Sari la conținut

Turcia 2010


mih
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 196
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

au inceput sa semene cele doua topice din motiv de dejectii. lasati-i ma nene in pace, nu v-ajunge internetul? am o casa undeva, refacusem trotuarul, toti tiganii din zona se adunau seara acolo sa manance seminte ca era mai curat. asa si voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au inceput sa semene cele doua topice din motiv de dejectii. lasati-i ma nene in pace, nu v-ajunge internetul? am o casa undeva, refacusem trotuarul, toti tiganii din zona se adunau seara acolo sa manance seminte ca era mai curat. asa si voi.

Chiar nu are omul voie sa faca o gluma,un comentariu "fun"?daca nu era vorba de mine ...scuze ca am fost "coltos"!!

PS. Domnule DORU veniti cu noi in acesta drumetie?

Mesaj completat

voi chiar n-aveti somn?? :wink:

;) mai sta omul si treaz..pacat ca acum din cauza unor probleme familiale!! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS. Domnule DORU veniti cu noi in acesta drumetie?

Mesaj completat

P.S. nu era vorba de tine ci despre cei cu celalalt topic de turcia, nu pot veni cu voi desi de mers merg cam ca voi, mai repejor asa. am sa aflu daca pot merge numai cu cateva zile inainte si am sa ma decid atunci unde ma duc. nu am probleme sa merg singur sau cu pasager, imi place sa merg asa aiurea unde vad cu ochii. coasta aia turceasca e o optiune.

Mesaj completat

l.e. cel putin din experienta mea orice grup mai mare de 3 devine o problema iar mersul in turma e total containdicat. si cand am fost in 2 la 1000/zi in fiecare zi dupa o vreme au aparut discutii din cauza ca eu ma sculam cu noapte-n cap sa fac norma si sa scap iar prietenul cu care eram si cu care mersesem in nestire o freca dimineata la cafele...etc. nu suport sa bajbai seara dupa cazare, imi place sa ajung pe zi, pe la 5, sa ma schimb si sa dau ture la pas, sa ma opresc la o bodega...de-astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:wink: Il are in "prova" ca este inchizator de "pluton" ;)

 

* ai dreptate! eu credeam ca el e in frunte, acum m-am dumirit.

 

in orice caz, vantul de coasta e destul de periculos, d-aia am zis ca are nevoie de putin noroc si dumnealui...

 

cheers!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mih,

Nu era vorba de viteza pe portiuni scurte, ci de un mers liniar, sustinut.

Si de tinut, nu ma tin dupa nimeni, merg in regimul meu...si il stii :laugh:

Pe mine mai mult vreau sa stiu cu cine plec la drum, sa nu ma trezesc cu careva ca ma depaseste pe dreapta, sau merge cu peste 200 in linii drepte si pe viraje cu 50, sau nu stie sa faca o depasire :laugh:

Vreau sa fim un grup organizat, atat.

 

Apropo....iti trimit si yo nr de tel ;)) :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mih,

Nu era vorba de viteza pe portiuni scurte, ci de un mers liniar, sustinut.

Si de tinut, nu ma tin dupa nimeni, merg in regimul meu...si il stii :hurt:

Pe mine mai mult vreau sa stiu cu cine plec la drum, sa nu ma trezesc cu careva ca ma depaseste pe dreapta, sau merge cu peste 200 in linii drepte si pe viraje cu 50, sau nu stie sa faca o depasire :)

Vreau sa fim un grup organizat, atat.

 

Apropo....iti trimit si yo nr de tel :laugh:) :angry:

 

stai linistit, ca mergi cu baieti de baieti, nu cu papagali :P

ne-om vedea si te lamuresti.

toate bune!

 

in ce priveste costurile, am facut in mare (faceti si voi mai amanuntit daca vreti, si trebuie sa cam faceti! ) o calculatie si ea suna cam asa:

 

- drum pe teritoriul romanesc si bulgaresc dus-intors, vreo 1000 km, media de 7l/suta, iese vreo 70 euro

 

- la turci, raman vreo 2700 km, cu 2 euro/litru,am pus media de 6 la suta ca e mai de plimbat, iese vreo 290 euro

 

- cazare la 20 euro de caciula( poate ca iesim mai bine, dar sa fie ), asta inseamna inmultit cu 7 nopti, 140 euro/280 euro de cuplu

 

- alte cheltuieli - traversari de garle, taxe auto, fara amenzi , papica si ceva de sete - de la 300 euro pana la cat aveti si cat puteti.

