Sari la conținut

accident pe fizicienilor


augustyn
 Share

Postări Recomandate

Nu e vorba de secretosi, dar cunosc destui oameni care atunci cand au avut accident au zis ca nu vor sa aiba topic cu accidentul pe forum. Prin urmare, daca ea doreste isi va face singura aparitia, atunci cand se va simtit mai bine...Cum spunea si cineva mai sus, prietenii stiu cine e, au vb cu ea la tel, au vizitat-o etc. Ce rost isi au discutiile cine e? La ce va foloseste informatia? :moron:

 

La sectiunea asta credeam ca se discuta despre accidente ca sa invete si altii din pataniile altora, deci cine identitatea motociclistului nu conteaza. :moron:

 

Desi sunt o persoana mai curioasa de fel, sincer nu ma intereseaza atat de tare vedetele de la accidente... Adica pot dormi foarte linistita noaptea chiar daca nu aflu despre cine e vorba. :P

Daca am trai intr-o lume ideala, corect mi s-ar parea sa nu se spuna niciodata pe acest subforum nume, numar, nick, tipul motorului, sau orice date care pot face persoana mai usor de intentificat. Tocmai pentru ca ar trebui sa avem ceva de invatat din intamplare, cum ai zis si tu, personajele fiind doar niste instrumente care ne-ar ajuta sa facem asta, si n-ar avea nici o relevanta identitatea lor.

Dar cum inca noi nu am ajuns acolo, si judecam oamenii nu fapta, nu mi se pare un capat de lume daca s-ar "dezvalui" cine e persoana in cauza, mai ales ca nu a fost vina ei; pe mine una nu m-ar deranja...

 

Dar ca sa fiu sincera pana la capat, lucrul care m-a deranjat la acest topic, este ca toata lume vorbea despre "persoana", fara sa spuna cine e, toti care o cunosteau. Daca intr-adevar nu vroiau sa se afle, discutau pe privat foarte simplu si nu se gasea nimeni sa dea cu search. :scratch: Dar stii cum e, hai sa punem paie pe foc pentru fraierii care nu stiu despre ce este vorba.

Plus ca nu mi se pare corect ca pe restul topicurilor sa fie facute publice toate datele, fara sa se tina cont de dorinta persoanei in cauza, iar pe acesta, la o simpla intrebare ("Cine este fata?"), sa-ti sara in cap "secretosii". :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 130
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Desi sunt o persoana mai curioasa de fel, sincer nu ma intereseaza atat de tare vedetele de la accidente... Adica pot dormi foarte linistita noaptea chiar daca nu aflu despre cine e vorba. :moron:

Daca am trai intr-o lume ideala, corect mi s-ar parea sa nu se spuna niciodata pe acest subforum nume, numar, nick, tipul motorului, sau orice date care pot face persoana mai usor de intentificat. Tocmai pentru ca ar trebui sa avem ceva de invatat din intamplare, cum ai zis si tu, personajele fiind doar niste instrumente care ne-ar ajuta sa facem asta, si n-ar avea nici o relevanta identitatea lor.

Dar cum inca noi nu am ajuns acolo, si judecam oamenii nu fapta, nu mi se pare un capat de lume daca s-ar "dezvalui" cine e persoana in cauza, mai ales ca nu a fost vina ei; pe mine una nu m-ar deranja...

 

Dar ca sa fiu sincera pana la capat, lucrul care m-a deranjat la acest topic, este ca toata lume vorbea despre "persoana", fara sa spuna cine e, toti care o cunosteau. Daca intr-adevar nu vroiau sa se afle, discutau pe privat foarte simplu si nu se gasea nimeni sa dea cu search. :scratch: Dar stii cum e, hai sa punem paie pe foc pentru fraierii care nu stiu despre ce este vorba.

Plus ca nu mi se pare corect ca pe restul topicurilor sa fie facute publice toate datele, fara sa se tina cont de dorinta persoanei in cauza, iar pe acesta, la o simpla intrebare ("Cine este fata?"), sa-ti sara in cap "secretosii". :P

eu cred ca deja te zgarii pe ochi de curiozitate... dar tot nu o sa aflii :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cam celelalte topicuri (majoritatea lor), s-au dat date fara consintamantul celui implicat. Uite ca de data asta s-a putut proteja identitatea fetei, mai ales ca sunt destui rechini si cocosi pe forumul asta. Asa cum ziceam si mai sus, nu va incalzeste cu nimic sa stiti mai multe detalii referitor la identitatea ei. Eu unu nu as dori sa se dea detalii despre identitatea mea in caz de accident. Prietenii vor afla altfel decat de pe forum. Exceptam cazurile cand e nevoie de ajutor, bineinteles. Ma refer la donare de sange, in principal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru curiosi: invatati sa folositi functia "search", si in 2 minute aflati cine e.

E mai bine decat sa va sara secretosii in cap. :moron:

 

 

eu cred ca deja te zgarii pe ochi de curiozitate... dar tot nu o sa aflii :moron:

Io aș zice că nu înțelegi multe lucruri, nu numai glumele lui ianachim. No offence! :scratch:

 

Mă rog...

