Sari la conținut

HONDA SHADOW ZONE


dead_man_walking
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ce parere ai djeeckx-ule? O sa fie gata pana in mai? :lol:

Cum ma imbolnavesti tu pe mine de imi vine sa ma duc acasa, sa pun mana pe flex si sa incep si eu sa-mi tai umbra. Dar de... Bani nu sunt, consumabilele trebuiesc schimbate, facultatea cere bani si uite asa raman doar cu bagatul unghiei in gat si uitatul.

Macar mai pune poze sa vedem si noi cum decurge lucrarea :lol: .

 

Radu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa fie gata cat de curand.O sa mai pun ceva poze dupa ce fac prinderile laterale ale aripii si montez stopul .E adevarat ca bagi ceva bani in lucrari dar daca ceva scule si te pricepi tu sau careva apropiat te descurci destul de ieftin.Eu cel mai mult am dat pe suduri pt ca am fost nevoit sa sude cu Migu in puncte si nu numai si fiind tabla relativ subtire nu poti pune elecrtodul pe ea ca o stapungi.In rest munca multa.Eu am stat 3 ani pana m-am decis s-o tai pt ca nu vroiam sa bag atata munca intr-o motoreta japoneza si de 600 cc ci intr-un Harley dar a venit praful si s-a dus treaba pt moment asa ca am hotarat sa o fac asa cum imi place.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

termopanule, m-ai spart la cimpanzeu!pai ma asteptam la un 1200 C si tu vii cu muflonu asta?Sa-l stapanesti sanatos ! :lol:

mah si eu tot la asa ceva ma hotarasem, dar m-a sunat isarescu si mi-a recomandat muflonul -ca cica pe prafurile astea e recomandat sa ai niste cash prin conturi decat sa ai ditai bentleyul in garaj si sa risti sa nu ai bani de benzina!

Hai ca v-am pupat si scuzati off topicul -va stiu io pe voi cioperistii astia satanisti violatori de babe -imediat sariti la beregus dac e unu off topic

pa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in sfarsit am terminat spatele.Mai am de facut nr lateral , sheaua si tobele.Cateva poze:

 

asa musiu, arata foarte bine ;) poate il convingi pe uratul ala de AWD sa treaca pe taica bobber si el si sa dea uitare cutia aia cu piulite pe care si-a luat-o. Auzi Geo? sa moara gina daca nu te faci din nou chopperizd! :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa musiu, arata foarte bine :laugh: poate il convingi pe uratul ala de AWD sa treaca pe taica bobber si el si sa dea uitare cutia aia cu piulite pe care si-a luat-o. Auzi Geo? sa moara gina daca nu te faci din nou chopperizd! ;)

N-ai cu cine...dupa ce a pus mana pe oja aia cu care se da acum (sau mai bine spus ea a pus mana pe el) l-am pierdut definitiv.Mai are reminiscente, mai face motorete din fier dar la scara mai mica dar in rest s-a dus drq tot ce a fos intre noi.Nu Georgele?Spune tu la baieti aici cum ai dat tu mandrete de vulcan pe o oja rosie. :laugh: :wink:

Merci de aprecieri Fox.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in sfarsit am terminat spatele.Mai am de facut nr lateral , sheaua si tobele.Cateva poze:

 

Foarte tare! ;)

De-abia astept sa o vad live :wink: .

Spor la munca in continuare! Astept rezultatul final.

Editat de smoky_bad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Djeeckx, felicitari pentru optiunea luata si pentru realizare, deopotriva.

O singura intrebare care ma framanta de mult timp si m-a oprit de la a bobberi: DA RAR-ul, ITP-ul si POLITIA CE AU DE ZIS?

Intrebarea e pe bune si cu siguranta intereseaza pe multe lume.

In rest numai de bine!

:wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Djeeckx, felicitari pentru optiunea luata si pentru realizare, deopotriva.

O singura intrebare care ma framanta de mult timp si m-a oprit de la a bobberi: DA RAR-ul, ITP-ul si POLITIA CE AU DE ZIS?

Intrebarea e pe bune si cu siguranta intereseaza pe multe lume.

In rest numai de bine!

:wink:

 

iti raspund eu, ca tot am mers asa. nu sunt probleme decat cu numarul lateral. politistii nu sut interesati ca tu mergi sau nu fara aripi pe motor, ci sa ai nr la vedere iluminat corespunzator.

eu il am lateral si pus vertical in stil american. am fost oprit de multe ori, dar daca le explici ce si cum nu iei amenda. cat priveste RAR si ITP acolo e o alta problema. Eu am pastrat ambele aripi originale, m-am dus la un service omologat RAR pentru ITP, am demontat nr lateral si l-am prins de florile marului pe aripa spate in pozitie regulamentara pt poza si am obtinut ITP-ul, nu inainte ca respectivul sa strambe totusi din cauza duduitului tobelor. la gume nu am facut nici o modificare asa ca nuam avut probleme cu marimea trecuta in talon ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Djeeckx, felicitari pentru optiunea luata si pentru realizare, deopotriva.

