Sari la conținut

HONDA SHADOW ZONE


dead_man_walking
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nou in bransa ...vin cu o rugaminte....stie cineva unde gasesc un manual de service pentru o honda shadow 750 din 1997?

....frunzaresc de ceva vreme net-ul da nimic... :laugh: ...sau nu stiu unde sa caut?....help me!!

 

Da. La mine :hurt: .

Vezi ca ai id-ul meu de messenger trecut in profil. Adauga-ma si intru si ti-l trimit eu zilele astea :angry: .

 

Radu.

Editat de smoky_bad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare am un shadow din 91 si vreau sa ii pun roata de 21 pe fata...de la un intruder sau vulcan....acum nu stiu daca trebuie ceva modificari....imi trebuie oare si etrierul s-o potrivii asta de la shadow?

a pus careva si mere?....daca aveam vreun tovaras cu intruder ii ceream roata si nu mai postam....dar asta e

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un manual pt shadowul spirit nou, modelul cu injectie, are cineva?

 

thx

 

 

vezi pe www.dhy.com, au in engleza toate reperele pe fiecare categorie si subansamblu pentru toate modelele de Honda si nu numai. Inclusiv schemele de montaj si ordinea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deja imi luasem gindl sa gasesc ceva pt modelul asta.

E incredibil, inca nu am gasit un manual complet de service, nu inteleg de ce nu apar.

Oricum, siteul asta e foarte bun.

 

multumesc mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Am si eu un Shadow 750 ACE. Faza e ca l-am cumparat fara semnalizatoare in spate: are stopul si suportul de numar schimbat, si nu am unde sa montez semnalizatoarele.

 

Ma gandeam ori sa iau un suport de numar care are aripioare pentru montat semnalizatoare, ori sa implant 2 gauri mici in aripa din spate, ca parca nu ma simt in "siguranta" fara sa fac blink-blink si in spate.

 

Cat e de complicat (si de recomandat) sa dau 2 gauri in aripa? sau cat de mult merita? Motorul e din 98 si vopseala orig. de pe el arata impecabil.

 

Doi la mana: poate cineva sa imi recomande niste metode de tratare/intretinere a cromului. Unele zone, in special de pe blocul motor, si din'prejur is cam matuite, ar trebui polishate. Nu vreau sa iau primul tub de polish care il gasesc. Ceva indrumari?

 

Ok, am si trei la mana: Unde as putea gasi niste scheme electrice pt. ea (VT750 C2 din 98)? E putin vraiste la firele care le am sub scaun, si vreau sa recablez/fac putina ordine acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Am si eu un Shadow 750 ACE. Faza e ca l-am cumparat fara semnalizatoare in spate: are stopul si suportul de numar schimbat, si nu am unde sa montez semnalizatoarele.

 

Daca nu vrei sa dai nici o gaura niciunde, cea mai simpla solutie ar fi sa inlocuiesti semnalizatoarele din fata cu unele montate in ghidon, care se vad si din spate

Semnalizari ghidon

 

 

 

 

In alta ordine de idei: am nevoie de o aripa fata de honda shadow 600. Daca are cineva de vanzare sau dezmembreaza vreun shadow, sa ma anunte si vorbim

Editat de Dracu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as vrea sa schimb cat mai multe din plasticurile de pe shadow-ul meu de 750...am vazut pe ebay ca se pot pune capacele de la baterie...din spatele furcii....dar aripa fata?...stiti ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut la umbraci.... As vrea sa bag niste banuti primavara asta in mobra '(Honda shadow 600 din '95) si mi-ar prinde bine si niste recomandari din partea voastra legate de preturi, magazine sau modele:

1) Baterie noua

2)Cauciuc fata schimbat cu tot cu camera

3)Ghidon Schimbat + comenzi+oglinzi

4)Coburi noi

 

Merci :rolleyes:

Editat de bagabondboy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut la umbraci.... As vrea sa bag niste banuti primavara asta in mobra '(Honda shadow 600 din '95) si mi-ar prinde bine si niste recomandari din partea voastra legate de preturi, magazine sau modele:

1) Baterie noua

2)Cauciuc fata schimbat cu tot cu camera

3)Ghidon Schimbat + comenzi+oglinzi

4)Coburi noi

 

Merci :rolleyes:

 

Incearca www.romimoto-piese.ro

Editat de Fury
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut la umbraci.... As vrea sa bag niste banuti primavara asta in mobra '(Honda shadow 600 din '95) si mi-ar prinde bine si niste recomandari din partea voastra legate de preturi, magazine sau modele:

1) Baterie noua

2)Cauciuc fata schimbat cu tot cu camera

3)Ghidon Schimbat + comenzi+oglinzi

4)Coburi noi

 

Merci :rolleyes:

www.bbmoto.ro (mai aduc piese si de la www.highwayhawk.com)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba baieti, ia ziceti voi cand facem intrunirea de umbre ca sa ne apucam sa vorbim si sa rezervam campingu'.Care se mai baga anul asta?

