Sari la conținut

HONDA SHADOW ZONE


dead_man_walking
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sissy barul si suportii de coburi in ce bani le dai? ca as fi interesat.

 

ma gindeam undeva la 700 ron si sisy barul si suportii coburi , am si coburii tot givi ii dau cred ca in 180 ron discutabil pentru ca nu sunt in perfecta stare cel de pe dreapta este ars nitel de la toba se poate reapara daca bagi o fisie de piele iar cel de pe stinga o curelusa are doar o gaica si trebuie facuta o alta curelusa .daca vrei discutam pe mess sau pm

post-9934-1267821192_thumb.jpgpost-9934-1267821166_thumb.jpgpost-9934-1267821207_thumb.jpg

 

 

 

Mesaj completat

salut, eu mi-am modificat motorul inspre bobber ,mare parte fiind garage built, apehanger iti trebuie de cel putin 40 cm inaltime gasesti de exemplu Highway Hawk ,Fehling ,Custom Chrome depinde ce iti e mai accesibil ;furtun de frana poti sa iei legatura pe forum ,sunt useri care au m-ai luat de la cei din timisoara, eu personal mi-am facut in cluj la o firma care face conducte si furtune de frana; restul cablurilor fie iei pachete de la firmele de profil -avantaj rezistenta dezavantaj pret sau iei de pe louis sau undeva cabluri de acceleratie si ambreiaj se iau la lungime mare si ti le faci tu cat ai nevoie + camasi la cabluri si ai nevoie de un chit sau 2 de reparatii cabluri pentru ca cele de pe louis de care am eu au numai intr-un cap pusa prostia respectiva si dincolo o prinzi tu cu surub avantaj pret si accesibilitate dezavantaj rezistenta am de 2 ani si nu sa-u rupt da noh ... electrica tai pur si simplu si adaugi cablu la isntalatie apoi pui camasa din aia care se strange la caldura si ai terminat => aspect nota 10 ,comfort extraordinar, senzatie de milioane

 

asemenea cazului tau si ghidonul meu se baga direct in jugu de la furca ,solutia cea ma ibuna e sa vanezi niste risere simple de naked sau ceva japonez ca is pe 22 si le vopsesti eventual negru, nu merita sa dai bani pe prostii cromate(motorul meu e negru mat)

 

multumesc mult pentru informatii

Mesaj completat

saua in ce bani o dai sau poate vrei un schimb

inca nu e de vinzare , dau de pe motor ce nu ma "doare ", insa dupa ce am saua care o vreau si am facut modificarile o sa o scot la vinzare .

Mesaj completat

Bine ca ti-ai luat si tu in sfarsit "motocicleta"-este un model extraordinar de reusit. Sa-l stapanesti sanatos si sa o plimbii multi km nu ca pana acum.

 

multumesc de urari buburuzule , am facut azi rar ul si am si fugit la pipera sa ii fac actele . am luat si numerele B 666 NAZ ,gata :crack: am scapat intr-o zi cu toate actele .

oricum o am trecuta si in carte si in talon honda shadow v 2 custom asa ca pot sa ii fac cu timpul "mici "modificari .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari la toti umbracii!

Asadar, cum era de asteptat, doresc sa anunt... :laugh:

 

Intalnirea posesorilor de Honda Shadow - Editia 2!

 

Va astept cu idei despre perioada in care se va desfasura (personal, sunt de acord cu Dimmu: weekend-ul cu concertul AC/DC). Locatia cred ca ramane tot camping-ul de anul trecut de la Rasnov, daca nu are nimeni nimic de obiectat. Cum stabilim data, o sa deschid un topic separat la Intalniri, Evenimente, Excursii.

Anul trecut a fost o super-mega-giga-terra intalnire!!! Am cunoscut o gramada de oameni minunati si m-am simtit excelent! Sper ca anul acesta sa ne strangem mai multi si sa facem din aceasta intalnire un obicei anual!

Poze de anul trecut gasiti aici: /index.php?showtopic=367230.

Detalii despre intalnirea de anul trecut mai gasiti si aici: /index.php?...3&hl=shadow.

