Sari la conținut

Accident moto in Berceni?


Just_John
 Share

Postări Recomandate

M-a sunat un prieten acum, sa-mi spuna ca baiatul tocmai era bagat in ambulantza, si politia vorbea cu soferul care/pe care l-a pocnit. Nu cunosc circumstantele, dar daca il recunoaste cineva poate da o fuga sa vada ce si cum. Avand in vedere zona accidentului, presupun ca a fost dus la Sp. 9, la Baltazar - de starea baiatului se poate intreba acolo, eventual..

 

Nu cunosc modelul motorului, omu' mi-a spus Honda, dar nu stiu daca a citit pe rezervor sau doar si-a dat cu presupusul.. mai ales ca a spus si ceva de un portbagaj rosu (topcase?)..

 

Nu sunt in Berceni acum, o sa dureze ceva pana aterizez pe-acolo, daca e cineva prin zona care poate arunca un ochi la motor ar fi mare lucru!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-a sunat un prieten acum, sa-mi spuna ca baiatul tocmai era bagat in ambulantza, si politia vorbea cu soferul care/pe care l-a pocnit. Nu cunosc circumstantele, dar daca il recunoaste cineva poate da o fuga sa vada ce si cum. Avand in vedere zona accidentului, presupun ca a fost dus la Sp. 9, la Baltazar - de starea baiatului se poate intreba acolo, eventual..

 

Nu cunosc modelul motorului, omu' mi-a spus Honda, dar nu stiu daca a citit pe rezervor sau doar si-a dat cu presupusul.. mai ales ca a spus si ceva de un portbagaj rosu (topcase?)..

 

Nu sunt in Berceni acum, o sa dureze ceva pana aterizez pe-acolo, daca e cineva prin zona care poate arunca un ochi la motor ar fi mare lucru!

daca intr-adevar e la sp. 9, cred ca ar tb contactat Gixxu'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca intr-adevar e la sp. 9, cred ca ar tb contactat Gixxu'

Am vorbit cu Gixxu', daca apare pe-acolo anuntza.. Sa speram ca e ok, omu' l-a vazut doar cand il urcau in ambulanta, si nu prea misca..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit cu Gixxu', daca apare pe-acolo anuntza.. Sa speram ca e ok, omu' l-a vazut doar cand il urcau in ambulanta, si nu prea misca..

:)

daca e acolo, cu siguranta o sa afle ca doar la el ajung toate urgentele...

iar daca nu, o sa incerc eu maine sa aflu prin centrala de la mine pe la celelalte spitale de urgenta( ar mai ramane Floreasca si Municipalul in principiu)

poate aflam insa si un nume si posteaza cineva ca doar dupa nr motocicletei si aspecte legate numai de asta, e cam greu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana acum nimic. Ori era ok si a ales sa plece pe propriile picioare ori l-au dus la alt spital. In 40 de minute ajungeau si cu ambulanta impinsa.

Eu zic ca l-au dus mai degraba la Municipal, ca Floreasca e mai departe, dar cine stie ce traseu optim a prins ambulanta... Oricum din cate stiu eu la 9 te tranfera doar daca esti lovit la cap, nu te duc acolo din prima. Oricum mi-am dat si eu cu parerea dupa ce am vazut tipic ce s-a intamplat la alte accidente...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am trecut acum un sfert de ora pe la locul accidentului ( Brancoveanu cu Secuilor ), politia facea masuratori, o mana de gura-casca stateau la taclale, totul normal - doar ca nu exista motocicleta, si din ce am intrebat in jur - nici nu a fost accident avand un motociclist implicat... :) ..ori poate intr-un timp foarte scurt disparuse deja orice urma...

Nu dai tu voie sa fie doua accidente in acelasi loc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am trecut acum un sfert de ora pe la locul accidentului ( Brancoveanu cu Secuilor ), politia facea masuratori, o mana de gura-casca stateau la taclale, totul normal - doar ca nu exista motocicleta, si din ce am intrebat in jur - nici nu a fost accident avand un motociclist implicat... :) ..ori poate intr-un timp foarte scurt disparuse deja orice urma...