 

Am zis eu ca 800 euro e bine sa aveti la voi, cel putin, drumul e lung si nu se stie;pentru cuplu, 1000 in sus.

 

in rest, sanatate sa fie, astept comentarii si/sau completari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit si eu cu destula rabdare dar nu am vazut nik. concret (mii de scuze pt deranj..) cand si de unde plecam?? (se lipeste si baiatu' daca are voie). Restul ... cat de ageri putem fii, e numai sansa.. si pana la urma asta e si ideea: ,,aventura" placerea necunoscutului... sau ma insel?... Ganditi prea mult... si oricum socoteala de acasa... sigur nu are nik. in comun cu cea din ...Turcia. Incaleci pe motor si restul... mai vedem noi... Multa stima !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit si eu cu destula rabdare dar nu am vazut nik. concret (mii de scuze pt deranj..) cand si de unde plecam?? (se lipeste si baiatu' daca are voie). Restul ... cat de ageri putem fii, e numai sansa.. si pana la urma asta e si ideea: ,,aventura" placerea necunoscutului... sau ma insel?... Ganditi prea mult... si oricum socoteala de acasa... sigur nu are nik. in comun cu cea din ...Turcia. Incaleci pe motor si restul... mai vedem noi... Multa stima !!

:hurt: Ai citit cu rabdare dar nu atent :laugh: vezi pagina 13 unde este si descrierea traseului!! :angry:

Editat de rul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit si eu cu destula rabdare dar nu am vazut nik. concret (mii de scuze pt deranj..) cand si de unde plecam?? (se lipeste si baiatu' daca are voie). Restul ... cat de ageri putem fii, e numai sansa.. si pana la urma asta e si ideea: ,,aventura" placerea necunoscutului... sau ma insel?... Ganditi prea mult... si oricum socoteala de acasa... sigur nu are nik. in comun cu cea din ...Turcia. Incaleci pe motor si restul... mai vedem noi... Multa stima !!

 

pag 13 iti da destule indicii.

 

acum stai, intai prezinta-te(PM la @mih), sa stim cu cine stam de vorba, apoi mai vedem.

 

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor cu toata stima si respectul, nu am spus ca nu am citit traseul, dar din: ,,-Sambata dimineata (1 MAI) plecat in directia : - Bucuresti - Giurgiu (Grupare la vama ora 6 dimineata ca la max 6 jumate sa plecam mai departe)- (E85) - Ruse (BG) - Veliko Tarnovo (BG) - Stara Zagora (BG)- Jambol (BG) - Elhovo (BG) -Svilengrad (BG)(regrupare + mancare)-vama- Edirne (TR)- Kesan (TR) - Kadikoy(TR) - Bolayir(TR) - Eceabat(TR) - Kilidilbahir(TR)(regrupare) -ferry- Canakkale(TR)(regrupare) -696 K.

 

...Am inteles fff putin , nu ma laud cu mare inteligenta, sunt vai de capu' mau.. ma refeream la niste date cat de cat mai exacte. Sunt nascut in Buc. (asta ca si prezentare) si stiu ca e destul de mare... M-ar fi interesat un pct . de plecare si ev. o ora cat de cat ... Nu de alta dar vin de la 400km (Iasi) si as fi vrut sa-mi calculez putin timpul... Dar daca deranjez.. mii de scuze si ma retrag.

 

Alta prezentare cred ca ma bine live. Va multumesc oricum... :angry:

Mesaj completat

Domnilor cu toata stima si respectul, nu am spus ca nu am citit traseul, dar din: ,,-Sambata dimineata (1 MAI) plecat in directia : - Bucuresti - Giurgiu (Grupare la vama ora 6 dimineata ca la max 6 jumate sa plecam mai departe)- (E85) - Ruse (BG) - Veliko Tarnovo (BG) - Stara Zagora (BG)- Jambol (BG) - Elhovo (BG) -Svilengrad (BG)(regrupare + mancare)-vama- Edirne (TR)- Kesan (TR) - Kadikoy(TR) - Bolayir(TR) - Eceabat(TR) - Kilidilbahir(TR)(regrupare) -ferry- Canakkale(TR)(regrupare) -696 K.

 

...Am inteles fff putin , nu ma laud cu mare inteligenta, sunt vai de capu' mau.. ma refeream la niste date cat de cat mai exacte. Sunt nascut in Buc. (asta ca si prezentare) si stiu ca e destul de mare... M-ar fi interesat un pct . de plecare si ev. o ora cat de cat ... Nu de alta dar vin de la 400km (Iasi) si as fi vrut sa-mi calculez putin timpul... Dar daca deranjez.. mii de scuze si ma retrag.

