Sari la conținut

Detinatori de Yamaha FZR


ray
 Share

Postări Recomandate

am incercat cu cricul ridicat, cu ambreiajul tras, am verificat fisele iarasi, am impins-o de mi-au iesit ochii din cap, am apasat pe start engine de cateva ori la rand pana mi s-a terminat bateria (invarte dar degeaba), benzina da, ca miroase, deci pompa de benzina nu se blocheaza

 

sunt hotarat s-o duc la service, dar in buzau n-am gasit unul...ma gandesc s-o duc la ploiesti sau la bucuresti...

 

inainte s-o duc la service as vrea totusi sa probez cele 2 cdi-uri ale mele la alta motocicleta (nu exista nici un risc sa va stric motocicleta)

 

va rog inca odata, cine are fzr sa ma lase sa incerc la motocicleta lui daca imi sunt bune cdi-urile :lol: ajutati un motociclist la nevoie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare, am si eu o intrebare, m-am urcat acum cateva zile de m-am plimbat cu un FZR 600 model 90, eu mi'am pus pata pe un model 92, oricum cam acelasi lucru, eu sunt genu caruia ii place sa calatoreasca mult, evident ca nu mi-am putut da seama cat de comoda este pozitia pe motocicleta intr-o suta de metri cat am mers, deci intrebarea este, cat de comoda este pozitia la drum lung pe acest model ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, am si eu o intrebare, m-am urcat acum cateva zile de m-am plimbat cu un FZR 600 model 90, eu mi'am pus pata pe un model 92, oricum cam acelasi lucru, eu sunt genu caruia ii place sa calatoreasca mult, evident ca nu mi-am putut da seama cat de comoda este pozitia pe motocicleta intr-o suta de metri cat am mers, deci intrebarea este, cat de comoda este pozitia la drum lung pe acest model ?

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, am si eu o intrebare, m-am urcat acum cateva zile de m-am plimbat cu un FZR 600 model 90, eu mi'am pus pata pe un model 92, oricum cam acelasi lucru, eu sunt genu caruia ii place sa calatoreasca mult, evident ca nu mi-am putut da seama cat de comoda este pozitia pe motocicleta intr-o suta de metri cat am mers, deci intrebarea este, cat de comoda este pozitia la drum lung pe acest model ?

 

Pentru mine daca merg mai mult de 250km cu ea mi se pare un chin. Nu cred că e o motocicletă comodă la drum lung. Sunt Âşi înalt (1,95m) Âşi asta s-ar putea să fie un factor de disconfort !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru mine daca merg mai mult de 250km cu ea mi se pare un chin. Nu cred că e o motocicletă comodă la drum lung. Sunt Âşi înalt (1,95m) Âşi asta s-ar putea să fie un factor de disconfort !!!

 

Tin sa te contrazic... dupa putin peste 300km calare pe ea, dupa o noapte nedormita, ma simteam excelent... disconfortul era din cauza noptii nedormite si nu din cauza pozitiei din sa... acuma probabil ca depinde de fiecare... iar eu sunt doar cu cativa cm mai scund decat tine....

 

p.s.: mi-am adus aminte ca si eu la inceput aveam disconfort la pozitie... incearca sa iti dai manerele mai in fata... la mine a mers :scratch:

Editat de fuzzy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@guy.til ... ai rezolvat problema cu aprinderea ?

 

inca nu, astazi sper sa reusesc sa probez cdi-ul la cineva !

 

later edit: am reusit sa verific cdi-urile mele si sunt bune amandoua, deci problema mea nu e de la cdi...

 

o sa incerc un alt electrician destept pe care o sa-l pun sa-mi verifice bobinele mai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca nu, astazi sper sa reusesc sa probez cdi-ul la cineva !

 

later edit: am reusit sa verific cdi-urile mele si sunt bune amandoua, deci problema mea nu e de la cdi...

 

o sa incerc un alt electrician destept pe care o sa-l pun sa-mi verifice bobinele mai bine!

 

 

da prietene schimba-i bobinele la fzr in general prima data pica bobinele cdi-ul mai greu,doar daca nu ai vreun scurt in instalatie .

 

sper sa o faci cat mai repede poate ne intalnim sa dfam o tura

 

 

RESPECT IN TRAFIC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma simt incomod doar daca am pasager sau e drumul prost , altfel nu am probleme . Poate ma ajuta si inaltimea (doar 1.76 :laugh: )

 

@guy.til ... ai rezolvat problema cu aprinderea ?

 

Cu drumul prost si singur e nasol... dar cu pasager depinde mult de pasager in sine... am mers cu persoane mai micute de statura si unele au stat prost si eu m-am simtit aiurea in mers, iar o data am mers cu un tip mai inalt decat mine si totusi stabilitate si confort mai mare ca atunci n-am mai simtit pe motoreta :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cauta pe bikeshop.ro, sunt multi care dezmembreaza fzr-uri; daca nu te descurci iti trimit eu pm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,domnilor am ce a ramas din FZR-ul meu in urma acidentului (piese multe si bune ) filtru aer nou (oval) 2 randuri pinion si foaie (unul 0 km original ) altul facut la strung cu 200 km ,lant am mers aceiasi 200 km (buc.pana la cernavoda) jambe etc. nu mai am motorul cutia si plasticele in rest am totul (am vrut sa o repar dar am cadrul stramb si am vazut dupa ce am cumparat piese :crack: ) mai am si aripa o masca fata cu mici probleme etc. daca sunteti din bucuresti sau inprejurimi contra sumei de 400 ron o si transport unde vreti voi Modelul este FZR 600 3HE modelul produs pentru USA (are exup)

Editat de neo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...