Sari la conținut

Indreptat Roti


Postări Recomandate

Dupa indelungi cautari prin acest forum, am descoperit urmatoarele: se vorbeste foarte mult despre indreptarea cadrului si foarte putin despre indreptarea (roulirea) rotilor de moto.

Problema mea: datorita unor noi metode de asfaltare folosite in iubita noastra capitala, si anume pastrarea din loc in loc a unor gauri pentru ca probabil participantii la trafic sa vada cu adevarat cat asfalt s-a turant peste vechiul strat, am pe ambele roti la moto niste amintiri legate de intalnirile cu aceste superbe ...gauri. Stie cumva, cineva, unde se repara , daca se repara, cat costa...etc,etc,etc, lucrurile astea?

Inainte sa sariti cu functia "search..." vreau sa spun ca am folosit-o dar cele mai recente posturi (putine si alea) erau datate ...2003! Oare nimeni nu a mai lovit jantele de atunci? Sau toata lumea stie unde se repara, numai eu nu ;):D:D:?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci...nimeni nu are nici un indiciu legat de problema mea...;). Hai oamenilor, aruncati niste posturi aici ca imi stau rotile alea pe creier.

 

 

fii atent aici...

la intersectia muncii cu socului este un peco petrom...in spate la peco asta e un service roti...te duci la ei si iti indreapta super bine si echilibreaza la fel de bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chemtraders se lauda ca indreapta jenti. nu am indreptat nici o janta la ei dar merita sa dai un telefon dupa ce vizitezi site-ul lor ( www.chemtraders.ro )

Editat de ser79ban
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si pe mine ma intereseaza chestia asta!

AdiP, cat costa rolluirea unei singure jenti?

 

 

ma...nu stiu exact doar roluire...eu am avut o janta crapata...mi-au sudat-o, indreptat, roluit, echilibrat...totul pe la vreo 400k

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Service-ul ala cu pagina frumoasa a cazut ;). Am primit raspuns de la ei, citez:

 

Buna ziua,

Nu roluim jante de moto.

 

 

BEST REGARDS,

 

CRISTIAN IANCU

 

S.C. CHEMTRADERS S.R.L.

 

TEL: 004.021.311.37.47

 

FAX: 004.021.311.37.52

 

MOBILE: 004.0727.500.684

 

http://www.chemtraders.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@adip : Poti da mai multe detalii te rog, legat de cum se ajunge la baietii astia cu service-ul. Sa spunem ca vin dinspre unirii -> alba iulia -> piata muncii (adica pasajul). De acolo...incotro? :cheers:

Merci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@adip : Poti da mai multe detalii te rog, legat de cum se ajunge la baietii astia cu service-ul. Sa spunem ca vin dinspre unirii -> alba iulia -> piata muncii (adica pasajul). De acolo...incotro? :ok:

Merci.

 

 

unirii -> alba iulia -> piata muncii ...pana aici e bine :cheers: ...apoi iti continui drumul pe blv muncii( basarabia acum) pana la intersectia cu blv socului ( sau chisinau)...inainte de semafor cu 50 m ( chiar inainatea refugiului de tramvai) se face o straduta dreapta....intri pe straduta si dai direct in service ( 30 m pe stanga)

 

sper sa te descurci..e simplu de ajuns

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..eu pot sa ti spun unde sa NU te duci :cheers: in spate la mall ul din vitan ,pe dudesti este un "service" de evitat.am dus o roata de pegaso si mi au facut o :ok: au dat cu ciocanu in ea ,au dat cu flexu si acu...e cam nasol.

chiar,stie careva daca mai pot face ceva cu ea.la viteza mai mica nu se simte,dar am inteles ca la peste 100 pot avea probleme.care s riscurile??pina gasesc una second o sa mai treaca ceava timp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parfum, si eu sper sa ii gasesc. ma duc diseara dupa servic direct la ei. va anunt ce s-a intamplat.

 

ok...sper sa rezolvi pozitiv

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Dupa ce am vorbit cu pacman si adip pe messenger ca sa aflu informatiile 'la zi' , m-am dus la vestitul 'service din spatele petromului' :rolleyes:

Locatia exacta est aici : http://www.bucuresti.com.ro/www/index.html...=728,height=550

 

Se poate intra pe la petrom si plimbat prin curtea service-ului sau direct de pe str nicolae sebe unde veti vedea o spalatorie. Atelierul de jante este fix la intrarea in spalatorie.