 

post-20315-1267854390.gifHAI UMBRACII!!! ADUNAREA!!!post-20315-1267854390.gif

 

P.S. Djeeckxuleee!!! Te astept cu palinca de-aia buna in mai :nono: !

P.P.S. Dimmuleeee!!! A spus frati-mio ca daca mai vii cu mici care curg prin gratar, nu stie ce-ti face :haha: !

 

Toate cele bune! :crack:

Radu.

post-20315-1267854936_thumb.jpgpost-20315-1267854968_thumb.jpgpost-20315-1267854992_thumb.jpgpost-20315-1267855227_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci asa sa ramana.In uichendul cu eisidisi.Vine si palinca.Smoky, vorbesti tu cu omul din camping pt rezervare, preturi si alte magarii? Eu oricum o sa ajung pe la el dar ar fi bine sa fie anuntat. All the best!

Editat de djeeckx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal baieti! azi am inceput sa mai asamblez la al meu. cam asa arata cu un ape si cu tobe custom. mai trebuiesc vopsite si invelite in carpa termorezistenta. ma intereseaza un sissybar si suporti coburi.

post-3847-1267898270_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci asa sa ramana.In uichendul cu eisidisi.Vine si palinca.Smoky, vorbesti tu cu omul din camping pt rezervare, preturi si alte magarii? Eu oricum o sa ajung pe la el dar ar fi bine sa fie anuntat. All the best!

Da man. O sa il sun eu pe Dudu zilele astea ca sa vorbesc cu el sa nu avem suprize :hug: .

Oricum, cred ca "procedura" de intalnire, rezervare, mancare si bautura va fi la fel ca anul trecut :crack: .

Deocamdata nu imi vad capul de treaba nici la servici, nici la facultate, nici kit-ul de lant nu l-am schimbat si nici bani nu am inca pentru el :nono: . Dar sper sa rezolv chestia asta pana in mai :laugh: .

P.S. Jeff ce mai face? Nu am mai vorbit cu el de la Predeal incoa'... S-a recuperat?

 

Radu.

 

@stoeanp: Arata intr-un mare fel Umbra ta. Imi place cum vine apehanger-ul. Vii cu el la Rasnov sa il vedem si pe viu :haha: ?

Editat de smoky_bad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da man. O sa il sun eu pe Dudu zilele astea ca sa vorbesc cu el sa nu avem suprize :hug: .

Oricum, cred ca "procedura" de intalnire, rezervare, mancare si bautura va fi la fel ca anul trecut :crack: .

Deocamdata nu imi vad capul de treaba nici la servici, nici la facultate, nici kit-ul de lant nu l-am schimbat si nici bani nu am inca pentru el :nono: . Dar sper sa rezolv chestia asta pana in mai :laugh: .

P.S. Jeff ce mai face? Nu am mai vorbit cu el de la Predeal incoa'... S-a recuperat?

 

Radu.

 

@stoeanp: Arata intr-un mare fel Umbra ta. Imi place cum vine apehanger-ul. Vii cu el la Rasnov sa il vedem si pe viu :haha: ?

ok.o sa aducem fiecare ce putem k anul trecut.Jeff e bine, chiar si-a scos fiarele din el zilele trecute si sigur o sa-l vezi cand veniti.

eu la lantul meu i-am scos anul trecut o za si am mai mers 2000 km cu el asa. merge brici.cat mai duce il mai tin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci e bine totusi ca am inceput sa vb de intalnirea shadow de anul asta.in curand smoky o sa comunice si data exacta a evenimentului. eu am zis weekendul cu ac dc ca sa plecam mai multi de acolo la concert, cine vine la concert.anul trecut am pus in 21 22 23 mai din cauza frigului deoarece in zona este racoare noaptea.deci poa sa ramana si in weekendul cu 22 mai (mai cald si mai ok).voi ce ziceti???asteptam raspunsuri

 

P.S. smoky promit ca nu mai aduc mici care curg prin gratar :))!!! care vine cu masina sau care stati pe langa Bv va asteptam cu gratare ca noi venim cu carnea :)) :lol:

