Sari la conținut

Casa Poporului


sc11
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 160
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

R.I.P ;)

 

Fara cuvinte...

Am mai scris pe un topic dar citind si nenorocirea asta...scriu din nou

 

Ieri eram la Universitatei si la un momentdat trece unu' in picioare pe scaritze c'o vitezana cu mainile spre cer, avea peste 50/h cu vreo 30-40 m inainte de semafor...cred ca se ruga ca se si uita in sus.

N'am idee in cine au atata incredere oamenii astia, pe cine se bazeaza de'si permit astfel de acte sinucigase in Bucuresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P ;)

 

Ieri eram la Universitatei si la un momentdat trece unu' in picioare pe scaritze c'o vitezana cu mainile spre cer, avea peste 50/h cu vreo 30-40 m inainte de semafor...cred ca se ruga ca se si uita in sus.

N'am idee in cine au atata incredere oamenii astia, pe cine se bazeaza de'si permit astfel de acte sinucigase in Bucuresti.

 

Daca e liber .. merge. Si eu fac asta. 50m e chiar putin.

 

Asta e: RIP.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e liber .. merge. Si eu fac asta. 50m e chiar putin.

 

Asta e: RIP.

Pai asta e , mai erau catziva metrii pana in semafor si avea peste 50/h in picioare cu mainile si privirea in cer, venea dinspre romana shi inainte de semafor, mai e si stradutza aia pe dreapta de la fantana unde se strang taximetristii. Putea si d'acolo sa iasa ceva, orice, cum te infigi in frane din picioare direct ;) ?

Probabil ca omu' stia ceva ce eu nu stiu, consultase oracolu'...pe cine/ce te bazezi la fazele astea ca n'o sa se'ntample nimic?

Ma depaseste...sa ne fereasca D'zeu k noi clar k nu prea avem cum sa ferim tot ce'i pe strada decat daca merem cu 40...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P. ;)

 

Ce week-end, :lol:. Stateam pe forum sapt trecuta, joi sau vineri, si ma bucuram ca nu mai posteaza nimeni la topicul asta de accidente ca vremea a fost foarte buna de mers cu motorul. Aveti si voi grija...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

avea toba Akrapovic ... si la 60km/h se aude tare si infernal cu 1-a.

sigur?

 

 

Am cea mai mare rugaminte la cei ce mai posteaza aici.terminati odata cu prostiile.aici dati doar mesaje pentru a fi alaturi de un bun motociclist si un suflet.Nu aveti dreptul si nici caderea sa vorbiti.terminati odata.DATI UN MESAJ SI LA REVEDERE.

INCETATI

Si inca ceva.cine a vazut accidentul poate in cel mai fericit caz sa scrie doar ce a vazut.ATATA.cei ce au auzit va rog nu mai continuati.Aberati.Veti afla curand.De ce sunteti asa naivi,si nu incetati sa chinuiti prietenii si oamenii de bine care incearca sa-si aline durerea si sa fie alaturi de familie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P. :ok: :P :P :rose: ;)

In conditiile actuale cred ca ma las de motor :lol:

Editat de Rinno
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cea mai mare rugaminte la cei ce mai posteaza aici.terminati odata cu prostiile.aici dati doar mesaje pentru a fi alaturi de un bun motociclist si un suflet.Nu aveti dreptul si nici caderea sa vorbiti.terminati odata.DATI UN MESAJ SI LA REVEDERE.

INCETATI

Si inca ceva.cine a vazut accidentul poate in cel mai fericit caz sa scrie doar ce a vazut.ATATA.cei ce au auzit va rog nu mai continuati.Aberati.Veti afla curand.De ce sunteti asa naivi,si nu incetati sa chinuiti prietenii si oamenii de bine care incearca sa-si aline durerea si sa fie alaturi de familie.

 

Cu tot respectul, dar asta in opinia mea e mai mult egosim decat plangere, e mai mult ascundere dupa deget decat durere.

 

Vezi postul #54 de mai sus: /index.php?...ndpost&p=397750

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok. S-a intamplat asa: Skoda vedea pe drum cu prioritate, l-a vazut ca vine tare si a pus frana.

El nu mergea pe nici o roata, nimic, mergea normal, dar repede, era in acceleratie, a vazut-o, s-a speriat a apastat brusc frana si s-a dat peste cap. A cazut in cap s-a tarat pana la masina si a intrat tot cu capul in roata. S-a speriat, daca i-ar fi dat gaz ar fi trecut, dar a pus frana prea brusc. Daca era putin mai sigur pe el ar fi trecut, Skoda nu avea viteza.

O fetita de 3 ani a ramas fara tata...

R.I.P. ;) :lol:

Editat de Thot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu tot respectul, dar asta in opinia mea e mai mult egosim decat plangere, e mai mult ascundere dupa deget decat durere.