 

Alta prezentare cred ca ma bine live. Va multumesc oricum... :laugh:

As vrea totusi sa ma lipesc de careva macar din Buc.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor cu toata stima si respectul, nu am spus ca nu am citit traseul, dar din: ,,-Sambata dimineata (1 MAI) plecat in directia : - Bucuresti - Giurgiu (Grupare la vama ora 6 dimineata ca la max 6 jumate sa plecam mai departe)- (E85) - Ruse (BG) - Veliko Tarnovo (BG) - Stara Zagora (BG)- Jambol (BG) - Elhovo (BG) -Svilengrad (BG)(regrupare + mancare)-vama- Edirne (TR)- Kesan (TR) - Kadikoy(TR) - Bolayir(TR) - Eceabat(TR) - Kilidilbahir(TR)(regrupare) -ferry- Canakkale(TR)(regrupare) -696 K.

 

...Am inteles fff putin , nu ma laud cu mare inteligenta, sunt vai de capu' mau.. ma refeream la niste date cat de cat mai exacte. Sunt nascut in Buc. (asta ca si prezentare) si stiu ca e destul de mare... M-ar fi interesat un pct . de plecare si ev. o ora cat de cat ... Nu de alta dar vin de la 400km (Iasi) si as fi vrut sa-mi calculez putin timpul... Dar daca deranjez.. mii de scuze si ma retrag.

 

Alta prezentare cred ca ma bine live. Va multumesc oricum... :angry:

Mesaj completat

 

As vrea totusi sa ma lipesc de careva macar din Buc.....

 

PAI STAI OMULE ca inca nici nu stim exact care suntem, tu crezi ca stim deja locul exact de unde plecam??ai rabdare, ti-am spus sa il contactezi pe @mih, ne vom intalni in martie in buc si stabilim datele problemei-sau tu vrei sa pleci maine?

Editat de otto.tun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PAI STAI OMULE ca inca nici nu stim exact care suntem, tu crezi ca stim deja locul exact de unde plecam??ai rabdare, ti-am spus sa il contactezi pe @mih, ne vom intalni in martie in buc si stabilim datele problemei-sau tu vrei sa pleci maine?

 

 

fuck maine plecati si eu nu stiu inca ora si de unde fuck

 

bafta la alcatuirea gastii otto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ianachim, ti-ai facut deja excursia ta cu cria, ti-ai umplut deja topicul ala de offtopic ieftin, nu poti sa-l lasi macar pe asta in pace?

 

adam pt prob personale vezi ca jos la profil in colt e un PM

incearca daca ai ceva de zis

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As vrea totusi sa ma lipesc de careva macar din Buc.....

 

Salut ,

 

Plecarea se va face din vama Giurgiu cat despre lipitul din Bucuresti cu siguranta o sa se intample si asta;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ,

 

Plecarea se va face din vama Giurgiu cat despre lipitul din Bucuresti cu siguranta o sa se intample si asta;)

 

 

salutare omule fate bine intai sanatate si numai de bine Pompi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Pompi si tie de asemenea

 

 

ptr amatori cateva chestii interesante:)

 

http://cgi.ebay.com/Throat-Vibration-Speak...=item20acd0b64c

 

si

 

http://cgi.ebay.com/Wireless-Headset-Micro...=item3a56e52c6d

sunt prea mari difuzoarele/castile. cand iti vei trage casca pe cap sigur iti rupi urechile.

eu merg de ceva timp cu varianta ieftina sau cu varianta mai scumpa A + B. daca nu merg link-urile dati de 2 ori click pe ele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt prea mari difuzoarele/castile. cand iti vei trage casca pe cap sigur iti rupi urechile.

eu merg de ceva timp cu varianta ieftina sau cu varianta mai scumpa A + B. daca nu merg link-urile dati de 2 ori click pe ele

 

 

Din tot kit-ul wireless o sa folosesc doar transmiter-ul si receiver-ul la care o sa atasez :

 

casca cu mic

 

statie

 

antena

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare.Am vorbit de tura asta cu Rul(salut),la bikes on ice si sincer nu l-as lasa singur intre vitezane

Intru si eu cu Varadero(singur pe moto,evident daca ma primiti)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

avand in vedere apartitia

 

puzderiei de radare noi

 

cel mai bun detector de radar va fi STATIA CB

 

prietenii stiu de ce...mai ales tiristi si dubari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...