 

Impresiile sint pozitive : desi era ocupat pina peste cap omul a fost serviabil si a depus toate eforturile pentru a-mi rezolva problema repede si bine. Pret 80RON pentru roluit si sudat cu argon + 5RON montat inapoi cauciucul pe janta.

Roata o duceti data jos de pe motor. Omul mi-a zis ca ar fi bine daca dau si discurile jos, dar le poate da si el . M-am simtit mai in siguranta sa le dau eu, ca cine stie pe unde se mai pierd suruburile alea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

jante spitate cine mai indreapta?

val,i am indreptat eu saptamana trecuta 2 jenti de ij la acelasi om.

treaba excelenta! omu' e de baza!

pret 600.000 lei!

te poti duce cu incredere! initial mi-a spus ca el nu face spitate, dar le- a facut beton!

hai bafta

Editat de klu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, mai stiu si eu in Fundeni dupa pod cum vi dinspre Colentina imediat ce treci de pod e o vulcanizare pe dreapta, oamenii si roluiesc si sudeaza daca e cazul. Tractor baiatul de acolo vinde si cauciucurii noi de moto are foarte multe modele de la Dunlop, pentru cei interesati treceti pe acolo si intrebati de el.Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
Dupa ce am vorbit cu pacman si adip pe messenger ca sa aflu informatiile 'la zi' , m-am dus la vestitul 'service din spatele petromului' :laugh:

Locatia exacta est aici : http://www.bucuresti.com.ro/www/index.html...=728,height=550

 

Se poate intra pe la petrom si plimbat prin curtea service-ului sau direct de pe str nicolae sebe unde veti vedea o spalatorie. Atelierul de jante este fix la intrarea in spalatorie.

 

Impresiile sint pozitive : desi era ocupat pina peste cap omul a fost serviabil si a depus toate eforturile pentru a-mi rezolva problema repede si bine. Pret 80RON pentru roluit si sudat cu argon + 5RON montat inapoi cauciucul pe janta.

Roata o duceti data jos de pe motor. Omul mi-a zis ca ar fi bine daca dau si discurile jos, dar le poate da si el . M-am simtit mai in siguranta sa le dau eu, ca cine stie pe unde se mai pierd suruburile alea.

stie cineva daca mai este de actualitate service-ul asta, nu de alta dar sa nu ma plimb cu roata dupa mine pana acolo si sa nu mai fie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la Sama in Pipera, atelierul din spatele politiei Ilfov, strada care vine de la statia metrou Pipera catre reprezentanta Porche, janta din aluminiu 120 ron, nu stiu celelalte cat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la Sama in Pipera, atelierul din spatele politiei Ilfov, strada care vine de la statia metrou Pipera catre reprezentanta Porche, janta din aluminiu 120 ron, nu stiu celelalte cat...

ala e foarte departe de mine, o sa dau o fuga pana la asta de la muncii sa vad daca mai exista. daca nu... nu o sa am de ales, roata in mana si pana la pipera pe jos :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ala e foarte departe de mine, o sa dau o fuga pana la asta de la muncii sa vad daca mai exista. daca nu... nu o sa am de ales, roata in mana si pana la pipera pe jos :lol:

 

 

salve, ia zii ai fost la cel de la muncii, ai rezolvat, sau te duci la sama?

 

Am si eu aceeasi problema cu roata fata si tot caut da nema..... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salve, ia zii ai fost la cel de la muncii, ai rezolvat, sau te duci la sama?

 

Am si eu aceeasi problema cu roata fata si tot caut da nema..... :lol:

salut,

am vrut sa ma duc, ca am avut treaba prin titan, dar s-a pus ploaia si am lasat-o pe alta data, poate trec maine pe acolo sa vad care e treaba.

dupa ce aflu, postez aici...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

am vrut sa ma duc, ca am avut treaba prin titan, dar s-a pus ploaia si am lasat-o pe alta data, poate trec maine pe acolo sa vad care e treaba.

dupa ce aflu, postez aici...

 

k ...ms :lol:

 

ahhh se pare ca nu am mai avut rabdare si mam dus la sama, ...super baieti, mi-a indreptat roata fara nici o problema si cu mare grija....recomand sama chiar daca e mai scump da merita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

k ...ms :(

 

ahhh se pare ca nu am mai avut rabdare si mam dus la sama, ...super baieti, mi-a indreptat roata fara nici o problema si cu mare grija....recomand sama chiar daca e mai scump da merita.

azi o sa ma duc sa vad daca mai e ala la muncii, nu am avut timp pana acum :) , problema cu timpul asta....

ce aveai mai exact la roata? cat de stramba? si cat ti-au luat baietii?

da-mi un PM, daca e...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...