O singura intrebare care ma framanta de mult timp si m-a oprit de la a bobberi: DA RAR-ul, ITP-ul si POLITIA CE AU DE ZIS?

Intrebarea e pe bune si cu siguranta intereseaza pe multe lume.

In rest numai de bine!

:wink:

merci.Cat despre RAR si ITP ,FOx ti-a dat raspunsul pe care ti l-as fi dat si eu.Nu imi bat prea tare capul.Depinde cum vorbesti cu militianul care te opreste.Si daca imi ia talonul ma duc la RAR cu treaba pusa la loc doar de forma si il iau inapoi.Pe mine m-a oprit , s-a uitat in talon si acolo am la culoare gri cu negru si a mea e negru mat.M-a intrebat unde e gri pe ea si i-am aratat blocul motor plin de praf.A ras si m-a lasat in pace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nou in bransa ...vin cu o rugaminte....stie cineva unde gasesc un manual de service pentru o honda shadow 750 din 1997?

....frunzaresc de ceva vreme net-ul da nimic... :wink: ...sau nu stiu unde sa caut?....help me!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nou in bransa ...vin cu o rugaminte....stie cineva unde gasesc un manual de service pentru o honda shadow 750 din 1997?

....frunzaresc de ceva vreme net-ul da nimic... :laugh: ...sau nu stiu unde sa caut?....help me!!

 

Da. La mine :hurt: .

Vezi ca ai id-ul meu de messenger trecut in profil. Adauga-ma si intru si ti-l trimit eu zilele astea :angry: .

 

Radu.

Editat de smoky_bad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare am un shadow din 91 si vreau sa ii pun roata de 21 pe fata...de la un intruder sau vulcan....acum nu stiu daca trebuie ceva modificari....imi trebuie oare si etrierul s-o potrivii asta de la shadow?

a pus careva si mere?....daca aveam vreun tovaras cu intruder ii ceream roata si nu mai postam....dar asta e

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un manual pt shadowul spirit nou, modelul cu injectie, are cineva?

 

thx

 

 

vezi pe www.dhy.com, au in engleza toate reperele pe fiecare categorie si subansamblu pentru toate modelele de Honda si nu numai. Inclusiv schemele de montaj si ordinea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deja imi luasem gindl sa gasesc ceva pt modelul asta.

E incredibil, inca nu am gasit un manual complet de service, nu inteleg de ce nu apar.

Oricum, siteul asta e foarte bun.

 

multumesc mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Am si eu un Shadow 750 ACE. Faza e ca l-am cumparat fara semnalizatoare in spate: are stopul si suportul de numar schimbat, si nu am unde sa montez semnalizatoarele.

 

Ma gandeam ori sa iau un suport de numar care are aripioare pentru montat semnalizatoare, ori sa implant 2 gauri mici in aripa din spate, ca parca nu ma simt in "siguranta" fara sa fac blink-blink si in spate.

 

Cat e de complicat (si de recomandat) sa dau 2 gauri in aripa? sau cat de mult merita? Motorul e din 98 si vopseala orig. de pe el arata impecabil.

 

Doi la mana: poate cineva sa imi recomande niste metode de tratare/intretinere a cromului. Unele zone, in special de pe blocul motor, si din'prejur is cam matuite, ar trebui polishate. Nu vreau sa iau primul tub de polish care il gasesc. Ceva indrumari?

 

Ok, am si trei la mana: Unde as putea gasi niste scheme electrice pt. ea (VT750 C2 din 98)? E putin vraiste la firele care le am sub scaun, si vreau sa recablez/fac putina ordine acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Am si eu un Shadow 750 ACE. Faza e ca l-am cumparat fara semnalizatoare in spate: are stopul si suportul de numar schimbat, si nu am unde sa montez semnalizatoarele.

 

Daca nu vrei sa dai nici o gaura niciunde, cea mai simpla solutie ar fi sa inlocuiesti semnalizatoarele din fata cu unele montate in ghidon, care se vad si din spate

Semnalizari ghidon

 

 

 

 

In alta ordine de idei: am nevoie de o aripa fata de honda shadow 600. Daca are cineva de vanzare sau dezmembreaza vreun shadow, sa ma anunte si vorbim

Editat de Dracu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...