E clar totul: se cunosc circumstanțele, protagoniștii, efectele accidentului și vinovatul. Ar trebui să se închidă topicul, altfel va degenera, cum se întâmplă în majoritatea cazurilor.

 

Recuperare rapidă și baftă la lupta cu companiile de asigurări și la reparații!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mă rog...

E clar totul: se cunosc circumstanțele, protagoniștii, efectele accidentului și vinovatul. Ar trebui să se închidă topicul, altfel va degenera, cum se întâmplă în majoritatea cazurilor.

 

Recuperare rapidă și baftă la lupta cu companiile de asigurări și la reparații!

 

 

asta e clar.nu inteleg de ce se mai insista.cine era interesat afla de mult toate detaliie, cine nu, umple topic-ul de comentarii inutile...

 

ps: care reparatii?!...deja cred ca e dauna totala...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai scoate limbuta ca mirosi a usturoi :scratch:

 

Pe cuvant de onoare? :P

(Ca sa fiu in ton cu abordarea)

 

Io aș zice că nu înțelegi multe lucruri, nu numai glumele lui ianachim. No offence! :moron:

 

Mă rog...

E clar totul: se cunosc circumstanțele, protagoniștii, efectele accidentului și vinovatul. Ar trebui să se închidă topicul, altfel va degenera, cum se întâmplă în majoritatea cazurilor.

 

Recuperare rapidă și baftă la lupta cu companiile de asigurări și la reparații!

 

Glumele lui nu ma pasioneaza, nici nu incerc sa le inteleg. :moron:

Iar topicul, ca multe altele de pe aici, nu-si mai are rostul. A luat-o in alte directii de mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A, cred ca o sa schimb frizeria, nu de alta, dar nu vreau sa plateasca ala daune din banii mei... Care din saloane e ala in cauza? Ala mai vechi sau ala mai nou? Ca sunt doua... Chiar, dupa accidentul asta ar fi foarte tare sa intru in frizeria respectiva cu casca in mana...

 

este frizeria veche!si cand ma gandesc k anul trecut era disperat sa vina motociclisti din krtier la nunta lui! :moron: evident k n a fost nimeni. :scratch: :moron:

 

Clar, maine ma duc la concurenta. E si mai eftin...

On: Balacareala continua...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer, nu inteleg curiozitatea asta cu "cine e?"

Adica am fost curios si eu cine este pentru ca stiam pe cineva care detinea un motor ca cel implicat in accident, am pus mana pe telefon, am sunat si am constatat ca din pacate despre ea era vorba. Daca nu era ea, de ce m-ar mai fi interesat cine este ? Pentru ca oricum nu il cunosteam. Aflam ca e florin x-ulescu, ok, nu il stiu, il ajut daca pot, daca nu, nu. E prea putin important numele unei persoane in situatia de fata. Aaa... ok, este grav, familia, prietenii nu stiu, atunci e normal sa postezi numele pentru ca ei sa afle si sa faca ceva pentru el/ea. Dar in cazul de fata, prietenii stiu, familia stie, voi curiosilor ce vreti ? Oricum nu o cunoasteti pt ca daca o cunosteati stiati ca a avut un accident.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se bate lumea care sa o apere mai tare pe fata.... cand iese din spital, cel care a aparat-o cel mai mult pe forum de rauvoitori o sa primeasca o recompensa :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea personala e ca daca nu se zicea "stiu cine e, dar nu zic", nu se mai lansa asa un numar mare de intrebari de tip "oare cine o fi?".

 

 

intrebarea aia putea fi formulata intr-un mesaj catre unii dintre cei care posteaza aici si care au aratat clar ca stiu desre cine e vorba...aici cred ca nu are nimeni nimic impotriva si se rezolva problema mult mai usor si, de ce nu, mai civilizat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma constitui si eu in "Avocatul Diavolului" si intreb: daca nu conteaza numele (ma refer la username, nu la numele Popescu Emanuela), atunci de ce nu se zice?

 

Intreb si eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se bate lumea care sa o apere mai tare pe fata.... cand iese din spital, cel care a aparat-o cel mai mult pe forum de rauvoitori o sa primeasca o recompensa :scratch:

 

 

gresesti.nu o apara nimeni.detalii despre accident s-au dat, iar daca era cineva interesat afla de mult plus ca din moment ce omul cel mai indreptatit sa dezvaluie numele tipei nu a facut asta nu putem sa venim cu o actiune impotriva acestei optiuni.hai sa respectam dreptul unui om la intimitate si decenta

Mesaj completat

Ma constitui si eu in "Avocatul Diavolului" si intreb: daca nu conteaza numele (ma refer la username, nu la numele Popescu Emanuela), atunci de ce nu se zice?

 

Intreb si eu.

 

 

ai raspuns mai sus

Editat de jinx22
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rezumat topic:

 

In seara de 08.12.2009 la intersectia strazilor Fizicienilor si Camil Ressu a avut loc un accident in care au fost implicate un Kawasaki Zx4 si o dubita.

