Sari la conținut

Blonda De La Restaurant


The Duck
 Share

Postări Recomandate

Duminica seara, ora 20, Drumul Taberei, scuarul cu trecere de pietoni dintre Favorit si Dr. Taberei 34, 2 carciumi puse una langa alta si o zona in care mereu se intampla cate ceva. Obiceiul prost? Intoarcerea din scuar cu scopul de a pune masina pe trotuar pentru a "lua masa in oras". Rezultat? In ultimii ani mi-au ajuns la urechi tot felul de vesti cu accidente mai mult sau mai putin usoare petrecute in locul ala. Acum vreo 7 ani a avut loc chiar si un omor din cauza ca nu s-au inteles oamenii care-unde parcheaza.

Dimineatsa plecasem de la Ploiesti, am mers cu amicii pana la Cheia, ne-a plouat pana ne-am uscat, am ajuns cu bine acasa, am mancat si am facut un dus( desi sunt BikerPigs WannaBe :rose: ) si am iesit sa duc motorul la carciuma sa bea si el o bere.(adica sa-l duc la garaj)

In locul stabilit mai sus, o domnisoara a iesit din scuar, a taiat banda a treia, a ajuns cu botul masinii undeva pe banda 1 si.....s-a oprit. A fost foarte tare, ca am apucat sa si injur in timp ce ma indreptam cu viteza LEGALA spre ea. Pozitia aceasta inedita e pozitia in care am prins-o cand am lovit-o. Flash-urile si claxoanele au fost inutile din cauza pozitiei si/sau a muzicii din masina. Frana am pus din belsug, am evitat sa blochez roata din spate, ca ma faceam sanie cu zurgalai. Variantele au fost urmatoarele: trag dreapta-masini parcate-exclus. ma bag in stanga pe banda 3-risc prea mare-forja cineva o masina in dreapta mea (ii multumesc pe aceasta cale :P ). Intru in ea. O minune de Seat Altea 2005, noua, boboc, pacat ca era condusa :ok: . Varianta castigatoare daca stau sa ma gandesc, pentru ca orice alta alegere m-ar fi facut vinovat. 5 minute de tiganeala, injuraturi, explicatii retarde, etc, pana si-a dat domnisoara seama cam care era situatia. Dupa faza asta s-a albit si a inceput sa tremure :rose: . Am linistit pe toata lumea, am topait un pic prin fata ei ca sa inteleaga ca sunt in regula, si am purces la sectie ca sa combatem in declaratii. Rezultatul: Ea a luat 500 de mii amenda- 250 mii in 48 de ore si trebuie sa-si repare aripa din spate. Eu i-am luat asigurarea, am cerenele sparte pe fatsa, mansonul de acceleratie busit un pic, semnalul dreapta fatsa spart, rezervorul a ramas intreg, toba e un pic infundata si cam atat.

Concluzia mea...poti sa mergi oricat de bine si/sau legal, de prosti tot nu scapi.

 

Multumiri speciale: Lui Dumnezeu, ca am apucat s-o vad din timp si ca am scapat doar cu o vanataie mica! Motociclistilor de la terasele de langa care au preferat sa-si vada de mancarea lor :P , automobilistilor care m-au ocolit si nu m-au calcat pe cap, desi legal, eram pe trecerea de pietoni ;) , publicului spectator si nu in ultimul rand lui REBU pentru ca n-au udat pe jos la ora aia . Dedicatie fara numar pentru boschetarul care chiar m-a ajutat sa-mi ridic motorul si sa-l scot de pe drum! :lol: .

Asadar, duminica 21 mai 2006, ora 20.00 pe Bd. Drumul Taberei, meci scurt terminat cu KO intre un Honda CB500 si o Seat Altea. Blonda!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnisoara era cu prietenul. Care poate fi trecut si el la categoria prietene ca si el m-a "ajutat" sa trag jucaria de pe drum.

