Sari la conținut

accident pe fizicienilor


augustyn
 Share

Postări Recomandate

Uameni buni, (gresala este intentionata, asta ptr carcotasi) chiar nu inteleg care este distractia sa iesi cu motoreta pe timpul asta ? mai ales cu vitezane, care la o franare un pic mai apasata, te intoarce pe dos, Lasati dracu pana la primavara, sau daca chiar este NEVOIE mergeti foarte foarte incet, ca este de tot cacatu sa ne imprastiem pe jos cand ar trebui sa asteptam linistit primavara,,Io va cred ca pasiunea e mare, dar nu e de mers pe timpu asta cu motoretele de viteza mai ales,,, ca astia cu enduranele si nu numai , merg si prin zapada,

Apropo,, era unu alaltaieri pe la arc,cu un Ktm, pe ploaie omu dansa :moron: la semafor, si io in masina eram cu caldura data la maxim, si mi se facea frig doar cand ma uitam la elll,,, dar omu era pe treaba lui :scratch:

Mesaj completat

Sanatate multa fetei, si sper sa invete ceva din asta, io sigur am invatat, ptr ca la fel m-am imprastiat si io acum 2 ani, la 5 grade celsiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 130
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nightwolf, eu zic ca penibilitate a fost ce a facut Weeman atunci.

 

Eu m-am referit ca devine topicul penibil ca accidentul e cat se poate de real!! Arcan de cei ce nu au inteles din capu` locului niste lucruri si ferice de cei care ... Cat despre leziunile suferite de tanara mobrista nu ii pot ura decat sanatate multa si sa aiba grija la suruburi cat de stranse sunt...

 

Cat priveste ce a facut weeman deja aia intra in categoria no comment pent'ca cre` ca s-au spus destule atunci pe respectivul topic ...

Mesaj completat

Multa sanatate Ami si recuperare grabnica!

 

Am ajuns la 5-10 min dupa producerea accidentului si cum deja erau acolo salvarea, politia si 2-3 amici ai fetei, nu am putut decat sa privesc. Dar si am si eu o intrebare: am vazut ca la cateva minute dupa sosirea grupului de prieteni ai victimei, motocicleta a fost mutata de pe mijlocul soselei, unde evident ca incurca circulatia, pe trotuar. Tinand cont ca din partea politiei rutiere, nu era decat un singur agent, nu era normal ca mototcicleta sa ramana in pozitia imediat urmatoare impactului? Nu trebuia sa se astepte sa vina o echipa de la politie care sa faca masuratori si fotografii cu motocicleta in pozitia initiala? Prietenii mi-au spus ca au facut ei cateva poze la motcicleta si la duba...

 

Merita pumni in cap agentul daca a vazut ca victima are fracturi deschise si a mutat motorul de acolo...

Editat de Nightwolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma cine e? :scratch: Glumesc.

Sanatate maxima si priveste partea plina a paharului, daca ma pot exprima asa intr-un caz cu dubla fractura: nu ai patit-o in plin sezon ca sa-ti bagi unghia de la cealalta mana in gat, pentru ca e cald afara si tu nu poti merge pe motor. Si, ca sfat, incearca, daca te tine buzunarul, sa faci aceasta operatie la o clinica particulara (costurile sunt cam aceleasi, daca ne gandim ca trebuie data spaga) si/sau sa se foloseasca suruburi din acid lactic (astea se resorb si nu mai este nevoie de o a doua operatie pentru scoaterea suruburilor din titaniu, inox sau mai stiu eu ce material). Bafta! Gandeste-te ca in primavara, cand va fi vremea ok, tu vei fi deja intreaga si nu iti spune niciodata ca ai avut ghinion! Totusi ai indoit o DUBA!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut ca la cateva minute dupa sosirea grupului de prieteni ai victimei, motocicleta a fost mutata de pe mijlocul soselei, unde evident ca incurca circulatia, pe trotuar. Tinand cont ca din partea politiei rutiere, nu era decat un singur agent, nu era normal ca mototcicleta sa ramana in pozitia imediat urmatoare impactului?

Motocicleta a fost mutata la cererea Politiei, pentru a efectua masuratorile. La momentul respectiv era un echipaj complet de la Rutiera.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...