 

Nu vedeai motocicleta pt ca ambulanta a venit pana la urma cu un "tanar" consumator de spirtoase care a coborat din autobuz si a gresit trecerea( nu era cararea optima). Da, accidentul s-a produs la mega image pe Brancoveanu colt cu Secuilor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci m-am lamurit cu forumul asta. nu se poate topic fara sa ne porcaim, nici macar la aceasta sectiune.

nu mai bine daca a fost un accident,sa incercam sa aflam cine este persoana si daca putem sa ajutam? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci m-am lamurit cu forumul asta. nu se poate topic fara sa ne porcaim, nici macar la aceasta sectiune.

nu mai bine daca a fost un accident,sa incercam sa aflam cine este persoana si daca putem sa ajutam? :)

Cred ca sunt eu mai tare de cap, asa ca lumineaza-ma cine cu cine s-a porcait... Poti sa folosesti butonul ala de "Report!" ca raspund la el cat pot de repede...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mea culpa posesorului motocicletei cu numarul respectiv (ocazie cu care rog moderatorul sa modifice titlul, ca sa nu dam palpitatii vreunui cunoscut), probabil omu' a vazut curiosii stransi langa mobret, si s-a gandit la ce era mai rau! :)

 

Nu pot sa nu ma simt uarecum usurat ca n-a fost motorizdul cu pricina implicat, ca aseara, cand am reusit sa trec prin zona, n-am vazut nici o urma de carene sau alte pese..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mea culpa posesorului motocicletei cu numarul respectiv (ocazie cu care rog moderatorul sa modifice titlul, ca sa nu dam palpitatii vreunui cunoscut), probabil omu' a vazut curiosii stransi langa mobret, si s-a gandit la ce era mai rau! :laugh:

 

Nu pot sa nu ma simt uarecum usurat ca n-a fost motorizdul cu pricina implicat, ca aseara, cand am reusit sa trec prin zona, n-am vazut nici o urma de carene sau alte pese..

N-am inteles clar, pana la urma n-a fost nici un accident moto acolo si politia masura dupa ciocniri intre masini sau masina si pietoni?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am inteles clar, pana la urma n-a fost nici un accident moto acolo si politia masura dupa ciocniri intre masini sau masina si pietoni?

 

Asa se pare...Better safe than sorry :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa se pare...Better safe than sorry :laugh:

E de bine. Mai bine sa auzim cat mai des de accidente moto care nu s-au intamplat, de fapt eu de mult tintesc sa devin somer pentru ca daca treaba ar sta asa se restructureaza postul pentru ca nu mai ai ce modera pe aici...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce se plictisesc unii frateeee. . . nu are ce face si suna la toate spitalele doar doar o gasi vreun biker accidentat. .asta deja e buba la cap.

Bine si daca apare aici pe forum o barfa ca poate ai picat sau poate nu, ce preferi: 1) sa fie cotat de banc (AK_Raptor nu pica nici o data); 2) Sa sune prietenii/cunoscutii/idiotii de pe forum pe care chiar daca i-ai injurat de mama poate tot se intereseaza de tine; 3) Sa nu se intample nimic pentru ca AK-Raptor e indistructibil si nu poate sa cada nici macar cand sta pe loc. Eu as merge pe varianta 2, adica chiar si oameni pe care i-ai jignit tot se vor interesa de tine, cel putin eu asa as face asa ceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine si daca apare aici pe forum o barfa ca poate ai picat sau poate nu, ce preferi: 1) sa fie cotat de banc (AK_Raptor nu pica nici o data); 2) Sa sune prietenii/cunoscutii/idiotii de pe forum pe care chiar daca i-ai injurat de mama poate tot se intereseaza de tine; 3) Sa nu se intample nimic pentru ca AK-Raptor e indistructibil si nu poate sa cada nici macar cand sta pe loc. Eu as merge pe varianta 2, adica chiar si oameni pe care i-ai jignit tot se vor interesa de tine, cel putin eu asa as face asa ceva...

