Sari la conținut

HONDA SHADOW ZONE


dead_man_walking
 Share

Postări Recomandate

salut mai e de vanzare sissybaru'? parca era pt shadow de 600? si care ar fi ultimul pret cu tot cu ramburs.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

are cineva pe aici, ca eu nu il mai gasesc, un manual de shadow 750 C2 American Classic Edition. E din 1997 a mea. Un link de download ar fii super, ca nu dau de el pe net parca ar fii intrat in pamant!...

Iar ca intrebare, nu imi mai aduc aminte ulei, la schimb cu tot cu filtru, 2.8L trebuie?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are cineva pe aici, ca eu nu il mai gasesc, un manual de shadow 750 C2 American Classic Edition. E din 1997 a mea. Un link de download ar fii super, ca nu dau de el pe net parca ar fii intrat in pamant!...

Iar ca intrebare, nu imi mai aduc aminte ulei, la schimb cu tot cu filtru, 2.8L trebuie?!

 

Salut Marius.

Manualul il am eu. Din pacate, din cauza timpului liber foarte mic de care dispun, nu te pot ajuta decat spre sfarsitul saptamanii.

Gasesti ID-ul meu de mess la profil.

 

Radu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnu` Djeeckx, ..... mototcileta d-voastra... e ....... minunata! :rose:

Domnu` Djeeckx, ..... imi dai voie s-o ating? s-o calaresc? ...... e opera! :rose:

 

respectele mele!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma cum a ramas cu reuniunea in ce zii (week). La Rasnov in Camping? Nu stiu detalii pt ca anul trecut eram in coltul dragstarelor :rose:....dati mi si mie mai multe detalii. Cat o sa fie intrarea cazarea samd

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma cum a ramas cu reuniunea in ce zii (week). La Rasnov in Camping? Nu stiu detalii pt ca anul trecut eram in coltul dragstarelor :rose:....dati mi si mie mai multe detalii. Cat o sa fie intrarea cazarea samd

Salut Marius.

Aici gasesti topicul referitor la intalnire :rose: :

/index.php?showtopic=495061

 

Radu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vand far tatza si stop spate pt Honda Shadow 600...pret 80ron/buc...150ron/amandoua... tel:0722 344 709

imi cer scuze daca am intervenit in acest topic cu asemenea anunturi...dar nu se stie care e necajit si are nevoie de lumini ....

va multumesc pt intelegere !

post-55263-1269850254_thumb.jpg

post-55263-1269850305_thumb.jpg

post-55263-1269850364_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa schimb tobele stock cu unele custom din inox, putin mai zgomotoase, pentru Steed 400 - identice cu cele de Shadow VT600. Caut pe net si nu gasesc pe nimeni sa vanda sau sa produca asa ceva. Orice sfat sau recomandare este binevenita. Multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un amic si-a facut acu' vreo 3 ani,o toba custom,la Borla.Pt. un NTV 650 Revere.Era foarte scurta si cam zgomotoasa...Nu mai stiu sigur daca a facut-o in Bucuresti,da' parca da...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa schimb tobele stock cu unele custom din inox, putin mai zgomotoase, pentru Steed 400 - identice cu cele de Shadow VT600. Caut pe net si nu gasesc pe nimeni sa vanda sau sa produca asa ceva. Orice sfat sau recomandare este binevenita. Multumesc anticipat.

Tobe se pot face de care vreti (vezi motoreta mea mai sus) numai ca daca sunt din inox se vor inegri sau albastri iar cromare In Romania mai greu.Calitate din parti.Varianta....negre sau invelite in banda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o mare rugaminte catre posesorii de Shadow care au schimbat ghidonul cu ape-hanger-ul de pe Louis, va rog sa-mi spuneti cat de comod este la drum lung si in oras, ce inaltime de risere ati folosit si cum ati prelungit conducta de frana si cablurile de acceleratie si ambreiaj. Multumesc frumos si niste poze cu noua achizitie ar fi binevenite. Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o mare rugaminte catre posesorii de Shadow care au schimbat ghidonul cu ape-hanger-ul de pe Louis, va rog sa-mi spuneti cat de comod este la drum lung si in oras, ce inaltime de risere ati folosit si cum ati prelungit conducta de frana si cablurile de acceleratie si ambreiaj. Multumesc frumos si niste poze cu noua achizitie ar fi binevenite. Asfalt uscat!

 

 

sal.eu am acest tip de ghidon pe mobra,la drum lung este comod pina la 100-110 in colo te cam ia vintu si devine un pic instabila si pe oras esti mincat...daca esti interesat eu vreau sa il schimb cu tot cu comenzi cabluri conducta si raizere.am o poza dar nu prea se intelege ceva

post-54357-1270588971_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa schimb uleiul si filtrul si nu stiu catre ce sa ma indrept.

este vorba de o Honda Shadow Spirit, model 2007, injectie.

la filtru cred ca os a merg pe Mann MW 64/1 dar la ulei oscilez intre Motul 5100 10w-40 semisintetic si Motul 7100 10w-40 full sintetic.

ceva sfaturi? merita sa bag full sintetic in motor care nu trece de 6000-7000 rpm? nu e pacat de banii dati aiurea? ce avantaje ar fi daca baf 7100?

 

thx

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut umbraci care doriti o pereche de semeringuri de praf pentru furca fata cu diametru 41la int ,sint sigilate ,la mine nu merg am un steed si am diametru 39 ..si scrie ca sint ds shadow acum nu stiu de ce an.daca mai doriti detali ma contactati la tel 0746037240.

Mesaj completat

Ape-hangerul tau e mult mai inalt decat cel de pe Louis. Cat costa?

 

 

sal,dupa cum mam uitat pe catalogu de la louis ar fi cam la fel dar sa ai grija ca are diam 1toll adica 25 diam,si ghidonul tau are 22,asa ca trebuie sa schimbi si comenzile si raizerelle....

post-54357-1270671493_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Honda Steed este identica cu Shadow, dar are aceasta denumire pentru piata japoneza. In consecinta, ghidonul meu original are tot 25,4 mm grosime, adica un tzol. Problema este ca vreau un ghidon cu tot cu risere .... sau cumparate separat, nu ma deranjeaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari. Am luat un shadow 750. Cum soarele si pionierii si-au dat mana peste tzara vad cata benzina mai am? Sau ce autonimie am?...rezervorul e de 14 litri?

 

dude vezi ca trebuie sa explici de ce vrei sa sti ce autonomie ai :blink:))...prietenii stiu de ce :huh:))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...