Editat de DimmU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

sunt un detinator de Honda Shadow...si am auzit ca anu trecut a fost tare fain la adunarea (intalnirea) asta...asa ca as vrea sa particip si eu anul asta...eu as propune intalnirea(adunarea, sarbatoarea...) sa se faca pe weekendul cu 22...avand in vedere ca pe 16 e weekendul cu concertul AC/DC si oricum iesim la tura...asa ca ce are daca iesim si saptamana viitoare (de 22 Mai e vorba)la o intalnire shadow....si mai e si motivul ca, cu cat ne adancim in sezonul calduros cu atat iesim mai tare din primavara, spun asta pt ca am auzit ca acolo unde este locatia intalnirii e mai muntus...deci de regula mai frig.

e fain cand impusti doua ratze o data , si intalnirea shadow si AC/DC...dar din punctul de vedere al unui motociclist pus pe drumuri, in cazul asta e mai fain sa impusti doua ratze separat in doua weekenduri diferite...numa asa de dragul de a te plimba.

- eu votez intalnirea Shadow pe weekend-ul din 22MAI.

va multumesc !

P.S. - si daca nu s-o nimerii asa cum asa vrea eu...vom face tot posibilul sa ajungem si la una si la alta...de-o fi bine de-o fi rau...bucurosi le-om duce toate...

ASFALT USCAT!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt multi oameni este o cheltuiala pe care probabil nu si-o permit sa faca 2 uichenduri la rand o deplasare mai lunga .Mie mi-a indiferent cand o facem pt ca e la mine aasa.Hotarati-va cum va e mai bine. In mai e posibil sa mai fie un uichend ocupat si mai mult ca sigur va di cel din 22 cu un festival pe care urmeaza sa-l facem dar inca nu am batut data in cui.Asa ca, Smoky, as sugera sa vb cu Dudu pt data de 16 sa fie ok pt toti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt multi oameni este o cheltuiala pe care probabil nu si-o permit sa faca 2 uichenduri la rand o deplasare mai lunga .Mie mi-a indiferent cand o facem pt ca e la mine aasa.Hotarati-va cum va e mai bine. In mai e posibil sa mai fie un uichend ocupat si mai mult ca sigur va di cel din 22 cu un festival pe care urmeaza sa-l facem dar inca nu am batut data in cui.Asa ca, Smoky, as sugera sa vb cu Dudu pt data de 16 sa fie ok pt toti.

 

Salutari.

 

Cu parere de rau va informez ca in weekend-ul 14-16 nu voi putea sa vin, intrucat parintii mei fac nunta de argint in acea perioada si nu pot lipsi de la acel eveniment (am aflat si eu aseara). Astept mai multe pareri despre perioada in care sa ne intalnim. Daca va fi in perioada 21-23 pot veni, iar daca nu, ne vedem pe la intruniri sau chiar anul viitor.

 

Astept sa stabilim data clar ca sa fie totul ok si sa stim ceva sigur de la capul locului.

 

Radu.

Editat de smoky_bad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca smoki nu vine ca el a fost cu ideea anul trecut il facem in 22.deci ramane pe 22.smoki te las sa vb cu dudu pt data de 22.cred ca e cazul sa mutam detalile la intalniri si evenimente.bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

no...hotaratzi-va fratilor...cand venim pe 16 sau pe 22...?

 

Salutare!

 

In momentul in care va fi luata o decizie sigura in acest sens, se va deschide un topic separat pe sub-forumul Intalniri, Evenimente, Excursii :) . Acest lucru se va intampla cel tarziu la inceputul saptamanii viitoare.

Vorbesc serios cand spun ca merita sa astepti :) .

 

Toate cele bune!

Radu.

Editat de smoky_bad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! posesorii de shadow din tecuci asteapta data pt intalnirea nr 2. intre timp a mai aparut un shadow si de toti doamne suntem 3 :)

we've been looking forward to drink up ours minds again and again and...

cheers everybody :))

superba locatia de anu' trecut. ar fi marfa ca de la ac/dc sa aterizez la rasnov... doamne ajuta si asfalt uscat, uscat, de tot. atat de uscat ca si gropile sa dispara :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Orice data va fi , eu vin oricum cu cea mai mare placere! Anul trecut chiar m-am distrat extraordinar si mai vreau si anul acesta! Salutare si respect! :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...