 

Da sincer chiar nu ma intereseaza sa te interesezi tu sau altii de mine. . .ba chiar m-ar enerva sa primesc compasiuni si urari de bine ca oricum sunt apa de ploaie si nu rezolva nimic. . . tot familia te ajuta sa te faci bine, cheltuie bani etc. . Ca mai vin doi-trei-14 cu castile pe mana e asa de show. . ca oricum au venit la spital ca se plictisisera sa stea la cofetarie si au zis ca fac un gest de solidaritate. . au mai plimbat si ei echipamentele prin spital, sa-i mai remarce bolnavii si asistentele ce echipati sunt ei din cap pana in picioare. ete fleosc!!

Editat de AK_Raptor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da sincer chiar nu ma intereseaza sa te interesezi tu sau altii de mine. . .ba chiar m-ar enerva sa primesc compasiuni si urari de bine ca oricum sunt apa de ploaie si nu rezolva nimic.

Cand sunt accidente mai nasoale pe aici se mai si doneaza sange, sau in anumite cazuri bani si alte cele... Crezi ca lucrurile astea nu au nici un rost? Ca daca da, eu as zice sa-ti anulezi contul pe forumul asta ca chiar nu ai nici o treaba cu "Comunitatea Motociclistilor din Romania", cum se auto-intituleaza forumul asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da sincer chiar nu ma intereseaza sa te interesezi tu sau altii de mine. . .ba chiar m-ar enerva sa primesc compasiuni si urari de bine ca oricum sunt apa de ploaie si nu rezolva nimic. . . tot familia te ajuta sa te faci bine, cheltuie bani etc. . Ca mai vin doi-trei-14 cu castile pe mana e asa de show. . ca oricum au venit la spital ca se plictisisera sa stea la cofetarie si au zis ca fac un gest de solidaritate. . au mai plimbat si ei echipamentele prin spital, sa-i mai remarce bolnavii si asistentele ce echipati sunt ei din cap pana in picioare. ete fleosc!!

 

io de obicei nu sunt de acord cu AK dar aici sunt 100% de acord, ce dreq sa caute necunoscuti prin spital care vin dupa "mine" cand de fapt n-au nici o treaba cu mine? de donat ok, si eu am facut-o (si sange si bani). dar in rest??? ce dreq sa faca langa mine in afara de o parada?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@AK_Raptor si fesu': sunt de acord, este parerea voastra. Dar... sa dea Dumnezeu sa nu aveti niciodata nevoie de ajutorul unor necunoscuti si familia sa fie tot timpul alaturi de voi. Pentru ca atunci cand esti in alt oras, cand esti singur, sau nu ai posibilitatile materiale, credeti-ma ca orice ajutor e bine venit.

 

Este parerea mea si o sustin in calitate de om.

 

Sa auzim de bine.

 

Mihaela

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

orice ajutor e binevenit. . ma rog. . .pana una alta smurdu face toata treaba. restul e can-can.

Mesaj completat

Orice ajutor e binevenit. . ma rog. . .pana una alta Smurdu face toata treaba importanta. Restul e colateral (telefoane, carat motorul cu duba). Nu neg importanta unui sprijin in primele minute dupa accident pe strada, dar dupa asta vine Politia si Salvarea. La spital doctorii fac treaba. Donatul de sange si oarece ajutoare materiale infime. . sunt ok. Dar sa mearga 15 bikeri la spital numai ca sa arate ca ei sunt solidari, dar nici macar nu-si amintesc clar cum arata fatza accidentatului, dar e "biker frate, fratele nostru" "parca am vorbit cu el 2 minute acum un an" dastea. . Si vine unul pe forum si scrie ca a sunat la toate spitalele sa vada daca e vreun biker internat. . Asta deja arata ca ala care a sunat are alte probleme de rezolvat in viatza lui si gaseste supapa asta ca sa arate ca nu e chiar degeaba pe pamantul asta. . .ma repet, unii se plictisesc pe acasa grav de tot si isi cauta preocupari. Unii se cred un fel de Guardian Angels . . asa. . .in imaginatia lor. Ca daca il rogi pe ala care cica a "sunat la toate spitalele" sa il gazduiasca la el acasa pe accidentat, ca nu mai are unde sa stea, si sa-l tzina pe hrana si cazare vreo 3 luni de recuperare, sa vezi cum o da in alte alea "pai nu am loc, pai se supara prietena, se supara mama, pisica, etc." "As vrea sa te tzin la mine, dar chiar nu am loc" . . etc. etc. . .Asa e usor sa bagi din tasta RIP si trandafiri, si insanatosire grabnica, , , ca nu costa nimic sa apesi niste taste. . la cat de "devotati" sunt unii pe aici pentru "binele" altora. . .pffff. . la un reality test. . . dispar toti ca tziganii prinsi de jandarmi la furat cupru de pe liniile CFR. . Ipocrizie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