Mentionez pentru curiosi ca am o statura exceptionala..1.68 merti si 56 de kile...asa ca la momentul respectiv chiar mi-ar fi prins bine cateva maini de ajutor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti orientat domnu' Rata... sau mai bine zis soarta are grija de tine... ;) Seat Altea 2005.

 

Bine ca esti intreg, spor la reparat si ne vedem la bere :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La carnetul ei chiar nu m-am gandit...si mie mi se parea logic sa i-l ia...dar pentru ca n-au rezultat raniri "prietenul soferilor" a ales varianta asta. Oricum, o soferitsa exemplara. :rose: M-am amuzat copios in drum spre sectie sa vad cum face virajul la stanga in intersectia de la Plaza.... :lol: .Dup-aia o oprire in mijlocul drumului, etc. Eh, emotiile bata-le vina... Ma gandeam ca poate o mai dau odata in drum spre politie-cu gand criminal sa las jucaria sa cada si pe partea stanga, ca sa-mi fac carena de pe stanga-spate. Asa faceam toate plasticele... :P .

 

 

Merci Domnu' Andy! Macar daca veneai si tu spre Cheia.... Asa, ai bagat fitilu' si ai sters-o repede acasa... :P . Ne vedem la berici, sa vezi cum arata jucaria...zici ca am batut-o cu paru :ok: .

 

 

Gata! Mult Noroc (ca stiti cum e cu sanatatea) la toata lumea si asfalt uscat ca fundul unui bebelus!!!!

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca ai scapat ieftin. Bine ca nu i-ai dat carje la motor (viteza) si ca nu te-a luat altu pe sus din spate. :lol: Insanatosire grabnica CeBeului pt ca am inteles ca ai doar o vanataie. Aia nu se pune :ok:

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

Merci Domnu' Andy! Macar daca veneai si tu spre Cheia.... Asa, ai bagat fitilu' si ai sters-o repede acasa... :ok: . ...

 

pa langa subiect... dar domnu' Andy a fost la Cheia... basca a ajuns si pan' Rasnov... si s-a dat si pa serpentine la parau rece :lol: ;) :P . Si cel mai tare ma uitam ce nori negri vin dupa mine... si ma gandeam ca poa' v-ati pus si voi pe drum spre cheia. Io am :P uscat

Editat de BAlanuS-u'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;) Mai Nenea .. of ce bine ai gandit-o!! Mare noroc totodata!!

 

imi pare rau ptr. avariile CB-ului insa bine ca esti tu sanatos!

Blondele astea.... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu stiam ca pentru neacordare de prioritate si soldare cu accident se ia carnetul pe 3 luni

 

Se ia carnetul fara discutii. Te-ai infipt in una cu pile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da baiazid ai dreptate dar................ cu politia romana nu te pui ;) am stat cu rata de la 8 30 pina la 1 noaptea la sectie . blonda a chemat un individ in ajutor care inceput sa negocieze cu noi "ca ii repara el carenele respectiv tot ce e stricat pe el" numai sa schimbe rata declaratia , sa declare ca el e vinovat astfel incit sa se repare masina pe asigurarea lui ( de precizat masina era inmatriculata in italia cu carte verde de italia ) suma oferita de amicul blondei se invirtea in jurul a 200 de eur am dat tel lui edi chitz chitz care a spus ca undeva la 7-8 sute de europeni se ridica avariile carena sparta+ maneta frina rupta + semnal spart toba infundata a sarit cumatrul in sus " ca ce noi ce e motor nou etc etc " vazind ca tupeul este prea mare si eu si varul l-am sfatuit pe rata sa urmeze calea legala basca ca impactul fiind frontal motorul ar trebui verificat la reprezentanta cine stie o fisura mica etc etc una peste alta apreciez operativitatea politiei care prin reprezentantul sau a facut sa stam aproape 5 ore avind in fata doar 3 accidente . si un sfat mergeti incet ca ............. nu toata lumea este atenta in trafic si deveniti aptibild pe vreo conserva fara sa fiti vinovati :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta stiam si eu...3 luni si 1 milion juma amenda. L-a trecut la accidente usoare. Nu m-am lamurit nici in ziua de azi care este logica dupa care calculeaza gravitatea evenimentelor. Oricum, nu ma asteptam sa-i traga vreun perdaf, desi peretii erau plini cu afise cu poze de motoristi infipti exact ca mine... Pe politisti oricum nu-i intereseaza, ca vad d'astea in fiecare zi si li se pare normal...Ramane doar sperietura ei, ca eu daca m-am vazut intreg am inceput sa bocesc la jucarie ;) . Asa e specia umana...ma doare-n cot de mine da' plang la carene....

