Sari la conținut

Prinde forma un URAL IMZ


Raptoru_alb
 Share

Postări Recomandate

21. 06. 2009, un ONU acasa Este adus Ural IMZ 650 intro stare avansata de degradare, a urmat o munca de restaurare completa si incepe acum sa prinda forma, imi pare rau ca nu am avut cu ce sa fac poze pina acum dar acum am sa postez tot la Ce am sa ii mai modific totul se va rezuma la poze si scris, ..??? imi puteti spune cam ce defecte optice observati voi si eu nu le vad

 

 

 

 

 Dar dece nu imi incarca pozele ..? Nu pot sa le uploadez pe forum ...???? :D

Editat de mihai_prd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

21. 06. 2009, ONU ONU acasa Este adus Ural IMZ 650 intro stare avansata de degradare, a urmat o munca de restaurare completa si incepe acum sa prinda forma, imi pare rau ca nu am avut cu ce sa fac poze pina acum dar acum am Sa postez tot La ce am sa ii mai modific totul se va rezuma la poze si scris, ..??? imi puteti spune cam ce defecte optice observati voi si eu nu le vad

 

 

 

 

Dar dece nu imi incarca pozele ..? Nu mai pot sa le uploadez pe forum ...???? : BALDY:

[/ Quote]

 

 Am modificat pozele le-am redimensionat mai mici incerc sa le uploadez ..!

Mesaj completat

 

 

O intrebare ..La alternator mi-sa sters toate semnele care sa imi indice ,DF---+----Masa vreau sa le pun la releul regulator si n u imi dau seama cum sa le leg ,mine revin cu poze la ce am mai facut la motor si cu releul regulator si cu alternatorul care nu se vad semnele.!!!

Mesaj completat

 

 

O intrebare ..La alternator mi-sa sters toate semnele care sa imi indice ,DF---+----Masa vreau sa le pun la releul regulator si n u imi dau seama cum sa le leg ,mine revin cu poze la ce am mai facut la motor si cu releul regulator si cu alternatorul care nu se vad semnele.!!!

post-19794-1259601309_thumb.jpg

post-19794-1259601353_thumb.jpg

post-19794-1259601381_thumb.jpg

post-19794-1259601424_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu citeva poze cu motor dela, azi am reusit sa vopsesc cilindri si chiuloasa cu vopsea termorezistenta negru mat, si ca vrea sa va intreb cine stie sa imi arate in poza cu alternatorul este si precizati releul de reglementare a-mi unde se leaga firele dela alternator la Rel., si inca ceva amortizoarele le-am taiat sa fie mai mici cu 3 cm, decit erau ele Normale le vedeti in poza si cam atit pt azi ..!!!

post-19794-1259692943_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu citeva poze cu motor dela, azi am reusit sa vopsesc cilindri si chiuloasa cu vopsea termorezistenta negru mat, si ca vrea sa va intreb cine stie sa imi arate in poza cu alternatorul este si precizati releul de reglementare a-mi unde se leaga firele dela alternator la Rel., si inca ceva amortizoarele le-am taiat sa fie mai mici cu 3 cm, decit erau ele Normale le vedeti in poza si cam atit pt azi ..!!!

 

 

alooo!jos palaria(ca tot se poarta),pentru ce faci,dar tu intelegi ce-ai scris?!sau poate e doar faptul ca te-ai "bucurat"de ziua nationala?!!! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

INCERC sa mai incarc odata pozele ..!

Mesaj completat

 

Scuze pt scris dar asta este treba lui google care este pe trducere [englez-roman] el face toate aceste dezechilibre in scriere deci scuze ca nu la-m dezactivat cind am scris..!!

post-19794-1259693839_thumb.jpg

post-19794-1259693863_thumb.jpg

post-19794-1259693899_thumb.jpg

post-19794-1259693928_thumb.jpg

post-19794-1259693964_thumb.jpg

post-19794-1259694002_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[Numele quote valicaddy '= Data = '3 decembrie 2009, după 08:43' = '2215748 ]

Ce aripa de fata ai folosit? Adica de la ce motoreta Provine?

[/ quote]

 

Aripa este de ural m63 taiata si sudat suportul de prindere facut manual..!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...