 

Vezi postul #54 de mai sus: /index.php?...ndpost&p=397750

RIP si atat.Comentariile si alte discutii in alta parte.Macar daca ar sti ce ar vorbi cine vorbeste,asta sa nu incep sa dau citate,pt ca sunt multe posturi pe langa.In parte ai dreptate dar nici chiar asa de paraleli sa nu mai fie

 

Ok. S-a intamplat asa: Skoda vedea pe drum cu prioritate, l-a vazut ca vine tare si a pus frana.

El nu mergea pe nici o roata, nimic, mergea normal, dar repede, era in acceleratie, a vazut-o, s-a speriat a apastat brusc frana si s-a dat peste cap. A cazut in cap s-a tarat pana la masina si a intrat tot cu capul in roata. S-a speriat, daca i-ar fi dat gaz ar fi trecut, dar a pus frana prea brusc. Daca era putin mai sigur pe el ar fi trecut, Skoda nu avea viteza.

O fetita de 3 ani a ramas fara tata...

R.I.P. :lol: :ok:

Sigur avea skoda prioritate.eu stiu ca acel semn pus acolo reprezinta altceva.Tocmai ce spuneam mai devreme big_ipag,tocmai ce spuneam ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[...]Skoda vedea pe drum cu prioritate[...]

 

Nici poveste. Asta e clar tuturor. Inclin sa cred ca e o greseala de scriere, neobservata si postata.

 

[...]

O fetita de 3 ani a ramas fara tata...

[...]

 

Groaznic. Si eu am una de 4 ani acasa si cu siguranta e singurul lucru care ma domoleste intotdeauna. GROAZNIC.

 

[...]Tocmai ce spuneam mai devreme big_ipag,tocmai ce spuneam ;)

 

Intotdeauna se vor gasi pareri pro si pareri contra, dar si greseli nevinovate, asa cum cred eu ca e cea de mai sus. Trebuie asumat acest lucru cu demnitate atata timp cat scopul este ca moartea lui Dan sa nu fi fost in zadar. Tampeniile vor ramane pe forum, chiar daca vor provoca cateodata durere nejustificata apropiatilor. Dar Dan se va putea odihni cu siguranta daca macar unul din noi, va fi ferit din cazua acestor discutii. Poate alta familie nu va fi nevoita sa indure, poate o alta fetita nu va ramane fara sansa de a avea un tata... De a-si cunoaste tatal...

 

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici poveste. Asta e clar tuturor. Inclin sa cred ca e o greseala de scriere, neobservata si postata.

 

Nu este nici o greseala de scriere, asa mi-a spus cineva, care acuma vad ca nu mai raspunde la telefon sa-l mai intreb inca o data.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este nici o greseala de scriere, asa mi-a spus cineva, care acuma vad ca nu mai raspunde la telefon sa-l mai intreb inca o data.

 

Thot, am fost acolo. E un cedeaza trecerea cat casa de mare. Inceteaza cu presupunerile. Am fost acolo si cand procuratura facea poze la semn. De altfel se vede foarte bine si in poze. Ce rost are sa ne contrazici?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este nici o greseala de scriere, asa mi-a spus cineva, care acuma vad ca nu mai raspunde la telefon sa-l mai intreb inca o data.

Nu ma abtin si ti-o spun si aici.tocmai postasem mai sus sa nu scrieti din auzite.nu au fost muti la locul accidentului,iar cei care au fost au postat azi dimineata pe la 01.00.sa nu mai spun de prieteni care ignora toate aberatiile astea.eu in schimb nu mai suport.

Editat de freeman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este nici o greseala de scriere, asa mi-a spus cineva, care acuma vad ca nu mai raspunde la telefon sa-l mai intreb inca o data.

 

Termina odata cu tampeniile tale cu drum cu prioritate.

Cum crezi ca Skoda era lovita in partea stanga spate daca era pe drum cu prioritate.

Cum crezi ca Dan putea sa loveasca Skoda pe aceea parte daca el venea dinspre Rondul Cosbuc.

Aveti putina decenta si nu mai dati cu presupusul.

Citeste ce a scris cineva mai devreme depre comunicatul de la Politie.

Sau poate citesti din 5 in 5.

Din nefericire totul este simplu.

Tipa nu a acordat prioritate

si

Dan avea (nu avea-asta va spune politia) viteza. El s-a speriat si a intrat in stoppie.

Inca odata va rog aveti decenta si nu mai dati cu presupusul.

Va multumesc,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Induceti lumea in eroare fratilor ! Politia spune ca soferitza a fost de vina , unii spun ca motociclistul a fost de vina........ce sa mai credem ???

Am citit fiecare post si din cate am inteles Dan nu era un inconstient, cu atat mai mult cu cat avea o fetita de crescut !!!!!!!!

