815637_thumb.jpg

post-43514-1257815645_thumb.jpg

post-43514-1257815653_thumb.jpg

post-43514-1257815663_thumb.jpg

post-43514-1257815673_thumb.jpg

post-43514-1257815679_thumb.jpg

post-43514-1257815717_thumb.jpg

post-43514-1257815722_thumb.jpg

post-43514-1257815729_thumb.jpg

post-43514-1257815735_thumb.jpg

post-43514-1257815741_thumb.jpg

post-43514-1257815752_thumb.jpg

post-43514-1257815767_thumb.jpg

post-43514-1257815773_thumb.jpg

post-43514-1257815779_thumb.jpg

post-43514-1257815786_thumb.jpg

post-43514-1257815796_thumb.jpg

post-43514-1257815803_thumb.jpg

post-43514-1257815809_thumb.jpg

Editat de Phaniske
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 111
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

daca fanfane a scapat cu carenele intregi, si oglinzile :) tu n-ai probleme andrei! Asta micu e cu caucioace de asfalt si tot a dovedit namoalele. Cat despre cort, are bunica-mea de vanzare ciorapi flausati de lana cu gluga!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cunosc mai bine zona comunei Posesti - Valea Plopului, Valea Screzii, Rotarea, Slon - 20 de km de Valenii de Munte in drumul spre Buzau. Ca sa nu mai spun ca am cazare gratuita la mine acasa :P si o curte suficient de mare pentru price tip de cort.

Numai ca nu pot ajunge weekendul asta, insa weekendul celalalt vreu neaparat sa ajung in zona (21-22 nov. 2009). Cu masina bineinteles :)

 

Pun si cateva foto :( Valea Screzii, Piatra Rotarii, Tabla Butii.

 

 

 

Mihaela

 

PS: drumurile pana acolo sunt pietruite. 100 km din Bucuresti pana la Valea Screzii si drum ok :kiss:

 

Imi place zona, dar daca nu mergi cu noi nu garantez ca o sa reusim sa ne intoarcem de unde am plecat.

Nu tin neaparat sa mergem cu o persoana care cunoaste locul, dar avand in vedere ca trebuie sa ne intoarcem la o data si ora exacte, n-ar fi rau sa existe una.

Putem sa hoinarim prin zona Valenii de Munte mult si bine ca sunt zeci de forestiere, iar daca noi nu le cunoastem, intrebam satenii.

Depinde doar de dorinta comuna referitoare la iesirea asta.

Eu unul vreau doar natura, o palinca in varf de deal sau munte, un foc de tabara si liniste.

 

 

 

daca fanfane a scapat cu carenele intregi, si oglinzile :P tu n-ai probleme andrei! Asta micu e cu caucioace de asfalt si tot a dovedit namoalele. Cat despre cort, are bunica-mea de vanzare ciorapi flausati de lana cu gluga!

 

 

Chiar nu imi fac griji ca voi avea probleme. Dau oglinzile jos si ii dau bice. Atata timp cat suntem mai multi, n-o fi o catastrofa sa le aducem la verticala. In fond, trebuie sa avem ce mesteri in scurta perioada cand nu s-o putea circula.

Se mira cineva mai sus ca ne bagam stradalele in noroaie. Tourere-le astea sunt un mare compromis, nu fac nimic exceptional, dar iti ofera cate putin din toate, iar putinul asta e relativ si momentan suficient pentru mine.

Poate dam o tura anul asta, Mihnea, ca ne-am tot nimerit pe frecvente diferite pana acum.

 

Andrei..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@namaste: eu plec sambata viitoare, pe 21 nov. dupa-amiaza si ma intorc duminica seara. Repet, cu masina :P

Weekendul asta nu am cum :(

 

Distractie placuta!

 

Si mai vedem ce va fi pana saptamana viitoare :)

 

M.

 

PS: de acola pana la Vulcanii Noroiosi se ajunge usor, Slanic Prahova de asemena, Brasov etc. :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi place zona, dar daca nu mergi cu noi nu garantez ca o sa reusim sa ne intoarcem de unde am plecat.

Nu tin neaparat sa mergem cu o persoana care cunoaste locul, dar avand in vedere ca trebuie sa ne intoarcem la o data si ora exacte, n-ar fi rau sa existe una.

Putem sa hoinarim prin zona Valenii de Munte mult si bine ca sunt zeci de forestiere, iar daca noi nu le cunoastem, intrebam satenii.

Depinde doar de dorinta comuna referitoare la iesirea asta.

Eu unul vreau doar natura, o palinca in varf de deal sau munte, un foc de tabara si liniste.

 

 

 

 

 

 

Chiar nu imi fac griji ca voi avea probleme. Dau oglinzile jos si ii dau bice. Atata timp cat suntem mai multi, n-o fi o catastrofa sa le aducem la verticala. In fond, trebuie sa avem ce mesteri in scurta perioada cand nu s-o putea circula.

Se mira cineva mai sus ca ne bagam stradalele in noroaie. Tourere-le astea sunt un mare compromis, nu fac nimic exceptional, dar iti ofera cate putin din toate, iar putinul asta e relativ si momentan suficient pentru mine.

Poate dam o tura anul asta, Mihnea, ca ne-am tot nimerit pe frecvente diferite pana acum.

 

Andrei..

Cu mare drag, weekendul viitor sunt liber,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde vezi tu stradale? Au fost niste allroundere. :P

Aaaa, ai dreptate. Uitasem ca asa le zice. :(

Avem si noi una in familie, care a tras o tranta in plus fata de cea a lui Mihnea acu' o luna jumate. :kiss:

Pacat ca n-am putut sa va insotim, pentru ca partea aceea de Dobrogea ne lipseste din palmares. Poate la anu'.

Bafta! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Melciule, te punem intr-un atas? Prin padure, noroaie si bolovani?

 

funny one... dar s-a mai vazut cazuri.

 

Razi tu razi, dar vezi ca vin pastilat si cu ketonal dat pe unde ar putea sa doara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai uite ca Mihnea a incercat si asta si n-a mers. El a scapat de oglinzi repede si tot a cazut dupa aia. Sau e vreo diferenta daca le scoti tu sau daca se rup ? :)

Mesaj completat

 

Frate, tu zici ca Transalpul e vaca ?!? Pai e un vitelus pe langa CBF-uri. Iar de suspensii, ce sa mai zic, ca e la cateva clase deasupra. Asa ca daca noi ajungem cu ale noastre, nu se poate sa nu ajungi si tu cu Transalpul.

 

Mi-ar place si mie la cort, acolo la Gura Dobrogei e o zona superba de ramas la cort. Dar nu cred ca mai e cazul in perioada asta a anului... Deci nu stiu daca e de mers 2 zile.

 

 

Vina mea ca n-am bagat de seama cu ce ati mers in tura trecuta. Transalpul e vaca, fara discutie. Cbf-ul e deja la categoria hipopotam, dar nu are nicio legatura. Cea mai buna motocicleta de teren e vointa.

Hai ca n-om muri noi o noapte, la marginea focului. E mult prea obositoare si agitata o tura de o zi, iar eu vreau si ceva relaxare.

 

Andrei..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...