 

 

DATORIE DE ONOARE!!!

 

 

In graba sa expun momentul accidentului, am uitat complet ce era mai important. Pe Varu(care inca e automobilist convins) si pe Rados, prietenii care nu m-au lasat niciodata!

 

Respect!!! :P

Bem o bere cand o sa am bani... :lol:

 

Ceilalti au "scapat" pentru ca n-am avut telefoanele la mine. :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba, trebuia sa te tii tare, sa-si piarda blonda carnetul, practic aia nu pierde nimic, ca s-or gasi niste prosti s-o ajute. Desi din practica stiu ca politistii incearca sa incadreze totul cat mai usor. Nasol.

Bafta la asigurari si fa-i sa-ti treaca aia la reparat/schimbat totul. Mai degraba la schimbat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Blonda!

 

Eu am carnetu suspendat pana in iulie tot din cauza unei blonde... :ok: ...incep sa cred ca-s pe bune povestile cu blonde...nu toate ce-i drept...dar sunt unele... :lol:

 

bine ca esti bine! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

felicitari!

primul sau al doilea topic de la accidente care m-a facut sa rad. sper ca si tu ai vazut la fel accidentul, pt ca acum sansele ca tu sa patesti ceva au scazut dramatic. aveti grija in continuare!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba, trebuia sa te tii tare, sa-si piarda blonda carnetul, practic aia nu pierde nimic, ca s-or gasi niste prosti s-o ajute. Desi din practica stiu ca politistii incearca sa incadreze totul cat mai usor. Nasol.

Bafta la asigurari si fa-i sa-ti treaca aia la reparat/schimbat totul. Mai degraba la schimbat.

pe o parte ai dreptate dupa declaratii si semnele de pe masina ei trebuia sa plece fara carnet de la sectie dar logica si gindirea .................... difera fff tare fata de regulament . stiti cum e daca se vrea din nevinovat devii vinovat cu acte in regula si viceversa . ;) apropo din gindirea amicului blondei sa schimbe rata declaratia ca vezi doamne sa ferit de o pisica , piatra etcetc si a intrat in seat ul blondei :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca ai scapat numa cu vanatai. Inca odata viteza legala ne salveaza de prostiile altora. Super misto ai povestit (una din calitatile romanului: face haz de necaz). Ca spuneai ca le multumesti soferilor care nu te-au calcat pe cap. Vara trecuta mi s-a bagat unu cu un camion in fata si am prins nisip si am culcat motoru pe dreapta. Pe mine soferii din spate ;) au inceput sa ma claxoneze pana mi-am ridicat motorul. Iar cel din cauza caruia am franat dus a fost. Noroc ca nu a crapat nimic (ca nu am avut viteza in momentul cazaturii) si a trebuit doar sa revopsesc carena si sa cumpar un semnalizator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poze maine. Ca fac serial. Noroc ca se preteaza si arata bine si fara carenele alea mici. Al dracu plastic si a draku estetica... Cred ca o ratuiesc... ;)

 

Dar cum sa fac asa ceva cu ea??? Bombonica mea........... imi dau lacrimile :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...