In momentul de fata domnisoara care conducea motocicleta se afla internata in spital, ea suferind in urma impactului o dubla fractura la una dintre maini. In alta ordine de idei motocicleta este avariata complet, avand cadrul indoit in 3 locuri si carenele sparte.

Cum s-a intamplat accidentul : atat motocicleta cat si dubita au intrat in intersectie pe culoarea verde a semaforului circuland unul spre celalalt, dubita s-a incadrat pentru a vira la stanga in timp ce conducatoarea motocicletei circula pe directia inainte. Daca tot era incadrat pentru virajul la stanga cel (cioara/tiganul) cu duba a hotarat ca este prea putin important sa acorde si prioritate vehiculelor care circulau din sens opus, in urma acestei neacordari de prioritate rezultand impactul cu motocicleta. Lucru notat si in raportul politiei.

 

Prietenii si familia au fost instiintate de acest accident, fata accidentata este in afara oricarui pericol, momentan nu are nevoie de nimic, motocicleta este in siguranta deci nu putem ajunta in niciun fel.

 

 

Acestea fiind spuse, rog un admin sa inchida topicul pt ca banuiesc ca nimeni nu mai are nimic de adaugat cu privire la accident.

Hai cius ca deja incepeti sa va intindeti in balarii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se bate lumea care sa o apere mai tare pe fata.... cand iese din spital, cel care a aparat-o cel mai mult pe forum de rauvoitori o sa primeasca o recompensa :scratch:

 

Tu o sa primesti de pe acuma un premiu. Click AICI ptr a-l receptiona. Poate vei reveni cand te vei maturiza un pic si nu vei face caterinca aiurea, unde nu isi are rostul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O interventie tardiva, dar... daca puteti trece peste supararea cauzata de accident, as dori sa incercati sa va abtineti de la expresii precum "cioara/cioroi", "colorat" etc.

 

Nu cred ca culoarea pielii a avut ceva de-a face in dinamica accidentului, adica nu cred ca din cauza intunecimii pielii s-a absorbit cumva lumina din mediul inconjurator si a scazut luminozitatea motocicletei/fetei.

 

Daca omul a fost identificat si a fost gasit vinovat, sa lasam justitia (sau, ma rog, simulacrul ei) sa-si urmeze cursul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O interventie tardiva, dar... daca puteti trece peste supararea cauzata de accident, as dori sa incercati sa va abtineti de la expresii precum "cioara/cioroi", "colorat" etc.

 

Nu cred ca culoarea pielii a avut ceva de-a face in dinamica accidentului, adica nu cred ca din cauza intunecimii pielii s-a absorbit cumva lumina din mediul inconjurator si a scazut luminozitatea motocicletei/fetei.

 

Daca omul a fost identificat si a fost gasit vinovat, sa lasam justitia (sau, ma rog, simulacrul ei) sa-si urmeze cursul.

 

 

te inseli, culoarea pielii chiar a avut de'a face cu dinamica accidentului...binenteles intr-un mod indirect...si aici nu am o idee preconceputa si nu sunt nici rasist, dar daca te uiti putin la omul ala iti dai seama ca nu a fost categorisit gresit si isi merita toate apostrofarile.nu stiu cat realizezi, dar majoritatea de genul lui nu vad culoarea pielii ca pe o povara, ci mai degraba ca pe un avantaj pentru a putea scuza toate nedreptatile(lipsa de educatie/bun simt/decenta/inteligenta/asumarea faptelor s.a.m.d.) pe care le fac si chiar mai mult, un motiv de mandrie pentru multi dintre ei.

Editat de jinx22
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doua intrebari:

 

1. In cazul in care un roman nu acorda prioritate de dreapta, ce concluzii privind la romani tragi?

 

2. Oare au fost cazuri in care romani nu au acordat prioritate de dreapta? Pentru ca mie nu-mi vine sa cred! Eu cred ca toate au fost savarsite de tigani/chinezi/unguri, dar si de... indonezieni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord cu ce a zis BlackDirt. La spital, sotia celui in cauza chiar si-a cerut scuze si s-a oferit sa ajute cu bani ptr eventualele spagi. A fost refuzata. S-a cam spus tot ce era de spus, chiar si mai mult decat era nevoie pana la momentul de fata. Haideti sa asteptam sa vedem cum va trece de operatia de luni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doua intrebari:

 

1. In cazul in care un roman nu acorda prioritate de dreapta, ce concluzii privind la romani tragi?

 

2. Oare au fost cazuri in care romani nu au acordat prioritate de dreapta? Pentru ca mie nu-mi vine sa cred! Eu cred ca toate au fost savarsite de tigani/chinezi/unguri, dar si de... indonezieni.

Ba da, au fost cazuri cand un roman nu acorda prioritate de dreapta, dar atunci cuvantul cioara sa inlocuieste cu "sofer" sau in cel mai rau caz "cocalar"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...