eu zic sa facem intrunirea in weekendul cu 16 mai cand e ac dc.eu as pleca duminica dimineata direct la buc la ac dc.care se mai baga???sau in weekendul urmator cu 22 mai...tot una ii pt mine.eu oricum sunt prezent.prefer 14 15 16 mai din cauza concertului.:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut am achizitionat o umbra si vreau sa ii fac "mici" modificari sa ii bag un apenhanger , o singura sa , o pereche de tobe custom . ce prisoseste va zbura de pe ea . deci vor fi de vinzare :ghidonul , aripa spate + plasticele laterale , sisy barul (givi) , suporti coburi, coburi piele (givi) , seile , tobele silver tail dar asta cu timpul .acum intrebare cine a mai bagat apenhanger ? de unde ati luat cabluri ? cine stie cum se poate lua contact cu baietii din timisoara ce fac furtune de frina ?

post-9934-1267734094_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut am achizitionat o umbra si vreau sa ii fac "mici" modificari sa ii bag un apenhanger , o singura sa , o pereche de tobe custom . ce prisoseste va zbura de pe ea . deci vor fi de vinzare :ghidonul , aripa spate + plasticele laterale , sisy barul (givi) , suporti coburi, coburi piele (givi) , seile , tobele silver tail dar asta cu timpul .acum intrebare cine a mai bagat apenhanger ? de unde ati luat cabluri ? cine stie cum se poate lua contact cu baietii din timisoara ce fac furtune de frina ?

post-9934-1267734094_thumb.jpg

Bine ca ti-ai luat si tu in sfarsit "motocicleta"-este un model extraordinar de reusit. Sa-l stapanesti sanatos si sa o plimbii multi km nu ca pana acum.

Editat de bykerkess
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, eu mi-am modificat motorul inspre bobber ,mare parte fiind garage built, apehanger iti trebuie de cel putin 40 cm inaltime gasesti de exemplu Highway Hawk ,Fehling ,Custom Chrome depinde ce iti e mai accesibil ;furtun de frana poti sa iei legatura pe forum ,sunt useri care au m-ai luat de la cei din timisoara, eu personal mi-am facut in cluj la o firma care face conducte si furtune de frana; restul cablurilor fie iei pachete de la firmele de profil -avantaj rezistenta dezavantaj pret sau iei de pe louis sau undeva cabluri de acceleratie si ambreiaj se iau la lungime mare si ti le faci tu cat ai nevoie + camasi la cabluri si ai nevoie de un chit sau 2 de reparatii cabluri pentru ca cele de pe louis de care am eu au numai intr-un cap pusa prostia respectiva si dincolo o prinzi tu cu surub avantaj pret si accesibilitate dezavantaj rezistenta am de 2 ani si nu sa-u rupt da noh ... electrica tai pur si simplu si adaugi cablu la isntalatie apoi pui camasa din aia care se strange la caldura si ai terminat => aspect nota 10 ,comfort extraordinar, senzatie de milioane

 

asemenea cazului tau si ghidonul meu se baga direct in jugu de la furca ,solutia cea ma ibuna e sa vanezi niste risere simple de naked sau ceva japonez ca is pe 22 si le vopsesti eventual negru, nu merita sa dai bani pe prostii cromate(motorul meu e negru mat)

Editat de slowmotion
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu cei din Tm poti sa iei legatura prin telefon la nr 0726348060.le spui culoarea si marimea de care ai nevoie.restul cablurilor le-am luat de la "rusi" din piata si sunt mai mult decat ok.kit pt reparatie de la romimoto sau de la reprezentanta suzuki din floresti (cluj).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, eu mi-am modificat motorul inspre bobber ,mare parte fiind garage built, apehanger iti trebuie de cel putin 40 cm inaltime gasesti de exemplu Highway Hawk ,Fehling ,Custom Chrome depinde ce iti e mai accesibil ;furtun de frana poti sa iei legatura pe forum ,sunt useri care au m-ai luat de la cei din timisoara, eu personal mi-am facut in cluj la o firma care face conducte si furtune de frana; restul cablurilor fie iei pachete de la firmele de profil -avantaj rezistenta dezavantaj pret sau iei de pe louis sau undeva cabluri de acceleratie si ambreiaj se iau la lungime mare si ti le faci tu cat ai nevoie + camasi la cabluri si ai nevoie de un chit sau 2 de reparatii cabluri pentru ca cele de pe louis de care am eu au numai intr-un cap pusa prostia respectiva si dincolo o prinzi tu cu surub avantaj pret si accesibilitate dezavantaj rezistenta am de 2 ani si nu sa-u rupt da noh ... electrica tai pur si simplu si adaugi cablu la isntalatie apoi pui camasa din aia care se strange la caldura si ai terminat => aspect nota 10 ,comfort extraordinar, senzatie de milioane

 

asemenea cazului tau si ghidonul meu se baga direct in jugu de la furca ,solutia cea ma ibuna e sa vanezi niste risere simple de naked sau ceva japonez ca is pe 22 si le vopsesti eventual negru, nu merita sa dai bani pe prostii cromate(motorul meu e negru mat)

 

 

postul era pentru rados , daca mai ai ceva nelamuriri zi si incerc sa te ajut mare parte din treaba am facut-o singur asa ca poti sa iti spun lucruri verificate :crack:

Editat de slowmotion
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Poze cu saua te rog. Multumesc. Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...