Din pacate in ziua de azi nici Ingerul Pazitor nu ne mai poate pazi de ignoranta altora. Nu vreau sa acuz pe nimeni, nu vreau sa stiu a cui a fost vina, vreau doar sa stiu ca cei care citesc acest topic, sau aceste topicuri de la aceasta rubrica indoliata, au invatat ceva din asta. DACA NU VA GANDITI LA CE URMEAZA, GANDITI-VA LA CE LASATI IN URMA !!!......parinti, copii, frati, prieteni, sotii........

 

NU VA FERESTE NIMENI.....FIECARE SE GANDESTE LA EL.....SCAPA CINE POATE.....

TRIST, DAR ADEVARAT !!!

 

De multe ori chiar echipamentul de protectie te omoara(paradoxal dar adevarat) . Au fost cazuri de accidente in care casca s-a spart si a taiat beregata motociclistului (poate si in cazul asta a fost la fel, de acolo atata sange). GHINION ??? INCONSTIENTA ??? .....nu stiu....

 

ODIHNEASCA-SE IN PACE ! SINCERE CONDOLEANTE !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e liber .. merge. Si eu fac asta. 50m e chiar putin.

 

offtopic: in cazul asta esti un redus. un circar de care motoristii adevarati rad cand se uita. unul care probabil face asa cand trece prin fata pe la everest. tu poate impresionezi cu acest comportament niste pustoaice de 17 ani dar nu un motorist adevarat.

 

ontopic: RIP

ma bucur sa vad ca politia, prin comunicatele sale, incepe sa acorde din ce in ce mai multa atentie motoristilor si incearca sa ii avertizeze pe conservari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar nu stie nimeni cine era??????????

Ba da ............. Il chema Dan Orlando Macarascu..............un om extraordinar..........Daca vrei sa aflii detalii ti le pot da pe ID-ul de mess yahoo "alisweet1108"

 

Salut tuturor, baieti

 

Sunt Cristian Stanescu, directorul Moto Life, si scriu de pe adresa unui amic pentru ca a mea se pare ca a fost stearsa de pe aici.

Imi pare nespus de rau ca s-a intamplat asta, cu atat mai mult cu cat chiar eu am fost primul care a incercat sa ii acorde primul ajutor. Nu se mai putea face nimic insa. A avut o fractura craniana cred, desi atat bufnitura pe care am auzit-o (nu am vazut insa accidentul) nu a fost foarte mare. In cca 30 sec cat mi-a luat mie sa ajung langa el se formase deja in jurul capului o balta de singe de cca jumatate de metru patrat. Motocicleta - un CBR 600RR model nou - nu era cine stie ce avariata. Am senzatia ca in accident au fost implicate de fapt doua masini, dar nu stiu cum Dumnezeu s-a intamplat. Oricum una dintre cele doua masini a fugit de la locul accidentului - era o Dacia albastra. Ceea ce este cert insa este ca baiatul acela avea imediat inainte de impact cel putin 100 km/h.

Dupa vreo 25 de min a ajuns si ambulanta, putin dupa ce au ajuns baietii de la brigada rutiera (cei de la moto, ca echipajele auto au mai intarziat vreo 10 minute).

Daca puteti sa-mi spuneti si mie cine era baiatul, mi-ar fi de foarte mare ajutor.

Va multumesc si aveti grija de voi fratilor ca pana nu treceti prin ce am trecut eu azi nu stiti de cat de putin atarna viata unui om. Inainte de toate aveti grija cu viteza prea mare - ea si neatentia omoara primele.

Se numea Dan Orlando Macarascu........... este depus la biserica Sf. Ilie langa Liceul M.Eminescu ...........inmormantarea va avea loc miercuri, 24.05.2006 la ora 11.30.......... slujba se va face la biserica unde e depus dupa care se va merge in fata casei unde a locuit (in zona Rond Cosbuc), se va trece pe la cele trei sedii D.G.I.T.L. (Marasesti, Oltenitei, Nitu Vasile) si capatul drumului (la propriu si figurat pt el ) va fi la Cimitirul Reinvierea de la Obor. DUMNEZEU SA-L IERTE SI SA FIE INVATATURA PT ALTII.........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vinovat: Fabia, fiindca nu a acordat prioritate.

 

Viteza motocicletei: inainte de impact tocmai schimbase din intaia in a doua si urca puternic in ture (viteza in momentul franarii a fost probabil undeva intre 100 si 140).

 

R.I.P. ;) :lol: :ok: Odihneasca-se in pace...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e liber .. merge. Si eu fac asta. 50m e chiar putin.

Amice, esti retardat. Din cauza unora ca tine mai prind boala soferii pe noi si incearca sa ne-o mai traga din cand in cand.

 

Iar pentru Dan, inca odata RIP

Editat de serbancuhonda
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...