Sari la conținut

Probleme Electrice La Lc4


Postări Recomandate

numarul nu il stiu, stiu sa dau de ei. eu am treaba cu tatal unuia, mare mester de comuniste.

 

pt cine sta in zona- ii gaseste pe la faur poarta 4 pe linia de tramvai, 1decembrie1918 nr 5 E parca sta unul din ei (stiu curtea dupa gard :cheers: )

maine seara mai ajung pe acolo

 

 

Da,gardu e verde.E vorba de Gonzo.

 

Numarul nu-l am da il poti lua de la Vali de la MOTOMANIA.

Editat de adiviraj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gata, am luat nr

0721553301 - george - ii zici ca ai nr de pe la nea marin, si ca poate sa il faca la el in curte.

p.s. a lucrat prin service pe la ktm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai simplu si sigur mod de a verifica componente de-astea e prin inlocuire. Gaseste inca unul cu LC4 si roaga-l sa te lase sa faci teste .... Eu unul inclin sa cred ca daca e de la CDI, e vorba de o lipitura slabita de vibratia ghiavolului , si deci se repara.

 

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai simplu si sigur mod de a verifica componente de-astea e prin inlocuire. Gaseste inca unul cu LC4 si roaga-l sa te lase sa faci teste .... Eu unul inclin sa cred ca daca e de la CDI, e vorba de o lipitura slabita de vibratia ghiavolului , si deci se repara.

 

;)

iti dau eu un CDI care nu mai merge de la dereu' meu.Daca il faci te cinstesc :bigstar:

Mi-am luat altul, asa ca nu ar strica sa am de rezerva :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CDI-ul e si la mine ;) si deja mi-am comandat altul. Nu mai am rabdareee vreau sa ma duc la munte.. cica dureaza cam 2-3 saptamani pana vine.

 

intrebare:

 

cand l-am comandat mi-au spus ca sunt de doua feluri, pentru benzina normala(95-98) sau ptr benzina f proasta (80) adica ptr tzari subdezvoltate. Cum face CDI-ul treaba asta??????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: e un sambure de adevar, ca are alt timp de ardere benzina , dar principalul factor care te obliga la banzina buna sau nu e raportul de compresie ;)

 

Cu CDI-urile, nu pot sa garantez ca le pot repara dar mai rau decat sa nu mearga ce se poate intampla ????? :cheers: :hug: Dati-le la tata ca oricum le aruncati, si daca le doftoricesc astept berea ;) :bigstar: ...numai timp sa am sa scobesc in ele, e al dracu de greu sa le cureti de rasina aia...

 

P.S. Cata_M, la operatiunea asta mi-ar fi de mare ajutor Dremelu' ala al tau, pt "decopertare" :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...