orice ajutor e binevenit. . ma rog. . .pana una alta smurdu face toata treaba. restul e can-can.

Mesaj completat

Orice ajutor e binevenit. . ma rog. . .pana una alta Smurdu face toata treaba importanta. Restul e colateral (telefoane, carat motorul cu duba). Nu neg importanta unui sprijin in primele minute dupa accident pe strada, dar dupa asta vine Politia si Salvarea. La spital doctorii fac treaba. Donatul de sange si oarece ajutoare materiale infime. . sunt ok. Dar sa mearga 15 bikeri la spital numai ca sa arate ca ei sunt solidari, dar nici macar nu-si amintesc clar cum arata fatza accidentatului, dar e "biker frate, fratele nostru" "parca am vorbit cu el 2 minute acum un an" dastea. . Si vine unul pe forum si scrie ca a sunat la toate spitalele sa vada daca e vreun biker internat. . Asta deja arata ca ala care a sunat are alte probleme de rezolvat in viatza lui si gaseste supapa asta ca sa arate ca nu e chiar degeaba pe pamantul asta. . .ma repet, unii se plictisesc pe acasa grav de tot si isi cauta preocupari. Unii se cred un fel de Guardian Angels . . asa. . .in imaginatia lor. Ca daca il rogi pe ala care cica a "sunat la toate spitalele" sa il gazduiasca la el acasa pe accidentat, ca nu mai are unde sa stea, si sa-l tzina pe hrana si cazare vreo 3 luni de recuperare, sa vezi cum o da in alte alea "pai nu am loc, pai se supara prietena, se supara mama, pisica, etc." "As vrea sa te tzin la mine, dar chiar nu am loc" . . etc. etc. . .Asa e usor sa bagi din tasta RIP si trandafiri, si insanatosire grabnica, , , ca nu costa nimic sa apesi niste taste. . la cat de "devotati" sunt unii pe aici pentru "binele" altora. . .pffff. . la un reality test. . . dispar toti ca tziganii prinsi de jandarmi la furat cupru de pe liniile CFR. . Ipocrizie.

 

Poate lucrurile astea sunt valabile pentru un numar destul de mare de oameni, din pacate.

Dar da-mi voie sa iti spun ca ii cunosc personal pe Just_John, Roxa, Gixxx' si motivul pentru care s-au agitat este ca toti locuim in aceeasi zona si avem prieteni motociclisti care trec prin partea aceea in fiecare zi. Roxa si Gixxx' lucreaza in domeniul medical, asa ca pt. ei era cel mai usor sa se informeze asupra persoanei accidentate, mai ales daca erau in spital in seara respectiva - nu se stia nimc de nr., tip moto etc.

 

De data asta a fost un alt accident, dar daca nu era asa, eforturile lor ar fi insemnat mult mai mult.

 

Asfalt uscat, si aveti grija de voi.

Editat de Phaniske
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca multi nu stiu ce inseamna sa ai un accident si ce importanta morala au viztele si sustinerile de orice fel, venite de la colegii pe doua roti si nu numai... Sincer, cred ca oamenii care fac pe zmeii si care spun ca n-au nevoie de sustinere sunt ipocritii, nu cei ce incearca sa ajute in orce fel. In alta ordine de idei, un accidentat poate sa fie la sute de km de casa si rudele si apropiatii sa nu stie nimic... Nu toti oamenii fac diverse lucruri doar de ochii lumii si unora chiar ne pasa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...